Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здрасти  (Прочетена 2783 пъти)

bushmenche

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Здрасти
« -: 06-02-2011, 21:36:22 »

Привет на всички. Присъединих се към форума на суровоядците въпреки че още не съм, но смятам скоро това да се промени. На 15 съм, от Бургас. Единственото нещо, което ме спира са родители ми. Приемат този начин на хранене като нездравословен, въпреки консултацията с лекар. Та така, ако може споделете как сте преодолели този проблем и дали наистина ще са проблем годините ми  ::) ::) Предварително благодаря
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Здрасти
« Отговор #1 -: 06-02-2011, 21:42:30 »

Привет :)  :kisss:
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Здрасти
« Отговор #2 -: 06-02-2011, 22:22:15 »

Привет!
Да ти кажа, родителите и на някои от по-дъртичките  tooth май също мрънкат, както чувам  :police:, тъй че от нас зависи да ги образоваме, а и ние самите да четем и да сме компетентни, когато се обсъждат тези теми. Със сигурност на 15 е по-трудно да ги убедиш, но ти пожелавам успех и ентусиазъм  :weight_lift:!
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

bushmenche

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Здрасти
« Отговор #3 -: 07-02-2011, 11:56:29 »

Благодаря за пожеланията! Определено не смятам да им го кажа право в очите, тъй като те ми забраняват дори да спра месото пък за суровоядство да не говорим. Но хубавота е че съм толкова заета и рядко се храня с тях, а и мога да си готвя сама!  tooth tooth tooth За сега ще сме на принципа, мамо на зеленчукова диета съм, пък после ...
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Здрасти
« Отговор #4 -: 07-02-2011, 13:09:49 »

 :kisss:Здрасти!!!Добре дошло ,дете мило.Тук имаше и един Ника, който скоро не е влизал, и той , ако не  ме лъже паметта беше на твоите г.
  Дааа, как да се преборим с родителското незнание...ами питай ги защо в последно време се говори и в медиите за здравословен начин на хранене, защо в часа на класния има и такива лекции.Нема да е лошо да слушате заедно лекциите на д-р Емилова...от тука
http://www.facebook.com/profile.php?id=1777284534#!/emilovaclinic - има много видеолекции.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

mesechka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 69
Re:Здрасти
« Отговор #5 -: 07-02-2011, 15:54:35 »

Здравей Бушменче,

И аз и брат ми бяхме на твоите години, че и по-малки когато решихме да дадем отпор за месото. не беше лесно, пък е разбираемо, че родителите се притесняват. Важното е човек да е твърдо решил. Освен това трябва доста да се чете, защото възрастта е деликатна и трябва да има разнообразно и балансирано хранене, все пак още растеш.

Поздрави и успех :Content_14, стискам палци всичко да мине благополучно :whistling2 - emotloader:

Активен

bushmenche

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Здрасти
« Отговор #6 -: 07-02-2011, 20:34:26 »

Благодаря на всички за подкрепата! От три дни ръбам само ябълки и марули и се чувствам срахотно  :thankyou: :thankyou: :thankyou: Майка ми попринцип ме подкрепя, но точно с храненето е голям проблем. Въпреки здравословното ми хранене, килограмите ми са в повече. След дълго висене по болници остановиха, че имам повишен инсулин, НО не и кръвна захар. Обяснението беше - наследствено. И оттогава ми предписаха инсулин и аз се отчаях, почнах да се разболявам все по-често. Свалих килограми, но за сметка на това още повече се разболявах от глупости. От тогава осъзнах, че едниствения начин да се излекувам е тотално да контролирам това, което слагам в устата си. Спрях да пия хапчетата и за да се нормализира всичко спрях всичко купено, а за напред  минавам към суроводство, което ми допада освен от здравословна гледна точка, а и цялостна идея. След време може би ще направя някакво пречистване, защото има много неща в тялото които трябва да премахна.
Активен

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233
Re:Здрасти
« Отговор #7 -: 07-02-2011, 21:18:22 »

Здрасти Бушменче, хубав мустак имаш tooth tooth! Добре дошла! Ако можеш да придумаш някой от неверните ти родители да направите заедно едно пречистване ще е добре. Те самите да осетят магията на суровата храна! Аз направих точно така, първо ги накарах да гладуват един ден в седмицата, заедно с мен, майка има 20 дни на плодове, чай и мед и житин режим зад гърба си! Баща ми пък гладува 7 дни на вода. Но не става веднага, трябва да си търпелива и упорита. Успех! :love_006 - emotloader:
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Здрасти
« Отговор #8 -: 07-02-2011, 21:55:19 »

Аз когато взех окончателното решение да спра месото бях на 18. Нямах голям отпор от страна на родителското тяло, защото дотогава на всяка закуска омаавах по 200-300 гр. шунка и си бяха рекли "тоя или ще се поболее от толкова месо или не знам де ще му излезе края", че тя шунката хич не беше евтина в сравнение със зеленчуците. И като станах вегетарианец си рекоха "Е, всяко чудо за 3 дни - после пак ще си влезе в пътя". Ама не влязох.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Здрасти
« Отговор #9 -: 08-02-2011, 00:58:19 »

магията на суровата храна!
Мерси за рекламата!   ;) :P
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Здрасти
« Отговор #10 -: 08-02-2011, 15:51:44 »

Благодаря за пожеланията! Определено не смятам да им го кажа право в очите, тъй като те ми забраняват дори да спра месото пък за суровоядство да не говорим. Но хубавота е че съм толкова заета и рядко се храня с тях, а и мога да си готвя сама!  tooth tooth tooth За сега ще сме на принципа, мамо на зеленчукова диета съм, пък после ...


Привет и от мен !
Според мен на първо време ще е достатъчно да ликвидираш приема на всякакви млечно-производни, според мен те са много по-вредни и опасни дори от месото...
Успех в начинанието, трябва ти само непрекъсната мотивация = ясна картинка на живота, който искаш да живееш, бъдейки здрав (а)  :pensif_29:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят
 

Страницата е създадена за 0.215 секунди с 24 запитвания.