Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Анастасия  (Прочетена 29041 пъти)

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Анастасия
« Отговор #40 -: 11-11-2009, 16:38:11 »

Разочароваш ме  :bleh   поне няколко извънземни различни от моите няма ли ??? 
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Анастасия
« Отговор #41 -: 11-11-2009, 17:07:12 »

Хаха, има колкото искаш в цялата вселена  ;)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
Re:Анастасия
« Отговор #42 -: 15-11-2009, 22:00:44 »

 Здравейте! Аз само хвърлих по един поглед на книгите на Мегре съвсем скоро. Когато му дойде времето ще ги прочета с желание.  Направи ми впечатление дълбочината на моменти. Сещам се (мисля ,че беше в 4-та книга) една част в която се споменава за възпитанието на детето и неговата обусловеност,например в случай когато си играе с ръкотворни играчки.  Може да се каже ,че това си е философска система ,не са просто приказки ,но е представено без сложни и оплетени понятия .  Основната идея спред мен е истина .
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Анастасия
« Отговор #43 -: 15-11-2009, 22:56:55 »

Аз прочетох първата и започнах втората книга. Има едно основно нещо, което много ме дразни- колкото нещата, които казва Анастасия са смислени и интелигентни, толкова героя Владимир ми звучи като идиот.  Това е една от причините да не бързам да вярвам, че Анастасия е истински образ. Самото начало с изводите му за сибирските кедри, а не за другите кедри, ми прозвучаха доста наставени. Освен за летящите чинии, аз лично не намерих особено нови и неизвестни неща, естествено начина на поднасяне е различен. Ще видя нататък какво ще излезе. А между другото и книгите за леля Слава Севрюкова трябва да се четат през редовете, защото и там авторовите опити за разсъждения  са просто плачевни. Но тя поне със сигурност съществуваше, за това аз гарантирам ;)
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Анастасия
« Отговор #44 -: 16-11-2009, 09:15:50 »

 :kisss:Ай ,на баба ОРТОДОКСЧЕТО...Я МИ ДАЙ ДИФИНИЦИЯ ЗА ТОВА КВО Е ОРТОДОКСЛАЛНО...нещо не те разбирам , дете...Ами ,ти вземи че отново я прочети , ама без да бързаш, по-вечко да мислиш и найййййййй-вече да съпоставяш и анализираш- човешката история, твоято собственна, ако може и на семейството и на рода...чакам да споделишшшшш :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Анастасия
« Отговор #45 -: 17-11-2009, 18:24:17 »

Аз бях до преди време обсебена от тази книга, постоянно цитирах думи на Анастасия, четях я докато вървя, докато чакам приятел, докато почивах по време на работа, преди да заспя..... Може би се случи така, защото я открих в началото на моята промяна (а тя се случи много рязко).
Долмени има и видях 3, но в Сакар, чак не можех да повярвам.
Владимир и мен доста ме дразнеше в първата книга, но тя просто така е написана. Представете си някой българин, който не е чувал за нищо от подобна материя, как би реагирал - и по-глупави въпроси би задавал. Даже той обяснява и дори се извинява на Анастасия, че се е съмнявал за всяка нейна дума в някоя от следващите книги. И аз дори не обръщах внимание на неговите думи, търсех най-вече нейните.
Сега като се замисля тази книга отприщи мечтите в мен, и не само. Толкова много променяше състоянието ми за целия ден, че на няколко пъти Рашко (учителят ми по йога) ми казваше: каквото си правила днес направи го пак, защото виждам как сияеш (а аз дори не се усмихвах външно тогава).
За всеки е различно, няма как на всички да въздейства по този начин, но е толкова хубаво....
Активен
Духът владее материята!

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
Re:Анастасия
« Отговор #46 -: 18-11-2009, 08:52:46 »

Цитат
Сега като се замисля тази книга отприщи мечтите в мен, и не само. Толкова много променяше състоянието ми за целия ден, че на няколко пъти Рашко (учителят ми по йога) ми казваше: каквото си правила днес направи го пак, защото виждам как сияеш (а аз дори не се усмихвах външно тогава).
За всеки е различно, няма как на всички да въздейства по този начин, но е толкова хубаво....
    :love_028:   :)
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Анастасия
« Отговор #47 -: 18-11-2009, 15:05:29 »

A някои забеляза ли МЕР на новата си снимка? прилича на Духът на времето, на някакъв образ без време и пространство, сякаш вечен! МЕР, страхотна си!  :flower:
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Анастасия
« Отговор #48 -: 18-11-2009, 15:07:08 »

Естествено, че забелязах!! Но не знаех къде да пиша....  ::)
Мер е просто удивителна!!  :heart_2:
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Анастасия
« Отговор #49 -: 18-11-2009, 15:46:30 »

 :kisss:Че свети, свети детето...Така си е...ето защо на светците и  светлите хора им рисуват ореол...Ето защо се пише и за огнения свят , този на ангелите- от агни = огън!!!ТА ...натам ,деца светли, натам е пътеката за нагоре...еволюция на душата пиленца мои, сладки...ой ще съ разплача... :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Анастасия
« Отговор #50 -: 18-11-2009, 21:24:24 »

Мер е страхотна, да! А да знаете какви вкусотии приготвя!!! :Content_22: Просто нямам думи...По-вкусна храна от нейната още не съм опитвал :Appetit_17: :Appetit_17: :Appetit_17: :Appetit_17: :Appetit_17:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Анастасия
« Отговор #51 -: 18-11-2009, 21:45:05 »

A някои забеляза ли МЕР на новата си снимка? прилича на Духът на времето, на някакъв образ без време и пространство, сякаш вечен! МЕР, страхотна си!  :flower:
Веднага ми направи впечатление и на мен , все едно те е снимал някой когото много обичаш .
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Анастасия
« Отговор #52 -: 07-12-2009, 10:16:04 »

 :peperudi: Зачервих бузи,  :fluretaa: ....
Активен
Духът владее материята!

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Анастасия
« Отговор #53 -: 12-12-2009, 17:55:51 »

Мер, наистина страхотна снимка ;).

По темата - прочетох първата книга... Моля, не се обиждайте, но не ми хареса много. Звучи ми прекалено наивно... Някак си приказното тук ми идва малко в повече. Още повече, мен лично всякакви подобни разкази за отшелници, винаги са ми били доста съмнителни. Най-вече защото според мен (мое, субективно мнение) човекът не може да живее сам. Някога, едно време, може би; но днес, на този етап, той вече е станал "обществено животно", пригоден е да живее в общество, колкото и недостатъци да има това. За мене когато човек остане сам, па макар и сред природата и в пълна хармония с нея, той може за кратко време да се побърка.Или поне да стане негоден да общува повече с хората. Не знам, мое мнение...
Освен това съм съгласна с Анджи и Крум.
Дали е истински случай? Съмнявам се. Ако обаче е - чудесно! :)
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Анастасия
« Отговор #54 -: 12-12-2009, 21:02:20 »

Хората винаги са живели в общества, пък макар и малки. Ако обаче това, което казва леля Слава Севрюкова стане, тоест да дойде време в което човек ще трябва да върви с дни, докато срещне друго живо същество, горко ни :( Онзи ден гледах документален филм за човека-риба- Мартин Спел (фамилното има май не беше това...), словенец, на 50 и нещо години, който за да привлече вниманието на обществеността към проблемите с глобалното затопляне, недостиг на чиста питейна вода, изсичането на горите и т.н плува по дължините на най-големите световни реки- като Жълтата река в Китай- най-силно токсичната, поставя живота си на огромен риск, Мисисипи, последно Амазонка (над 4000 км). Тоя човек по едно време си загуби разсъдъка. Искаше да плува и денем и нощем, пускаше си ток по главата, защото някаква ларва му беше влязла в черепа... стана некомуникативен, а имаше хора до себе си през цялото време (той докато плува екипа му с лодката плува до него). Казвам ви го това, защото много се впечатлих. Този човек води абсолютно нездравословен начин на живот- пие, плюска мръвки, даже докато плуваше, пиеше повече бира и уиски отколкото вода; с голям корем..просто невероятно как въобще издържа на такова физическо натоварване. Но психическото натоварване явно е много по-голямо..въобще не знам що за човек трябва да си, за да плуваш в река с крокодили, пирани и анаконди  :surpris_23: Но не беше това, от което леко лудна- всичките тия хора, които се събираха по бреговете да го приветстват, но чиито гори се изсичат и чието бъдеще е обречено, и...дори и Амазонка да преплуваш, човешката алчност и глупост не можеш да пребориш...  :surpris_22:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Анастасия
« Отговор #55 -: 14-12-2009, 17:51:00 »

Всичко опира до това,колко добре се владеш. А също и осъзнатия избор да си сам с природата. Едва ли би се побъркал някой духовен човек,като йога или друг истински вярващ.
Нали знаете как шаманите убивали с думи,истина е и то доказана. Осъдения затварят в клетка и му казват че ще умре на другия ден. В деня шамана обикаля около него и казва заклинания,не са му давали вода и храна едно денонощие. Накрая му дават печено месо,което яде с апетит и умира след ядене.
При аутопсията се установява  анемия,липса на кръв в мозъка. При силен страх,кръвта се отича в крайниците,сърцето не работи пълноценно,а месото което изяжда изтегля и последната кръв и вода в стомаха и се обезводнява тотално.
Та всичко е в нашия ум,колкото ни помага,толкова и пречи :surpris_23:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Анастасия
« Отговор #56 -: 14-12-2009, 19:01:25 »

Е, Бенато, я плувай и ти 40 дена всеки ден... От филма не стана ясно той дали наистина се повреди, или изпадна в някакво състояние на духа...защото и на навигатора му стана нещо и започна да пише стихове за Христос. А хората, които са изпаднали в състояния на обикновенния наблюдател му се струват мръднали  :surpris_23:
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Анастасия
« Отговор #57 -: 15-12-2009, 09:06:11 »

 :kisss:Вики, дете...отшелничеството е следващ еволюционен етап от живота на индивидите...Ние тръгваме като единици...спомни си Библията  коляно Адамово, Аврамово...след това се създава рода, и народа...след като се усвои живот в общество, се научим на търпение,знания, умения, на прошка и много неща, толкова ,колкото са индивидите...тогава израсналото съзнание стига до нуждата от усамотение, сомовглъбяване, концентрация и продължава да надстройва себе си докато се стигне до умение да медитира, левитира...и доста други неща...като например да работи, създава ,сътворява по подобие живи форми директно от материята...Ако сте чели книгата на Петър Баков за Ванга , там тя казва..."и се учим да съсдаваме, я тревичка, я цветенце...и никой ,никой не ти помага..."  :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Анастасия
« Отговор #58 -: 07-10-2010, 21:03:39 »

Здравейте! За пръв път участвам във форума, защото все не е имало какво да добавя в изчерпателната ви база данни :) Но ето че потърсих дали някой е обсъждал "Божественото хранене" от "Анастасия". Нека го има поне веднъж официално поменато, поне в нейната тема. Макар че сигурно ще я зачетат именно вече запознатите. Това са мои извадки с доста съкращения. Обичам лаконичността!



- Да не би Бог сам да е написал разните рецепти по билколечение? Историците твърдят, че човечеството е трупало с векове своите познания.
- Да, но ако следваме тази логика (...) От това следва, че човек не е съвършено творение, а най-недоразвитото. Сам съди. Твоето куче знае каква билка да изяде, когато се разболее. (...) И крушата знае точно какъв земен сок й е нужен, за да отгледа плодовете си. Това важи и за човека.

     ... Те са се хранили по рецептата на Бога. Не случайно, не механично Създателят е направил така, че билките, зеленчуците и плодовете узряват в строга последователност. Времето на узряването определяло момента, когато даденото растение може да принесе най-голяма полза на човека. Бог е определил времето за хранене и вида на храната. Количеството й е определял човекът. Но не с ума си – ядял е колкото иска, а организмът му е определял нужното с точност до грам.
         През есента във всяко семейство са приготвяли запаси от горски плодове, кореноплодни, билки, черупкови плодове и гъби. През зимата е имало едно блюдо на масата, а в него – малки купчинки от летните запаси. Всеки член на семейството е бил зает с делата си, но щом усетел глад или жажда, приближавал се към масата и без замисляне взимал каквото му се иска. Забележи,–  без да се замисли! Организмът му знаел точно какво и колко – тази способност била дадена от Бога всекиму.
         Можем да я пробудим и сега. Аз приспособих ведруския начин на хранене за съвременните хора. Опитай го, нека опитат и други. Ето какъв е:
         Човекът, живеещ в съвременна квартира, трябва да се снабди с малки количества (по 100-200 грама) от всички зеленчуци, плодове и ядливи треви, които растат в неговия район. Преди употребата на тези продукти, той цял ден не трябва да яде нищо. Да пие изворна вода, а на обед да изпие чаша сок от червено цвекло. След това не е желателно да излиза от къщи - стомахът и червата ще почнат интензивно да се чистят.
         На следващия ден, като се събуди сутрин и усети глад, да вземе било зеленчук, било плод или билка, да сложи избраното в чиния, да седне и да го помирише, да го близне – и накрая да го изяде с бавно дъвчене. При това е добре в стаята да е сам и изолиран от шумовете на изкуствения свят. Чувството на глад след вземането на един продукт няма да изчезне или ще се появи скоро пак. И тогава да се вземе друг продукт по същия начин.
        Всички събрани продукти човек да опита безразлично в какъв ред, но през малки интервали от време. Времето за вземане се определя от усещането за глад.
        Този вид хранене започва още от сутринта. За един ден човек така ще опита от всички природни продукти, виреещи в района, където живее. Ако разнообразието им се окаже голямо, да се продължи по този начин и на следващия ден.
        Тази процедура ще даде възможност на организма може би за пръв път да се запознае с вкусовите качества и свойства на някои природни продукти. Да определи доколко и в какво количество е нужен на човека всеки от тях в даден момент.
        След като организмът се запознае с всички продукти, да се вземе голяма чиния, всеки вид зеленчук да се нареже на малки късчета и да се наредят в чинията. Върху нея или друга да се сложат и малки снопчета зарзават и горски ягоди или боровинки, малини и др. Съдържанието на чиниите с бързо развалящи се продукти да се залее с изворна вода.
        На масата още трябва да се сложи мед, цветен прашец, кедрово масло, изворна вода. Човек може да се занимава със своите работи. Пригладнее ли му, може да отиде при масата и да си вземе с ръка или дървена лъжичка това, което му хареса.
        Може да се случи някои продукти да бъдат изядени изцяло, а други да останат недокоснати. Това значи, че твоят личен, най-мъдър лекар и диетолог – твоят организъм - е избрал за теб най-необходимото за дадения момент, а ненужното е оставил недокоснато.
        На другия ден неизяденото от вчера може да не се слага на масата. Но след три дни там пак трябва да присъства целият асортимент. Може би сега организмът ще си поиска друго.
        Постепенно човек ще може да определи кои продукти може временно да изключи от менюто, за да не се натоварва излишно със снабдяването им. Но след известно време те може да му станат нужни и затова от време на време трябва да се слага на масата целият възможен асортимент.
        Знам, на човека в нашия свят често му се налага да напуска жилището си, но и в такъв случай той може да се приспособи. Например – да си направи кутийка от брезова кора и да сложи в нея част от храната на масата. Тялото му само ще си избере най-нужното.
        Ако се налага да се замине някъде задълго, то на новото място трябва също да се започне запознаване на организма с наличните на новата територия природни храни, понеже, въпреки еднаквите им названия, те могат да имат вкусови различия.
        При този начин на хранене трябва да се разбере най-важното - не само на всички животни са дадени способности да определят какви и колко продукти са им нужни в даден момент, за да имат най-голяма полза. Такива знания има вътре и в самия човек.
        Дай на организма си да опознае вкуса на продуктите, които можеш лесно да намериш. Не ги смесвай и не ги соли, иначе тялото ти няма да може да определи значимостта им.
Активен

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Анастасия
« Отговор #59 -: 10-10-2010, 13:30:15 »

Всеки има свои неща, които харесва в този вид литература. Аз не можах да изчета и 2 страници от Анастасия, както и от Селестинското пророчество, но и двете са настолна книга на най-добрата ми приятелка. Предпочитам Кастанеда, Блаватска, Тибетеца и пр. Връзката с природата всеки я усеща по собствен начин, например за лечебното въздействие на дърветата има написани интересни неща - преди всичко на руски, например:http://bt-lady.com.ua/?articleID=4214
Активен
 

Страницата е създадена за 0.152 секунди с 22 запитвания.