Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: рарамурите -"тичащите хора" най-добрите маратонци на света  (Прочетена 5255 пъти)

silversmith

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54

Ето нещо много интересно и вдъхновяващо,на мен така ми въздейства написаното за тези хора,има над какво да се замисли човек - www.sportal.bg/news.php?news=223799
Активен

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171

Привет, Силвърсмит!
Мене също много ме вдъхновиха статиите за това племе...даже си намерих и чия, семенцата, които те дъвчат!  :peperudi: Историята им звучи като приказка... Но естествено и те не са пожалени от нашата"Цивилизация".
Активен

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140

Уау, невероятно!
Активен

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91

Привет, Силвърсмит!
Мене също много ме вдъхновиха статиите за това племе...даже си намерих и чия, семенцата, които те дъвчат!  :peperudi: Историята им звучи като приказка... Но естествено и те не са пожалени от нашата"Цивилизация".
   А къде намери чиа ?   :Confus_34:
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171

Чия има в "Зоя" www.zoya.bg и много други ценни храни!
Много добър асортимент имат.
Активен

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91

Чия има в "Зоя" www.zoya.bg и много други ценни храни!
Много добър асортимент имат.
  Благодаря за бързия отговор! И аз се сетих за "Зоя".
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91

  Lilka, това вярноли е, че може просто да ги сложиш във вода и че тя се желира. И изобщо как ги ползваш? Никога не съм ял/пил такова нещо.  :Confus_34:
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Да, вярно е.
Желира се като лена.
Аз я ползвам в кремове и крекери.
Активен

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91

Да, вярно е.
Желира се като лена.
Аз я ползвам в кремове и крекери.
   Благодаря! Ще го пробвам.  8)
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171

Чията си я смилам с кафемелачката една супена лъжица в чаена чаша вода с малко  мед и си я изпивам така -като лененената напитка. Веднъж добавих и в смути, пак е добре. Съпруга ми не я мели просто си я накисва в чаша вода и я изпива.
Като пих за пръв път от чията три дена нищо не ми се ядеше(а аз съм от хората, на които не им липсва апетит  :bleh) засищах се с няколко залъка. Това, което усетих е, че е много плътна храна и смятам да я пия по-редовно като се позастуди. Освен това съдържа  много повече омега мастни киселини от лена.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.087 секунди с 23 запитвания.