Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Физалис  (Прочетена 2189 пъти)

Травъл

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Физалис
« -: 12-09-2010, 14:35:04 »

От няколко години си гледам по петдесетина квадрата физалис (не знам дали е перуански или е мексикански, по описание и снимки прилича на сортове и от единия, и от другия) . Тази година, обаче, нещо не е наред - шушулката изсъхва, а плодът вътре все още не е узрял добре, а и вкусът ми изглежда необичаен. Не знам дали това става така, понеже септември е по-хладен, или е някаква болест, с която не съм се сблъсквал досега. Има ли някой във форума, който е отглеждал физалис?
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Физалис
« Отговор #1 -: 15-09-2010, 19:06:44 »

Ако може приложи снимки. По форума има ботанци и дългогодишни градинари.  Надявам се имаш фотоапарат?  Тази година е по влажна от другите, спука се да вали. Гроздето също е съсипано а заради високата температура на морската вода водораслите и мидите също са съсипани. От 10 юли насам морската растителност там където се гмуркам  е изгорена като с радиация. Всичката поголовно а мидите са празни. 
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
Re:Физалис
« Отговор #2 -: 16-09-2010, 18:56:06 »

Тази година си посях няколко растения. Дори днес го опитах за първи път и бях решил да се отказвам от него понеже не ми се стори приятен вкуса.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.082 секунди с 22 запитвания.