Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Билките забранени в ЕС  (Прочетена 31522 пъти)

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Билките забранени в ЕС
« Отговор #20 -: 28-09-2010, 08:16:48 »

...
Има доста натровени, включително моя колежка от билкови продукти за отслабване. 
...

Може би не е това темата, но искам да поговорим малко за тези т.нар. продукти за отслабване. Отслабването си е отслабване - полагаш усилия, изразходваш много енергия чрез трениране или не приемаш калории по една или друга схема. Друг начин за отслабване, или "безплатен обяд" няма. Това да ядеш боклуци и да хрупаш добавки за отслабване... няма как да се случи - най-много да си увредиш черния дроб или бъбреците (както напоследък доказаха, че става като лапаш една рекламирана добавка за отслабване - Alli)

Хора, използвайте си мозъка. В този свят нищо не се дава даром. Съмнявайте се (за бога!) във всяка "отслабни за 2 дни" или "забогатей за 1 месец" схема.

Без съмнение най-безобидните от тези т.нар. "билкови" добавки "за отслабване", в най-добрия случай имат леко слабителен и/или диуретичен ефект, с който действително се създава илюзия за някакъв успех, но това по никакъв начин не е качествено отслабване, не влияе на мастната тъкан, нито на метаболизма. Ама "21-ви век сме", ама "фитнесът вече е демоде" - оправдания, оправдания... Дали сме двадесет и първи, или трийсет и пети век, за да отслабне човек му трябва спорт, движение, и поне минимални ограничения в диетата. Въпреки това все още има хора, които се връзват - жалко.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Билките забранени в ЕС
« Отговор #21 -: 28-09-2010, 08:31:38 »

Има билки, които способстват за усилване метаболизма и очистителните процеси на организма, потискане чувството на глад, предпоставки които от своя страна подпомагат отслабването. Но с положителен дневен калориен баланс колкото и да ги пиеш ефект няма да има.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Билките забранени в ЕС
« Отговор #22 -: 28-09-2010, 10:06:48 »

Това, което описвате е действие именно на чисти билки.
Аз имам опит с добавки за отслабване в неосъзнатите си години и наблюдавах следното: усилва се супер много метаболизма, същевременно се намалява потребността от храна. Апетитът винаги ми е бил доста, но докато ги приемах усещах, че нямам "място" за много храна и действително имах страхотни резултати, за около 2 месеца 15 кг без да си давам много зор със спорт.
Познайте какво стана като ги спрях обаче - от 0 до 100 за 6 секунди  :Confus_34:
Ако бях малко по-лабилна, това щеше да е достатъчно, за да тичам с 300 до аптеката за поредната опаковка, но при мен подейства отрезвяващо. След 2-3 седмици нечовешкият ми апетит стана контролируем и метаболизма ми се оправи, спрях да качвам от въздуха.
Да уточня, става въпрос за "билкови" добавки...
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

izaura

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
    • ethnic music
Re:Билките забранени в ЕС
« Отговор #23 -: 29-09-2010, 00:56:29 »

Пила съм няколко вида патентовани билки без абсолютно никакъв резултат. Все така дебела си останах.
-999 Fitness Essence
-HOODIA GORDONII
-“свещена кора” (Rhamnus purshiana)
-ФИБРАКС
-AmeriTek Slim
-PINNOTHIN
-Lida

Нищо не помогна да сваля и половин килограм!
Активен
Откровеният изказ е присъщ на свободния дух, опасно е само да се избере неподходящото време
музика за душата

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Билките забранени в ЕС
« Отговор #24 -: 29-09-2010, 07:53:10 »

Всяко зло за добро -  май такава беше поговорката. Забраната е за да въведат някакъв ред в неконтролируемата продажба на хранителни добавки. Има доста натровени, включително моя колежка от билкови продукти за отслабване.  А който иска може да ходи да бере из поляните стига да ги разбира.


Никак няма да ми е приятно да закрият билковите аптеки, с които съм свикнала като даденост, както и да изчезне малкия брой, но все пак налични билки по аптеките - глог, жълт кантарион, мента и пр. Преработените препарати изобщо не ме вълнуват - ядосва ме това, че продажбата на самите растения в изсушен вид, които са ползвани от хилядолетия, може да бъде подложена като лекарствата на режим на предверителни тестове, каквито могат да си позволят само богати корпорации като фармацевтичните, а те никак не са склонни да продават мента, например. Ясно, че все нещо ще остане - всеки ще се спасява поединично, ще търсим билкари, както и с храната който може търси от село. Но все пак билковите аптеки дават възможност да потърсиш невен, черен оман или каквото ти потрябва в момента и това да бъде разбито... баси свободата, на която се радваме!!!
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Билките забранени в ЕС
« Отговор #25 -: 29-09-2010, 09:37:54 »

Пила съм няколко вида патентовани билки без абсолютно никакъв резултат. Все така дебела си останах.
-999 Fitness Essence
-HOODIA GORDONII
-“свещена кора” (Rhamnus purshiana)
-ФИБРАКС
-AmeriTek Slim
-PINNOTHIN
-Lida

Нищо не помогна да сваля и половин килограм!
А с глад/хранителен режим и малко повече движение пробва ли? Ако си ядяла мюсли, активии, черен шоколад и прочее препоръчвани от женските списания храни хич и не се учудвам защо не си отслабнала.
 Аз лично не бих се доверявала на разни екзотични препарати, най-малкото защото никой не им пише страничните ефекти, а обикновено имат.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Билките забранени в ЕС
« Отговор #26 -: 29-09-2010, 12:11:28 »

Съгласна съм с Амазониан. Сори за спама.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Билките забранени в ЕС
« Отговор #27 -: 29-09-2010, 14:52:48 »

Абе как така ще се спасявате поеденично бе ??? Тия които ще се опитат да прокарат такива закони тук трябва да усетят гнева на засегнатите с най-сурово наказание , трябва да сме единни и заедно да им покажем ,че не могат да се ебават с нас
Активен

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91
Re:Билките забранени в ЕС
« Отговор #28 -: 29-09-2010, 16:31:20 »

Абе как така ще се спасявате поеденично бе ??? Тия които ще се опитат да прокарат такива закони тук трябва да усетят гнева на засегнатите с най-сурово наказание , трябва да сме единни и заедно да им покажем ,че не могат да се ебават с нас
+1
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Билките забранени в ЕС
« Отговор #29 -: 29-09-2010, 18:42:38 »

Да, колкото успяха да усетят, че не щем ГМО  >:(.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Билките забранени в ЕС
« Отговор #30 -: 29-09-2010, 19:35:48 »

Те много добре знаят ,че не искаме ГМО ,но  колко хора отидоха там да подскачат ? И гадните подлоги точно на това разчитат , но аз вече подозирам ,че скоро ще имат сериозни изненади в тяхната градинка.
Активен

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Билките забранени в ЕС
« Отговор #31 -: 29-09-2010, 21:21:53 »

Абе как така ще се спасявате поеденично бе ??? Тия които ще се опитат да прокарат такива закони тук трябва да усетят гнева на засегнатите с най-сурово наказание , трябва да сме единни и заедно да им покажем ,че не могат да се ебават с нас

добре хайде  :Content_14:
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Билките забранени в ЕС
« Отговор #32 -: 30-09-2010, 12:02:57 »

И аз съм за :) нещата няма да се получат според мен, хората лека полека се пробуждат, а в България най-накрая имаме гражданско общество, което е достатъчно смело да си каже болката, че даже и да изкрещи.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Билките забранени в ЕС
« Отговор #33 -: 30-09-2010, 18:52:04 »

Абе кой ще се занимава да им крещи :) има много по крути мерки ...ще им крещим ... разсмя ме
Активен

Viktor M.

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Билките забранени в ЕС
« Отговор #34 -: 16-11-2010, 11:38:14 »

То е ясно на къде отиват нещата с фарамацефтичната индустрия, но колкото и да забраняват и ограничават никой не може да ни попречи да се информираме и да си ги берем билките. Аз ползвам няколко простички неща едното е сок от бъз (храст) с мед, изключително мощен имуностимулатор с много повече витамин Ц от който и да е плод, другото е жълт кантарион в студенопресован зехтин добре зареден със слънце, много добро средство против мускулни и ставни болки... няма да говорим за чайове от шипки, липа и т.н. Профилактиката му е майката :)  Та искам да кажа, че няма как да ми забранят да ползвам това което съм решил.
Виждам много хора реагират агресивно (ний на тия ще им... майката) Това не е добър пример и този път не води към нищо добро ;)
Та така...
Активен

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!
Re:Билките забранени в ЕС
« Отговор #35 -: 26-11-2010, 16:46:51 »

много страшни закони приемат наистина, но за щастие в нашата държавица има и добри неща...или по-точно че каквито и закони да се приемат тук, можем да сме сигурни че никой няма да ги спазва или да съблюдава спазнаето им, така че не съм много "изплашен" от тези новини...проблема е в мисленето на хора като Изаура, които явно пак не разбриат за какво става дума...че кой умен човек ще си купи химия за отслабване!?! Натравяне с неща купени от аптека е 100% сигурно, следващия път прати твойта приятелка при мен преди да си е купила нещо от аптеката и ще и дам безплатен съвет какво ще и се случи ако си го купи и почне да го пие;)))хихихихик
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Билките забранени в ЕС
« Отговор #36 -: 14-12-2010, 19:30:03 »

Бог да ни е на помощ, наистина. Дали пък да не се преместя да живея в Турция, ако не я приемат в ЕС!!! :pensif_29: :Confus_34:

ахаха, тва отде ви хрумна... ако не я приемат в ЕС (те самите турци не искат да влизат според мен) повече от 3 месеца не можете да живеете в Турция, ако и толкова издържите, щото е баси селянията, по-добре да не давам примери... :Confus_3:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

don Pozo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:Билките забранени в ЕС
« Отговор #37 -: 28-12-2010, 07:51:14 »

Много сте се настървили срещу лекарствата ползвани от съвременната медицина.
Проблема не е в лекарствата. Проблема е във формулата.Фармацевтичните комапании
правят отсъпки в съдържанието на скъпи компоненти, за да може бедния българин да ги купи.
Така намалят лечебния ефект и объркват лекарите. Особено престъпно е поведението на
българските производители като Чайка фарма и др.Точно липсата на контрол от страна на държавата
и ламтежа за огромни печалби ги прави убийци
Активен

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!
Re:Билките забранени в ЕС
« Отговор #38 -: 28-12-2010, 10:53:43 »

Много сте се настървили срещу лекарствата ползвани от съвременната медицина.
Проблема не е в лекарствата. Проблема е във формулата.Фармацевтичните комапании
правят отсъпки в съдържанието на скъпи компоненти, за да може бедния българин да ги купи.
Така намалят лечебния ефект и объркват лекарите. Особено престъпно е поведението на
българските производители като Чайка фарма и др.Точно липсата на контрол от страна на държавата
и ламтежа за огромни печалби ги прави убийци

да, настървили сме се защото се знае че създават проблеми, а за съжаление проблема не е във формулата...колкото и "скъпи" компоненти да набацаш в едно хапче, лечебния му ефект винаги ще е нула! А отгоре на всичко не че няма лечебен ефект, а и създава дефекти! Престъпление е да се предписват лекарства дори...а лекарите отдавна са "объркани"...цялото им образование е едно голямо объркване и побъркване и горките студенти излизат от университета без да имат и най-малка представа как се лекува едно болестно състояние освен по начина по който са ги "учили" обърквачите! И няма нужда от държавен контрол скъпи съфорумнико! Имаме нужда от акъл, който да ни избави от незнанието и абсурдната вяра, че лекар и лекарство помагат, когато си болен!
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Билките забранени в ЕС
« Отговор #39 -: 28-12-2010, 11:42:47 »

Дон Позо, не могат да намалят нещо, което липсва! От кога симптомо-подтискането е лечение? Т.н "лекарства", никога не се били предназначени да лекуват каквото и да било, без значение колко скъпи съставки имат. Да не говорим, че в тях има и много други субстанции, които никога не се обявяват, целта на които е мозъчен контрол и/или увреждане на определени финкции или органи на тялото! Нали знаеш ,че във ваксините има живак? Те разбира се, казват че няма! Ние пък, не им вярваме защото знаем, че те лъжат  :police: tooth
Още нещо...т.н. "беден българин", купува най-скъпите "лекарства" в Европа! Общо взето дон Позо, липсва ти цялостната картинка на нещата.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.086 секунди с 22 запитвания.