Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Хапчета за отслабване..?  (Прочетена 6749 пъти)

glezenata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Хапчета за отслабване..?
« -: 17-03-2011, 13:44:22 »

Какво ще кажете за хапчетата за отслабване, които са заляли пазара и за които се говори колко са вредни?
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Хапчета за отслабване..?
« Отговор #1 -: 17-03-2011, 13:56:08 »

Ами правилно се говори. Ето ти два линка за едно от най-рекламираните у нас - Alli. Сигурно е страхотно да си слаб, но с увреден черен дроб и да се наакваш през деня.   ;D

http://www.naturalnews.com/028902_Alli_liver_damage.html
http://www.naturalnews.com/021908.html
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

glezenata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re:Хапчета за отслабване..?
« Отговор #2 -: 17-03-2011, 14:18:43 »

Аз съм пила хапчета за отслабване  tooth сега много хора ще кажат, че съм луда, но просто незнаех, че са така вредни.Пих Лида дай дай хуа, тези китайските и като гледах по бтв какво казах за тях доста се стреснах, даже мислех и пак да си ги поръчвам, иначе ефект имат.Наистина от тях много се отслабва, но кой знай за сметка на какво...
Активен

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140
Re:Хапчета за отслабване..?
« Отговор #3 -: 18-03-2011, 17:04:08 »

Аз нещо не мога да разбера реално необходимостта от такива хапчета. За да може човек да не дебелее, когато преяжда ли? Идеята сама по себе си, ми се струва порочна.
Вярно, ако човек води заседнал начин на живот и обича да си хапва, може да му стане тъжно от колко малко храна се нуждае всъщност, но пък това е цената, която плащаме за удобството да не работим физическа работа.
Активен

glezenata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re:Хапчета за отслабване..?
« Отговор #4 -: 18-03-2011, 17:10:48 »

Тези хапчета са за подтискане на апетита и много жени , които имат отчйваща нужда да отслабнат имат доста надноремни кг прибягват към тях..Глупост си е, защото неможе човек да ги пие винаги и следователно след тях пак ще започне онова лудо ядене и човек се връща от там от където е започнал.Затова хората са казали : Яжте от всичко, но по - малко ..!  ;) ;)
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Хапчета за отслабване..?
« Отговор #5 -: 18-03-2011, 17:11:01 »

Аз нещо не мога да разбера реално необходимостта от такива хапчета.
...

В този ред на мисли днес видях реклама на някакво лекарство за "пречистване" на организма след злоупотреба с алкохол, цигари и лекарства. Перфектно измислено -- лекарство против злоупотреба с лекарства!
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Хапчета за отслабване..?
« Отговор #6 -: 19-03-2011, 08:13:24 »

Ако имаш болка в главата,взимаш едно чукче и удряш силно един от пръстите си,болката в главата изчезва на момента. ;D :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Хапчета за отслабване..?
« Отговор #7 -: 19-03-2011, 14:04:55 »

Аз нещо не мога да разбера реално необходимостта от такива хапчета. За да може човек да не дебелее, когато преяжда ли? Идеята сама по себе си, ми се струва порочна.


Има такива таблети (от сорта на Мезим форте и пр.) - които се пият след или по време на голямо ядене, ускоряват храносмилането и освобождават място за повече храна. Доколкото знам, това са си чисто и просто ензими. Безвредни са, но също така безполезни. И пак си е химия - нужно ли е? И да, идеята наистина си е порочна и навява мисли за древните римляни, дето си бъркали с кокали в гърлото по време на пирове, за да повръщат и пак да тъпчат  :surpris_22: :-X. Ноу комент.
А тия, дето са специално за отслабване, са или мощно действащи и за сметка на това с невероятно много и опасни странични ефекти (могат да се сравнят с креатина, който пък билдърите нагъват като вода и си прецакват бъбреци, черен дроб и всичко), или билкови - безопасни, но с незначителен ефект, ако не се вземат в продължение на много месеци... С една дума - не си струва, не правете глупости  :).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

batkiki

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:Хапчета за отслабване..?
« Отговор #8 -: 08-04-2011, 20:14:57 »

Самият начин по който се рекламират тези хапчета са голяма глупост,казва се че отсабваш като ядеш неограничено.Че то какъв е смисъла ако искаш да отслабнеш да ядеш много.Май тези хапчета са за тези на които неим стиска дори и малко да си намалят баничките. а те май са болшинство.
Активен

fufi27

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Хапчета за отслабване..?
« Отговор #9 -: 01-02-2012, 19:02:55 »

Здравей..по въпроса с хапчетата за отслабване искам да кажа, че наистина повечето са безполезни и дори много вредни, но отскоро използвам едни нови на име SlimWeight Pro и има резултат а и не са ми повлияли зле..така че, ако някой се колебае, нека пробва с тези..поне ефекта е сигурен ;)
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Хапчета за отслабване..?
« Отговор #10 -: 01-02-2012, 20:00:11 »

Фуфи, Фуфи... направо без думи ме остави. Няма да я трия тази реклама, за да остане като паметник на човешката глупост.

Гледай сега след 5 минути ровене в интернет какво стана:

СлимУейтПро съдържа няколко "естествени" неща като гуарана, водорасли на прах и т.н. Но и съдържа някои екстри. Първата в списъка, който открих е Zinc Pyruvate, рекламиран като "thought to increase fat burning" - "вярва се, че увеличава изгарянето на мазнини". На мен вече ми замирисва на алхимия и пускам търсене за въпросната субстанция. Първият резултат е статия озаглавена "Странични ефекти на Zinc Piryvate" (англ.) и там се почва:

  • дразнене на храносмилателния тракт
  • мозъчни увреждания, които може да се получат, ако прекалиш с цинка
  • увреждания на имунната система

Има и още едно цинково съединение в съставките - Zinc Citrate. И при него странични ефекти като:

  • дразнене на стомаха
  • симптоми подобни на грип - възпалено гърло, треска, физическа слабост

Разбирам, че сигурно изкарваш някой лев от дистрибуцията на това "лекарство". Надявам се да осъзнаеш, че рано или късно за тези неща се плаща и цената може да не ти хареса.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death
 

Страницата е създадена за 0.145 секунди с 22 запитвания.