Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Нещо за Био-Гери-агрономчето :)  (Прочетена 2515 пъти)

Dalia

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Здравейте и от мен!

С радост се присъединявам към групата.
Аз съм агроном и уча усърдно за био- и био-динамичното земеделие.Имам една мечта да направя следващата биоферма до Пловдив,тип "от градината до масата".Всички продукти в прясно състояние да отиват при клиентите.Имам още да уча и от вас ветераните тук. :)Надявам се,че ще намеря хора, които биха ме подкрепили със съвети и мнения.Поздрави.

А, и весели коледни и новогодишни празници ви пожелавам.Много усмивки и плодородна година за колегите агрономи. :sorcerer - emotloader:
Активен

Dalia

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
почитател на...
« Отговор #1 -: 21-12-2010, 14:47:59 »

Почитател съм на Филип от "Тринога"! O0
http://www.trinoga.org/bg
Пожелавам да има повече хора като него.
Активен

Dalia

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
...
« Отговор #2 -: 21-12-2010, 23:13:15 »

Учих в Аграрния университет как да пазя растенията от болести и неприятели-Растителна защита- с химични и био-препарати.Професорите естествено ни преподаваха повече за пестициди, хербициди и инсектициди. Най-интерсно ми беше в био-фермата на университета до жп гара Тракия,сега се води Слънчева Градина-био ферма.Там преди 8 години си правих и дипломната ми работа.Голям кеф.Броих си полезната и вредната фауна по дръвчетата.После по време на магистратурата 2003 г. ,чрез програма Леонардо Да Винчи  с група колеги отидохме на практика в Био-ферми в Германия.Аз попаднах в ето тази : http://www.eichhorn-hof.de . Затворен тип с зеленчукови,технически,овощни и други култури и също така и овце.Три месеца бях като част от семейството.Беше много интерсно как правихме китки от прясно набрани билки и към 12 ч. по обяд вече бяха на пазара и се купуваха като топъл хляб.Правихме бали от сено за зимата за овцете,местихме електрическия пастир от една полянка на друга.Там няма кой да ти отрадне стадото :))Във фермата много неща практикувах и беше много полезно.Но за съжаление мисленето ми беше тогава друго и не помислих,че може след като завърша да продължа с био-земеделие.Тук в България био-земеделието общо взето липсваше.След като завърших веднага започнах да се занимавам по специалността си.Разбрах е какво да работиш с пестициди и колко може да тормозиш растенията и земята с тях.Обожавам чистата природа и да се занимавам в някоя градинка с нещо.От известно време, когата видях ,че и хората започнаха да се осъзнават да живеят по здравословно,започнах усилено да се интересувам от био- и биодинамичното земеделие. Голямо е предизвикателството да отглеждаш растения без никаква химия и с упорит труд и усилия да се опитваш да докарваш добри добиви от плодове и зеленчуци. На село отглеждаме био-зеленчуци и био-плодове.Баща ми и био-мед прави.Но нямаме сертификати.Сега те първа трябва да сертифицирам.Та да видим.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Нещо за Био-Гери-агрономчето :)
« Отговор #3 -: 22-12-2010, 03:12:01 »

Здравей, Гери! :) Аз съм завършила аграрна икономика, но само съм завършила. ;)
Активен

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233
Re:Нещо за Био-Гери-агрономчето :)
« Отговор #4 -: 22-12-2010, 06:53:04 »

Добре дошла Био-Гери! Успех! :love_006 - emotloader:
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Нещо за Био-Гери-агрономчето :)
« Отговор #5 -: 22-12-2010, 08:34:45 »

 :kisss:Био-дете, Добре си ни дошла...и стягай са...аз ще ти досаааааждам най-най-много!!!!Да ми намериш всички възможни природосъобразни начини за съвместно мирно съществуване и оцеляване... със сляпото куче, къртицата, мушиците, вирусите, микроорганизмите, дето искат дръвчетата ми да изсушат и мен от плод да лишат...За сега спирам...ама и това ти стига ...за работа ...мноооооооого години ...на нивата на българското съ-знание...еееееееее разбира се и плюс...мотиката и тармъка...и ха...НА СЛУКА!!! tooth
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Dalia

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Нещо за Био-Гери-агрономчето :)
« Отговор #6 -: 23-12-2010, 00:09:07 »

Айде първо да изкараме празниците и после ще ми кажеш за досадните вредители, хубавите дръвчета и притесненията,които са те налегнали. Малко да се опознаем е най-напред:)  ;)  :peperudi:
Весели празници на всичкииии!!!  :kisss:
Активен

diva menta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:Нещо за Био-Гери-агрономчето :)
« Отговор #7 -: 18-01-2011, 20:46:36 »

Био-Гери, приятно ми е да се запознаем! Аз съм ти почти колежка и също като Марина много съм заинтригувана от това, което си написала за своите цели и нещата, които си изучавала :flowers2:
Желая ти успех в осъществяването на мечтите ти!
Активен
Когато вятърът огъваше бамбука, той се заливаше от смях...

пчелар

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Нещо за Био-Гери-агрономчето :)
« Отговор #8 -: 18-02-2011, 22:34:48 »

Здравей Гери! Здравейте всички!

Попаднах на форума преди няколко минути, позачетох се тук там и реших, че можем да си бъдем полезни едни на други!

Желая ти успех в начинанието! Дерзай!

Аз също съм "био"агроном, пчелар, отглеждам и калифорнийски червеи. Преработеният от тях оборски тор е много по-ценен за растенията от обикновения. Поне според мен.

Имам си малко стопанство - 18 декара - и всяка година изпробвам по една нова култура!

Някъде във форума срещнах въпрос за биосемена - такива има в Пловдив. Ако на някой му трябват координати да ми пише. Ако няма ограничения за публикуване на такива неща - реклама - ще дам телефони и адрес.

Успех на всички!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.104 секунди с 22 запитвания.