Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Сусам  (Прочетена 19474 пъти)

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Сусам
« -: 30-05-2009, 01:25:49 »

Сусам - за здрави кости, красива коса и дълголетие


Между лечебните му свойства може да се съобщят:


- допълва енергията на бъбреците, която повлиява качеството на костната тъкан (при остеопороза например), също образуването на кръвта (при анемия), повишава количеството и качеството на спермата (безплодие при мъжете), повлиява качеството на косата - нейния растеж, също повлиява слуха;

- профилактика и лечение на запека, също при суха кашлица;

- сусамът трябва да бъде ежедневно допълнение към храната при жените в менопаузата – при горещи вълни, изпотяване, безсъние, сърцебиене, слабост;

- при жени с преждевременна и силна менструация;

- при хора с надмерно изпотяване, хиперактивност, склонност към повишено кръвно налягане, сърдечни заболявания, мозъчни проблеми;

- външно сусамовото масло се използва при болки в ушите, кожни изгаряния, като се нанася с памуче. При повишена температура помага за снижаването й като се маже кожата със сусамово масло;

- увеличава продължителността на живота.

Модерната диетология:

Сусамът съдържа следните най-важни вещества: 20% белтъчини, 50% растителни масла, 16% захариди, 9 % влакнести вещества; витамини – тиамин (В1), рибофлавин(В2), ниацин(В3), каротени.

Минерални съставки – сусамът е отличен мултиминерален природен продукт.
В 100 гр. сусам се съдържат:

калций до 1500 мг. !!!

магнезий -350 мг.

желязо – 10 мг.

цинк – 10 мг.

калий – 410 мг.

фосфор – 890 мг.

Този състав го прави подходящ при лечението на:

- високото съдържание на органичен калций, магнезий, фосфор – при лечението и профилактиката на остеопорозата и костните счупвания. Препоръчва се на бременните и кърмещи жени;

- високото съдържание на желязо – подходящ при жените и при анемичните хора;

- високото съдържание на витамини от групата В и магнезий, фосфор – подходящ при неврологични заболявания, включително депресии, неврози. По същият начин е подходящ при студенти, спортисти, хора работещи тежък физически труд;

- високото съдържание на ненаситени мастни киселини и магнезий - подходящ при сърдечно-съдови заболявания;

- високото съдържание на цинк подобрява имунната система и метаболизма в организма;

- високото съдържание на каротени и магнезий, калций и цинк са лекарство за очите, косата, лигавиците, ноктите;

- сусамовото мляко може да замести кравето мляко при хора с непоносимост към лактозата.

Най-добре е да се консумира природен необелен сусам, защото състава на минералите и витамините се снижава при отстраняването на повърхностните обвивки на семенцето.

Колко е впечатляващо – толкова малко семенце, а може да помогне при твърде големи проблеми...

....една вкусна, лечебна чаша сусамово мляко дневно при много здравословни проблеми включително и фрактури:

100 гр. сусам

200 гр. вода

1 лъжица мед

Всичко това се слага в подходящ съд и се размиксирва (с този миксер, който има перка на края), докато се получи бяла течност (бяла, защото при разкъсването на сусамовата обвивка се излива маслото, което с водата образува емулсия).

По желание може да се прибави и един банан на парченца и да се разбие с миксера - получава се прекрасно лечебно питие, което няма конкуренция между лекарствата и “хранителните добавки”.

Сусам при бременни, кърмачки, малки деца, подрастващи, активно спортуващи, млади и пораснали, здрави и болни, за здраве, красота и дълголетие!
Активен

Станислава

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re:Сусам
« Отговор #1 -: 03-06-2009, 08:53:17 »

А някакви идеи как да го включим в менюто ни ежедневно?
Аз освен за хумус не се сещам за друго.
Активен

Станислава

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re:Сусам
« Отговор #2 -: 03-06-2009, 08:59:29 »

Извинявай, не бях прочела постинга ти до самия край и не видях за сусамовото мляко. Опитвала съм да правя сусамово мляко, но става много горчиво, въпреки, че го подслаждах. Не го ли прецеждаш това мляко? Не остават ли много люспички?
Аз го пих, но децата въобще не искаха. Аз най-вече за тях искам да го включа в менюто, заради калция. Някакви други идеи? Ще съм много благодарна.
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Сусам
« Отговор #3 -: 03-06-2009, 09:59:42 »

Станиславче, аз обожавам да смилам сусам и да го поръсвам на салатите си. Много ми е вкусно така. Също тахановият дресинг е вариант. На кракери може да се добавя, както смлян, така и на цели зърна. А за млякото - пробвай да сложиш един цял банан ищ е стане като шейк, и/или повече фурми :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Сусам
« Отговор #4 -: 03-06-2009, 13:59:39 »

Станиславче, аз го прецеждам, връщам го отново в каната и разбивам с 1 банан + 3-4 пресни фурми (1 банан + 1-2 с.л. мед) и 1 ч.л. канела. Охладено, с кубче лед става и за татковци, които не са по здравословното хранене.  ;)

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Сусам
« Отговор #5 -: 06-07-2009, 09:46:41 »

Здравейте съфорумници! Искам да попитам има ли печен, белен сусам който се продава на семенца (като печените ядки) ? Ако има как мога да разпозная беления сусам дали е печен или не ?
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Сусам
« Отговор #6 -: 06-07-2009, 10:06:36 »

Ники, доколкото знам, има и той е по-кафеникав, леко златист стои, не толкова бял. Но нека и другите споделят впечатления...
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Сусам
« Отговор #7 -: 06-07-2009, 11:02:36 »

Ники, доколкото знам, има и той е по-кафеникав, леко златист стои, не толкова бял. Но нека и другите споделят впечатления...
по същия начин стои и небеления сусам, аз си взех един пакет... печен сусам имам чувството, че не се продава изобщо...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Сусам
« Отговор #8 -: 06-07-2009, 21:00:52 »

Здравейте!
Пълнозърнестият сусам е кафеникав, както каза Марулчето.
Беленият просто си белее, но и двата вида са сурови.
Печеният сусам има много силен аромат и не може да го сбъркаш.
Суровият леко нагарча, но добавен към салати е просто страхотен.
Може да се смели на брашно с кафемелачка или да се покълни, ако е пълнозърнест.
Активен

valentingn

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
Re:Сусам
« Отговор #9 -: 24-07-2009, 18:48:09 »

Здравейте!
Пълнозърнестият сусам е кафеникав, както каза Марулчето.
Беленият просто си белее, но и двата вида са сурови.
Печеният сусам има много силен аромат и не може да го сбъркаш.
Суровият леко нагарча, но добавен към салати е просто страхотен.
Може да се смели на брашно с кафемелачка или да се покълни, ако е пълнозърнест.

Прилагам снимка на сусам небелен суров. Направих проба за кълняемост с 4 часа наксиване и последвало разстилане на тъмно. За сега кълняемостта е около 65 процента. Цена 5.30 лв/400 гр, произход Боливия, от там в Гърция, след което сложен етикет Био. Жал ми е че си нямаме Български. В този има пеперудки ( мъртви ) така е пакетиран
« Последна редакция: 24-07-2009, 18:51:00 от valentingn »
Активен
sentence Master
Вярвам на този, който се стреми към истината, съмнявам се във всеки, който е убеден, че я е открил
клик

EVA

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:Сусам
« Отговор #10 -: 19-08-2009, 14:01:43 »

Алергична съм към сусама. Пречетох в някой сайтове че в Израел и САЩ има регистрирани доста случаи на такава алергия. Може ли някой нещо да ми напише в допълнение или да ми каже с какво да заменя сусама, тъй като се нуждая от много калций. Благодаря предварително !!!
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Сусам
« Отговор #11 -: 19-08-2009, 14:04:34 »

Eva, погледни в темата за калция.

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Сусам
« Отговор #12 -: 19-08-2009, 14:09:39 »

А ето тук можеш да търсиш храни с високо/ ниско съдържание на:
- калций, желязо и т.н. минерали
- витамини
- мазнини
- протеин
и др.

EVA

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:Сусам
« Отговор #13 -: 22-08-2009, 16:58:07 »

Благодаря, Влади за инфото. Тук има ли къде да прочета за алергиите и от други сурови ядки. И суровоядството какви алергии може да отключи.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Сусам
« Отговор #14 -: 22-08-2009, 19:52:04 »

Ева, аз също имам алергии-  едната е към котки, другата към някои лекарства- аналгетици, амидофен ... препоръчвам ти една книга- "Болестта като път" на Т. Дотлефсен, в спиралата я има
http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=2&find=%E1%EE%EB%E5%F1%F2%F2%E0+%EA%E0%F2%EE+%EF%FA%F2
също и Германска нова медицина дава интересни отговори за алергиите- но е нужно да прочетеш ако имаш интерес, за себе си установих от къде идват моите алергии :)
един линк, на български има малко инфо
http://www.xnetbg.com/new/forum/index.php/topic,3166.msg68552.html
« Последна редакция: 22-08-2009, 20:00:43 от Даниела »
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Сусам
« Отговор #15 -: 22-08-2009, 20:28:37 »

Тази книга е много добра.Директно ти казват,че си болен защото така ти изнася ;D
А форумът www.xnetbg.com е много интересен и често влизам там,но е само за хора с отворено съзнание.
« Последна редакция: 22-08-2009, 22:14:35 от Svetlio »
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Сусам
« Отговор #16 -: 22-08-2009, 21:06:51 »

Ето и сайта на ГНМ-то на български:
www.gnm-bg.com

Мисля, че тези дни мъжът ми пусна и форума там, но не съм много в час поради липса на време.
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Сусам
« Отговор #17 -: 23-08-2009, 14:04:19 »

Другарчета,мен тия неща са ми толкова много интересни,че се побърках от четене.
Вери,Светльо  :flowers2: за линковете
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Сусам
« Отговор #18 -: 23-08-2009, 21:06:49 »

Светльо,Светльо......чета тук (линка дето си го пуснал) за Новия световен ред и т.н. ....и ако всичко това е верно....ми идва да ревна с глас.Размъти ми се мозъка направо  :surpris_25:.Озадачена съм.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Сусам
« Отговор #19 -: 23-08-2009, 21:28:29 »

Ами,така е Василенче.Ние имаме една възможност и това е осъзнаването на способностите ни.За това,ще ни помогне и повишаването на честотата на Земята.Това ще повиши нашата вибрация и все повече хора ще се"събудят".Дейвид Айк каза в едно интервю,че нашето поколение е последното,което познава свободата.След установяването на НСР,за децата ни това ще е даденост.Не случайно 2012 година е толкова важна.И не случайно вкарват толкова дезинформация за тази дата.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.104 секунди с 22 запитвания.