Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте!  (Прочетена 1950 пъти)

sabinka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Здравейте!
« -: 29-10-2010, 10:48:39 »

Здравейте и от мен! Казвам се Сабина и съм на 31 години.От Русе съм. Много ми допадна този сайт и много се радвам, че тук може да се намери всичко, което човек иска да научи, за да може да запази тялото си и духа си здрав , дай Боже за монго, много години. Какво ме накара да се регистрирам при Вас? Първо, поздравления за администраторката, която е по-младичка от мен, а на такава "крехка" възраст се е замислила за здравето си и здравето на другите. Браво!!!Преди 9-19 години страдах от нещо неизлечимо или по-скоро неразгадаеомо от лекарите, дори от тези във Военно медицинска академия. Поддържах една субфебрилна температура, която така и така не откриха от какво е. То не беше гинекологично, то не беше предтуберкулозно състояние, антибиотици , колкото ти душа даде, мани, мани. Натровиха ме сладките докторчета и така ми падна имунитета, че няма накъде. Един ден реших да спра да си меря температурата и преминах на разделно хранене. Пийвахме си със съквартирантката ми и по чаша червено вино-на обяд и на вечеря. Още след 3 седмици почувствах лекота- отслабнах, нормализира се работата на червата, коремът ми стана плосък и започнах да се връщам към живота. След това претърпях 2  операции - казаха ми че имам поликистозни яйчници, а преди 3 години и половина- фиброаденом на гърдата. Ако бяха ми попаднали книгите на Малахов преди това- нямаше да стигна до операциите и да разреша на докторита да ме " психират". Операциите са си голям стрес.Итака, започнах да чета книги, да правя прочиствания и т.н.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Здравейте!
« Отговор #1 -: 29-10-2010, 13:06:10 »

 :kisss:Здрасти, землячке...и да ти е на слука...тука!!!Дръж се...каквото направиш със себе си това ще е!!!Народната премъдрост го е казала...и цяло село да се събере, не може да ти направи ,това, което сам си направиш...ама кой да чуе...тук там се срещат и  поотворени ..като нас де... tooth
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

sabinka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Здравейте!
« Отговор #2 -: 29-10-2010, 14:02:58 »

Така е, доста критики срещнах, доста подигравки дори.Затова реших да не споделям с хора, които не разбират и не виждат п-далеч от носа си. Но най-неприятното, което ми се случва в този момент , е че не успях да помогна на човека до себе си и сега ще се разделяме. Причината е в това, че той е на съвсем другия полюс, опитах да му помогна, но не успях.Най-вече заради ежедневната консумация на вино. Сга разбирам, е най-важни за съвместното съжителство са сходните интересе между партньорите. Много ми е тежко, дори в тези мигове на "успокояване" си запалвам и по цигара. Втълпявам се, че ме успокоява. Въпреки, че ги бях отказала и повече от година не пушех-освен при 1-2 стресови ситуации покрай здравето на приятеля ми и баща ми. Преди не разбирах проблема на приятеля си, бяхме по-млади, викам си ще поживеем и т.н. Но чак сега, когато реших, че трябва да имаме дете, разбирам, че той наистина има проблем с алкохола и може би това е основната причина да се разделим. Той не приема и здравословните храни, които аз често приготвям. Опитах се да му помогна, да го убедя, дори му давах да пия настойха от орехчета, защото му откриха и гъбички. Аз не издържах психически, рухнах за малко  , така ми се случи преди 5 години и реших, че е най-добре да се разделим, въпреки чувствата ,въпреки общото ни жилище. Но след 5 години връзка е трудно.
Единствено книгите за здравословен живот, за психиката на човека и за духа ме вълнуват, затова и реших да се регистрирам в сайта, за да науча много нови неща, а и за да споделяме опит. В момента правя пречистване от паразити. И изненада, излезе ми херпес на носа.Мислех, че е от водородния прекис, който приемама, дори бях сигурно, но лекарката ми щаза, че това е на стресова основа- заради проблемите в семейството ми.
Е, засега спирам да ви тровя с моите глупости.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Здравейте!
« Отговор #3 -: 29-10-2010, 15:16:34 »

 :kisss:За да помагаме на другите, най-първо табва да сме помогнали на себе си...не можем да направим нищо , дори и най-малкото, колкото и благородни да са намеренията ни , ако близките ни не са готови за него...моят съпруг и синове са месоядни...необходимо е свръхтърпимост към пътя на развитие на всеки отделен индивид...нищо не става на сила...нито пък със сила!!!Опитай се да не мислиш за него и твоята отговорност към неговото развитие...не ти си отговорна вместо него...остави го да си блъска главата, за да получи своя много необходим урок, но също и ти твоя.Всеки един от двама ви има какво да извлече от случките и препятствията пред вас.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Здравейте!
« Отговор #4 -: 29-10-2010, 16:41:22 »

добре си дошла сабинка  :flowers2:
...а херпес се появява когато човек се разделя с нещо ...
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Здравейте!
« Отговор #5 -: 30-10-2010, 02:06:15 »

Добре дошла и от мен!

Колкото и да е тъжно когато нещо си отива от живота ни, след време се връщаме назад и разбираме, че е било за добро... И херпес, и всичко преминава, оставаш ти, а ти си най-важното нещо в живота ти :fluretaa:
« Последна редакция: 30-10-2010, 02:10:54 от marulka »
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Здравейте!
« Отговор #6 -: 30-10-2010, 09:03:19 »

Здравей Събинка!
Аз харесвам една мисъл - "ако бог отнема нещо от ръцете ти, то това е, за да ги освободи за нещо по-добро"! И като се замисля, виждам че е точно така, макар на момента да не го осъзнавам. И при теб е така. Добре е, че пътищата ви се разделят. След време, ще си много благодарна за това. Да се живее с алкохолик, е като да се самоубиваш бавно. Не си заслужава, да си пропилееш живота с такъв! Да не говорим, че първият шамар, е въпрос на време! Алкохолизмът означава "безпътица". Не вижда път пред себе си. Покрай него обаче затъват и другите, ако не се махнат на време!
А ти, ще ставаш все по-здрава и успешна личност. Добре си се насочила. Желая ти успех  :fluretaa:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.075 секунди с 22 запитвания.