Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Добрина :)  (Прочетена 14588 пъти)

Dobrina

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Дневникът на Добрина :)
« -: 08-06-2009, 15:52:04 »

Вече няколко дни обмислям как да се представя и накрая реших да разказвам,като на приятел!Винаги съм мразела месото и съм била насилвана да го ям,както и млякото  и особено киселото,заради което дори и ядях бой в училище!За щастие ядяхме месо в къщи по-рядко,но когато имаше бях задължавана да си го изяждам.На 16 години си купих книжка "1001 въпроса и отговора за природосъобразния живот"!От тогава до днес библиотеката ми с подобен род литература набъбна до почти 50 бройки,но все не намирам сили да се променя и да започна да изпълнявам съветите от тях!Живея в Холандия.Когато пристигнах тук по телевизията имах само сателитния БГ канал и гледайки чуждите попаднах на един канал на име "Суприм мастър телевижън"-собствен канал на една духовна учителка-Чинг Хай.Този канал промени живота ми!За 3 месеца станах вегетарианец и отказах цигарите!Даваше ми страхотни сили и подкрепа.Даже си вземах папагали вдъхновена от нейната любов към животните!
После поради промени в сателитните системи каналът изчезна и аз вече нямах подкрепа и вдъхновение и лека полека си върнах старите лоши навици............
Качих килограми.Започнах диетата на Дюкан и свалих 22 от тях,но понеже знаем че тя е изцяло протеинова,бях принудена 6 месеца да ям само месо и животински продукти.....получих обриви,тъмни кръгове около очите и общо взето съм,като парцал.
И както казва Луиз Хей:"Това от което имам нужда ми се разкрива" попаднах на 'Земя на заем" в най-трудния си момент на кръстопът:Кое да избера....Фалшивата радост от голямото отслабване с цената на всичко,или промяната да рискувам успеха си и да се впусна в новото,но чисто и без риск начало???????
Избрах второто!
« Последна редакция: 31-07-2009, 17:06:55 от Dobrina »
Активен

Dobrina

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:Дневникът на Добрина :)
« Отговор #1 -: 08-06-2009, 15:59:23 »

Да се запознаем и визуално:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=3   parola:2204
« Последна редакция: 31-07-2009, 17:07:26 от Dobrina »
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Добрина :)
« Отговор #2 -: 08-06-2009, 16:19:30 »

Добрина,здрасти,да знаеш,че имаш много хубави черти на лицето и особено хубави вежди-с много добра форма са. :)
P.S:Да не си помислиш нещо ???,просто съм естет и винаги отбелязвам,когато видя нещо,което ми харесва,няма значение дали става дума за жени,мъже,предмети или каквото и да е ;)
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Добрина :)
« Отговор #3 -: 08-06-2009, 16:32:09 »

Добре дошла, Добрина!
Василена много точно го е казала за хубавите черти. Аз също го забелязах. Много ми хареса лицето ти.
Ще достигнеш оптимално тегло, на прав път си. Аз успях. Но не това като че ли е най-важно. Важното е да сме здрави. :)
Активен

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Дневникът на Добрина :)
« Отговор #4 -: 08-06-2009, 19:56:40 »

Горе главата и напред.Тука си при свои хора.Щом си попаднала при нас значи си на прав път......хехехеххехехехе......успех.
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Дневникът на Добрина :)
« Отговор #5 -: 08-06-2009, 20:31:10 »

Добрина, важното е, че вече си разбрала кой е верният път :) Успех!  :)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Добрина :)
« Отговор #6 -: 09-06-2009, 00:17:53 »

Здравей и от мен! От снимките виждам, че си свалила не малко килограми. А сега със суровоядството ще ти е и приятно даже ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Дневникът на Добрина :)
« Отговор #7 -: 09-06-2009, 00:28:28 »

И аз ти пожелавам успех в предприетите начинания  ;) Сигурна съм, че сайта и форума ще ти помогнат да си отговориш на много въпроси и разбира се, че тук ще получиш подкрепата, от която имаш нужда  :)
Активен

Dobrina

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:Дневникът на Добрина :)
« Отговор #8 -: 09-06-2009, 00:37:26 »

Василена,Вери,Аксим,Радости,Петко,Ками-Благодаря ви за посрещането!Силно се надявам,че във ваше лице ще намеря верни приятели с помощта на които да осъществя мечтите си!
« Последна редакция: 09-06-2009, 00:43:02 от Dobrina »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Добрина :)
« Отговор #9 -: 09-06-2009, 00:55:28 »

Разказвай, когато имаш време, какво практикуваш сутрин след като станеш примерно...как се храниш в момента и такива работи ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vladokan

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
    • http://ecovege.org/
Re:Дневникът на Добрина :)
« Отговор #10 -: 09-06-2009, 20:14:05 »

Здравей, Добрина! Радвам се, че си направила благородния избор. Той със сигурност ще облагороди здравето, душата и света, в който живеем.
Сайта на Земя на Заем http://www.zemianazaem.com е толкова богат и в него ще намериш много полезна информация и във форума ще намериш също много приятели и подкрепа.
Полезна информация и подкрепа за здравето и зеления начин на живот можеш да намериш и в http://ecovege.org/ и разбира се на други слънчеви места.  :)
А за Supreme Master TV информация за сателитите по света има на адрес http://suprememastertv.com/satellite/. Телевизията е достъпна и онлайн и всичките предавания също така ги има в download и могат да се свалят
Успех в твоя благороден път. Много здраве за душата, ума и тялото  :) :)
Активен

Dobrina

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:Дневникът на Добрина :)
« Отговор #11 -: 09-06-2009, 22:33:24 »

Владокан-благодаря за подкрепата!
Петко-все още нищо не практикувам.По-рано правих елементарни йога-асани и сега ще ги възобновя.Чета един материал за "Петимата тибетци"  и мисля и тях да започна да правя лека-полека.
За сега закусвам ябълка и малко по-късно банан.Все още пия кафе....Махнах месото,млечните,яйцата,подсладителите и всички изкуствени боклуци,които използвах по време на режима....
Ям салати и плодове,но възнамерявам да хапвам и малко задушени зеленчуци,докато посвикна и мина на суровоядство.Все пак направих много кардинални промени за кратко време и ще внимавам да не насилвам нещата.
Чета няколко книги наведнъж:"Правилно хранене" на Малахов,"Сила за живот" и "Излекуваж вивота си" на Луиз Хей.Последната за да променя моделите на които робувам и най-вече да успея да заобичам себе си.Надявам се да ми помогне да скъсам и с цигарите-за което мечтая най-много!Но няма да бързам за да не претърпя пак неуспех.
Ако има някой,който ги е отказал,моля да сподели опита си с мен!
Сега се запознавам и с вашите рецепти и скоро ще ги опитам!
Това е общо-взето за сега от мен.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Добрина :)
« Отговор #12 -: 09-06-2009, 23:32:28 »

За отказване от цигарите се препоръчва редовно ходене на йога...казват, че като се отпушат чакрите и енергиите си циркулират нормално, тогава организмът отхвърля никотина сам, без насилие ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Dobrina

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:Дневникът на Добрина :)
« Отговор #13 -: 10-06-2009, 13:15:14 »

Благодаря ти,Петко!Ще започна да си правя пак елементарните асани!Дано си помогна.... :)
Активен

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Дневникът на Добрина :)
« Отговор #14 -: 10-06-2009, 22:31:08 »

Dobrina, имам една книжка за лечебната сила на меда и там има рецепта за спиране на цигарите :

1 с.л. листа от евкалипт се заливат с 0,5 л гореща вода, оставят се да престоят 1 час, добавят се 1 с.л. мед и 1 с.л. глицерин. Приема се по 1/4 чаша 7 пъти на ден. Курсът на лечение е 30 дни ( рецептата е на професор А. Т. Филатов ).

Пожелавам ти успех  :)
Активен

Dobrina

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:Дневникът на Добрина :)
« Отговор #15 -: 11-06-2009, 15:05:48 »

Здравейте!Напоследък нямам много време да влизам тук,но когато мога-ще го правя!
Да докладвам:реших все още да не махам рибата и млякото от менюто си,за да не рискувам да се проваля......
иначе всичко си е по план.Май ще мине доста време,докато прмина на 100% сурова храна,защото все още обожавам задушените зеленчуци!
Но не бързам за никъде.
Ками-благодаря за рецептата.Ще пробвам!
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Дневникът на Добрина :)
« Отговор #16 -: 11-06-2009, 17:03:41 »

Dobrina, не е нужно да се лишаваш от задушените си зеленчуци:))) Все пак едва ли целта ти е да бъдеш 100% суровоядец ;)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на Добрина :)
« Отговор #17 -: 11-06-2009, 17:09:10 »

що бе няма лошо да се цели в 100те процента :) аз така още отначало си казах, че искам да ги стигна, просто не бива да се пренасилваш отведнъж, а да си изчакаш момента в който наистина го чувстваш отвътре, че си искаш само сурово... а доколко ще издържиш само на сурово засега не мога да ти кажа... ::)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Дневникът на Добрина :)
« Отговор #18 -: 11-06-2009, 19:44:24 »

Имах предвид дългосрочно 100%...Все пак оптимални резултати се постигат и със 70-80% процента сурово, а и като си обича задушените зеленчуци :P
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на Добрина :)
« Отговор #19 -: 16-06-2009, 14:54:53 »

Добринке, къде се загуби, всичко наред ли е? :-*
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels
 

Страницата е създадена за 0.087 секунди с 22 запитвания.