Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Благодаря Ви за този чудесен сайт!  (Прочетена 1873 пъти)

marrybg

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9

Здравейте от Мари  :Content_22:
Преди време Ви открих и благодаря на всички - за създаването и участието Ви този чудесен сайт!
Напоследък и ние се ориентираме към здравословно хранене и тук намирам много подкрепа.
Като следствие на навлизането ми в света на полезното хранене, дойде и нуждата от търсене на знания за храните, методите за приготвяне  и съответните уреди за приготвяне на това хранене. И не на последно място в търсене на сайтове като този и приятели с които да споделям и от които да се уча.
Вярвам, че при вас ще намеря отговори на въпросите си!
Например в момента се вълнувам от сушенето :) -  вчера си купихме нова сушилня от метро - "Оптимум" и сега я разучаваме и пробваме. Заредили са отново магазините на метро с такива уреди - за който се интересува. Много е удобна, но още колебая доколко е "безвредна"... Сега ще потърся къде в сайта да си задам въпросите за това...
Сърдечни поздрави на всички!
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Благодаря Ви за този чудесен сайт!
« Отговор #1 -: 24-09-2010, 10:13:02 »

Добре дошла! Сърдечни поздрави и на теб и приятни минути на сайта и форума! :flowers2:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Благодаря Ви за този чудесен сайт!
« Отговор #2 -: 24-09-2010, 10:58:44 »

Здравей Мари :love_026:
Активен

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Благодаря Ви за този чудесен сайт!
« Отговор #3 -: 24-09-2010, 11:58:55 »

Здравей и добре дошла, Мари :) Пожелавам ти много ползотворни и приятни часове тук.
Що се отнася до сушенето, и аз дълго време търсех такава сушилня/дехидратор в Метро, но бяха изчезнали. Някой тук във форума беше писал, че пластмасата, от която са изработени тавичките, не била от най-безвредните. Аз използвам за сушене фурната ми - една стара "Раховец", която имам от 20 години и още работи. Върши ми работа, макар да ми се струва, че фурна с вентилатор ще е още по-добра, т. е. по-бързо ще става. Това лято суших круши, праскови, домати и се получиха доста добре. Разбира се, редовно суша и крекери.
Поздрави и споделяй опит :)
Активен

marrybg

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Благодаря Ви за този чудесен сайт!
« Отговор #4 -: 24-09-2010, 15:59:51 »

Благодаря на всички за милото посрещане!

Що се отнася до сушенето, и аз дълго време търсех такава сушилня/дехидратор в Метро, но бяха изчезнали. Някой тук във форума беше писал, че пластмасата, от която са изработени тавичките, не била от най-безвредните. Аз използвам за сушене фурната ми - една стара "Раховец", която имам от 20 години и още работи. Върши ми работа, макар да ми се струва, че фурна с вентилатор ще е още по-добра...
От скоро пак са заредили Метро със сушилни. Моята е от Метро - Стара Загора.
Иначе и аз се чудех за пластмасите, но не намерих написано категорично за тези от Метро, а само за тези от Кауфланд.  Предположих, че са различни? Дори пуснах въпрос за това в темата в сайта за сушилни Олимпус.

И аз имам Раховец и не знаех, че и на нея става? Би ли ми казала как постигаш 45-50 градуса на Раховец-а? Или къде е написано, ако си го обеснявала?
Искам на село да мога да правя също, а там имаме Раховец.
Активен

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Благодаря Ви за този чудесен сайт!
« Отговор #5 -: 24-09-2010, 16:29:13 »

Мари, много лесно става на Раховеца - моята е с терморегулатор с градуси.
Измивам и почиствам продуктите, после ги срязвам на приблизително еднакви резени - примерно доматите режа на половинки, по-едрите на четвъртинки; прасковите и кушите на четвъртинки.
На дъното на фурната постилам хартия за печене и нареждам предварително подготвените за сушене продукти. След това слагам скарата на средата на фурната, също я постилам с хартия за печене и върху нея редя продукти. Общо фурната събира около 3.5 кг., наредени нагъсто. После си намаляват обема, и то доста. Нямам още една скара, иначе бих я сложила на долното ниво, за да може продуктите да не са направо върху нагряващата се плоча, но и така става.
След това включвам нагревателя на долно и горно нагряване, завъртам терморегулатора малко преди 50 градуса и червената лампичка се включва. Периодично проверявам по усет каква температура е достигната. Щом установя желаната температура, повече изобщо не пипам ключа.
Важно е в началото да оставяш вратата на фурната леко открехната, за да може да излиза влагата. Сушенето отнема 2 дни или малко повече, без да се налага да седиш край фурната. Работи и през нощта, и през деня, спокойно си излизам, когато се налага. Суши се дотогава, докато продуктите останат без влага, но без да са прекалено пресъхнали, а все пак са еластични, то се усеща.
Досега по този начин съм сушила череши, домати (от продълговатите, те са с по-малко вода), круши масловки, праскови. Кайсии нямаше тази година хубави, иначе имах намерение и тях да суша. Смятам да изсуша и ябълки, а може и да опитам с едни кръгли много ароматни сливи с тъмносиня обвивка. Сушените праскови и круши имат убийствено невероятен вкус, много съм доволна как се получиха!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.126 секунди с 23 запитвания.