Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Защо не се знае за здравословното!!  (Прочетена 2697 пъти)

gaby

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39

Здравейте от мен!Никой не ми отговори на увода, но аз не се отказвам :) :)Аз съм начинаеща в суровоядството, но искам да науча и разбера повече неща. Чудя се защо е толкова малко информацията за здравословното хранене по медии,списания дори огромни билбордове ни се навират в очите всеки ден да рекламират преработени храни пълни с боклуци,а прясната храна остава набутана в девета глуха.Хората трябва да имат избор,а за да имат такъв трябва да имат информация.Не всеки има време да рови в нета и да чете книги, живота днес е динамичен и труден.Рекламират се постоянно шоколади,вафли саламчета,гадни наденички, лекарства и дори витамини ,които ще ни направят едва ли не супермени.И когато човек не е могъл сам да се информира попада в омагйосания кръг на плуфабрикатите и консервите които така лесно му се навират постоянно в лицето.Не искам да е така ,трябва да се знае и когато човек знае истината и пак си гриска мазните пържинки и захар вече ще друго. Моля да ме извините ако съм досадила на някой,но това ме гложди отватре и исках да си кажа. Понякога ми е многотрудно да се боря с закостенелите разбирания на родители и приятели,които дори ме изкараха вече че едва ли не съм в няква секта и ако продължавам така ще умра от глад. Затова съм много доволна че ви има вас.
Надявам се денят ви да е ползотворен и вдъхновен! МЕРСИ..:))
« Последна редакция: 29-05-2011, 21:11:05 от Mep »
Активен
:)))

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Защо не се знае!!
« Отговор #1 -: 11-11-2010, 11:36:45 »

Здравей Габи и добре дошла във форума! Не се знае за суровоядството защото 99% от населението в България се замисля с какво се храни едва когато се разболее от болестите на цивилизацията. Макар че и това замисляне е под въпрос. И започват да се хранят според препоръките на тесногръдите докторчета да се тъпчат с лекарства и т.н. По медиите се разпространява някакъв модел на погрешно здравословно хранене с нискомаслени млечни продукти и птиче месо. А тази чаша топло мляко за децата в училище е направо абсурдна. Глупости на търкалета. Според мен трябва да има повече такива сайтове и блогове за суровоядство и да се разпространява идеята. Трябва да се говори повече за това! Тогава лека полека ще печели все повече привърженици. И все пак месоядни винаги ще има. Важно е да има баланс и разбиране и от двете страни. А не да ни гледат като полезни изкопаеми.
Активен

gaby

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:Защо не се знае!!
« Отговор #2 -: 11-11-2010, 11:48:32 »

 :peperudi: благодаря desi82 за поздрава .така е трябва да има разбиране и толеранс за всичко,не съдя никого не сам аз този който трябва да го прави,всеки си носи кръста сам,но не разбирам защо мен ме съдят като не преча на никого.напротив.но явно такова е мисленето на обществото,не сме дорасли да бадем над нещата...дано стане някога:)
Активен
:)))

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Защо не се знае!!
« Отговор #3 -: 11-11-2010, 16:34:48 »

Не се говори по медиите, защото не им изнася. На никой не му трябват здрави и мислещи хора.  ;)

И добре дошла, Габи!  :fluretaa:
Активен

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140
Re:Защо не се знае!!
« Отговор #4 -: 12-11-2010, 20:33:23 »

Защото планетата е пренаселена.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Защо не се знае!!
« Отговор #5 -: 12-11-2010, 21:32:27 »

А това кой го реши, че е пренаселена? В Канада място бол. ;)
Активен

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Защо не се знае!!
« Отговор #6 -: 13-11-2010, 00:25:58 »

 "Защото интереса клати феса" :surpris_25:
Активен

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!
Re:Защо не се знае!!
« Отговор #7 -: 13-11-2010, 20:42:10 »

и защото здравомислещите и здравословнохранещите се хора не носят колосални печалби на всичките гнусни индустрии(главно производеителите на "храни") и такава информация е по-нормално да бъде отричана, крита, забранявана дори! Странно, но е факт! Хубаво е че си открила този форум, където наистина може да се намери много ползна информация, и аз скоро попаднах случайно тук и съм много доволен!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.083 секунди с 22 запитвания.