Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Сударшан Крия  (Прочетена 5386 пъти)

katttt

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Сударшан Крия
« -: 25-01-2011, 11:35:20 »

Здравейте, миналата седмица имах възможност да изкарам курса "Изкуството да живееш"  честно казано беше ми любопитно какво точно е това Сударшан Крия. Нищо ново не научих /както и очаквах/ освен Сударшан Крия. Сега искам да попитам за тази "уникална" техника за дишане -наистина ли има ефект, наистина ли чисти токсините? На мен не ми допадна особено, уморява ме. И като че ли не ми  се прави много, много, не съм убедена в ефекта й. Ако някой я практикува моля да сподели сред толкова много дихателни техники дали си заслужава да си губя времето сутрин /а то е малко/с нея. Благодаря предварително. :thankyou:
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Сударшан Крия
« Отговор #1 -: 25-01-2011, 11:55:11 »

Здравей, Katttt!
Поздравления за курса  :Content_22:. Аз съм го карала веднъж с един много готин индийски учител и веднъж Yes +. Дихателните практики и наученото може да не са нещо суперново, но на мен ми хареса как го представят и е доста достъпно и приятно. Сударшан крията е нещо много ценно, което научих от курса и винаги, когато мога, я практикувам, заедно с пранаямата, за която май остава повече време, почти всеки ден :D. В началото крията на доста хора може да се стори дори неприятна, но се свиква и наистина има мощен очистителен ефект. При мен що слузи се отделяха в началото...Не, че няма безброй техники, практики и каквото още щеш, за очистване на тялото (и ума  :love_028:), но аз горещо ти препоръчвам да продъжлиш със сударшан крия  :Content_22:!
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

katttt

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re:Сударшан Крия
« Отговор #2 -: 25-01-2011, 12:22:56 »

Благодаря за бързия отговор. При нас го водиха българи и една от инструкторките я познавам, зная начина и на живот, зная какво означават за нея парите.Надълго обясняваха за предстоящото честване в Германия на 30 год.юбилей и цените на пътуването.И това ме отблъсна доста, стори ми се доста комерсиално.Мисля, че е достатъчно да го споменат като дата и причина, а ти ако имаш интерес, ще научиш всичко останало. Аз ходя в друг клуб и боготворя инструкторката си. Мисля, че всеки изпитва някаква необяснима привързаност към учителя си, някаква лоялност към човека, който го е повел по правилния път и през цялото време правих сравнения, може би за това подхождам с такова недоверие.
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Сударшан Крия
« Отговор #3 -: 25-01-2011, 13:18:13 »

Съгласна съм с това за пътуването и въобще темата духовност-финанси е много омазана в Бг. Но аз говорех за самата практика Сударшан крия, одобрявам я, харесвам я, практикувам я и има ефект...тя си е йога-практика, която преподават на въпросните курсове...
Иначе, пак казвам, темата с парите наистина е доста неприятна понякога и начинът, по който се обсъжда... :(
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

pipilota

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
Re:Сударшан Крия
« Отговор #4 -: 25-01-2011, 16:58:34 »

Здравейте момичета!
Една от вас може ли да обясни на кратко как се изпълнява това ритмично дишане? И аз бях веднъж на едно представяне на Изкуството да живееш, но там не усетих почти нищо при общото изпълнение на крията. Иначе комерсиалното звучене е доста силно, а визията като на реклама на прах за пране или Космодиск :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:. А и препоръката на една учителка по йога от София ме накара да съм доста бдителна. Като че ли това ме отказа от посещение на курса. Все пак може да има и нещо хубаво, полезно, нали се учим навсякъде където погледнем да виждаме  :flower:, :peperudi: и  :Cherries;)
Благодаря ви
Активен
 

Страницата е създадена за 0.083 секунди с 24 запитвания.