Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: "Златни правила на храненето"-Г.Малахов +Пълна енциклопедия пречистване  (Прочетена 14148 пъти)

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127

Някой има ли тези книги и какво мислите за тях?
"Златни правила на храненето"-Г.Малахов +
"Пълна енциклопедия пречистване на организма"-по методите на Г.Малахов,Е.Щадилов,Н.Семенова,О.Елисеева,А.Маловичко,А.Залманов,М.Гугулан,Н.Уокър,П.Брег,Бирхер-Бенер,П.Иванов,К.Ниши,Г.Ситин,А.Зараев и др.

Взех си ги и чета при свободно време. Допадат ли ви И кои методи ви допадат повече и с кои сте съгласни и с кои не?
Активен

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92

Джаки,радвам се ,че пак си тук,в смисъл сред нас,а и на родна земя/предполагам/!!! Книгата "Златни правила на храненето " си я купих,може би преди месец,чела съм я,но не цялата.За мен нещата стоят така,щом е писана от Малахов-то тя ,не може да не е ценна..!!!
 Втората книга не съм я чела,но имам книгата на Малахов за прочистване на организма.И тъй като,затова сме тук, ще те питам направо-до къде стигна със захарта/извинявам се ако си писала за това,а аз не съм го прочела до този момент,в доста теми си писала/
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127

Мила Валка,действително си взех 2те книги,заради вашите съвети.Страхотни са,до сега което съм чела в тях.Това са 2 от задължителните ми книги в библиотеката,тъй като съдържат ценна информация,нужна по всяко време.
Бях си за една прашинка от време на родна земя,и 1 място,което не пропуснах беше книжарницата.
За кръвната захар не съм писала още,тъй като след малко съм на генерални изследвания.
Иначе като цяло нещата вървят чудесно благодаря.
Едно от нещата,които много ми допадна в книга 2 е метода на руския учен Георгий Николаевич Ситин,доказващ че "мислълта лекува"-чрез повтаряне на положителни фрази,и поддържане на положителни мисли се лекува всичко.
Ето и малка информация по темата: http://www.lekar.bg/news-45/info-1872/%D0%94%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%BE.%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5.%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%83%D0%B2%D0%B0/
Весел Ден на всички!!!
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Има интересни неща, но има и някои тотално погрешни(по мое мнение) постановки, така да се каже.
Той препоръчва, освен растителни белтъчини, да поемаме задължително и животински. Това може да го прочетете на стр. 84 в "Златни правила на храненето". Да не говорим, че над 50 страници от същата книга са използвани да ни покажат как да убием "по-безболезнено" едно животно; как да приговтяме месото; как да консумираме млечни продукти...колко било полезно всичко тва...Но съм съгласен за някои от нещата, свързани с ядките, семената, кълновете, плодовете и зеленчуците :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Ей,голям производител е този Малахов! Кога ги пише тези книги? Сто ли има,повече ли? Нали прокламира пречистване с урина,ако ядем месо,какво ли ще има в урината ни? Всеки сам избира кое е за него. Но, мога да си я купя, за да знам ,как се колят животни по-хуманно >:( >:( >:(
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Nel

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
  • Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста м

Книгите са доста ценни найстина,но е добре всеки да ги чете,и да подбира най-доброто и разумното за себе си.
Активен

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127

да Nel,съгласна съм с теб.избираме което ни допада,от вс.книга.
тези части за месото даже не съм ги забелязала,нали не ме интересува.
книга 2 ми е особено полезна,а в 1-за разделното хранене,въздействие на продуктите в/у ума и тялото,Малахов си споделя опита в суровоядството.Интересно ми е да чета за различни теории,на мен лично са ми в помощ по пътя към суровоядството.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Ама се заловихте и вие за това месо. :)  Кой знае кой редактор си го е добавил :)
 А тия методи за прочистване - едва ли има някой ,който да може да направи обективно сравнение.  Просто не е възможно.  Захапваме това което ни звучи приемливо и действаме.  "По-добре погрешен избор, отколкото вечна нерешителност"   :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217

"Златни правила на храненето"-Г.Малахов я имам от 2 години. Чел съм я и продължавам да чета моменти, които ме интересуват.
Мен лично това, което не ми харесва в нея са често използваните изрази като: "приема се, че", "казват, че", "твърди се, че", "смята се, че". Аз искам знания. Който го знае го знае. Който не знае, вярва. Нека вярванията и твърденията ги оставим за църквата. Когато някой твърди нещо е добре да се обоснове. Иначе, звучи кухо.
Но като цяло е доста информативна и доста детайлна на места, и мисля, че си струва да се прочете.
« Последна редакция: 04-12-2009, 06:45:34 от Андрей »
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Андрейчо, прав си да искаш знания. / Аз също искам :) /  
Но ти си ги получаваш - получаваш съдържанието . Бунтуваш се срещу опаковката. Понеже реакцията ти е абсолютно адекватна, ще се опитам да ти дам отговор защо се използва този стил на поднасяне на информацията и ти ще се съгласиш, че си има своят смисъл   :)
 
През 2001 излезе книгата на Харви Даймънд  " Сила за живот-ново начало"  / Тя не е оная знаменитата Сила за живот, която написа пак той ,заедно с Мерилин Даймънд някъде 92-ра  /   .   Значи ,трябва да се подчертае,че Харви не е доктор , а диетолог.  Така. Ето какво казва той на стр. 218 , което според мен е много важно :
    Мнозина са ме питали дали спазването на принципите за енергийно прочистване и обновяване на тялото би им помогнало да се справят с вече появили се болести.Склонен съм незабавно да избълвам гръмко ДА ! Но не мога да си го позволя и ще ви обясня защо. Съществуващите закони могат да накажат сурово всеки, който не е дипломиран лекар, ако прави изявления за бъдещите резултати от някаква програма за лечение. Всъщност и аз , и всеки друг в движението за здраве, който не притежава мед. диплома, трябва да внимава много как споделя наученото. Иначе може да бъде обвинен в практикуването на медицинска професия , без да има право на това.Няма значение колко е вярно и правилно предлаганото лечение .
Цитирах тук писмото на г-жа Фрам, в което разказва как се е избавила от рак в напреднал стадий, защото никакъв закон не забранява на хората да споделят личния си опит. Помнете,че текстът нататък е обмислен грижливо, за да не си навлека неприятности....  


Вижте колко е откровен Харви. Малко автори ще го кажат по този начин.  / разсъжденията по-долу са мои/
   Причината за липсата на категоричност  е тази, че много от откритията  не са направени от лекари ! Лекарите могат да си позволят да бъдат категорични , но пък рядко го правят, защото рискуват да настроят срещу себе си лекарската гилдия ,ако засегнат нечии интереси (Тук можем да си спомним за проф. д-р Питър Дюзбърг, когото наградиха като "доктор на годината" ,а след това, когато доказа теорията си ,че СПИН не е заразна болест , го обявиха за "медицински психопат"...  )
  Обратно -  Не-лекарите  по тази причина звучат по-малко категорично в поднасянето на информацията , но за сметка на това са много по-категорични в съдържанието. :)  

Надявам сe Андрей да е доволен от отговора ми  :)
« Последна редакция: 04-12-2009, 21:46:31 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217

Андрейчо, прав си да искаш знания. / Аз също искам :)
Но ти си ги получаваш - получаваш съдържанието . Бунтуваш се срещу опаковката. Понеже реакцията ти е абсолютно адекватна, ще се опитам да ти дам отговор защо се използва този стил на поднасяне на информацията и ти ще се съгласиш, че си има своят смисъл   :)
 
През 2001 излезе книгата на Харви Даймънд  " Сила за живот-ново начало"  / Тя не е оная знаменитата Сила за живот, която написа пак той ,заедно с Мерилин Даймънд някъде 92-ра  /   .   Значи ,трябва да се подчертае,че Харви не е доктор , а диетолог.  Така. Ето какво казва той на стр. 218 , което според мен е много важно :
    Мнозина са ме питали дали спазването на принципите за енергийно прочистване и обновяване на тялото би им помогнало да се справят с вече появили се болести.Склонен съм незабавно да избълвам гръмко ДА ! Но не мога да си го позволя и ще ви обясня защо. Съществуващите закони могат да накажат сурово всеки, който не е дипломиран лекар, ако прави изявления за бъдещите резултати от някаква програма за лечение. Всъщност и аз , и всеки друг в движението за здраве, който не притежава мед. диплома, трябва да внимава много как споделя наученото. Иначе може да бъде обвинен в практикуването на медицинска професия , без да има право на това.Няма значение колко е вярно и правилно предлаганото лечение .
Цитирах тук писмото на г-жа Фрам, в което разказва как се е избавила от рак в напреднал стадий, защото никакъв закон не забранява на хората да споделят личния си опит. Помнете,че текстът нататък е обмислен грижливо, за да не си навлека неприятности.... 


Вижте колко е откровен Харви. Малко автори ще го кажат по този начин.  / разсъжденията по-долу са мои/
   Причината за липсата на категоричност  е тази, че много от откритията  не са направени от лекари ! Лекарите могат да си позволят да бъдат категорични , но пък рядко го правят, защото рискуват да настроят срещу себе си лекарската гилдия ,ако засегнат нечии интереси (Тук можем да си спомним за проф. д-р Питър Дюзбърг, когото наградиха като "доктор на годината" ,а след това, когато доказа теорията си ,че СПИН не е заразна болест , го обявиха за "медицински психопат"...  )
  Обратно -  Не-лекарите  по тази причина звучат по-малко категорично в поднасянето на информацията , но за сметка на това са много по-категорични в съдържанието. :) 

Надявам сe Андрей да е доволен от отговора ми  :)


Бате Бино, погледнато от такъв ъгъл, така е, всеки има право да се грижи за кожата си.
Мен ме притеснява това, че много често, по книги, на улицата, в офиса, вкъщи чувам изявления без никаква обосновка. И обикновено като ги попиташ защо така мислят, те не могат да дадат смислено обяснение, а даже се дразнят и обиждат от самия въпрос. Не само това, ами държат на мнението си, силно емоционално са свързани с него и ако не го приемеш можеш да си навлечеш и други неприятности.
Може и да са прави може и да не са. Как да разбера? Затова питам. Работата е в това, че е останала само опаковката. Съдържанието го нама. Знанието се е загубило.
Пример от миналата сидмица. Нов колега ме пита дали харесвам местната храна. Отговорих му - "Не, не ми влияе добре." А той - "Ама как? Старите хора казват, че е здравословна."
Не исках да го разпитвам защо така мисли нито да обсъждам въпроса с него. Виждах, че сляпо вярва в нещо, което може и да е така може и да не е.
Та накратко това е позицията ми...
По-здрави!
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Ааа, това е друго , Андрейчо. Значи не сме се разбрали. :)  Както казваш ти , не толкова "знанието се е загубило" ,колкото желанието за знание.  Болшинството от хората обичат да имат мнение по въпросите . Дали това  мнение е обективно или вятърничаво , това е второстепенен  въпрос.. :)   Доказват го по уникален начин малките деца по "малък коментар"  след новините. Забележете, каквото и да ги питат ,независимо колко е сложно,  те винаги имат отговор, в който вярват - нищо че е абсурден и нелеп. Дори  и ускорител на елементарни частици  да  ги питаш какво е - никой няма да каже "Не знам" ,всичките ще имат мнение. Ами това е - като порастнат, просто остават верни на себе си :)   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!


Според мен има и друга причина за този начин на изразяване.

Тези методи на лечение не са Хапче с хапчетата е ясно който и да го изпие действа по един и същи начин.
Докато при някои от тези процедури в зависимост от човека и неговата индивидуална комбинация от трите доши на един може да действа много добре на друг много зле.
Затова Малахов постоянно повтаря че всеки трябва да открие това което най добре му приляга и  му действа. И да се подхожда с разум към процедурите а не да вярваме сляпо на нещо само защото е помогнало на някой друг.

Затова според мен не може говори категорично за това и за онова и кое как действа и как помага - Отделно и това със законовото преследване си е доста сериозна прочина.

Колкото до храната Вярно е че пише за месо и за какво ли не още но това е съвсем нормално преобладаващата част от населението са месоядци как мислите че ще реагира един средностатистически човек на книгите ако види още в началото НЕ на месото НЕ на газираното НЕ на алкохола Не на захарта НЕ на млечните НЕ на готвенето .......... НЕ НА КНИГАТА естествено .......
Все пак и като се учим да плуваме почваме от плиткото и постепенно отиваме на дълбоко
Ако хвърлим някого направо в дълбокото само ще го наплашим и никога няма да се научи да плува.
Затова смятам че стратегията му е напълно вярна.
Всички знаем че когато човек тръгне по правилния път тялото му само го води напред вкуса се коригира вредните навици започват да изчезват без усилие.
Важното е човек един път да почне Но с книги в които пише Яжте само сурова храна и спрете всичко което сте обичали ........... това няма как да стане.

Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !
 

Страницата е създадена за 0.109 секунди с 22 запитвания.