Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Очистване на вода, въздух...Озонатори, йонизатори, сребро, инокс и др.  (Прочетена 6990 пъти)

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Съдовете от неръждаема стомана - вредят ли? Как си варите водата (чай, топла вода сутрин), мисля да си взема кана за вода от инокс... но някой ми каза че и той окислявал... емайлираните били по-добър вариант. По принцип се стремя само да се готви в метални съдове, а съхранението - в керамични.

Какво ефикасно средство за пречистване на вода ползвате (чешмяна, изворна вода)? Четох за озонаторите доста добри неща, като могат да се ползват и за въздуха. Четох някъде, че ако оставиш чешмяна вода в буркан, без капачка се изпарявал хлора?! Другият начин - със сребро.

За йонизаторите на въздух какви ви е мнението?

Уредите за готвене на пара, при какви градуси приготвят храната? Все пак е по-добре отколкото в нормални тенджери или пък в автоклави...

Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

За дестилаторите си пропуснал да питаш , както и за прахосмукачките с воден филтър. :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Емайлираните са по-добър вариант, да, докато не се олющят. Само на този въпрос мога да отговоря.
Активен

diva menta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52

 Другият начин - със сребро.

Среброто унищожава около 600 вида микроорганизми, вкл. всички видове бактерии, гъбички и вируси. Но дали действа върху хлора? ??? Не съм сигурна....Не е ли по-добре да си точиш вода от някой от многобройните минерални извори, с който България е пълна, ако имаш достъп, де....
Активен
Когато вятърът огъваше бамбука, той се заливаше от смях...

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Всъщност забравил съм за машината за пресуване на слънчогледови семки, лен, сусам и др...  :sorcerer - emotloader: Говоря сериозно, продават ли се такива; в мрежата попаднах само на промишлени (за малък цех).
Активен

Vik

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63


За йонизаторите на въздух какви ви е мнението?




Привет
преди повече от гони съм
закупил  2 броя йонизаторите за стаите
постоянно са включени
някаква особена или осезаема полза не съм усетил !

поздрави
Активен

papur72

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68

След нова година взех един озонатор за въздух и вода, поне засега не ме мъчат грипните вируси, преди това много често пиех ТАЙЛОЛ ХОТ за да ги неутрализирам. tooth
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Вик, това ,дето си закупил , е минало покрай йонизаторите ,съчувствам ти  :surpris_25:
прочети тук и тук, има и снимка:
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=3583.msg45989#msg45989
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=2036.msg34075#msg34075
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vik

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63

Вик, това ,дето си закупил , е минало покрай йонизаторите ,съчувствам ти  :surpris_25:


e да де уж от български производител, уж от доказан сайт за здравословни работи.....
 
http://tehnomag.net/eshop.php?body=prodshop&pg=1&gr=1&pod=2&promo=0&id=20
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Те не те лъжат, но скриват истината какво означава този показател- " 10-50000 аеройони на 1 куб.см."   и ти продават все едно кухненски робот с мощност 3w , или фризер, който "изстудява" до + 15градуса.  :)
Хората няма как да знаят всичко и това охотно се използва от бизнеса.
Дори и да са верни тези стойности ( което е съмнително),    на 1м. от "йонизатора" концентрацията на аеройони е толкова слаба ,че е невъзможно да се получи терапевтичен ефект.
Ако си го държиш на 30 см от тялото ( където уредът отдава най-висока концентрация йони)  ще ти трябват 10 часа  за да набереш МИНИМАЛНА лечебна доза. Няма как да стане на практика нали ?  А за ПРЕПОРЪЧИТЕЛНА лечебна доза изобщо силиците му не стигат.
Според мен такъв йонизатор би бил лечебен  за комари- домашни любимци.
/това е по Чижевски. Никога не е имало по-голям авторитет в тази област. Гений. Бил е предложен за Нобелова награда , но не са го пуснали извън Русия навремето./

В този случай имаме :
1. производител-  малко компетентен , но  мошеник
2. търговец - съвсем некомпетентен и следователно мошеник
3. доверчиви клиенти , които не бива да купуват на сляпо, имайки предвид горните две точки :)

За съжаление така правят. Вземи студен чай NESTEA и на етикета ще прочетеш , че съдържа натурален сок от праскова. Колко? 0,1% ! Колко е това на 500мл? Точно една капка. Има ли го? Има го !!  tooth
« Последна редакция: 23-01-2012, 09:50:17 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vik

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63

чудесно, в този ред на мисли
откъде и за колко мога да си закупя нещо истинско и доказано вършещо работа ?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

papur72

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68

Някой пробвал ли  е Луголов разтвор?
Активен

Валери

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348


Разгледайте тук:

http://www.fulloflife100.com/category/101/yonizatori-za-voda.html

Хм, не знам японците каква вода пият, но в БГ повечето минерални води са с Ph над 9 ... а те искат да дам почти хилядарка за уредче, което да ми я направи с Ph 8   tooth

За получаването на кисела вода с каквото си искам Ph, бих използвал лимонена киселина, струва жълти стотинки.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Радославе, ако случайно се познаваш с тези хора, кажи им да се осведомят какво е  йонизатор и за какво се използва.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.117 секунди с 22 запитвания.