Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Защо цените на петрола и храните скочиха? Истинската причина!  (Прочетена 1914 пъти)

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

Днес ми попадна тази статия (английски само). Дълга е, но си струва всяка буква. Аз поне се пулих доста и се чудих как може да съществува такава гадост.

В статията обясняват механизма, с който Goldman Sachs и другите големи банки в щатите "доят" пазарите на храните и петрола и измъкват печалби с "лекия" страничен ефект от вдигането на цените за всички останали. Не са виновни арабите, които си искат свободата, не са виновни и хората, които работят на полето и искат нормално заплащане за продукцията си. Отвратителна работа.  :surpris_23:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Христо , задал ли си си въпроса какви са Тия Голден сакс и другите банки ?
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

Христо , задал ли си си въпроса какви са Тия Голден сакс и другите банки ?

Задавал съм си го, но само дотам. Имаш ли нещо за четене по темата? Аз си дръпнах книгата, която цитира авторът на статията и тя започва доста обещаващо.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Ице, аз знам дори и да не съм чел тази или подобни конкретни статии.. :)
"Непознаването на някои факти се компенсира с познаването на някои принципи " Хелвеций. 
Да , леля Марина е права да ни препраща към духовната литература, но вече е доста по-спешно и приоритетно да се запознаваме с по-други неща.. - Кои са шахматистите, каква е досегашната им игра и какви ще бъдат следващите им ходове . 
Защото това е БАЗАТА.  А духовното е вече НАДСТРОЙКАТА.  Когато базата е неясна и нестабилна е неразумно да посягаме към надстройката без да сме поне запознати какво се случва всъщност на "базата". ( Едновременно да ги опознаваме също може , но винаги в комплекс. Точно както се и оздравяваме .)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310

Христо, можеш ли да ме светнеш от къде дръпна книгата, за да не давам 17 долара на Амазон?
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

Има я на Demonoid тракера в няколко формата. Ако не можеш да я дръпнеш, ми пиши на лична - аз успях да я източа като epub.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death
 

Страницата е създадена за 0.092 секунди с 22 запитвания.