Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Човекът вътре в нас срещу хората около нас  (Прочетена 17758 пъти)

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Има хиляди пътища,към храма на здравето!Просто хроничните болници не желаят да ги видят,защото не желаят да променят навиците си.Мързи ги и са слаби.
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396

Всеки върви по своя път...Не мисля, че трябва да сме остри към чуждите слабости  ::) Не всички хора мога да освободят съзнанието си от матрицата, която от от най-ранна възраст им втълпява, че така е правилно да се яде и че болестите са нормално явление :-\  Важното е, че хората, които започват да търсят истината и се интересуват все повече от здрвавословното хранене, ставаме все повече  :) Извинявам се, ако звуча малко проповедно, но моите най-добри приятелки се оплакват от разни заболявания още от сега, ядат нездравословно и продължават в този кръг, който след години може да стане и по-порочен  ::) Опитвам се да им говоря, да им обяснявам, доколкото мога и ме слушат ::), но по-скоро  май  само привидно се съгласяват с мен или въобще отричат...Не мога да ги съдя, въпреки че ми е болно за тях...Надявам се, че с личния ми пример, след време, сами ще  осъзнаят, че това е единственият начин към Здраве и Пълноценен живот...
« Последна редакция: 29-05-2009, 12:13:28 от radosti »
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Radosti напълно си права!Аз не критикувам никого,просто такава е истината,без значение дали я приемат или не.Аз също имам своите слабости и знам какво ми коства да ги преудолявам.При мен ситуацията с приятелите е същата.Повечето са в клуб 100(кила).Разбира се с обичайните болести.Отдавна съм се отказал да им говоря,как да бъдат по-здрави.За тях,ако няма няколко пържоли(примерно) на масата,значи няма нищо за ядене.Има един принцип който се опитвам да спазвам,да давам помощ когато ми я искат,иначе си трая,защото го приемат като налагане на моят начин на хранене и живот въобще.И това е за храненето...ами ако започна да им говоря за системата на Норбеков,за силата на подсъзнанието!?Знам едно - когато са готови да приемат тази информация,те ще го направят.
« Последна редакция: 02-06-2009, 13:59:31 от Svetlio »
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396

Знам едно - когато са готови да приемат тази информация,те ще го направят.

Svetlo, и аз съм на това мнение :), но от време на време им говоря, вметвам, споменавам, че всичко идва от храната, защото искам да знам, че поне знаят/ са чували тази информация :) А когато са готови, както ти казваш,  те сами ще започнат да питат, да се интересуват и да търсят  :)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем

Радости, Светльо, много е хубаво, че информирате и споделяте с приятели този начина на живот...
Винаги е добре да си казваме това, в което вярваме (не нападателно, а по-скоро информативно). Например, преди да пусна сайта, бях убеждавана от приятели да не го правя и да не споменавам на никого за пречистванията и суровоядството и този начин на живот. Добре, че слушах само себе си. Ако мълчим и пазим тайните за себе си, как ще се промени света към по-добро. Естествено в началото винаги има насмешки, но по-късно на хората започва да им мига една лампичка в мозъка :), но както и вие казвате - когато са готови.
Един любим цитат от Анастасия:
"Съществувам за тези, за които съществувам."
И така е с нашия сайт и форум - съществува за тези, за които съществува :) .... и ще се намери от тези, които са готови за всичко това :)
.... но не се отказвайте да споделяте....
Активен
Духът владее материята!

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396

Мер, добре, че не си се отказала :-*  Забелязох, че покрай вас, съм станала по -силна в това отношение :)- да не приемам вътрешно насмешките, учудването, критиката и опитите за вразумяване ;D Даже напротив, осъзнавам, че в сравнение с някои от вас, съм абсолютно начинаеща ( говоря не само за прочиствания, клизми и т.н) и това ме кара някакси да се чувствам по-добре психически, и да не обръщам внимание на коментарите на околните  :) Дори понякога ми е забавно, да споделям какво и как ям, и да гледам тяхните реакции, забавлявам се и със съвети от типа "Защо се мъчиш" :) Благодаря на всички ви :)
« Последна редакция: 29-05-2009, 15:11:03 от radosti »
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

"Защо се мъчиш?"...хаха...те го приемат така,все едно е някакво наказание и ние се мъчим едва ли не. ;D Или..."добре де,ами какво ядеш?"Мисля си и за отделеното време.Като се върнат от работа се почва едно пържене,печене,рязане и отидоха поне 2 часа.А колко е лесно,бързо и вкусно да си направиш нещо здравословно за хапване и после да си гледаш кефа(без да ти е тежко).
А споделянето го правя с хората от нашият клуб на Норбеков,когато стане дума.Те са много отворени към новите неща и за мен е удоволствие.Де да беше така и с приятелите ми.
« Последна редакция: 29-05-2009, 15:53:37 от Svetlio »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

И аз ще си кажа, като се отвори приказка за това с кой какво споделяме.
Работих една година в един голям хотел в Пловдив(някои от вас се сещат кой) ;D Работих на служебния вход и във фоайето като охрана(аз охрана - голям майтап :D ). Това е мястото през което минава целия персонал. В моя случай става дума за 140 души. Хора, които все се спират при теб, говориш с тях, в стола се храните заедно...из хотела пак се засичате. Пък и 12 часа не са малко време. Естествено в моята смяна са 30-на души от целия персонал. 2 месеца се храних с тях в служебния стол...няма да ви казвам какво се ядеше...никой не ядеше всъщност - всеки се тъпчеше като за последно, понеже беше безплатно и имаше всичко, но почти нищо в суров вид. Първо, второ, трето...десерти винаги по няколко вида - шоколадови мусове, сладоледи, баклави, торти...В резултат на това нямаше служител без шкембе. Представете си даже и аз с шкембе 8) ...хах...яко плюскане падаше...След ядене обикновено хотела замираше - на всички ни се спеше :D ...аз даже и прав спях няколко пъти, когато се налагаше да съм на пост. Та, 2 месеца се храних така и изведнъж открих Рашко(инструкторът ми по йога...ако някой още не знае)...аз се оказа, че съм го търсил 2 години, ама тва е друга тема. Започнах редовно с йогата и след един разговор с него си смених и хранителния режим тотално. Спрях да се храня в стола. Почнаха хората да ме питат кво става. Аз си носех ядене. Колегите ми знаеха какво ям и защо. Мълвата се разнесе, че аз вече не се храня като тях. Подпитваха ме. Аз им обяснявах...някои разбираха...други не. Някои ме посещаваха да видят каква е новата храна с която се храня...обяснявах, давах им да опитат...много от тях признаха, че и те биха искали отчасти само да се хранят така - ядки, кълнове, плодове, зеленчуци...ама без свинско не им се връзваше цялата картинка :D Почти всичко съм носил там за ядене. Всички ми викаха Йогата, Йоги, по-рядко Петко. Приемах всичко с усмивка, и така 8 месеца. Нямах проблем с тоя начин на живот, въпреки, че малко хора ме разбираха там. Сега вече не работя там, напуснах. Причините нямат общо с моите занимания, а по-скоро с мислълта ми за по-добро бъдеще, ако ме разбирате. Понякога признавам си ми е било и леко смешно как приемат думите ми за голямата енергия в кълновете, или за тоталния релакс, в който съм по 24 часа в денонощието. Отвреме навреме ми правиха забележки за тва, че съм отслабнал и колко добре съм бил преди, а сега...Но тва е важното - да не ви пука. Иначе, ако се оставите да ви вкара някой в рамки - КРАЙ , дотам ще сте. :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Няма по-голямо доказателство за това че си здрав,от това болният да ти каже че не си наред!
Това,че не им се връзват нещата без месо е вярно.Трябва им парче свинско,за да пребутат шепата ягодки,които ядат и без това рядко :DЗнаете ли,аз се дразня,не от слабостите на хората,защото всеки има такива,всички ние също,а от тяхната неинформираност!Неможе в това време на толкова лесен достъп до всяка информация,която ни е необходима,да има толкова невежи.Как може,все още да има хора,които да твърдят,че месото е силна храна ???Че трябва да се пие по 2,3 чаши мляко всеки ден за здрави кости ???И когато чуеш това от някоя реклама бива,ама да го слушаш от "специалисти" по хранене и диететика,това вече е безобразие.Тук визирам директно една жена - дц-т Байкова.Тази,като я видя някъде и както казват шопите,ми идва до и откина певеца.Вярно е,че такива като нея са с промити мозъци от годините обучение в школите на официалната медицина,но това не ги извинява за вредата която нанасят!
Изходът за мен е един.Човек трабва да търси,много да чете и не на последно място,да слуша интуицията си.
« Последна редакция: 02-06-2009, 14:02:07 от Svetlio »
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

И аз мисля,че това е неинформираността на обществото по въпростите свързани с храненето е ОГРОМЕН проблем.......ситуацията е много зле,за рекламирането на "здравословни" храни просто няма какво да говорим.По лошото е ,че от ден на ден нещата отиват към по зле.Масата от хората нямат и ни най-малко понятие какво си причиняват,скоро моя позната ми каза,че майка ѝ,която е мед.сестра ,ѝ  споделила,че все по-често се случвало 7-10 годишни деца да идват с вискоко кръвно!!!!!!!!.Сега,ако масата от хората прочетат какво си говорим тук....просто ще ни обявят за луди :(,без да осъзнават,че всъшност тяхното е лудост,а нашето-здрав разсъдък!....Не знам,хубаво ще е ,ако можем да дадем по някакъв начин гласност на тези неща,на здравословните навици и начин на хранене....Аз не се притеснявам да отстоявам убежденията си(и друг път съм го казвала)..... :-X
 ;)
Активен

жмуц

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51

Колко много сте прави и двамата.. Аз съм само втори курс, но още от сега ни пълнят главата с глупости и по-тъжното е, че изобщо не търпят да им се противопоставяш.. Но според мен хората все още 'не са готови'. Някак си не осъзнават зависимостта на здравето от храната. Ако ти пука с какво си храниш, то задължително трябва да си на диета за отслабване.Пък и какво да му мислиш.. пържи си картофките в мас, че са по-вкусни..  вече и без това има достатъчно хапчета за високо кръвно..  :-X Подготвят ни 6 години, за да може накрая да изписваме хапчета :-\
Активен
If the doctors of today do not become the nutritionists of tomorrow, then the nutritionist of today will become the doctors of tomorrow.

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396

Подготвят ни 6 години, за да може накрая да изписваме хапчета :-\

Така е, защото тъжната истина е, че подготвят лекарите, не да лекуват и помагат на хората, а да обслужват търговските интереси на фармацефтичните коорпорации.  :-X
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Мале,мале,какво да ви говоря....преди малко се отворихме на тема хранене и аз се опитах да разясня на брат ми,че е кофти(здравословно) да се държиш като кофа за боклук,т.е. да ядеш всичко.Даже поспорихме малко,май не ми се изсмяха открито само,защто бързо пощурявам.Направо се почувствах като леко луда едва ли не.Жмуц е права,че хората не са готови.....това не е много хубаво,но то си е за тях,това наистина не е за всеки >:(.То по-добре този форум да стане апокрифен ;D ;D,да не вземат да ни издирят по снимките и да ни изтезават и измъчват като н'якви еретици ;D ;D ;D.
 ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Мен няколко пъти ми бяха казали, че сега като се разболея от това гладуване(а аз нито един ден в живота си не съм гладувал...ям по 6 пъти на ден) ще ми дойде пак акъла на мястото си. Някои хора и камъни са готови на хвърлят по такива като нас. Аз затова само на най-близки споделям напоследък. :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127

Представа си нямате колко ви се радвам  ::)
знам че и много други хора го правят без да се включват.
щастлива съм,че всички тук сме именно българи-защо ли??!!
Мер е мн.права,че трябва да споделяме.Това което споделим,за нас може да е незначително,за друг-животоспасяващо.Хубаво е че сме различни,за да е интересно.Хубаво е всеки да има различни знания и идеи,от всеки научаваме по нещо.Всички трябва да имате самочуствието,че сте тръгнали по този път.Изисква се много сила за това.И всички се възхищават именно на силните хора,тези които "дръзват"да се противопоставят на идеите на масата...а всички вие точно това правите-евааала!!! ;D

от край време в бг слушаме една и съща плоча-"кога ще ги стигнем"...американците ли не бяха и какви ли не други...Всичко в нашата държава винаги като че ли е било насочено към достигане на "западен" и т.н. начин на живот.Масата от хора са обезверени,тъжни,леко агресивни,в често търсене на негативите,като цяло ми се струва че в момента алчноста и простотията са на мода...е да,стигнахме ги  :'( Уви...
Това,което ще узнаят един ден хората в бг е,че богатството което се намира в нашата държава го няма никъде...водата,природата,храната-тази естествената...и пак се връщам към водата-има нещо в нашата вода,което го няма другаде...не знам какво е,но няма друга вода от която да съм чуствала толкова живот и енергия...
Виждам че всички по света се стремят към естествения начин на живот,към природата,хубава вода,въздух,естествено хранене.....никакви пари и вещи не могат да заместят това...човечеството като цяло е мутирало,отчаяно-навсякъде...
на много малко местенца по света може да се видят здрави,усмихнати хора,щастливи от това което живота им дава.на тези места има живот-природа,хубава вода.
Ние се стремим към това което те имат-а те към това което ние :)
Та,какво е нужно на всички-капчица надежда. Този сайт е голяма капка надежда в морето.
Откакто започнах да споделям за идеите в този сайт,всеки с които съм говорила е искал подробно да им разкажа.колко е хубаво нали???????!!!!!!!!!!  ;D  ;D  ;D обичам виииииииии
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот

Сещам се за историята с "лудия" и "нормалните " - само кадето не завършва хубаво.
  Имало едно време народ който живеел безгрижно и щастливо , всичко си имали . Носели се само легенди за това как един ден водата им ще пресъхне и като се появи пак - който пие от нея ще полудее. Само един човек си пазел в делви вода и като пресъхнала имал с какво да утолява жаждата си , когато потекла водата всички пили от нея и полудели , този който пиел от делвите останал здравомислещ , но всички го мислели за луд. Минало време - на човека му омръзнало да е лудия и накрая пил от изворната вода . Всички си помислили, че се е излекувал от лудостта си .
« Последна редакция: 04-07-2009, 16:44:25 от kriss »
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 >:( То първо не беше лесно с нас- т.е. с всеки от нас по отделно...и на мен ми е трудно да ме гледат със загадъчно-ехидно-подценяваща усмивки, ама това си е техен проблем!Аз се чувствам по-млада, по-свежа, по-лека /не е това, което си мислите :-[/ по-подвижна, пъргава...
В общуването с другите се опитвам да съм по-внимателна, търпелива за съжаление никак дипломатична- все пак съм Стрелец- "право куме в оки".Който е готов-зрял разбира от половин дума, за други и тълковния речник да изприказваш - все тая!
    ВСЯКО НЕЩО В ТОЧНОТО ВРЕМЕ НА ТОЧНОТО МЯСТО!!!
Няма по добро нещо от ПРИМЕРА!!!ДУМИТЕ МИНАВАТ- ЗАМИНАВАТ, ДЕЛАТА ОСТАВАТ!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Jaki, страшен пост си пуснала,чак сега го четох, но пък няколко пъти :)  ,поздравявам те. (Направо елитен ! )  :)
« Последна редакция: 25-07-2009, 12:25:36 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

krum

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37

Az rabotia sutrin v edna pekarna (distributor na zakuski)molia vi se ne me bite prosto prehrana :D.Vsiaka sutrin otivam na rabota s palna 4anta s plodove iabalki,banani i dr.Edna kolejka (pravi bani4kite) mi vika ti si kato jena.I az i vikam shto,tia mi vika mi shtoto iadesh plodove :Content_4 - emotloader:.I az i otgovorih kato ia popitah ti za maj li se imash i tia mi via mi ne shto i az i kazvam mi shtoto iadesh po 3 banici na zakuska.Tia jenata opredelia pola sporet hranata .A  moita priatelka rodninite kato me vidiat i mi vikat ti oshte li si na dieta.Tolkova mi e umraznalo da se obiasniavam 4e daje ne  im obrashtam vnimanie,stanalo mi e bolna tema az kakvo iam i ne iam za tova mal4a si i tva e.Vsiaka sutrin mi se polaga po edna pica no poneje ne ia iam az si ia vzimam i kato vidia kloshari bezdomni hora ili niakoe ku4e kotka i ima ia davam.Az kato im kazah te vikat 4e ne sam dobre.Badete zdravi usmihnati i energi4ni.
Активен
I love the sky

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

Az rabotia sutrin v edna pekarna (distributor na zakuski)molia vi se ne me bite prosto prehrana :D.Vsiaka sutrin otivam na rabota s palna 4anta s plodove iabalki,banani i dr.Edna kolejka (pravi bani4kite) mi vika ti si kato jena.I az i vikam shto,tia mi vika mi shtoto iadesh plodove :Content_4 - emotloader:.I az i otgovorih kato ia popitah ti za maj li se imash i tia mi via mi ne shto i az i kazvam mi shtoto iadesh po 3 banici na zakuska.Tia jenata opredelia pola sporet hranata .A  moita priatelka rodninite kato me vidiat i mi vikat ti oshte li si na dieta.Tolkova mi e umraznalo da se obiasniavam 4e daje ne  im obrashtam vnimanie,stanalo mi e bolna tema az kakvo iam i ne iam za tova mal4a si i tva e.Vsiaka sutrin mi se polaga po edna pica no poneje ne ia iam az si ia vzimam i kato vidia kloshari bezdomni hora ili niakoe ku4e kotka i ima ia davam.Az kato im kazah te vikat 4e ne sam dobre.Badete zdravi usmihnati i energi4ni.
:kisss:Не си го слагай на сърце...ако на човек не му е дошло времето да узрее- не може да узрее!!!И ние, някога... бяхме като тях ..нали...от там идем всички!!!А кой до къде ще я докара - вече си е лична работа и ...отговорност!!! :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...
 

Страницата е създадена за 0.072 секунди с 22 запитвания.