Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: На какво ни учат професорите в България !!!  (Прочетена 7643 пъти)

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees

 Вижте това предаване по Би Ти Ви. Направо побеснях! Отдавна не се бях ядосвал така. Според този, дори няма да му споменавам името, вече вътрешните ми органи са вече увредени и т.н и т.н. Някои хора са готови на всичко, само и само да си приберат парите от организирането на конгреси и тем подобни събития. И тоя е професор  ???
 
  http://www.btv.bg/shows/tazi-sutrin/razgovori-gosti/story/832187485-Zdravoslovnoto_hranene__polezna_praktika_ili_opasna_maniya.html
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

на мен ми забива и май няма да мога да го гледам, обаче доколкото прочетох отдолу става дума за жените, че залитали по режими, явно е някъв 8-мартенски подарък за нас tooth
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично

Оххх, не го догледах, ама тоя чичко не ме кефи..."Ако мине човек само на зеленчуци и плодове, това е първата фаза на анорексия"...стиииигага, ужас...и Стела се лишавала от ценни животински протеини  :Content_4 - emotloader:, горката Стела  tooth!
Той бърка вегетарианството и здравословните храни с орторексия и едва ли не всеки, който не яде боклуци е в състояние на орторексия...
Стела много добре каза, че да се храниш здравословно не значи да ядеш само по една краставица на ден!
Брррр, колкото повече го гледам, толкова повече чичкото ме удивлява, обикновено не се впечатлявам на такива изказвания, ама е дразнещо, че дават трибуна на такива изказвания.
Живи и здрави  :love_028:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106

Баш орторексията е основният здравословен проблем на нацията ни, ще знаете - всички драпат да ядат био и здравословни храни и не мо'ем ги удържим.  tooth  tooth
 
Професорът кефи просто...
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Веско, благодаря за линка! Днес сутринта видях само края на разговора и ме хвана яд, че не го видях. Сега го изгледах и въобще не съм изненадана. Аз наричам този сорт професорчета и "диетолози" коне с капаци. Те си знаят своето и въобще не се интересуват от новите изследвания в областта на здравословното хранене. Толкова много растителни продукти има с пълноценен протеин! Той едва ли е чувал за елда, коноп, чия, авокадо и дори не знае, че ядките и зеленолистните също имат 8-те незаменими аминокиселини. Диетолозите в България просто си тъпчат на едно място и толкова и така 95% от населението ще си остане необразовано относно това "що е то здравословно хранене?".
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Ако не искате да изпадате в "болестно" състояние, ядейки само здравословна храна, хайде на бутаницата  :Confus_3:
http://www.btv.bg/az-reporterut/id/12/usernews/1463785779-Boy_za_kebapcheta.html

Как може бе? То бива бива говеда, ама....

Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

аз тия ги наричам боклуци
Активен

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106

Ако не искате да изпадате в "болестно" състояние, ядейки само здравословна храна, хайде на бутаницата  :Confus_3:
http://www.btv.bg/az-reporterut/id/12/usernews/1463785779-Boy_za_kebapcheta.html

Как може бе? То бива бива говеда, ама....



Не са кебапчета, сигурна съм, че това е авокадо, а тълпата е от озверели орторексици...  tooth
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Не мога да го изгледам, бавно зарежда. За довечера съм го оставила.

Вчера в предаването на Гала са си говорили за здравословното хранене пак и кълновете.

Аз пък на друго се дразня...на другите диетолози решили да пропагандират новоситите около здравословното хранене.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Веско, благодаря за линка! Днес сутринта видях само края на разговора и ме хвана яд, че не го видях. Сега го изгледах и въобще не съм изненадана. Аз наричам този сорт професорчета и "диетолози" коне с капаци. Те си знаят своето и въобще не се интересуват от новите изследвания в областта на здравословното хранене. Толкова много растителни продукти има с пълноценен протеин! Той едва ли е чувал за елда, коноп, чия, авокадо и дори не знае, че ядките и зеленолистните също имат 8-те незаменими аминокиселини. Диетолозите в България просто си тъпчат на едно място и толкова и така 95% от населението ще си остане необразовано относно това "що е то здравословно хранене?".
Деси, имам чувството, че ако ида в магазина да питам за някоя от тия храни с изключение на авокадото ще ме гледат като изтърван. Такива неща сигурно рядко ги пускат в провинцията.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Не мога да го изгледам, бавно зарежда. За довечера съм го оставила.

Вчера в предаването на Гала са си говорили за здравословното хранене пак и кълновете.

Аз пък на друго се дразня...на другите диетолози решили да пропагандират новоситите около здравословното хранене.

Вери, кои други диетолози имаш в предвид? Аз за компетентни такива в България не се сещам. И да има, защо да е дразнещо? Трябва ли да тъпчем на едно място?
Злояд, само коноп и чия са по-непознати от споменатите, но и те вече се предлагат на много места. Иначе елда, авокадо, ядки и зеленолистни предлагат навсякъде.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Трябва ли да тъпчем на едно място?
Не, разбира се....

Даже е хубаво, че все повече се говори...

Не мога да се обоснова нещо, пишейки, защо съм се подразнила. Извинявай.

А диетолози, спеицалисти или не знам как искат да се наричат има, намират се.
« Последна редакция: 09-03-2011, 09:15:54 от Вери »
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees

 В случая имах предвид, че това е програмираща икона в най-чист вид. Замислете се, професор на супер престижен пост и веганка, която говори малко "отнесено" за масовите схващания. Кой ще послушат хората ?!? 
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

Същата работа като наситените мазнини и холестерола...аз нямам нито нерви, да ги слушам/гледам, нито енергия да споря с когото и да било...дет вика Вери 'Пилците се броят наесен'
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171

Да бе,ама за някои пилци ще е късничко може би!
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Тоя говори и за поднорменото тегло. Всеки бил застрашен, ако е извън таблицата явно :Content_4 - emotloader: Една докторка като разбра как се храня, ми предрече тотално скапване на здравето, щото човек не можел без животински белтък повече от 2-3 месеца. Баш шефът на диетолозите в България, доц. Донка Байкова обясняваше при Гала защо на 6-ти декември, Никулден, се яде именно риба. Било така, защото човек не може да изкара целия коледен пост без месо... 40 дни могат да нанесат доста вреди и било почти сигурно за дефицити и т.н. Затова бил толкова мъдър българина - точно в средата на поста, на 20-тия ден се яде месо, та да можем да изкараме до Коледа, че иначе оная с косата чука на вратата :D Обаче хапнем ли месо я пропъждаме :Content_4 - emotloader:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Доц. Донка Байкова, вече е ПРОФЕСОР!  Боже опази.... :Confus_34:
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

Мисля, че нито въпросният професор, нито г-жа Байкова имат нужда да се притесняват от анорексия или орторексия. И двамата не изглеждат да са здрави и жизнени хора - как да взимам акъл от хора, които не могат да помогнат на себе си?  >:(

Иначе предаването си беше с тъпо (или нарочно злонамерено?) формулирана тема и то си е пределно ясно какво щеше да стане. Пиша го като черна точка за журналистите от bTV.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

kamelia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20

За съжаление винаги ще има такива хора!
Иначе и аз бях гледала това предаване за коледните пости, просто велики "мисли", да! :Confus_34:
Активен
Мащабът на духовното усъвършенстване не е за хора, слушащи единствено гласа на стомаха.

Повечето хора използват първите години от живота си, за да съсипят последните.  Жан де ла Брюйер

Човекът е създал божествата, обратното все още не е доказано.

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148

Според мен най-обидното от цялото предаване е, че слагат анорексия и орторексия в едно изречение. Незапознатият зрител ще реши, че са едва ли не разновидности на едно и също. А то реално, първото може да се определи и само по едните външни прояви (предполагам), а второто, ако въобще има такава болест, сигурно си проличава чак след разговор с човека, проверка на психическата му стабилност. Аз поне така си го представям, че който въобще е измислил термина, сигурно е попаднал на индивид, пищящ и бягащ с вдигнати ръце при вида на пиле с пържени картофки. Или някой, който не е спирал публично да се самопорицава за нещо, което е изял миналата седмица. Сигурно има и такива...

Та, трябваше да наблегнат на тия признаци, по които може да се различи един разумен, подплътен с доводи избор от една параноя. То иначе ако гледат външните прояви, ще излезе и че гладолечението е вид анорексия...
Активен
 

Страницата е създадена за 0.131 секунди с 23 запитвания.