Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: !Лично  (Прочетена 6307 пъти)

LaGorda

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
!Лично
« -: 12-11-2010, 05:35:11 »

Здравейте!
Искам да споделя малко от опита си със суровото хранене до тук. Измина един месец от както се храня със сурови храни и животът ми се променя драстично.
Първо да кажа, че съм на 25 год и имам около 20-25 килограма отгоре.  Нещата при мен винаги са се въртяли около теглото и съм пробвала много начини да отслабна, някои от които повече са ми навредили и натоварили, други са ми помогнали, но временно. Случайно попаднах на суровоядството и от начало идеята ми изглеждаше екстремна и неизпълнима, но после отворих съзнанието си и реших да експериментирам.  А и някакси ми бяха омръзнали всички боклуци, които ям и напук започнах да се храня със зеленчуци и компания.  Още първите няколко дни усетих огромна разлика – направо ми се искаше да крещя от радост.  Усещах тялото си освободено от тежест  и понеже съм пълна това не ми се беше случвало въобще в живота.  Енергията ми се покачи и хората  започнаха да ме възприемат различно.  Чувствах се.. как да ви кажа.. все едно имам късмет. Странно усещане и определено много зарибяващо. Отслабнах с  5-6 килограма.  След около седмица започна як детокс.  Започнах да се разболявам – с температура, главоболие, повръщане, гърлото ми беше толкова зле, че не можех да говоря... Не взимах никакви лекарства, както обикновено правя, но го преживях тежко.  Почти нямах нужда от храна . Започнах да се вслушвам в тялото ми – също съвсем ново изживяване за мен! – а то ми казваше, че не му се яде. Болестта ми продължи повече от две седмици и по едно време ми се струваше, че никога няма да се оправя.. но се оправих.  Сега се чувствам по-здрава физически, но енергията ми не е толкова много.  След изгубените в началото килограми, спрях да свалям.. Емоционално и социално нещата в момента са почти на дъното.  Чувствам се много несигурна, с изострена чувствителност, ранима и необщителна.. Не съм казала почти на никого, че съм променила начина на хранене  и някакси не искам да го правя.. Четох, че когато човек мине на суровоядство, заедно с токсините той се сблъсква и с натрупаните през времето емоции, психични проблеми.. при мен това важи с всичка сила. В последните дни се чувствам самотна и объркана.. Съзнанието ми минава през нещо като шок.. Възгледите ми за света коренно се променят и изведнъж не знам, как да организирам ежедневието си. Онзи ден в някакъв такъв момент почувствах огромен глад за нещо готвено.  Ядох шоколад и разни варени зеленчуци... Дори не ми се ядеше самият шоколад  просто имах нужда да изям нещо.  На следващият ден се проклинах, защото имах махмурлук – все едно бях изпила цяло шише водка-менте.

Да ви питам – някой от вас минава ли през такива емоционални кризи и знае ли нещо за справянето с тях?  И втори почти реторичен въпрос – защо моето тяло трябва да е най-уязвимото на всички отрови?!

Равносметка: Ще ми се отново да изпитам усещането, което изпитах в началото.. Суровоядството определено си струва.. дори вече усещам подобрение на някои физически проблеми. Но разни непредвидени обстоятелства го правят по-трудно от колкото си мислех.. 
Активен
Beyond happiness and unhappiness there is peace.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:!Лично
« Отговор #1 -: 12-11-2010, 06:29:04 »

Здравей и добре дошла!

Мисля, че ти сама си си отговорила на въпроса за получилия се емоционален взрив

Още първите няколко дни усетих огромна разлика – направо ми се искаше да крещя от радост.  Усещах тялото си освободено от тежест  и понеже съм пълна това не ми се беше случвало въобще в живота.  Енергията ми се покачи и хората  започнаха да ме възприемат различно.  Чувствах се.. как да ви кажа.. все едно имам късмет. Странно усещане и определено много зарибяващо. Отслабнах с 5-6 килограма.

След изгубените в началото килограми, спрях да свалям.. Емоционално и социално нещата в момента са почти на дъното. Чувствам се много несигурна, с изострена чувствителност, ранима и необщителна.. Не съм казала почти на никого, че съм променила начина на хранене  и някакси не искам да го правя..

Причината според мен е, че си подходила към суровоядството като към диета за отслабване и незнайно защо си очаквала да сваляш със същата скорост като в началото... Бързото сваляне на килограми нито е естествено, нито е здравословно, щом си решила да отслабваш по здравословен начин, ще стане по-бавно отколкото с някоя шашава диета, но затова пък е качествено и много приятно! Стига да не се поддаваш на негативните емоции, всичко ще си дойде на мястото, мисля, че може да очакваш да сваляш около 1кг на седмица със суровоядство, аз преди със стабилно хранене по толкова свалях, абсолютно всяка седмица. Даже някои седмици толкова много ядях, човек би очаквал да напълнее, а кантарът пак -1кг. В един момент бях свалила общо над 40кг (за около 8 месеца), така че твоите 20кг са нищо работа дет са вика. Точно никаква причина нямаш да се депресираш, имаш само причини да се радваш защото ако се грижиш за себе си и се храниш както трябва, с всеки изминат ден ще си все по-малко кг, по-красива и по-здрава! :)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

LaGorda

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:!Лично
« Отговор #2 -: 12-11-2010, 09:23:30 »

Здравей марулка,
 
Честно казано това, което ме запали в началото не бяха свалените килограми - килограми съм сваляла и качвала много пъти с всевъзможни хранения. Това, което ме мотивира беше усещането за повече енергия и лична сила.. Едно опияняващо усещане за щастие и спокойствие, което бях изпитвала до сега само чрез медитация, но не и чрез хранене. Тъй като имам опит с хранителните режими, мога да кажа, че тук подходих различно.. не като диета, а като цяла концепция за живеене.. С много ентусиазъм, защото намирам отговори на много наболяли въпроси които ме вълнуват..

Изскачат обаче други въпроси.. въпросът за прехода към суровоядство.. който явно ще отнеме много повече време и енергия от колкото си мислех. Не мисля, че емоциите ми се дължат на това, че не свалям килограми, а по-скоро са резултат от едно по-дълбоко вглеждане в себе си или пък хормонална промяна.. знам ли..

Във всеки случай се радвам, че ми отговаряш.  А това, че си отслабнала толкова много е страхотен успех! Сигурно и други неща в живота ти са се променили. .

Пожелавам ти един прекрасен ден!
Активен
Beyond happiness and unhappiness there is peace.

v-a-l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re:!Лично
« Отговор #3 -: 12-11-2010, 09:53:51 »

Здравей, Ла горда. :)
Би ли метнала едно меню да погледнем..Тук не броят калории, но може да не ти достигат....Поздрави и браво, че си кривнала от "правия" път.
Активен

Eternal bliss

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88
Re:!Лично
« Отговор #4 -: 12-11-2010, 11:06:51 »

И аз като v-a-l смятам, че имаш някакъв дефицит... не си се хранила достатъчно, непълноценно. Обикновено тогава започва да те гложди мисълта за нездравословни и готвени храни :))
Активен
..and what they are doing with this visible language that they create is they are making gifts..

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:!Лично
« Отговор #5 -: 12-11-2010, 15:26:39 »

Здравей! Не се проклинай ако изядеш парче шоколад. Ти си се хранила 25 години неправилно и сега искаш за няколко месеца да промениш всичко. Аз увеличавам % на суровата храна от април месец и нямах никакви проблеми (освен леко подуване на стомаха в началото). Мисля, че малко хора могат да преминат към суровоядство от раз, защото се иска много воля. Опитай се да се концентрираш върху нещата, които НЕ си изяла и по-често мисли, за нещата които си постигнала. Успех!
Активен

LaGorda

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:!Лично
« Отговор #6 -: 12-11-2010, 18:15:19 »

Дая, един месец не съм се сещала за готвена храна и даже ми беше странно, че из интернет се говори за някакви  ”cravings”, но си мисля, че моето е по-скоро в резултат на някаква фрустрация.. знам ли.

@v-a-l: Трудно ми е да напиша някакво примерно меню за последния месец, тъй като храненето ми се променя и колкото по-дълго съм на сурови храни, толкова повече експериментирам с нови неща. 
Още първите дни, когато смених режима забелязах, че не ми се яде почти нищо сладко. .дори плодове като банан, манго, ананас ми бяха прекалеено сладки. Затова доста наблягах на зеленчуците, кокосовите орехи, разни ядки и доста маслини. От скоро започнах да пия сутрин смутита и се опитвам да интегрирам зелените растенийца в тях.  Но да ви кажа честно, когато ям плодове сутрин, след това веднага съм гладна.. все едно да ям шоколад на закуска.. малко се обезсмисля, така че примерното ми меню включва по-скоро салата:

Сутрин салата – домати, краставици, моркови, маруля, чушка, пресен лук, маслини, сусам, ленено семе, слънчогледови ядки, зехтин

Обед – лешници, бадеми, плодове, карфиолови пуканки

Вечер- някое кулинарно изобретение като крем супа с авокадо или спагети от тиквичка с вкусен сос ))

За кълновете не може да се каже, че активно ги ям.. покълнвах си няколко пъти разни неща, но още нямам система и не ми се получава много.

@ petia_gol: Познавам хора, на които нищо не би им станало от няколко парчета шоколад, но моето тяло реагира доста изострено на всякакви вредни субстанции, включително алкохол и прочие. Вярно, че и аз съм малко екстремна и сменям рязко навиците си.. ноо .. това е положението 

Поздрави!
Активен
Beyond happiness and unhappiness there is peace.

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:!Лично
« Отговор #7 -: 13-11-2010, 00:53:50 »

Може би точно екстремната промяна от един полюс към друг е причината. Аз съм нова и имам много да уча, но повечето от "старите кучета" са много печени (опс, простете....не трябваше ли кажа сурови) tooth и съм сигурна, че ще помогнат със съвети.
Активен

Fruit

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re:!Лично
« Отговор #8 -: 13-11-2010, 23:51:34 »

Здравей! Извинявай ,но защо не започнеш промяната ти първо с друг избор на име."laGorda"  ми намирисва  малко на неуважение към самата теб.Смятам,че трябва да се научиш да се обичаш и цениш повече.Дано не те обиди този съвет,но аз бих започнала оттам.Успех и повече вяра :peperudi:
Активен

LaGorda

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:!Лично
« Отговор #9 -: 14-11-2010, 07:01:40 »

LaGorda е героиня от книгите на Кастанеда, която в последствие се преобразява в много красива и силна жена. Така че нямам нищо против да съм като нея..
Активен
Beyond happiness and unhappiness there is peace.

Fruit

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re:!Лично
« Отговор #10 -: 14-11-2010, 16:17:05 »

Успех ! :flowers2: Приятна и успешна седмица !
Активен

LaGorda

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:!Лично
« Отговор #11 -: 14-11-2010, 20:06:09 »

Мерси Appl4e )) А на теб повечко слънчице и ябълки  ;)

Да ви се похваля - снощи спах на открехнах прозорец и сънят ми беше много пълноценен. Преди тази идея би била абсурдна за мен, защото веднага щях да се разболея.. но сега нищо ми няма. Емоциите ми се оправиха и отново съм пълна с ентусиазъм.
Активен
Beyond happiness and unhappiness there is peace.

Fruit

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re:!Лично
« Отговор #12 -: 15-11-2010, 15:47:53 »

Благодаря ! В Испания слънчице да искаш! :Content_22:
Активен

LaGorda

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:!Лично
« Отговор #13 -: 25-11-2010, 15:08:09 »

Appl4e аз съм в Германия, тук слънцето често е в дефицит.  :-\

Последната седмица беше при мен много бурна. Голяма борба беше със суровата храна.. На няколко пъти неудържимо ми се ядеше съомга. И сега като се замисля сигурно са ми липсвали зелени. Хванах се, че влизам в някаква схема и започвам да ям едно и също.. от което научих, че трябва да отделям повече време за планиране и приготвяне на храна. Минах отново през един двудневен детокс с главобол, гадене.. пълна програма. Сега обаче вълненията отшумяха и съм отново доволна..

Някои храни, които не ми влияят добре:

- сушени домати.. много вкусни..адски солени..пречат ми на храносмилането
- кашу.. не мога да се науча да го ям в нормални количества.. започна ли, няма спиране.
- фъстъци.. макар, че ги продават с обвивките, май са печени и отново пристрастяващи.
- маслини.. май прекалено солените храни започват да ми пречат, макар по принцип да ги харесвам..

Някои храни, които определено си заслужават:

- боровинки.. леле как ги обичам ))
- портокали.. на сок, на смути с банан, или на сладкиш с канела и какао.. създават ми коледно настроение ))
- босилек.. със слънчоглед и зехтин.. става страхотно песто.

Активен
Beyond happiness and unhappiness there is peace.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:!Лично
« Отговор #14 -: 25-11-2010, 18:41:10 »

Някои храни, които не ми влияят добре:

- сушени домати.. много вкусни..адски солени..пречат ми на храносмилането
- кашу.. не мога да се науча да го ям в нормални количества.. започна ли, няма спиране.
- фъстъци.. макар, че ги продават с обвивките, май са печени и отново пристрастяващи.
- маслини.. май прекалено солените храни започват да ми пречат, макар по принцип да ги харесвам..


- сушените домати са отвратителни според мен, пък и както всичко сушено не се знае при какви условия и сурово ли е всъщност...
- кашуто... не е сурово...
- фъстъците не се ядат сурови... ся тука, че има хора и им няма нищо, не значи, че ти няма да фанеш някоя болест... има много други ядки за да опреш до тях... или ги яж печени ако толкова ти се ядат...
- маслините откак взех да си ги правя сама абсолютно не бих си взела готови купешки, слагат им много сол и консерванти за да траят дълго...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:!Лично
« Отговор #15 -: 25-11-2010, 20:46:37 »

Аз сушените домати и маслините ги обажавам, другите две - хич! Кашу ядях до скоро, ама напоследък само мисълта за него....брр...не знам как стана така  :whistling2 - emotloader: хмм, ще трябва да разровя за суровите фъстъци....не, че някога съм искала да ги ям сурови...или пък печени. След един бурен месец в десети клас с много фъстъци, нещо ги разлюбих tooth
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

LaGorda

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:!Лично
« Отговор #16 -: 26-11-2010, 02:53:24 »

В магазина, от който си взимам кашуто има два вида на една и съща марка - едното е печено и солено, а на другото пише "натурално". Продавачът ме увери, че е сурово, но до колко е вярно, не знам.. Като цяло се радвам, че започвам да развивам усет за това, кое е добре за мен и кое не )). За фъстъците не знаех, че не се ядат сурови. Всъщност за повечето ядки не съм сигурна, дали са сурови или не.. и на опаковките нищо  не пише. Единствено за слънчогледа знам, че покълнва следователно е суров. )
Активен
Beyond happiness and unhappiness there is peace.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:!Лично
« Отговор #17 -: 26-11-2010, 05:14:34 »

ми суровото кашу струва.... над 50 евро килото май? ако е евтино значи не е сурово, а продавачът вероятно дори не го знае понеже то и несуровото се води сурово, ама се пържи/вари за да му се свали обвивката... само нейде си в Индонезия ли беше го белят по друг начин и е сурово, ама понеже е трудоемко и затва е толко скъпо... Ама то освен някой супер закоравял суровоядец-богаташ, кой ли друг си купува от него... :surpris_23:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:!Лично
« Отговор #18 -: 26-11-2010, 05:41:26 »

Попарва се.
Онова супер суровото се купува, ама не от мен. ;)
Активен

Fruit

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re:!Лично
« Отговор #19 -: 26-11-2010, 10:29:15 »

Поздравления за всички усилия :Content_14:
Аз също избягвам солено,обаче от маслини не се лишавам защото ги обичам много.Тук в Испания и маслини да искаш  tooth.Аз си купувам по-безсолни,по-скъпи са.Обаче можеш да ги накисваш във вода и се обезсоляват.
Хубав ден ти желая !Важно е да си запазила слънчице в душата :Content_22:Все ще изгрее и при вас...
Активен
 

Страницата е създадена за 0.089 секунди с 22 запитвания.