Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Вегетарианство... ама по нашенски.  (Прочетена 15139 пъти)

Деси

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
  • HORROR MOVIE
Re:Вегетарианство... ама по нашенски.
« Отговор #20 -: 23-02-2011, 11:04:53 »

да не говорим че термично обработената храна променя структората ,дори и състава си в трудно усвоим вид за организма..в някои случаи става пълна отрова,а за загубите на полезността в нея всички знаем...дори и да останат някакви 10 % полза тя е нищо в сравнение с погълнатите кг готвено ,които се преработват адски мъчително,а организма е оставен да оцелява само с тези минимални проценти некачествена енергия...колко ли може да изкара така...-болните и умиращи хора на ненормално млада възраст с патогенни и куп други неестествени болести го доказват...
Активен
Същността на безчовечието не е в омразата към ближния,а в безразличието!

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Вегетарианство... ама по нашенски.
« Отговор #21 -: 23-02-2011, 11:14:34 »

OK.  :)
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Вегетарианство... ама по нашенски.
« Отговор #22 -: 23-02-2011, 11:17:39 »

 :kisss:Дааааа, работата есериозна...защо ли ...защото изпукате най-най-важното!!!Мотивацията, вярата...защо го правите всичкото това бе, деца...защо???Дали за да сме в хармония и синхрон с Цялото и да консумираме саааааааамо това и сааааамо толкова , колкото е нужно, за да изградим съответните тела-носители на Душата...или защото...да сме слаби, елегантни, здрави...! :Confus_3:
   Людмиле, сине, писах и в другия форум, ща го пиша и тука.Ти ще имаш мноого по-вече енергия и ще се справиш много добре, само тогава, когато има вяра у тебе че нещата , които вършиш са полезни за Цялото, и после за твоето семейство!Няма да има добри постижения, който и да е спортист колкото и да се анаболи, ако у него липсва мотивацията, вярата...с каква цел го прави това, което прави.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Деси

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
  • HORROR MOVIE
Re:Вегетарианство... ама по нашенски.
« Отговор #23 -: 23-02-2011, 11:33:44 »

Разбира се Марина че красотата е в здравето,усещането за единство с природата и любовта...всичко друго е прах и пепел...за мен красивият човек -е здравия,този който се грижи истински за тялото и душата си, да е в мир със себе си и заобикалящия го свят...такъв човек излчва истинска красота и енергия която може да ме завладее...а за какво ти е тази "елегантност" като си болен и всичко друго ти куца.. O0
Активен
Същността на безчовечието не е в омразата към ближния,а в безразличието!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Вегетарианство... ама по нашенски.
« Отговор #24 -: 23-02-2011, 14:13:20 »

Е, не съм била в гората, но съм била на полето и то не за ден-два. И честно казано тогава изобщо не се сещах за храна, а работата не беше хич лека. Тогава те храни въздуха, слънцето, земята, ако щеш. Ама то това сигурно се получава, щото съм жена.
Активен

pipilota

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
Re:Вегетарианство... ама по нашенски.
« Отговор #25 -: 23-02-2011, 14:31:41 »

Еха, не знам дали му е мястото на Р.Бърнс тука, ама като прочетох на Вери поста за работата на полето  , това бе първата ми мисъл и ето го: :peperudi:
Идейки си запъхтяна
вечерта веднъж,
Джени вир-водица стана
в цъфналата ръж.

Джени зъзне цяла, Джени
пламва изведнъж.
Бърза, мокра до колени,
в цъфналата ръж.

Ако някой срещне някой
в цъфналата ръж
и целуне този някой
някого веднъж,

то нима ще знае всякой
де, кога веднъж
някого целувал някой
в цъфналата ръж?
Е, не мога да си кривя душата, че в планината и в полето има всичко , което не си вземаме от храната.
Едва ли мога да добавя нещо повече от коментарите на Бате Бино, Мариийна .
Бате Бино т.3 обира овациите :Content_14:
Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Вегетарианство... ама по нашенски.
« Отговор #26 -: 23-02-2011, 20:59:48 »

Даам, определено въпросът е много добър и актуален. В моя случай немога да кажа как ми се е отразило вегетарианството специално за силата, но аз спрях месото на възраст около 20 години и организмът все още ми се развиваше, сега карам 31 вата и не мисля, че имам по малко сила, но няма как да знам колко сила бих имал ако ядях все още месо. Обаче, специално за вегански и суровоядски режими, на които съм се подлагал за известно време се забеляза сериозен спад на силата и времето за възстановяване на мускулите. Така, че бате Бино правилно го каза, че човек трябва да се разполага според чергата. Така правя и аз когато имам по натоварени ям повече млечни и въглехидрати, а когато имам по леки периоди на веганство или суровоядство, което ми служи и за периодично пречистване на организма. А тия със слънцето, и въздуха просто нема как да стане. Все пак ако си препомним няколко века назад, например средновековните войни, е трябвало да боравят с доста тежки оръжия. Имало е двуръки мечове достигащи 70 килограма тежест , и не само е трябвало да го вдигат ами и да се сръжават с него, да не говорим и за доспехите по тях. Та диетата на тези хора е била изобилстваща на животински продукти, закуска от сорта на 20 яйца с 1-2 пилета. Друг е въпроса, че са живели до 40-50 години, но иначе пък умират в битката. Не мога да си представя такъв войн на диета от малини плюс слънчеви бани.

Също финансовия фактор не е за подценяване. Първо, че ако си добре финансово няма да ти се налага да работиш тежък труд и ще можеш да си позволяваш доста по-здравословни храни. Ето например, онзи ден аз си купих едно бурканче Manuka мед 10+, което струваше 10 паунда за 340гр. Чудесен е този мед, но удря по джоба много сериозно. А за справка 25+ 500гр. струваше 40 паунда. Суперхраните също са си скъпички.   
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Вегетарианство... ама по нашенски.
« Отговор #27 -: 23-02-2011, 21:51:51 »

Veso, къде прочете за тия 70 килограмови мечове? Проблизително толкова е било снаряжението на един рицар. Дори и китайските накъдрени мечове (дето като замахнеш и те понася) едва ли са били повече от 15-20 килограма.

Като спрях месото имах един доста дълъг период в който чувствах слабост. Сега чувствам лекота, което значи, че силата доста превишава ограниченията на физическото тяло, но по отношение на издръжливоста - зависи с какво темпо ще изразходвам енергията си. Ако карам с нормално темпо дори няма да се запъхтя, но ако бачкам състезателно после доста време ще съм съсипан и може да ми трябва по-дълъг период на възстановяване отколкото при месоядците. Другото което ме притеснява е че ако използвам пълната си мускулна сила ще си докарам някое скъсване на мускулни влакна или изваждане на става, но тези неща се оправят с повечко тренинг в който не се излиза от рамките на разумните натоварвания.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Вегетарианство... ама по нашенски.
« Отговор #28 -: 23-02-2011, 22:52:30 »

Veso, къде прочете за тия 70 килограмови мечове? Проблизително толкова е било снаряжението на един рицар. Дори и китайските накъдрени мечове (дето като замахнеш и те понася) едва ли са били повече от 15-20 килограма.

Като спрях месото имах един доста дълъг период в който чувствах слабост. Сега чувствам лекота, което значи, че силата доста превишава ограниченията на физическото тяло, но по отношение на издръжливоста - зависи с какво темпо ще изразходвам енергията си. Ако карам с нормално темпо дори няма да се запъхтя, но ако бачкам състезателно после доста време ще съм съсипан и може да ми трябва по-дълъг период на възстановяване отколкото при месоядците. Другото което ме притеснява е че ако използвам пълната си мускулна сила ще си докарам някое скъсване на мускулни влакна или изваждане на става, но тези неща се оправят с повечко тренинг в който не се излиза от рамките на разумните натоварвания.

Еми така става като пиша без да проверявам информацията... незнам защо и от къде ми е влезнала тази информация в главата, но явно е невярна. Възможно е да е бил меч, който реално не се е използвал в бой, а е бил като сувенир. Но и 70кг. обща екипировка пак е доста сериозно нещо.

Аз мисля, че на човек ако не му е жизнено необходимо е по-добре да се въздържа от големи натоварвания и да си кара на по лека диета. Все пак в момента света е доста автоматизиран и физическата сила на човека не е от такава необходимост, както преди 100-200 години.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Вегетарианство... ама по нашенски.
« Отговор #29 -: 23-02-2011, 23:16:34 »

То както е тръгнало сигурно няма и да се налага да разсъждаваме.
Ако се предоверяваме на цивилизацията пак ще сме някакво homo след време ама много ме съмнява дали ще сме erectus а по-скоро някой от попрегърбените видове примати.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Вегетарианство... ама по нашенски.
« Отговор #30 -: 24-02-2011, 08:31:23 »

 :kisss:;Моля ви ,моля вина баба не се сърдете ..но ще ви препоръча пак да четете... tooth
Ще ви преведа сега един разказ от Толстоя.

Занесли на един цар едно житно зърно, голямо като кокоше яйце. Царят заповядал да повикат най-стария човек от града, да го пита дали той помни от своето време такова едро жито. Едва довели този старец, подпрян на две патерици. Попитал го царят за житото, но той отговорил:

- В мое време не е ставало такова жито. Питайте баща ми.

Идва бащата, старец подпрян с една патерица, вижда житото и казва:

- В мое време не е ставало такова жито. Питайте баща ми.

Идва бащата, строен, добър старец, без всякаква патерица, поглежда житото и казва:

- Да, такова зърно в нашите години растеше, с него се хранехме.

Царят запитал този старец:

- Защо ти, който си най-стар по години от всички, ходиш тъй изправен и без патерици, син ти с една патерица, а внук ти с две?

Старецът отговорил:

- Това е така, защото в тях не расте това житно зърно. И тъй, когато тази права мисъл е расла в хората, те ходеха без патерици, когато тя се изопачи — с една патерица, а когато не остана помен от нея — с две патерици.

Царят запитал стареца:

- Ами с пари ли го купувахте?

- В наше време пари нямаше — отговорил старецът.
Беинса Дуно

Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Вегетарианство... ама по нашенски.
« Отговор #31 -: 24-02-2011, 18:29:20 »

То както е тръгнало сигурно няма и да се налага да разсъждаваме.
Ако се предоверяваме на цивилизацията пак ще сме някакво homo след време ама много ме съмнява дали ще сме erectus а по-скоро някой от попрегърбените видове примати.
[/quote

Напротив, хората еволюират и се раждат все по разсъдливи. Освен физически, хората еволюирата и психически. Има цял клон в психологията, която се нарича еволюционна психология и се занимава точно с тези въпроси. Това, че хората стават по слаби физически незначи, че деволюират. Ако преди години силата е била от съществено значение за оцляването и намирането на партньор за създаване на поколение, в момента съвсем не е така и е нормално тези черти да минават на втори план за сметка на други.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Вегетарианство... ама по нашенски.
« Отговор #32 -: 24-02-2011, 19:17:43 »

Ако човек не се занимае сериозно със себе си тези неща, които се очаква да еволюират ще си останат в латентно състояние. В днешно време дори и една мутра ще се справи с оцеляването и намирането на половинка не по-зле от повечето нормални хора така, че и интелект не е толкова необходим по принцип(по-скоро си е от свободно избираемите предмети).
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Вегетарианство... ама по нашенски.
« Отговор #33 -: 24-02-2011, 22:58:48 »

Ако човек не се занимае сериозно със себе си тези неща, които се очаква да еволюират ще си останат в латентно състояние. В днешно време дори и една мутра ще се справи с оцеляването и намирането на половинка не по-зле от повечето нормални хора така, че и интелект не е толкова необходим по принцип(по-скоро си е от свободно избираемите предмети).

Ами ако питаш мутрата и той се възприема за нормален :) . Аз не съм казал, че физическата сила е недостатък спрямо интелекта, а че не е от толкова голямо значение, както е било преди. Плюс това под други черти нямам предвид само интелигентност, а цял набор от качества, които му позволяват да се интегрира по-ефективно в обществото. Само за пример давам, невъзможността на някой да използва компютър би го лишила от много сериозен брой социални, макар и виртулани, контакти. Не че е невъзможно да се среща на живо, но определено бройката на виртуалните запознаства разте постоянно за сметка на реалните. И ако наблюдаваме днешните деца ще забележим, че от 3 годишна възраст вече ползват компютри, колкото и елементарно да е. Нещо немислимо по времето на нашите прадеди. Просто самите мозъци са им подготвени за новите технологии, както мускулите на прадедите ни са били подготвени за тежкия труд, който ги очаква.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Вегетарианство... ама по нашенски.
« Отговор #34 -: 28-02-2011, 23:56:02 »

Е как ще е по-трудно смилаема  Я помисли малко ) в суровата храна има ензими,които спомагат за по-лесното и разграждане , а в термчно обработената няма нищо , хабиш собствените си запаси от ензими...
==================================================================================
Сега и ти помисли малко. Решавам да си сготвя нещо вкусно, понеже храната става по мека и по вкусна когато е готвена. Разрушавам и митичните литературни ензими, и вкарвам няколко на брой капсули с храносмилателни ензими, натокиназа, серапептаза, панкреатин, бромелаин и папаин. 
Кой ще е на далавера, суровоядеца, който ще се скъса да пърди от суровото зеле или аз с вкараните двойно повече ензими + свинско със зеле на фурна.?
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Вегетарианство... ама по нашенски.
« Отговор #35 -: 01-03-2011, 00:29:09 »

Плюс това много суровоядци или запътили се натам, приемат допълнително ензими. Смятам, че темата за ензимите е малко по-сложна и дълбочка.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Вегетарианство... ама по нашенски.
« Отговор #36 -: 01-03-2011, 08:57:41 »

Вери, между другото и аз го забелязах това. Много суровоядци ги приемат допълнително. И аз по едно време пиех доста ензими, но са скъпи и не всеки може да си ги позволи. А че темата за ензимите е дълбока, е наистина така. Наскоро бях попаднала на една статия, която доста ме учуди. Мисля, че беше тази:
http://www.raw-food-health.net/Digestive-Enzymes.html
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Вегетарианство... ама по нашенски.
« Отговор #37 -: 01-03-2011, 15:13:55 »

Скъпи са, наистина.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Вегетарианство... ама по нашенски.
« Отговор #38 -: 01-03-2011, 18:59:47 »

Скъпи са, наистина.

Това е причината хора с неограничен бюджет да греят от щастие. И на мен ми идват скъпи.
По едно време опитах да си приготвям сам японското традиционно фврментирало ястие  НАТО.
Нищо не направих, то си иска майстора, традициите, климата ....
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Вегетарианство... ама по нашенски.
« Отговор #39 -: 01-03-2011, 21:03:41 »

По едно време опитах да си приготвям сам японското традиционно фврментирало ястие  НАТО.
Нищо не направих, то си иска майстора, традициите, климата ....
...и търпението.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
 

Страницата е създадена за 0.089 секунди с 23 запитвания.