Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Соеви изолати и прочее заместители на месо  (Прочетена 1774 пъти)

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

Soy Protein Used in "Natural" Foods Bathed in Toxic Solvent Hexane

Предполагам на всички ни е ясно, че не им е чиста работата на тези заместители и химията играе яко при тях. Горната статия описва и подробностите - киснене в хексан (hexane - коригирайте ме, ако е друго българското име). После същият този хексан остава в продуктите и хората го хапват. Тук виждам, че и соевият лецитин, който забелязвам сигурно във всеки списък със съставки, също се "добива" с хексанови бани.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Соевият лецитин за съжаление присъства и в повечето хранителни добавки, дори в "био" сертифицираните.
На мен винаги ми е ставало лошо след консумацията на всички соеви заместители, с изключение на тофу.
Въобще, спасението е да ядем само т.н. "цели" храни, в чиито състав сме донякъде сигурни. Никакви готови продукти от магазина.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172

Никакви готови продукти от магазина.

Точно така! От магазин не купувам нищо обработено, полуфабрикатно и пр. Съдържанието на някои био-продукти ме е карало да се чудя с какво точно са "био".
Откакто, тъй да се каже, "поумнях" поне отчасти, съм избягвала соята, с изключение на малко тофу от време на време, и то само натурално. Харесваше ми, но от месеци не съм яла и не изпитвам желание.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Цитат
Съдържанието на някои био-продукти ме е карало да се чудя с какво точно са "био".
* до самата съставка, означаваща "От контролирано биоземеделие" tooth
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"
 

Страницата е създадена за 0.097 секунди с 24 запитвания.