Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: "на попрището жизнено в средата"  (Прочетена 3708 пъти)

RoJe

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70

Здравейте,приятели!
Наричам ви така, защото откакто ви чета, ви чувствам близки – при вас ми е много уютно – не само заради възгледите ви и добронамерената обстановка, но и заради споделения опит. Благодаря, че ви има!
Казвам се Росица и съм от Казанлък. След 2 седмици ще стана на 40, затова озаглавих така представянето си. Винаги съм се увличала от здравословно хранене и духовно израстване, но не мога да се похваля с кой знае колко успехи. Причината е в моето непостоянство, но се надявам да имам подкрепата ви и този път вече завинаги да вляза в „правия път”.
Началото бе  около 1991г., когато прочетох книгата на Лидия Ковачева „Лечебния глад”- оттогава започнах да си правя еднодневни плодово-чайни разтоварителни дни всяка седмица. После попаднах на Пол Брег, Махалов, Ю.Николаев; запознах се с йога чрез книгата на Венци Евтимов /дори практикувах асаните около година/; изкарах един курс на Норбеков и изчетох книгите му; Луиз Хей, Джон Кехоу, Гайдурков ..... и след това случайно попаднах на вас.
Всъщност, убедена съм, че в живота няма случайни неща – всяко нещо си идва с времето, когато си готов да го разбереш и приемеш.
От малка страдам от запек, като студентка приемах доста пургативи, за радост,скоро разбрах, че нито те, нито чая от сена са решение на проблема. Преди 7 години открих класическата хомеопатия след безуспешни опити на традиционната медицина да се справи с колитните ми болки. Оттогава у дома няма други лекарства.
За първи път направих продължително лечебно гладуване по Л.Ковачева през 2007г.-поради напрегната ми работа и нездравословно хранене изпаднах в депресия, назначиха ми антидепресанти, от които изпих само 2 хапчета и реших, че няма кой друг да ми помогне, ако не си помогна сама. После забременях с второто ми дете и в момента се гледаме у дома и се радвам на споделените мигове с нея и кака- тинейджърка.
Тъй като все още не съм изчела всичкия материал при вас, а съм нетърпелива да започна новия си живот, ще ви моля да ми помогнете с една примерна програма за седмично меню.
Тази година правих 2 пъти плодово-чаен разтоварителен режим – през февруари общо 30 дни със захранването и през октомври – общо 15. Проблемът при мен са депресивните настроения, които ме обхващат и скоро след това започвам да се самонаказвам с храна като преяждам и не пия достатъчно вода и става един омагьосан кръг от лоши мисли и лоша храна.
Надявам се, с вашата подкрепа този път да успея, защото от собствения си житейски опит се убедих как храненето влияе на мислите ми. Не си падам много по месото, но понякога /веднъж на 2-3 месеца/ ми се прияжда сочна свинска пържола на скара или риба. Мисля, че бих могла спокойно да се откажа от месото, още повече, че съпругът ми от около 30г. не яде месо /но риба, яйца и млечни –да/ и у дома не се готви с месо, нито се купуват колбаси. Обожавам козето сиренце – купуваме само домашно.
След тези гастрономически описания е време да споделя какво опитах от здравословните храни. Направих си кълнове от пшеница и слънчоглед /ядох от тях около пълна шепа, прибавени към салата от домати, но след това ми се поду корема, заболя ме отново дебелото черво, та се питам дали не сгреших в количеството/; сутрин си правя ленена напитка, опитах и цветния прашец, поръсвам салатите със смлян сусам, ям сурови ядки, а от вчера имам и блендер и си направих сусамово мляко. Започнах отново да правя Слънчевите упражнения от йога. Т.е. имам желание за промяна, но се нуждая от наставник – така пътят ми ще е по-лесен.
Искам да споделя също, че нямам подкрепата на близките си, частично може би на съпруга ми. Но бих могла да имам едно голямо семейство / съмишлениците от „Земя на заем”/. Надявам се, да ме приемете с обич и разбиране.
Благодаря, че ви има!
Активен

gaby

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:"на попрището жизнено в средата"
« Отговор #1 -: 12-11-2010, 08:06:26 »

здравей  :Content_22:
и аз съм нова ,но това не ни пречи да си помагаме с каквото можем!
Активен
:)))

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:"на попрището жизнено в средата"
« Отговор #2 -: 12-11-2010, 09:29:48 »

Здравей Roje, добре си дошла  :love_026:
Активен

lindorina

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
Re:"на попрището жизнено в средата"
« Отговор #3 -: 12-11-2010, 10:42:51 »

RoJe,привет и от мен!Аз съм от новите членове на форума,но те приветствам с добре дошла тук.Познато ми е това,което си писала и мисля също ,че няма случайни неща.Щом сме тук,ще се подкрепяме и ще искаме съветите на по-старшите!Късмет и на теб! :Content_22:
Активен
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!
http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:"на попрището жизнено в средата"
« Отговор #4 -: 12-11-2010, 11:19:11 »

 :kisss:Здрасти, добре дошла, на добър час и ден и век!!!Цъ ...нема нужда от наставник...ако ти сама не си станеш началник...никакви други началства, нема да ти свършат работа!!!Знам го от личен опит...слушам само себе си!!!Ако не съм УБЕДЕНА 100/1000... нищо не се получава.
   Те ти това като за начало...
въздухът е носител на Божествените мисли, които първо преминават през дихателната система, дето се преработват, трансформират се и оттам чрез кръвта отиват в мозъка. Значи, човек не може да възприема Божествените мисли направо чрез мозъка. Въздухът е главният носител на мислите. Ако при сегашните условия на живота се отнеме въздухът, човек не би могъл да възприеме никаква мисъл. В този смисъл, свещено нещо е дишането. Ето защо човек трябва да диша правилно, за да може правилно да възприема Божествените мисли от въздуха и да ги предава после на мозъка.
Дишането е двоен процес: физиологически и психологически. Крайната цел на дишането и като психически процес е пречистването на мисълта. Понеже въздухът е наситен със светлина и прана, като диша, човек приема тия два елемента, необходими за кръвта. Освен чрез стомаха, човек се храни и с белите дробове, и чрез мозъка. Чрез белите дробове и мозъка той придобива енергия от по-възвишена храна от физическата. Ще дойде ден, когато хората ще се хранят само чрез белите дробове и чрез мозъка

ПЕТЪР ДЪНОВ
КНИГА ЗА ЗДРАВЕТО
Здраве, болести, начин на живот, лечение, рецепти, формули, песни

Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:"на попрището жизнено в средата"
« Отговор #5 -: 12-11-2010, 14:57:13 »

Добре дошла :love_006 - emotloader:. Най-хубавото нещо на суровоядството е, че с магическа пръчка премахва лошото настроение и депресия. :Content_14: Аз откакто увеличих суровия процент на храните от 70 до 100 % и започнах да се събуждам сутрин... абсолютно щастлива и спокойна без никаква причина. Ти самата ще го усетиш. Успех! 
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:"на попрището жизнено в средата"
« Отговор #6 -: 12-11-2010, 19:35:54 »

Добре дошле Roje.
Нагласата, че храната определя настроението може да се превърне в зависимост, която води човек всяка вечер пред хладилника.
Радвам се, че си открила йогата за себе си. Ако продължаваш да следваш този път ще разбереш, че няма такова понятие като настроения - има само оптимизъм.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

RoJe

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
Re:"на попрището жизнено в средата"
« Отговор #7 -: 18-11-2010, 06:34:06 »

Благодаря за топлото посрещане!
Уча се от всички вас, защото няма по-ценно нещо от споделения опит. Всеки ден /доколкото ми позволява времето/ чета материалите от форума.
От около една седмица се старая да се храня предимно сурово, като готвените постни ястия ям само на обяд.  Радвам се, че отново преоткривам йога.
Сега се чувствам сякаш се събуждам за нов живот и това чувство е толкова прекрасно!
Хрумна ми следния въпрос / не знам дали вече е обсъждан; ще ме извините, ако е така и ще помоля за линк/:
КАК ДА ПОВЛИЯЕМ НА НАЧИНА НА ХРАНЕНЕ НА СВОИТЕ ДЕЦА-ТИНЕЙДЖЪРИ?

Активен

v

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 103
Re:"на попрището жизнено в средата"
« Отговор #8 -: 18-11-2010, 21:59:16 »

Само с личен пример дори без думи ще е по-добре.Сама си казвай на себе си ,,ох колко добре се чувствам,,.Това ще подейства добре на тебе и на хората наоколо.Успех.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.121 секунди с 24 запитвания.