Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Забременяване и бременост  (Прочетена 16831 пъти)

Nadika

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Забременяване и бременост
« -: 23-09-2010, 16:10:33 »

Здравейте приятели,

бихте ли ми казали какви храни е добре да се консумират при бременост и желание за забременяване.
Знам,за фолиевата киселина.Освен нея,има ли нещо което е добре да консумираме при желание за забременяване.
Много благодаря предварително!
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Забременяване и бременост
« Отговор #1 -: 23-09-2010, 18:45:38 »

Фолиева не съм пила с втората бременност.
Залагам на качествена, разнообразна и здравословна храна. Спорт, движение. Друго нищо не ти трябва.
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Забременяване и бременост
« Отговор #2 -: 23-09-2010, 19:53:23 »

 йееееее време беше да се появи и такава тема :) нека мислим и за децата още преди да са се появили,а  и след това разбира се  :Content_22:
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Забременяване и бременост
« Отговор #3 -: 23-09-2010, 20:04:14 »

Най-важно е да консумираш бурен,емоционален секс.Въз-производството не е само материално.Иска се енергиен заряд!
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Забременяване и бременост
« Отговор #4 -: 23-09-2010, 20:12:17 »

Даааа козъта си сака пърч. И пасенье , колку по сурово и зелено , толку по убаво ша е ярето
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Забременяване и бременост
« Отговор #5 -: 23-09-2010, 20:22:07 »

Даааа козъта си сака пърч. И пасенье , колку по сурово и зелено , толку по убаво ша е ярето

 :D :D :D
Аз съм чела че за увеличаване на фертилността трябва да се консумират повече сурови мазнини като ядки семена зехтин и особено авокадо което трябва да присъства задължително в менюто.
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Забременяване и бременост
« Отговор #6 -: 23-09-2010, 20:29:37 »

А менюто на най-вещите в забременяването,циганките или по европейски ромките,какво е?
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Забременяване и бременост
« Отговор #7 -: 23-09-2010, 20:50:34 »

А менюто на най-вещите в забременяването,циганките или по европейски ромките,какво е?

Те наблагят на количеството а не на качеството! ;)

Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Забременяване и бременост
« Отговор #8 -: 23-09-2010, 20:52:00 »

...
Залагам на качествена, разнообразна и здравословна храна. Спорт, движение. Друго нищо не ти трябва.

Аз само да спомена, че е добре и половинката да заложи на същото. Щото и с най-хубавата мишена, ако патроните са халосни, нищо няма да стане.  :whistling2 - emotloader:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Забременяване и бременост
« Отговор #9 -: 23-09-2010, 21:50:34 »

Така е, съгласна съм.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Забременяване и бременост
« Отговор #10 -: 24-09-2010, 14:55:54 »

За енергията е 100% истина,ако няма енергия,плода загива. Много любов-споделена :love_028: :peperudi: :heart_2: И здрав секс ,никакви календари и разни подобни глупости. То когато жената е готова се усеща в погледа :Content_4 - emotloader:
Никакви цигари и алкохол!
Храната е ясна,салати,ядки плодове,сокове.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Забременяване и бременост
« Отговор #11 -: 24-09-2010, 15:26:26 »

За самата бременност е необходима по-голяма доза витамин К, което се набавя лесно с кефир. Гъбката, ядковото мляко и си ти ;)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Забременяване и бременост
« Отговор #12 -: 24-09-2010, 20:26:30 »

Колко е несправедливо! Едни постоянно се пазим да не стане гаф, други се чудят как да забременнеят tooth
Нещото, което пречи на жените да имат деца в днешно време е преди всичко цялата тая олелия около този съвсем естествен процес. Календари, тестове за овулация, добавки, диети. В миналото хич не са ги знаели тия неща и са раждали по 5-10 деца. И то без авокадо и витамини  tooth Престанете да планирате умишлено и ще стане. Ако естествено и двамата партньори са здрави.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Забременяване и бременост
« Отговор #13 -: 27-09-2010, 16:02:20 »

Да, и практикуват яко  tooth O0
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Забременяване и бременост
« Отговор #14 -: 28-09-2010, 17:06:52 »

Е,и теорията е важна. :bleh :bleh :bleh :bleh :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4: tooth tooth
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Забременяване и бременост
« Отговор #15 -: 28-09-2010, 22:43:08 »

Здравейте приятели,

бихте ли ми казали какви храни е добре да се консумират при бременост и желание за забременяване.
Знам,за фолиевата киселина.Освен нея,има ли нещо което е добре да консумираме при желание за забременяване.
Много благодаря предварително!

Омега 3-6-9 на капсулки, олио или от сурови ядки, авокадо, зехтин.
Чела съм, че маката подобрява фертилността на яйчниците имаше и още нещо  :Confus_3: но това се сещам на прима виста...като се сетя ще пиша пак  :whistling2 - emotloader:
Здравословното хранене и добър двигателен и цялостен режим също биха дали добри резултати.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Забременяване и бременост
« Отговор #16 -: 13-10-2010, 14:54:23 »

Колко е несправедливо! Едни постоянно се пазим да не стане гаф, други се чудят как да забременнеят tooth
Нещото, което пречи на жените да имат деца в днешно време е преди всичко цялата тая олелия около този съвсем естествен процес. Календари, тестове за овулация, добавки, диети. В миналото хич не са ги знаели тия неща и са раждали по 5-10 деца. И то без авокадо и витамини  tooth Престанете да планирате умишлено и ще стане. Ако естествено и двамата партньори са здрави.

И аз забелязвам нещо такова...
Интересно, ама дълго време, докато имах проблеми с цикъла, много ме плашеха, че съм щяла да остана без деца. И сега, от време на време, като стане дума за поднорменото тегло, все с това ме плашат - евентуален стерилитет... А сега - гледам, половината от мацките, дето са ми ги говорели тези работи, си имат съвсем нормален цикъл и килограми, искат да забременеят и да имат деца - а не им се получава   :surpris_23:. Колкото и да се опитват и да си усложняват живота с гореописаните работи... Дали е от стрес, дали прекалено си затормозяват психиката с това, дали защото не си дават зор маааалко от малко да се попречистят... Кой знае.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Забременяване и бременост
« Отговор #17 -: 13-10-2010, 17:19:37 »

аз знам, че ядките, и по-специално сусамът, са много полезни за жените, не само за забременяване, а като цяло за хормоналното ни равновесие... вероятно и авокадото, щом Деси казва...

съответно ако има толкова много жени, които избягват мазнините за да не надебелеят, е логично да има много жени, които да са с хормонални проблеми от един или друг вид... под хормони не визирам само типично женските хормони, а всички в тялото - примерно моя приятелка иска да има бебе, но не става, съответно си направи изследване и има лек хормонален проблем в щитовидната жлеза... излишно е да казвам, че и тя периодично си правеше някакви странни диети почти на въздух, а в периодите в които яде мазнините са главно от кюфтета и такива неща :-X не може да си правите експерименти с тялото и здравето си и да не се отрази по някакъв начин след това...

вероятно и авторката на тази тема ако се замисли ще открие своите грешки в начина си на хранене преди, а може би и сега? предполагам ако се храниш по-продължително време с качествена, предимно сурова храна, каквото и да ти има, то ще се нормализира от само себе си...

...другото, което ми хрумва, е да пробваш с друг татко tooth
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Забременяване и бременост
« Отговор #18 -: 14-10-2010, 13:58:56 »

 :kisss:Ееееееееее, така е ...нали сте луди-млади-зелени...Такаааааааааа, значи искаме да посеем и съответно да порастем...с какво този процес е по-различен от сродните му в Природата???Имаме ли добра почва???А силно и здраво семенце???Да сте чували ,че тя - Майката Природа дава шанс, подкрепя всииииииички добротворски намерения- независимо от възрастта???Кой ще намери такива намери примери???Какво в случая е по-необходимо- секс или обич...И дали след като се посее,и роди , и на някой от двамата партньори му се накриви шапката...какво ще прави...ще си я грабне и ще забрави ..и ли ще си скрои правилна шапка и ще продължи???Дали Природата знае, усеща, преценява отговорността и готовността за това НАЙ-НАЙ- НАЙ- ЧОВЕШКО ПРОЯВЛЕНИЕ?У
   Уффффффффф, додеях ви, ама вие на стара баба простете и сериозно с делото се заемете!!!Изпърво съзнанието изчистете, всичко лошо навън от себе си изметете и...творете!!!Деца, бе ,деца...малки слънчица!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Забременяване и бременост
« Отговор #19 -: 15-10-2010, 13:32:37 »

Бабчето както обикновенно се намесва на място, мъдро и поетично!  :heart_2:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.115 секунди с 23 запитвания.