Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 6   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: 90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"  (Прочетена 29620 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Purple_Rain
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 12

« Отговор #40 -: 16-03-2011, 16:01:29 »

Да не сте объркали форума? намигам
Вижте този,май е по близо до разискваната тема : http://spidersport.com/forum/
Там има белтък,рибка,протеин...
benato,не съм сбъркала форума.Аз от по-отдавна Ви чета,но сега се реших да пиша.  fluretaa
Колкото до белтъка,рибката и протеина-белтък,и протеин не е ли едно,и също нещо?(има го и в бобовите,например). намигам Не всички в крайна сметка са пълни вегетерианци или вегани.
Mauna_bg,това да замениш плодовете със зеленчуци ти го написах,понеже аз от една гроздова диета за 1 седмица качих 2 килограма. олееее, амиии.... А ябълките по принцип май дразнят стомаха,но на теб може и добре да ти влияят-ти би трябвало най-добре да си познаваш тялото.
Активен
Вери
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2153

« Отговор #41 -: 16-03-2011, 17:38:46 »

Колкото до белтъка,рибката и протеина-белтък,и протеин не е ли едно,и също нещо?(има го и в бобовите,например).
Едно и също е. По принцип се казва протеин. Белтъчини е българско название.
Има и в бобовите, разбира се. Аз това  го писах...
Активен
benato
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1467

« Отговор #42 -: 17-03-2011, 10:37:43 »

Съвета е да четеш,преди да питаш. Да си направиш нормално балансирано хранене,а не диети от списния. Да спортуваш и да се движиш. Никой не може да ти направи идеалната формула за хранене,тя е специфична за всеки човек. Ако ядеш яйца,яж ги целите. Белтъка ,без жълтъка, е трудно усвоим и няма нищо в него.
Чети книги,храненето ,както и много неща,не е 2+2=4,не е белтък,мазно и захари. Да поддържаш организма чист е не по малко важно.
« Последна редакция: 17-03-2011, 14:36:55 от marulka » Активен

GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
mauna_bg
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 55

« Отговор #43 -: 17-03-2011, 11:04:37 »

Ами не съм изчела всичко и едва ли някой е, но съм изчела достатъчно за да знам, че мненията специално пък по темата за храненето са толкова разни и разнообразни, че ...... Това, че ти си си приел разни си твои принципи, свързани с храненето не значи 4е те са общовалидни нали, а че ЗА ТЕБ са ок?. И ако според теб яйцето тр да се яде цяло, то има поне още двама според които пък е точно обратното, същото е положението и с приема на мазнините и въглехидратите и съотношението им в дневния хранителен прием на човека. Едно нещо може да се приема за правилно от 90% от хората, но аз да не го приемам.Това не значи, че аз греша!!! И да за едно си прав, че всичко е индивидуално, така че "прости ми" ако не спазвам принципите, които спазваш ТИ.
« Последна редакция: 17-03-2011, 14:37:06 от marulka » Активен

Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.
marulka
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1649

Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

« Отговор #44 -: 17-03-2011, 14:40:04 »

3 коментара бяха изтрити от тази тема, а други 2 - редактирани, моля ви да не обръщате дискусиите в темите на безсмислени караници! fluretaa
Активен

Nothing cooked tastes as good as raw feels
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3936

дипломиран рекреативен специалист

« Отговор #45 -: 17-03-2011, 14:52:50 »

Ааа така , Марулката се раздвижи Smiley  Пък вие мислите ,че ни напуснала Smiley

Мауна, щом разчиташ на белтъка от яйцата, най-добрият ти вариант е пресни сурови пъдпъдъчи. Целите , с жълтъка. Възможно е да има "философи" , които имат и свое мнение за жълтъка , но интересно какви са им аргументите? . (особено пък за пъдпъдъчето)   
Трудничко се намират обаче , вече ми писна от несериозни производители , ще взема да си ги завъдя на тавана, нека си миришат , комшиите ми също са доста "ароматтни" Smiley
Активен

Болницата беше прочута със своите готвачи.
mauna_bg
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #46 -: 17-03-2011, 15:23:45 »

ухилен сакъм недей много......... миризливо ще стане бате Бино. А за падпадъчите яйца и аз съм чувала добри отзиви, но наистина са трудно откриваеми.....за жалост иначе съм навита да си хапвам от тях. Добра идея  fluretaa
Активен

benato
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #47 -: 17-03-2011, 15:42:52 »

В Метро има.
Активен

GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
Синева
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 141

« Отговор #48 -: 17-03-2011, 15:49:09 »

Ами не съм изчела всичко и едва ли някой е, но съм изчела достатъчно за да знам, че мненията специално пък по темата за храненето са толкова разни и разнообразни, че ...... Това, че ти си си приел разни си твои принципи, свързани с храненето не значи 4е те са общовалидни нали, а че ЗА ТЕБ са ок?. И ако според теб яйцето тр да се яде цяло, то има поне още двама според които пък е точно обратното

Би ли посочила източници, че ми стана интересно?
Имам спомен, че съм чела точно обратното, но ще трябва да потърся книгата.
Активен
mauna_bg
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #49 -: 18-03-2011, 07:59:23 »

Нямах предвид точно определени книги или конкретен автор. Поразрови се из интернет и ще видиш мнения колкото щеш, разни и разнообразни на хора учили в сферата на диатетиката и храненето изобщо- едните казват така, другите иначе??? Всичко е строго индивидуално - ако 6те и вода от 10 кладенеца да ми донесат и да ме убеждават да ям жълтъка ...... няма да го ям за6тото мисля човешкия организъм е достатъчно интелигентен за да се доверявам на самия него, а той ми казва, че като ям жълтъци целия ден ми се скапва яденето просто защото след консумацията им следва тежест в стомаха, догаждане на моменти и разбира се никво ядене повече през деня на каквото и да било. Като тука вмъквам скоба-ако ям жълтък-два на ден е ок, Но аз се случва да ям по 10-12 яйца на ден, няма как да ям всичките жълтъци
Активен

mauna_bg
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #50 -: 18-03-2011, 08:04:55 »

Има хора, познавам такива, които си ядът по 15 яйца цели и са си ок. Организъм....  ам-ам намигам
Активен

benato
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #51 -: 18-03-2011, 08:12:25 »

Няма им нищо в краткосрочен план,после ще има жлъчка,черен дроб,бъбреци,тук ме боли,там ме боли.
Представям си каква миризма се разнася ,когато се потят,а за газове не ми се мисли даже. Grin Grin Grin Grin
Активен

GO GREEN
mauna_bg
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #52 -: 18-03-2011, 09:01:22 »

Няма им нищо в краткосрочен план,после ще има жлъчка,черен дроб,бъбреци,тук ме боли,там ме боли.
Представям си каква миризма се разнася ,когато се потят,а за газове не ми се мисли даже. Grin Grin Grin Grin

Тук съм съгласна с теб притварям очи от широка усмивка
Активен

mauna_bg
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #53 -: 18-03-2011, 09:24:18 »

Принципно до сега съм си спазвала принципите на разделното хранене и за мен то има смисъл (разбира се пак казвам съдейки по собствения си организъм), въпреки че има и много хора, които го отричат, а именно:

Препоръчителни ИНТЕРВАЛИ СЛЕД ХРАНЕНЕ
• след плодове - 30мин;
• след зеленчуци - 30мин до 1ч;
• зеле, моркови, ряпа - 2.5-3ч;
• хляб, тестени изделия, ядки - 2-3ч;- ядки.....да, другото не
• варива (боб, леща, жито, царевица) - 3-4 ч;
• месо - 4-6ч;- веднъж на половин година може и да се излъжа Smiley
• риба - 2-3 ч;- горе долу като предното
• млечни и прясно мляко - 4ч;-не ги ям изобщо
• кисело мляко - 2-3ч;- и него
• сирене, кашкавал - 3ч;-и тях
• мазна храна - 5ч;- тука за мен тва е зехтина май др мазнина не ям и мазнините от ядките разбира се
• течности - напускат веднага стомаха; - казват, че тр да се пие мноооооого вода с което не съм съгласна.Аз пия до литър-литър и половина маааксимум (според мен колко те4ности се пият зависи от теглото на човека, а не ей така давай по мин. 3 л. те4ност всички на ден)

Също гледам да не съчетавам и някой от храните, чиито съчетания тр да се избягват в едно ядене.
Ефект има. След като започнах първото подобрение се забеляза в кожата ми. Тена ми се избистри, кожата се опъна и спря да се омазнява и да лъщи, но не стана и суха. Сутрин като се събуждах преди езика ми беше целият в полепи, целия бял-това изчезна. Имах и гинекологичен проблем-също отшумя без лекарства. Вечно бях с подут твърд корем ако ще и една ябълка да хапнех и също запек. И те са аут. Аз лично от спазването на тези принципи видях само добър ефект, може и да има и лоша страна, която ще се появи в последствие знам ли.
. Хубавото тук е, че не си ограничен в избора на храна единственото ограничение идва от това да си спазваш часовете м/у храненията и да избягваш поне основните неблагопр. съчетания на храните.
Активен

mauna_bg
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #54 -: 18-03-2011, 09:46:12 »

Лошото на нас хората ни е, че ядем "с очи". Не се яде когато си гладен ама истински гладен, а примерно защото е станало обед и ТРЯБВА да се яде щеш нещеш или щото си видял нещо и айде прияде ми се . Как преди 2 мин ни6то не ти се е ядяло сега изведнъж ти се е прияло. И не ядем това, което е полезно за организма ни, а това което е угодно на устата и език. Все гледаме да направим ястието по вкусно да ни отворило апетита  ухилен. Ако всички спазваха една приказка ......, но забравих кой я беше казал "Трябва да се храним за да съществуваме, да живеем, а не да живеем да за да се храним" щяхме да сме една идея по-добре във всяко едно отношение. И винаги съм се чудела на хората, които виждат примерно, че имат доста килограми в повече, виждат че това им пречи-не могат да се наведат да се завържат, задъхват се като изкачат две стъпала, високо кръвно, гуша и куп др болести, които произтичат именно от неправилното хранене и пак нищо не предприемат за да променят това си положение, как пък малко воля няма у тея хора ..... чудя се. Около 90 % мисля, че бяха от болестите са вследствие на погрешни принципи или изобщо отсъствието на такива за хранене. И вместо да трошат пари по болници и да се редят по опашки в аптеките да плащат за отрови, които временно ще облекчат състоянието им........ просто да се "хранят", не да се тъпчат с каквото им падне. Принципа, от който се водят е "Един живот живеем" и дай брате яж и пий на корем  ухилен..... Ох много нещо съм лирично-словоизлиятелна  Grin тая сутрин. А по темата е просто необятна.... пеперуди
Активен

bpa
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 694

« Отговор #55 -: 18-03-2011, 10:02:22 »

адски съм съгласен с последните ти 2-3 поста, на 100% си права според мен, такава си е човешката природа - един живот живеем, яж, пий и новите дрешки, че не се знае кога ще ти дойде времето ама че съм
Активен

Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят
mauna_bg
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #56 -: 18-03-2011, 10:49:48 »

Имам една приятелка, та същата все ми вика ама защо не отслабвам бе баси почти не ям. И като попитам днес какво яде. Почти не съм тва ти казвам сутринта за закуска една баничка си взех от баничарницата с една бозичка или кис мляко тва и е редовната закуска, на обед като се приблах 2-3 кюфтенца с мнооого малко картофи пържени и после "чааааааак" следовеба една вафла Хипер или кроасан (едно от двете задължително) и за вечеря само 2 филии хляб с "маааалко" ориз, ама пия мн вода- 3 л не ми мърдат  ухилен
Активен

mauna_bg
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #57 -: 18-03-2011, 11:12:45 »

И както казвам ТЕХНИЧЕСКИЯТ ПРОГРЕС Е ПРИЧИНАТа ЗА ЧОВЕШКИЯ РЕГРЕС !!! ама че съм
Активен

bpa
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 694

« Отговор #58 -: 18-03-2011, 13:51:26 »

И както казвам ТЕХНИЧЕСКИЯТ ПРОГРЕС Е ПРИЧИНАТа ЗА ЧОВЕШКИЯ РЕГРЕС !!! ама че съм

И това е 100 % вярно Smiley
А иначе за тази 90-дневна диета, мисля, че поне от гледна точка на разделното хранене е издържана, и затова би трябвало според мен да дава резултати, а ако се съчетае с изискванията на суровоядството - ще бъде още по-добра...
Активен

Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят
beelee
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 690

fantomiss

« Отговор #59 -: 18-03-2011, 15:01:17 »

Mauna, и аз имах подобен проблем с жълтъците докато бях на високомазнинно хранене, понеже никой не може да ме накара да ям тлъстините на месото (и самото месо всъщност) и наблягах на яйцата. В началото нямах никакви проблеми и си цепех мрака, но след 1 година така развих акне, каквото в пубертета не бях имала. За хора, които искат да отслабват не се препоръчват наситени мазнини по принцип. 2 жълтъка на седмица е МАКСИМАЛНО количество за такива като мен, а белтъците са доста чиста и лека храна и аз си ги уважавам Smiley но не стигам до 15 :Р
Активен

Не всички са на мястото си в този форум...
Страници: 1 2 [3] 4 5 6   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: