Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Забременяване и бременост  (Прочетена 16837 пъти)

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Забременяване и бременост
« Отговор #20 -: 19-10-2010, 15:31:38 »

Да споделя каквото знам и аз от опита си - през цялата бременност трабва да се пие отвара от листата на малина, в края и запарена коприва - заради съдържанието на витамин К . Фурмите са също за предродилки и след раждането да се възстанови организма.
Преди време от баби съм чувала че се пие отвара от босилек преди ряаждането.
Аз се опитвам просто да следвам инстинктивно какво ми се яде - забелязах , че за една семица ми се сменят предпочитанията - едната наблягам на ябълки и ряпа примерно - другата на нар и тиква . Миналата седмица правих изчистване със хрян - не ми стигна хряна направо - голямо ядене падна  :Confus_3:
Намерх си и във Велико Търново суров шоколад със конопени семенца - така си засищам лакомията - има нещо вярно , че бременните им се отваря апетит.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Забременяване и бременост
« Отговор #21 -: 19-10-2010, 15:42:57 »

Аз знам, че отварата от малинови листа не се пие през цялата бременност, а в края.
Активен

mak

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re:Забременяване и бременост
« Отговор #22 -: 19-10-2010, 21:18:25 »

Крис, може ли да споделиш къде точно си намери шоколада във в.търново?
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Забременяване и бременост
« Отговор #23 -: 20-10-2010, 13:31:45 »

В "зоя" ги има ,мисля> ::)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Забременяване и бременост
« Отговор #24 -: 21-10-2010, 08:45:27 »

В Зелена улица - адреса е  жк Слънчев дом , улица Слънце - това е едно новопостроено кварталче с доста  високи блокове в бившият двор на Военното училище. От Беляковско шосе се свива към гробищата и първата пресечка в ляво е улица Слънце
Активен

purelove

  • Гост
Re:Забременяване и бременост
« Отговор #25 -: 17-04-2012, 22:52:49 »

Достааааааа полезна тема. Замислям се сериозно :whistling2 - emotloader: :whistling2 - emotloader:  :whistling2 - emotloader:  tooth
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Забременяване и бременост
« Отговор #26 -: 18-04-2012, 07:15:01 »

Ами даааа.Доста хора трябва да се замислят и то ако може по няколко пъти да се замислят,защото нашата мила татковина ще си остане без хора. :bleh :bleh :bleh :bleh :bleh
Активен

gerito

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Забременяване и бременост
« Отговор #27 -: 18-07-2012, 16:51:33 »

Здравейте
и аз да се запиша в този хубав и полезен форум! И започвам с това че съм бременна. Аз не съм напълно веган, хапвам и малко месо когато ми се дояде- обикновенно веднъж седмично. Все още не съм узряла напълно както се казва, но не се насилвам. Принципа ми е че ям каквото ми се дояде.
С бременността се чувствам чудесно. Нямам намерение да пия никакви медикаменти, никакви ехографи. В момента периода е такъв, че има огромно изобилие от храна и аз се възползвам много сериозно от това. Продължавам да си тренирам- понякога бягам лекичко или карам колело, но аз все пак съм още в началото.
Хайде, повличам крак и се надявам на компания
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Забременяване и бременост
« Отговор #28 -: 18-07-2012, 18:48:23 »

Ами този форум е за суровоядци ,вегани и такива, които искат да достигнат духовно просветление. Ти като ядеш животински храни и го раздаваш леко ще ти трябват няколко живота да израстнеш духовно  tooth  tooth  tooth
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Забременяване и бременост
« Отговор #29 -: 19-07-2012, 09:45:54 »

Гери, поздравления за бременността - сигурен съм, че ще премине прекрасно.  :Content_14: :Content_14:

Гледай да не даваш ухо на лекарите с техните приказки за ядене на повече месо, че, видиш ли, нисък хемоглобин и анемия. Жена ми вече беше вегетарианка с втората бременност и имаше невероятно добри показатели по тази линия (много по-добри от първата бременност, когато ядеше месо). Мисля, че във форума и блога на Мер има много информация по темата.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

gerito

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Забременяване и бременост
« Отговор #30 -: 20-07-2012, 22:43:10 »

Всъщност от както съм бременна почти не ям месо. Мирише ми на мърша, за което се радвам. Може би бебето ще е истински веган! В началото като разбрах за бременността имах планове за повече зърнени, но в момента ям само домати с пипер или диня. Предполагам че е от периода. Сега е доста топло. Планът е зимата да наблегна на суровите хлябове с разнообразни зърнени. Аз съм напълно убедена, че суровата храна е най-доброто което мога да дам на себе си и бебето. Просто имам нужда от повече навици. Млечните ги спрях напълно. Смятам, че и с месото ще стане с времето. Все някога ще се науча да не ям трупове.....
Активен

anna_alexandra

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Забременяване и бременост
« Отговор #31 -: 29-12-2012, 10:53:16 »

Здравейте! Правим опити за забременяване с моя съпруг. От близо година сме вегани, преди това от дълго време вегетарианци. Сега се чувстваме прекрасно, с изключение на това, че и двамата усещаме липса на мазнини и може би белтъчини. Това се изразява във много суха кожа и други показатели. Цикълът ми стана напълно безболезен, но и понякога закъснява. Моля, ако някой има информация за източници на мазнини и белтъчини или може да сподели опит за бременност прекарана с веганска диета ще съм много признателна.
PS - Консумираме соя, ядки, авокадо, зехтин и други мазнини, но може би количеството не е достатъчно.
Активен

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133
Re:Забременяване и бременост
« Отговор #32 -: 29-12-2012, 12:17:12 »

За соята прочети тук:
http://www.yosif.net/bg/med/index15.htm
Активен

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Забременяване и бременост
« Отговор #33 -: 29-12-2012, 14:09:43 »

За соята прочети тук:
http://www.yosif.net/bg/med/index15.htm

"Сексуалната ориентация също би могла да бъде повлияна от подобно "хранене"."- ей това изречение ми разклати доверието в произведението и ме отказа да чета надолу. Личните му предубеждения доминират над безпристрастно-научния подход, който би трябвало да следва.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.198 секунди с 22 запитвания.