Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Магазин за сурова храна  (Прочетена 4837 пъти)

Станислава

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Магазин за сурова храна
« -: 02-06-2009, 14:14:28 »

Знам, че в България е много трудно да се намерят някои хранителни съставки, присъстнащи в кухнята на суровоядците. Виждам, че се публикуват рецепти, които съдържат такива съставки, също така виждам, че някои хора са готови да платят цената за да се сдобият с тези продукти. Затова реших да дам линк към един сайт, който има голямо разнообразие точно на такива продукти. Проверих и видях, че магазина прави доставки и до България. Цената на доставката е не е малка, но ако се направи по-голяма поръчка и се комбинират няколко човека, предполагам, че ще си заслужава. Това е сайт от който аз съм поръчвала и знам, че качеството на нещата наистина е много добро.
www.fresh-network.com
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Магазин за сурова храна
« Отговор #1 -: 02-06-2009, 14:21:02 »

Станислава, благодаря за сайта. Поръчките от чужбина не са ми приоритет, но открих интересни материали за четене.

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Магазин за сурова храна
« Отговор #2 -: 02-06-2009, 18:44:51 »

Станиславче, много готин сайт! :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Магазин за сурова храна
« Отговор #3 -: 05-06-2009, 10:23:38 »

Eто още един сайт, струва ми се много добър!

http://www.shoprawfoods.com/
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Магазин за сурова храна
« Отговор #4 -: 15-11-2009, 18:01:11 »

http://zelenazemia.com/
това е интернет магазин, нов е, но има много интересни неща които не съм виждала.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Магазин за сурова храна
« Отговор #5 -: 15-11-2009, 21:41:36 »

На мен нещо идеята, че в България няма някой хранителни съставки, които са необходими на суровоядците, не ми допада..
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Магазин за сурова храна
« Отговор #6 -: 15-11-2009, 23:54:23 »

Някой от нас са се хранели 20,30,а дори и 40 години с 10 вида "манджа" с 3-5 продукта вътре,но сега е много актуално да започнем с неща които чуваме за първи път.На мен ми е достатъчно да се храня със суровите неща от които се правиха "манджите" плюс още многото родни плодове и зеленчуци,които съм пренебрегвал.Иначе излиза,че месото наистина е незаменимо и трябва да примаме Лунен прах за компенсация.Но всеки има право на собсвената си суета и глезотия.
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Магазин за сурова храна
« Отговор #7 -: 16-11-2009, 01:55:33 »

Някой от нас са се хранели 20,30,а дори и 40 години с 10 вида "манджа" с 3-5 продукта вътре,но сега е много актуално да започнем с неща които чуваме за първи път.На мен ми е достатъчно да се храня със суровите неща от които се правиха "манджите" плюс още многото родни плодове и зеленчуци,които съм пренебрегвал.Иначе излиза,че месото наистина е незаменимо и трябва да примаме Лунен прах за компенсация.Но всеки има право на собсвената си суета и глезотия.
:Content_14:   
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Магазин за сурова храна
« Отговор #8 -: 16-11-2009, 13:35:05 »

Някой от нас са се хранели 20,30,а дори и 40 години с 10 вида "манджа" с 3-5 продукта вътре,но сега е много актуално да започнем с неща които чуваме за първи път.На мен ми е достатъчно да се храня със суровите неща от които се правиха "манджите" плюс още многото родни плодове и зеленчуци,които съм пренебрегвал.Иначе излиза,че месото наистина е незаменимо и трябва да примаме Лунен прах за компенсация.Но всеки има право на собсвената си суета и глезотия.

 :kisss:Зиг-заг, зиг-заг, ама тука най си прав!!!Аз пак ще го рекна...защото много преди да чуя и прочета за Манек и дядо ЙОГА, НЕЩО МИ ПОДКАЗВАШЕ, ЧЕ Е НАЙ-ДОБРЕ ВСЕКИ ТОВА КОЕТО СИ ПРОИЗВЕДЕ - ТОВА ДА ИЗЯДЕ... :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217
Re:Магазин за сурова храна
« Отговор #9 -: 25-11-2009, 04:17:27 »

Някой от нас са се хранели 20,30,а дори и 40 години с 10 вида "манджа" с 3-5 продукта вътре,но сега е много актуално да започнем с неща които чуваме за първи път.На мен ми е достатъчно да се храня със суровите неща от които се правиха "манджите" плюс още многото родни плодове и зеленчуци,които съм пренебрегвал.Иначе излиза,че месото наистина е незаменимо и трябва да примаме Лунен прах за компенсация.Но всеки има право на собсвената си суета и глезотия.

Мисля, че проблема идва от това, че голяма част от рецептите в този и други БГ сайтове за суровоядство са взети от чужди такива. И естествено съставките използвани в тях са типични за тяхния си район.
Както Малахов, а и други казват, най-полезни са местните продукти до около 500 км в радиус. Организма ни е настроен за тях.
Така, че хора, нека по-малко да копираме и да се опитваме да създадем и нещо свое. България има ужасно богата и разнообразна природа. Това ви го казвам, след като съм посетил към 10-тина труги страни. Например в Корея няма череши, кайсии, а гроздето е отвратително.
Освен това, така се подпомага местното производство. Намалява се замърсяването от транспорта.
« Последна редакция: 25-11-2009, 04:19:13 от Андрей »
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Магазин за сурова храна
« Отговор #10 -: 25-11-2009, 10:04:25 »

Подкрепям те напълно :Content_14: Тук понякога чета неща, които ми е трудно да произнеса дори ;D камо ли да съм ги виждал ;D :D :D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Магазин за сурова храна
« Отговор #11 -: 25-11-2009, 10:56:03 »

 :kisss:Аз съм от 60 годин за това!!! :Content_14:Това ,което трябва да изядем, нека сами си го произведем!!!  :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Магазин за сурова храна
« Отговор #12 -: 25-11-2009, 16:56:58 »

Мисля, че проблема идва от това, че голяма част от рецептите в този и други БГ сайтове за суровоядство са взети от чужди такива. И естествено съставките използвани в тях са типични за тяхния си район.
Българи суровоядци няма само в България.  ;) Има и по-завъртяни рецепти, има и по-прости. :)
Иначе, да, идеи черпим от чужди сайтове и книги. Някои неща ние си ги измисляме.
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Магазин за сурова храна
« Отговор #13 -: 04-02-2010, 18:39:36 »

http://www.zoya.bg/shop/%D0%A5%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8-%D0%B8-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%B8.65
не знаех къде да го спомена, но вече и тук има сироп от агаве, аз днес го получих и е гъст като акациев мед.
А от фейсбука научих, че скоро ще заредят и какаово масло.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Магазин за сурова храна
« Отговор #14 -: 04-02-2010, 21:09:40 »

Аз си вземам какаово и кокосово масло от здравословния магазин на "Гладстон" в Пловдив. Кокосовото мисля, че беше 33 лева 400 грама.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.126 секунди с 23 запитвания.