Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: 1 [2]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Авокадо  (Прочетена 20907 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Даниела
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1580

« Отговор #20 -: 17-12-2009, 08:51:59 »

http://www.hawaiifruit.net/avocado.jpg
Активен
Angie
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 839

« Отговор #21 -: 17-12-2009, 09:01:00 »

търкалям се от смях е, на верен път бяхме! Smiley
Активен
benato
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1467

« Отговор #22 -: 17-12-2009, 10:34:29 »

Канат,в момента ядем като това на снимката,от Метро,кората е червеникава и светла.
Активен

GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
Mемория
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 148

« Отговор #23 -: 18-03-2011, 00:29:39 »

На някой случвало ли му се е да си разреже авокадото и вътре - притеснително голям кълн, обикалящ 3 пъти семката? Ъъъ?
Активен
marulka
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1649

Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

« Отговор #24 -: 18-03-2011, 00:35:30 »

ехее, то дърво покарало браво, аплодирам направо го сади и догодина ще си имаш много авокадца!

иначе сериозно - за пръв път чувам!
Активен

Nothing cooked tastes as good as raw feels
benato
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1467

« Отговор #25 -: 18-03-2011, 07:55:30 »

Аз бях сял,но стана едно дъдо стебло около метър с няколко листа на върха. ухилен ухилен
Не го яж,купувай друга партида.
Активен

GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
Ptirinha
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 76

« Отговор #26 -: 18-03-2011, 10:11:38 »

слънце Здравейте,(това е първото ми включване във форума) запалихте ме с тези успешни опити за посаждане на авокадо търкалям се от смях
Активен
vip_didi
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« Отговор #27 -: 13-04-2011, 22:09:00 »

За тези които обичат лимон - авокадото се разрязва на две, маха му се семката и се изтисква сок от лимон и малко сол. Невероятен вкус!
Активен
Синева
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 141

« Отговор #28 -: 13-04-2011, 23:32:03 »

Аз не помня вече колко броя явокадо съм посадила, сигурно към 50.  търкалям се от смях
Винаги се хваща, но му трябва доста време, докато "пробие". После няма стигане. Но вече ги режа като станат високи 30-40 см. Лошото е, че колкото нагоре расте, толкова и надолу, така че в саксия трудно се гледа.
Активен
Ptirinha
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 76

« Отговор #29 -: 14-04-2011, 09:10:24 »

аз си чакам още първото *да пробие*  слънце

а някой дочакал ли е плод пеперуди
Активен
Синева
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 141

« Отговор #30 -: 14-04-2011, 18:04:36 »

Авокадото е тропическо растение. В България много трудно може да вирее, да не кажа никак. Освен ако не му наподобиш максимално "родните" условия.
Активен
violetblossom
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 74

« Отговор #31 -: 05-01-2013, 12:59:21 »

Не ви ли се струва, че тази година няма хубаво авокадо??? Най-хубавите според мен са кръглите плодове, а сега все намирам едни издължени, с огромни ядки, респективно малко месо, и ужасни на вкус! Отчайвам се вече, кажете откъде намирате в София  Sad
Активен

Човекът е твърде нетраен!
Към вечния миг устремен,
той тича в несвяст, но не знае,
че бе от Нетрайност роден.
obla4e
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« Отговор #32 -: 23-01-2013, 21:33:40 »

ето ви 1 хитринка, с която всяко авокадо става готово за ядене за 2-3 дни - увива се във вестник или парче хартия (но да не е гланцирана) и след няколко дни е омекнало равномерно и готово за консумация - бон апети Smiley
Активен
Spinach
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 82

« Отговор #33 -: 23-01-2013, 21:51:23 »

Не ви ли се струва, че тази година няма хубаво авокадо???
Taзи година опитах за пръв път Smiley И много ми хареса, обаче наскоро ми донесоха няколко плода купувани от гръцки пазар и някак си беше друго, вкусно и крехко, като си купя от тук и често са едни жилави едвам ги намачквам а същевременно и с петна.
Активен
sweetie
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 80

« Отговор #34 -: 15-10-2013, 11:16:23 »

Обожавам авокадото- най-любимата ми рецепта са пълнени сурови чушки с пастет от авокадо, сусамов тахан, зехтин, смлени сурови тиквени ядки и малко сол. Това е божествена вкусотия, опитайте!
Активен

Господ чува молбите на хората, които искат да забравят омразата, но е глух за тези, които искат да избягат от любовта.
Newly
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 193

« Отговор #35 -: 10-12-2014, 17:55:32 »

И аз съм голям фен на авокадото. Бавно, но сигурно го заобичах. Да добавя, че когато е хубаво узряло и вече е готово за ядене кората много лесно се отделя сама. Бели се дори само с ръце.
Също запазих ядката и съм я набучила с клечки, до половината е в чаша вода, но вече няколко седмици не се променя. Направо не вярвам да покълне някога. Стои на прозореца, но това не е най - топлата стая, сигурно и това има значение. Обичам го на салати, веднъж го ядох ей така, без нищо, пак добре беше. Имах и аз веднъж една горчива изцепка, но го изядох, пени се не пени  Grin
А веднъж се опитах да го смеся с крема сирене и да го мажа, бляк, съсипах си само плодчето. Никога повече няма да го влагам в нещо, извън салати.
Активен
Страници: 1 [2]   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: