Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Течен тор от коприва и черен оман  (Прочетена 4536 пъти)

nanu

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38

Някой знае ли нещо за това чудо? Всъщност информация в нета доста има из чуждите сайтове, но някой опитвал ли го е?
Активен
“Вие трябва да бъдете промяната, която искате да видите в света.” Махатма Ганди

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Течен тор от коприва и черен оман
« Отговор #1 -: 09-11-2010, 21:12:10 »

Ако имаш Чер оман не е добра идея да го съсипваш за тор. От доста време виждам зор да си завъдя тази билка. Ако нямах настройка от негов корен сигурно щяха да ми извадят единия от умъртвените зъби - в началото от три канала на зъба само един имаше чувствителност, но след треиране в продължение на месец и половина с такава настройка възстанових още един канал. Билката е предимно за костни проблеми (наяждане или загниване на коста).
Тор би трябвало да може да се прави от всякакви буреняци или шума само да имаш търпението да угният.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

nanu

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38
Re:Течен тор от коприва и черен оман
« Отговор #2 -: 09-11-2010, 21:40:00 »

Прочетох малко оттук-оттам, наистина чудно влияние оказва при навяхвания, счупвания...но все пак мен ме интересуваше този разтвор, за който пишат, че е много благотворен.
Иначе се позачудих откъде бих могла да си намеря семенца. Из нета така и не открих някъде да се продават. Но прочетох, че расте предимно на влажни места, та си помислих, че би могло около Лома да има някой стрък (живея в Русе). Ти намирал ли си в диво състояние някъде?
Активен
“Вие трябва да бъдете промяната, която искате да видите в света.” Махатма Ганди

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Течен тор от коприва и черен оман
« Отговор #3 -: 09-11-2010, 23:44:46 »

От много време не съм го виждал в природата. Предполагам, че мога да си намеря покрай Искъра, но когато си ида на село винаги има много работа в градината (никога не успявам да я свърша всичката).
Опитах се да си го пресадя от цяло растение заедно с пръст колкото за една саксия, но жегите през лятото го умориха. Пише, че се размножава с разсад.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

nanu

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38
Re:Течен тор от коприва и черен оман
« Отговор #4 -: 13-11-2010, 18:44:45 »

На мен също едва ли ще остане време да се понатикам из шубраците, но напролет ще имам едно наум. Ако пък ли не, за начало бих опитала само варианта с коприва.
Активен
“Вие трябва да бъдете промяната, която искате да видите в света.” Махатма Ганди

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Течен тор от коприва и черен оман
« Отговор #5 -: 13-11-2010, 23:34:27 »

Зебелязал съм ,че, когато копривата се задуши в някой найлонов плик (ако не смогна да я изям) замирисва направо на пръст. Така, че копривата би трябвало да свърши работа.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Течен тор от коприва и черен оман
« Отговор #6 -: 14-01-2011, 09:00:33 »

 :kisss:http://biozemedelie.com/?p=44
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...
 

Страницата е създадена за 0.088 секунди с 22 запитвания.