Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Човекът вътре в нас срещу хората около нас  (Прочетена 17738 пъти)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Круме, ти си пример за непоколебимост...всеки ден се опитват да те съблазнят...отказваш се от безплатна храна, но ти устояваш. Браво!
Реакцията на клошарите ме разсмя много...така си го написал :D :D :D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Vsiaka sutrin mi se polaga po edna pica no poneje ne ia iam az si ia vzimam i kato vidia kloshari bezdomni hora ili niakoe ku4e kotka i ima ia davam.Az kato im kazah te vikat 4e ne sam dobre.
Поздравления!! Прекрасен си!!  :Content_22:
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем

Цитат
Vsiaka sutrin otivam na rabota s palna 4anta s plodove iabalki,banani i dr.Edna kolejka (pravi bani4kite) mi vika ti si kato jena.I az i vikam shto,tia mi vika mi shtoto iadesh plodove Content_4 - emotloader.I az i otgovorih kato ia popitah ti za maj li se imash i tia mi via mi ne shto i az i kazvam mi shtoto iadesh po 3 banici na zakuska.

Много ме разсмя. Възхищавам се на такива хора.
Активен
Духът владее материята!

krum

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37

Цитат
Vsiaka sutrin otivam na rabota s palna 4anta s plodove iabalki,banani i dr.Edna kolejka (pravi bani4kite) mi vika ti si kato jena.I az i vikam shto,tia mi vika mi shtoto iadesh plodove Content_4 - emotloader.I az i otgovorih kato ia popitah ti za maj li se imash i tia mi via mi ne shto i az i kazvam mi shtoto iadesh po 3 banici na zakuska.

Много ме разсмя. Възхищавам се на такива хора.
Niama da im mal4a.Az si milia 4e vseki edin 4ovek iska da jive zdravoslovno no prosto ni se drazniat poneje niamat tazi volia i jelanie za izrastvane i useshtane na sveta.Za tova iash iabalki i se radvai na jivota  :laugh:
Активен
I love the sky

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

И аз мисля, че хората около нас говорят по този злобен начин, защото нямат воля да се хранят здравословно. Управителката в последния хотел, в който работех ми каза, че такива хора като мен, които спозвали диети си имали диагноза. А аз и казвам, че това се нарича здравословен начин на живат. След това ми каза, че точно затова ми се възхищава ама имало толкова вкусни неща, от които съм се лишавала. А то ваобще не е така. Аз ям само нещар които са ми вкусни. Но такива хора колкото и да ги убеждаваш с личен пример те просто нямат воляр защото са чревоугодници.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Да, нямат воля, защото не са готови още. Може да им се случи след години, но може да е и в друг живот. От много неща зависи...може би най-вече от кармата :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Eternal bliss

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88

Цитат
Да, нямат воля, защото не са готови още. Може да им се случи след години, но може да е и в друг живот. От много неща зависи...може би най-вече от кармата Smiley

Петко, и аз мисля по същия начин !!
Активен
..and what they are doing with this visible language that they create is they are making gifts..

krum

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37

 :Content_14:
Активен
I love the sky

krum

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37

Управителката в последния хотел, в който работех ми каза, че такива хора като мен, които спозвали диети си имали диагноза.Az ako biah shtiah da i kaja 4e neinata diagnoza e SVINIA. :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен
I love the sky

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

И на мен ми беше на върха на езика да й кажа нещо подобно! :DНо нали съм си дипломатична и трябва да проявявам търпение към клиентите и хората /работя като рецепционист/ реших да не влизам в конфликти. Като цяло ги избягвам защото се натоварвам психически.
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Вие ме изумявате. За 30 години толкова рядко ми се е случвало да влизам в пререкание с някой за начина, по който се храня! А през комунистическо време никой и дума не е обелвал за това. Но и аз никога никой не съм се опитвала да убеждавам. Също така не мисля, че хората които ядат месо или не се хранят здравословно, са по-малко хора от мен. Например повечето ми приятели ядат месо, пушат, консумират алкохол, но някои от тях са се посвелити на чисти и достойни за пример каузи, че моето вегетарианство има много по-малък общ ефект, от това, което правят те, поне според мен. Просто на някои им трябва време да узреят за едни неща, на други- за други неща.
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524

на някои им трябва време да узреят за едни неща, на други- за други неща.
Angie, :Content_14:  :fluretaa:
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589

Не бих обидила хора, които се подиграват на начина ми на живот и хранене. Всъщност не бих обидила никого за нищо. Всеки има право да живее и говори каквото си иска. Аз не общувам с хора, които ми се подиграват или се опитвт да ме унижават. Но пък и никога не се чувствам обидена или унизена от хора, които не са ми на сърце. Освен това естествено, че ще има различни хора. Ами как ще се разбере, че сме ние сме добрите  като ги няма лошите   :love_028:   
Активен
Намасте :)

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237

Един мъдър човек(няма да спомена името му)каза:"Злото е нееволюирало добро"
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Нещо се обърка бе ,Зигзаг, ( или пък мъдрият да се е объркал преди теб.. ). Няма смисъл в казаното.
 Смислено е обратното:
" Доброто е еволюирало зло" . Иначе какво  -доброто трябва да  еволюира до зло?  Ще обръщаме посоката на еволюцията ли ? :)  Нямаме правомощията за това :)

Бате Бино също е мъдър, не го гледай , че е гол на плажа.. :)

« Последна редакция: 19-10-2009, 00:46:11 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Според мен има смисъл,а именно,че когато злото еволюира,се трансформира в добро.Мисля,че и двамата казвате едно и също :Content_4 - emotloader: :Confus_3:
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Да, zigzag е прав, бате Бино също. Но просто се има предвид, че злото не е толкова лошо, защото еволюирайки става добро, а доброто може и по начало да си е добро...що трябва да е било зло в началото ;D :D :D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237

Не разбирате добре смисъла на "Злото е нееволюирало добро".
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Не разбирате добре смисъла на "Злото е нееволюирало добро".
Тогава ни обясни ;D ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

И аз се чудя, защо само аз го разбирам :)
Светльо, изобщо не е едно и също ,а е точно противоположно! Смисълът на двете е съвсем различен.  :)
Айде пак да се задълбочим и да го разясним като за втори клас.
 Чисто граматично. Философски - някой друг път...

Зигзаг  казва: "Злото е нееволюирало добро."  
Кое е нееволюирало?  -Доброто. !

Какво е еволюция?  -  Прогресивно развитие- към по -добро , към по-съвършено ( най-общо казано)  
  
Значи ако нещо отива към  по-лошо, към по-несъвършенно, тогава това не е еволюция нали?  Не може еволюцията да е в две посоки - и напред и назад.

 Щом доброто е нееволюирало , към какво може то да еволюира, по смисъла на еволюцията?  Ами само към още по-добро , защото ако е към по-зло ( тоест в обратна посока) това вече не е еволюция ( излиза извън смисъла на думата "еволюция")
  С други думи - ако доброто реши да еволюира, то няма да има нищо общо със злото. НО И ДА НЕ ЕВОЛЮИРА, то ПАК няма нищо общо със злото, в така построеното изречение  . И двете думи - "добро"   и "зло" няма как да присъстват в ТАКА построеното изречение на Зигзаг .  ( или на който там го е построил..)  Получава се НОНСЕНС - липса на смисъл. Излиза се извън граматичния смисъл на думите.
 ( подобно на "дървено желязо" ,   "квадратурата на кръглата маса" .. "евреин-миньор" и прочие)
И еволюирало и нееволюирало, доброто няма причинно-следствена връзка със злото в ТАКА построеното изречение.

Ако се използва вместо думата " еволюирало"  ,думата  "трансформирано" , тогава вече е друго. Защото "трансформацията " няма посока, каквато има еволюцията. Нещо може да се трасформира  както  в по-добро ,така и  в по-зло.
Но и тогава не би имало кой знае какъв смисъл : " Злото е трансформирано добро" Тоест - било е добро, но е станало лошо. ( Иванчо беше добро момче, но щом взе да пуши и да се боцка - стана лошо момче)  

Още малко по граматиката , че за да се отървем  от капана на   нонсенса..

Изречения ,построени по този начин , не трябва да променят смисъла си ,ако се разменят подлога  и определението към него.
Пример :    "Поршето е нереализирана мечта"- "Нереализирана мечта е Порше"
                   " Петко  е мъж за пример"  - "Мъж за пример е Петко"  
                  "Човек е еволюирала маймуна"  - "Еволюирала маймуна е човек"
                  ....................................................
  Разбира се отлично ,какво се има предвид,нали ?

Какво става когато разменим местата  на подлога и определението в нашия случай?
   " Нееволюирало добро е зло"     ??   Е ,какъв е смисълът?  
 Абсолютно същият ,като  " Нееволюирал човек е маймуна" .      И да е еволюирал и да не е , той пак си е по-висша категория от маймуната и няма да става маймуна пак.( да се връща назад)  Към какво повече да еволюира човек.? Във всеки случай - не към маймуна.
Правилното  е " Човек е еволюирала маймуна" ,защото маймуната е тази,която еволюира до човек, а не обратното . Или най-много : "Мутрата е нееволюирала маймуна"
Маймуната е тази ,която решава да еволюира или не. Така изреченията имат смисъл.
Същото е и с доброто и злото . Злото еволюира до доброто. Доброто НЕ еволюира до злото. Може да се "трансформира" , но не и да "еволюира" .

Сега по-ясно ли е или да се опитам да го обясня малко по-подробно ?  :) :)
              





 
« Последна редакция: 19-10-2009, 10:38:06 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.116 секунди с 22 запитвания.