Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте от щата Вашингтон  (Прочетена 3091 пъти)

Грухчета

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

Здравейте,

Ние сме младо семейство с малко момиченце на почти 6 месеца в момента на писането. Дано не изглежда много странно и най-вече да не ви обърква това че правим обща регистрация. Предполагам че предимно ще пише таткото (както е сега), но може да се случи и мама да напише нещо. Аз съм на 26 а жена ми е на 25. Живеем в американските щати. От близо година вече сме пълни вегетарианци (без месо, млечни продукти или яйца). Купуваме си само органична (тук ако не е изрично органична храната значи не става) и необработена (пресни плодове и зеленчуци, зърнени, боб и т.н. непакетирани) храна с изключение само на консервирани домати и печени чушки. Понякога вземаме и замръзени зеленчуци: царевица, грах и зелен боб. Като течности консумираме само билкови чайове и много рядко се случва да пием вода. Мога смело да кажа че нямаме хранителни слабости, с малко изключение на мама която обича сладичко, но не се отпуска и напоследък си прави разни десертчета от овесени ядки, мед, малко сушени плодове. Така или иначе не използваме захар. Всичко хубаво обаче, консумираме храната предимно сготвена (най-вече печено във фурната, супи и понякога пържено - фалафелчета). Някаде около 25% по моя преценка приемаме в сурово състояние под формата на салати и като ядем плодовете.

Точно преди да се роди дъщеря ни четох една книга в която на кратко се говореше за гладуването и за уникалните му пречистващи резултати. Стана ми интересно и възнамерявах да прочета повече преди да започна процедури, но тогава се роди бебето и оттогава нямаме време почти за нищо. Сега малко се пооправиха нещата и книгата, с която реших да започна беше на Лидия Ковачева - "Гладът приятел и лекарво" от спиралата а оттам и книгата на Атерхов - "Пълно прочистване, подмладяване и отслабване чрез суровоядство". Малко търсене из за повече ресурси и информация намерихме и този сайт. Много се радваме, че има толкова много хора тук, които споделят опита си. И така решихме, че следващата стъпка ще ни е да преминем към пълно суровоядство. Засега възнамеряваме да започнем да консумираме половината от храната в суров вид.

Малко ни притеснява как да направим прехода на мама към пълно суровоядство защото все още детенцето се храни само с кърма и кърмата ще и е основната храна поне докато стане една година.

Второто нещо е, че вече е време да захранваме малката и не сме особено успешни в намирането на информация по този въпрос. Как се захранва бебе суровоядче?

Не търсих особено усилено така че посочете ако има вече теми във форума. Ако не ще отворим нови теми по тези въпроси за да я има информацията на правилното място.

За мен като за начало смятам в скоро време да приложа един плодово-чаен разтоварващ режим. Ще ми е за първи път и не ми се впуска в екстреми още от самото начало.

По отношение на здравето се чувстваме добре т.е. нямаме никакви оплаквания и не сме боледували повече от година.

Това е от нас засега. Нямаме тъпрение да прочетем отговорите ви.



Активен

Ели

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
  • Beauty is in the eye of the beholder
Re:Здравейте от щата Вашингтон
« Отговор #1 -: 15-01-2011, 13:00:46 »

Здравейте, младо семейство с малко момиченце!  :) Тук има интересни неща, които може да са ви полезни: http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=139.0 А и във форума има много хора с доста опит, които може да питате.  :)
Активен
Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Здравейте от щата Вашингтон
« Отговор #2 -: 15-01-2011, 18:21:19 »

Здравейте, Грухчета! :)

За захранването на бебе, Ели ти е дала темата.
Аз направих прехода точно по време на изключително кърмене и изобщо не съм се замисляла.
А вие защо пиете толкова рядко вода?
Активен

Грухчета

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Здравейте от щата Вашингтон
« Отговор #3 -: 16-01-2011, 00:02:43 »

Мерси за препратката Ели!

Снощи започнахме да четем темите в тази секиця отзад напред и много се впечатлихме от историите ви. Направо сте невероятни и изключително вдъхновяващи. Ние се старам доколкото са ни разбиранията да водим природосъобразен начин на живот и сега разбираме, че има още да се развиваме в тази насока. Някой път и ще пуснем и нашата история как достигнахме дотук, но сега сме си все още заети, а и имаме доста да четем  :Confus_34:

Вери,

За водата и въобще за течностите го усещаме така. Обикновено сутрин си плавим около 1л билков чай и го пием до обяд. После следобеда правим още 1л и го пием до края на деня. Отделно пресните плодове присъстват почти на всяко ядене. Готвим със съвсем минимални количества сол, а напоследък и въобще не добавяме. В началото безолното ни беше много странно и необичайно, но свикнахме. Сега храните ги усещаме с предимно сладникъв вкус. И така много рядко ни се случва да ожаднеем и да не ни е останал от чаят. Ако се случи обикновено сме хапнали нещо с повечко чесън или е било по мазничко.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Здравейте от щата Вашингтон
« Отговор #4 -: 16-01-2011, 02:28:23 »

Как така плод на всяко ядене? Плодовете се ядат самостоятелно. Вие да не би да ги ядете за десерт?
Солта е хубаво нещо, стига да не е преработена.

А за водата- вие компенсирате с чай. :)
Активен

diva108

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Здравейте от щата Вашингтон
« Отговор #5 -: 16-01-2011, 11:26:18 »

Здравейте мило семейство и от мен. Тръгнали сте в много подходящ момент към тази промяна. Мисля че може да научите много от малкия човек до вас. Опитайте се да се вслушвате в него, той може да ви разкрие много от въпросите които си задавате. Аз родих първото си дете преди 7 години и мисля че тя ми помогна много да променя целия си начин на живот и мислене. Сега имам второ детенце на 8 месеца и продължавам да се уча от него. Не бързам да го храня, защото е само на кърма, а тя му е достатъчна за сега.

А що се отнася за водата, ако ние хората се храним само със сурови плодове и зеленчуци,  бихме си набавяли тази ценна течност от тях и е възможно да нямаме нужда от вода. Но тъй като вие се храните все още с преработена храна няма как телата ви да нямат нужда от вода, мисля че чаят не може да замести водата.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Здравейте от щата Вашингтон
« Отговор #6 -: 16-01-2011, 17:58:32 »

Но тъй като вие се храните все още с преработена храна няма как телата ви да нямат нужда от вода, мисля че чаят не може да замести водата.
И аз така мисля, но те си знаят.
Активен

Грухчета

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Здравейте от щата Вашингтон
« Отговор #7 -: 17-01-2011, 01:31:03 »

Плодовете ги ядем като десерт предимно. Какво точно имаш предвид, че се ядат самостоятелно, Вери? Отделно от основната храна за яденето или като отделно ядене?

А ни стана и интересно, защо чаят не може да замести водата? Тук в питейната вода слагат флуриди  :surpris_22: Ние сме си закачили два филтъра на чешмата, единият от които е за флуридите. Въпреки това избягваме да пием водата дирекно и предпочитаме така с чая защото е допълнително преварена.

Иначе с детенцето не бързаме да я захранваме. Напоследък наблюдаваме че проявява интерес когато ядем плодове. Давахме и вече да близва малко ябълка, круша и банан. Понякога се мръщи на ябълките а харесва крушите, друг ден точно обратното. И на нея засега млякото и е напълно достатъчно и май докато не започнат да излизат зъбчетата само ще и даваме да опитва това и онова.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Здравейте от щата Вашингтон
« Отговор #8 -: 17-01-2011, 01:57:16 »

Да, плодовете са като отделно ядене. Ако са като десерт, спомагат ферментацията на другата храна, която сте яли преди и това хич не е хубаво.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Здравейте от щата Вашингтон
« Отговор #9 -: 17-01-2011, 08:56:51 »

 :kisss:Ех, че хубаво!!!Ех, че страхотно!!!!И тримата Добре дошли!!!На добър ден и час и път, не само в правилното т.е. здравословно хранене ,но и в живота!!!!
   В началото е Словото!!!!Това е основен принцип на Живота!!!!Не може да се пръкне, нищо, нищичко ,без преди това то да е измислено!!!т.е. първо е теорията, след това е практиката!!!
   Та ,мили мои млади и хубави ще четете / е, ако прекалявам, ще ми простите, аз все пак съм библиотекар ииииииии...имам леко професионална деформация...не мога без да препоръчвам да се чете...пък който иска ще разбере/Четенето е подковаване на психиката, особенно ако преди това,като мене не сте боледували и това не ви е мотивацията- да си изправите здравето...което естествено съм изкривила...Тя ни води там където , трябва или където сме решили да стигнем!!!Какво и къде да четете...е тука сте на точния човек, /но не пренебрегвайте и предложенията на другите!!!
    Непременно трябва да се запознаете  с книгинте за Анастасия-Владимир Мегре!След това, ако не вие минал меракът да живеете здравомислещо, обърнете се към философа, мъдреца, езотерика Петър Дънов!!!Няма друг народ с такава съковищница от мъдрост!!!Всичко това естестено ще го намерите в Спиралата!Е, имам и ощеееее предложения, но ще спра, има опасност да ви демотивирам ентусиазма!!! tooth :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Здравейте от щата Вашингтон
« Отговор #10 -: 17-01-2011, 13:27:32 »

Здравейте и вие... от Нашингтон! tooth :flowers2:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

diva menta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:Здравейте от щата Вашингтон
« Отговор #11 -: 17-01-2011, 23:00:55 »

Здравейте и от мен, Грухчета! Хубаво е, че сте започнали да се интересувате от здравословно хранене, още по-добре е, че имате намерение и малкото съкровище да насочите по този път. :Content_14: А не като някои от нас, които тепърва трябва да насочваме тийнейджърите си по правилният път, че едновременно с това и себе си да ограмотяваме  tooth
Споменавате книгата на Лидия Ковачева, аз мисля, че тя добре обяснява как и защо да се ядат плодовете - отделно от другите храни, както казва и Вери, за да можем да извлечем напълно полезните витамини, минерални соли, ензими и др. от тях. Ще си позволя да отбележа значението на чистата вода - не е същото с чая и плодовите фрешове. Една книга, която ще ви даде аргументи в полза на пиенето на вода, вместо чай и сокове - "Ти не си болен, а просто си жаден", на д-р Ф. Батманжелидж.
Хубава вечер от мен! Или при вас е след обяд? :))) 
Активен
Когато вятърът огъваше бамбука, той се заливаше от смях...
 

Страницата е създадена за 0.054 секунди с 22 запитвания.