Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Анастасия  (Прочетена 29042 пъти)

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Анастасия
« Отговор #20 -: 23-07-2009, 15:55:31 »

Забелязвам че всички тук са доста впечетлени също като мен от Анастасия.Признавам си че доста съм увлечен по философията и защото това си е наща славянска философия с лек азиацки привкус.Исками се да обсъдим обвиненията в сектанство и промиване на мозаци които и биват отправени.Някои да има повече имформация по темата???
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Анастасия
« Отговор #21 -: 24-07-2009, 08:01:40 »

 :)Когато един мързел го мързи да мисли, търси лекото и мекото- та по-лесно е да кажеш една дума, отколкото да се напънеш и да мислиш...
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Анастасия
« Отговор #22 -: 24-07-2009, 13:12:58 »

axim, гледай уникалния филм "Zeitgeist"(http://zamunda.net/details.php?id=99337&hit=1) и ше видиш, че тва за религии и сектанство и всичко са просто едни паравани ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Анастасия
« Отговор #23 -: 24-07-2009, 21:08:33 »

Правилно mariiina ...Мисленето не е за всеки и за това лично аз отдавна спрях да го правя.....Сега не мисля а следвам сърцето си и мисля че то винаги ме води на правия път.
Петко филмът съм го гледал и съм с доста противоречиво мнение...
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Анастасия
« Отговор #24 -: 24-07-2009, 22:56:04 »

Петко филмът съм го гледал и съм с доста противоречиво мнение...
Какво имаш предвид под противоречиво? С кое не си съгласен и с кое си? На темата за тоя филм поствай тук - http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=169.20 ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Анастасия
« Отговор #25 -: 24-07-2009, 22:57:16 »

Всеки, който не разбира, лепва етикета "секта". Невежеството е голяма работа.... Изобщо, ама изобщо не ми правят впечатление подобни изказвания. Всеки учител, всяко учение и движение, хоп - секта. Глупости!!

Секта е точно другото - сектанти са всички, които ядат трупове и пият отрови (алкохол) и пушат гадости и убиват сами телата, умовете и душите си. И мислят всичко това за нормално дори! Те са истинските сектанти, не "чистите", не тези, които се опитват да внесат малко светлина в умовете ни....
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Анастасия
« Отговор #26 -: 24-07-2009, 23:02:19 »

Това във връзка с филма ли го казваш, Радула?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Анастасия
« Отговор #27 -: 24-07-2009, 23:04:53 »

Не, Петко, във връзка с въпроса на Аксим! :) (какво е мнението ни по повод нападките, че Анастасия е секта... )
Филма не съм го гледала и не мога да се изказвам :)



P.S. Съжалявам за двусмислието, коментирали сме по едно и също време. Трябваше да копирам въпроса на Аксим, за да е по-ясно, но вече се изясни, мисля :)

« Последна редакция: 24-07-2009, 23:11:59 от Radula »
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Анастасия
« Отговор #28 -: 24-07-2009, 23:44:36 »

аааа...загрях ;D :D ;D Религиите са супер консервативни - не приемат нищо извън техните си закостенели разбирания. Пример: 1994 г. Католическата църква признава, че земята е кръгла. До преди това подобно твърдение се счита за ерес. :D :D :D
Радула, чакаме те да гледаш "Zeitgeist", че да коментираме после повече хора...засега с Аксим ше пишем ;D ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Анастасия
« Отговор #29 -: 24-07-2009, 23:48:02 »

Ох, Петко, ако знаеш как си ми разпалил любопитството, много искам и аз да се включа в дискусията!  ;D дано скоро имам малко временце да го изгледам!!  :-[
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Анастасия
« Отговор #30 -: 05-08-2009, 11:52:43 »

Наскоро говорихме с приятели на тази тема и ми казаха, че и в България има долмени (това много ме зарадва), но така и не разбрах къде са, защото не са отбелязани с табела или знак, а и са много потулени.
Активен
Духът владее материята!

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Анастасия
« Отговор #31 -: 05-08-2009, 11:59:50 »

И аз след като четох Анастасия (все още съм на четвърта книга)се поинтересувах повече за долмените, и се оказа , че в България има много. Ето един от тях
 http://avtotravel-bg.blogspot.com/2009/07/blog-post_29.html

Активен

еsti

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Анастасия
« Отговор #32 -: 15-08-2009, 19:35:26 »

И аз ще прегледам книгите,,,,,,
Активен
Най трудната победа, е победата над себе си!

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Анастасия
« Отговор #33 -: 25-09-2009, 08:28:26 »

 :kisss:Аз ги чета вече сигурно за 10 -ти път -всичките!!!!Като настолна библия са ми...и не ми омръзват , за разлика от доста други ерудити автори... :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Анастасия
« Отговор #34 -: 23-10-2009, 12:22:23 »

Аз нямам никакво съмнение, че Анастасия съществува...относно обвиненията в сектантство, от една страна на хората им идва в повече тази леснота, след като са свикнали да са подчинени на конспирация, налагана стотици години.
Относно религията, още от дете като четях Библията ми направи впечатление колко противоречиви неща се пишат. Религията е просто поредното средство за контрол на масите, така че за себе си мога да кажа, че вярвам в Бог, но не и в религията.

Мер, много долмени има в Странджа, но не се афишират. Аз лично не съм ходила, но ми е в плановете :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Анастасия
« Отговор #35 -: 11-11-2009, 03:17:44 »

Прочетох ( # Звънящите кедри на Русия – Анастасия (книга1) – Анастасия, Владимир Мегре )
Не се усеща като секта а като художествена литература с лек привкус на фантастика.  Може би е трябвало да се спести момента с  летящата чиния и извънземните.
Както филмите копират сюжета един от друг, така и в много книги се усеща припокриване на материала.
Стартира като любовен роман, после едни 50 процента от "Заратустра" +  малко от "Не пипай тази книга"
Автора успешно е усетил дефицита на женски бог.
Ако приемем че лице от женски пол се мотае из сибирската тайга необезпокоявано, в един момент гората може да бъде купена от частно лице и изсечена, което би сринало илюзията. Човека е най-възвишеното създание от вселената, извънземните са малоумни, а разни други бозайници като делфините например дори не участват в класацията.  Трудно четиво за мен на този етап.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Анастасия
« Отговор #36 -: 11-11-2009, 13:46:42 »

Фокусът на поредицата е върху други неща - изгубените знания на Ведите, животът в хармония с природата, лечебните растения, такива неща.
Свръх способностите наистина идват малко в повече. В една от следващите книги е описано как е попаднал там нейния род - как пра-баба и била захвърлена в гората и сам Светия Дух слезнал да закриля бебето.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Анастасия
« Отговор #37 -: 11-11-2009, 14:05:46 »

Човека е най-възвишеното създание от вселената, извънземните са малоумни, а разни други бозайници като делфините например дори не участват в класацията.
????

Ти познаваш ли някой извънземен?
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Анастасия
« Отговор #38 -: 11-11-2009, 14:24:43 »

Радула
Цитат
Ти познаваш ли някой извънземен?
Да познавам 3 извънземни, Йети / на Sigourney Weaver дружките и това са ми любимци
Самата тематика ми е чужда. Не познавам и 1 процент от земните създания и интереса ми към извънземни клони към нулев. Ако видя за първи път непознато същество от растителния или животинския свят как мога да разбера дали е извънземно или земно?  Подразни ме категоричността, че хомо сапиенс са на върха на еволюцията. Кой и как може да знае на какво ниво на психични възможности са делфините например. А нещо едноклетъчно невидимо за нас ?  
Ведите и тяхното хилядолетно знание заслужават уважение. Продължавам със следващите книжлета от любопитство по руската интерпретация  ( на Ведите :)
« Последна редакция: 11-11-2009, 14:36:24 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Анастасия
« Отговор #39 -: 11-11-2009, 16:18:58 »

Помислих, че това са твои разсъждения - за хората, извънземните и делфините, затова бях в недоумение и те питах. :)

Чела съм част от поредицата много отдавна и не помня подробности, затова няма да давам мнение. Но вярвам, че Анастасия съществува и определено смятам, че е смешно т.нар. Анастасийци да бъдат смятани за сектанти. Който не разбира нещо, лепва етикета секта  :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.
 

Страницата е създадена за 0.089 секунди с 22 запитвания.