Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Магнитна чаша ?!  (Прочетена 13291 пъти)

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Магнитна чаша ?!
« -: 18-03-2011, 10:52:14 »

Извинявам се, ако по този въпрос е писано някъде досега във форума, но потърсих, и не успях да намеря.

Някой ползвал ли е досега магнитна чаша като тази =>> http://www.samozdrav-bg.com/79.0.0.1.0.0.phtml
И ако да, може ли да сподели наблюдения от ползването?
Защото аз като гледам, почти навсякъде ги изработват от алуминий, което ми се вижда леко малоумно, като се имат предвид ефектите от навлизането на този метал в организма  :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:

Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Магнитна чаша ?!
« Отговор #1 -: 18-03-2011, 15:49:03 »

 bpa, за тази чаша не знам, обаче има и сигурен начин, ако искаш магнитна вода, можеш да си купиш магнетит(най-силния магнит в природата) и да си правиш сам вода в стъклена чаша.
 Планинският кристал също зарежда и пречиства водата, поне така казват..не съм я изследвала  :) Аз пия такава, изворна или преварена минерална, с оставен кристал вътре и мн си ми харесва.
 Магнетита мисля, че я зарежда с енергия и премахва бактериите.Топчета магнетит се продават в химическите магазини, нз колко струват, но едва ли са скъпи. Все пак, ако чашата не е менте, е по-практичния вариант, защото трябва да "завъртиш" водата в чашата за няколко минути, за да се зареди водата.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Магнитна чаша ?!
« Отговор #2 -: 19-03-2011, 10:08:05 »

 Неа , "Магнетита мисля, че я зарежда с енергия и премахва бактериите.", Питай ги там , в този случай ние умрелите ли бактерии изпиваме или магнитът ги вади по някакъв начин от водата ?    :)
( Може и трети вариант да има?)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Магнитна чаша ?!
« Отговор #3 -: 19-03-2011, 11:52:01 »

Неа , "Магнетита мисля, че я зарежда с енергия и премахва бактериите.", Питай ги там , в този случай ние умрелите ли бактерии изпиваме или магнитът ги вади по някакъв начин от водата ?    :)
( Може и трети вариант да има?)

Всъщност, когато извадиш магнита от водата, всичко се нормализира преди да имаш време да я изпиеш. Чесно казано, не виждам бактериите какво ги бърка магнитното поле. Ако ги бъркаше, то на земята нямаше да има такива, все пак и тя е източник на магнитно поле.
Активен

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Магнитна чаша ?!
« Отговор #4 -: 20-03-2011, 01:45:36 »

 Всъщност водата се престуктурира. Най-вече докато я завъртиш в чашата се получава вортекс(който се смята, че подобрява свойствата на водата) а магнетита е допълнително предимство, заради силната енергия. Получената вода действа благоприятно на кожата, на храносмилането( убиват се и част от бактериите и се активизира обмяната на веществата). В момента го разказвам по памет, защото сайта в който го гледах не зарежда, иначе там едно момче си е направило труда да опише подробно целия процес, а и др хора споделят мнение, когато зареди ще сложа линк.
 В случая не става въпрос за магнитното поле на Земята, а за това, че самия магнетит въздейства на водата.А водата, всички знаете, че може да бъде престуктурирана дори с мисъл и общо взето, всичко се свежда до енергия.
Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Магнитна чаша ?!
« Отговор #5 -: 20-03-2011, 12:01:22 »

Всъщност водата се престуктурира. Най-вече докато я завъртиш в чашата се получава вортекс(който се смята, че подобрява свойствата на водата) а магнетита е допълнително предимство, заради силната енергия. Получената вода действа благоприятно на кожата, на храносмилането( убиват се и част от бактериите и се активизира обмяната на веществата). В момента го разказвам по памет, защото сайта в който го гледах не зарежда, иначе там едно момче си е направило труда да опише подробно целия процес, а и др хора споделят мнение, когато зареди ще сложа линк.
 В случая не става въпрос за магнитното поле на Земята, а за това, че самия магнетит въздейства на водата.А водата, всички знаете, че може да бъде престуктурирана дори с мисъл и общо взето, всичко се свежда до енергия.

Аз нямах предвид енергийно ниво и структура, а чисто физическия процес на намагнитване. Няма как водатада да задъри магнитното поле за дълго, съдържанието на тези метали е много малко.
Добре ще е ако можеш да дадеш въпросния линк, да видя видим как са го обяснили те. Само дано не е от някой сайт, в който продават магнитни бижута и бъркалки за вода, защото тогава бих се осъмнил сериозно в достоверността.
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Магнитна чаша ?!
« Отговор #6 -: 20-03-2011, 14:03:49 »

Е, реално погледнато, не ти трябва водата да задържа това поле за дълго, достатъчно е да ти го предаде, след като го изпиеш...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Магнитна чаша ?!
« Отговор #7 -: 20-03-2011, 15:24:58 »

Е, реално погледнато, не ти трябва водата да задържа това поле за дълго, достатъчно е да ти го предаде, след като го изпиеш...

Ами аз точно това казвам, че дори и това време не е достатъчно. Колко желязо мислиш има във водата, което би могло да предаде магнитното поле ? По вероятно е да има някакъв ефект, магнит добрян до тялото отколкото намагните вода. Но това си е мое предположение де и немога да твърдя с 100% сигурност.
Активен

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Магнитна чаша ?!
« Отговор #8 -: 20-03-2011, 21:57:12 »

  Магнетита поставен във вода спомага за всмукването на етер от околната среда и по този начин усвояването на етер от водата става по-бързо и по-пълно.. Както ние примерно вдишваме от етера(материя=енергия) така и във водата има атоми кислород, които подлежат на един вид подмяна. След като се е случил този процес и водата вече е "вдишала" новия кислород, тя е "заредена" и не може просто така за 1-2 минути да стане, каквато е била преди. Сайта все още не зарежда, но така или иначе научно не е доказано и всепризнато, и обяснението засега си остава езотерично.
 Не става въпрос за реклама, никак даже, защото както писах по-горе става с топче магнетит, което може да бъде намерено почти навсякъде за не повече от 2-3лв. Така може да си направиш сам и гривна, и бъркалка за вода хаха
 Ефект би имало, ако го носиш във себе си също, но ще бъде по-различен.
 
Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Магнитна чаша ?!
« Отговор #9 -: 21-03-2011, 11:24:00 »

  Магнетита поставен във вода спомага за всмукването на етер от околната среда и по този начин усвояването на етер от водата става по-бързо и по-пълно.. Както ние примерно вдишваме от етера(материя=енергия) така и във водата има атоми кислород, които подлежат на един вид подмяна. След като се е случил този процес и водата вече е "вдишала" новия кислород, тя е "заредена" и не може просто така за 1-2 минути да стане, каквато е била преди. Сайта все още не зарежда, но така или иначе научно не е доказано и всепризнато, и обяснението засега си остава езотерично.
 Не става въпрос за реклама, никак даже, защото както писах по-горе става с топче магнетит, което може да бъде намерено почти навсякъде за не повече от 2-3лв. Така може да си направиш сам и гривна, и бъркалка за вода хаха
 Ефект би имало, ако го носиш във себе си също, но ще бъде по-различен.
 

Nea, аз не отричам наличието на тези феномени, но е трудно да се измерят и следователно докажат. А нуждата от доказателство поне според мен е необходима, колкото и досадно и закостеняло да звучи. Все пак всеки може да твърди много неща, но това не ги прави верни. Аз не казвам, че явлението, което описваш не е вярно, но според теб как са разбрали, че магнита спомага за усвояването на енергията ?
Активен

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Магнитна чаша ?!
« Отговор #10 -: 22-03-2011, 13:01:22 »

 Естествено е да търсиш доказателство, не мисля, че звучи досадно.
За нас е трудно да ги докажем, защото някои хора са си направили труда част от нещата да не ги знаем,  и именно най-важните. Колко по-трудно ще се контролира масата ако се "докаже", че има етер и тн.. неща, с които хората ще разберат, че могат да бъдат много по-самостоятелни и независими.И не всичко се върти около нещата, които можем да видим, а "очевидно" има работи, които не можем. http://mazeto.net/index.php?topic=637.0 Тук пише малко за етера.
 Минералите по принцип оказват въздействие върху човека.Аз съм се убедила лично и знам, че е така. Мога да си твърдя моето и да дам пример, но ти пак трудно ще ми повярваш, ако не се убедиш сам.
 За магнетита специално, мисля, че са се досетили заради свойството да привлича метали и от там вероятно са се сетили, че минава повече информоция в пространството около него.
 ПП: Съжелявам, че давам по този начин информация...но шанс =)

 
Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Магнитна чаша ?!
« Отговор #11 -: 22-03-2011, 13:48:54 »

Естествено е да търсиш доказателство, не мисля, че звучи досадно.
За нас е трудно да ги докажем, защото някои хора са си направили труда част от нещата да не ги знаем,  и именно най-важните. Колко по-трудно ще се контролира масата ако се "докаже", че има етер и тн.. неща, с които хората ще разберат, че могат да бъдат много по-самостоятелни и независими.И не всичко се върти около нещата, които можем да видим, а "очевидно" има работи, които не можем. http://mazeto.net/index.php?topic=637.0 Тук пише малко за етера.
 Минералите по принцип оказват въздействие върху човека.Аз съм се убедила лично и знам, че е така. Мога да си твърдя моето и да дам пример, но ти пак трудно ще ми повярваш, ако не се убедиш сам.
 За магнетита специално, мисля, че са се досетили заради свойството да привлича метали и от там вероятно са се сетили, че минава повече информоция в пространството около него.
 ПП: Съжелявам, че давам по този начин информация...но шанс =)

 

Да, знам за тези работи. Аз самият се опитах да констуирам подобни устройства преди години, но за съжаление безуспешно. Просто познанията ми не са достатъчни. Все повече хора се убеждават в наличието на етера, но тук въпросът е - Как да направим така, че да го използваме? - а не само да знаем, че го има.
Активен

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Магнитна чаша ?!
« Отговор #12 -: 22-03-2011, 14:08:38 »

 Ще се научим  :) Въпрос на време е да станат ясни нещата. Ти, какво си опитал да направиш, ако не е тайна ест.?
Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Магнитна чаша ?!
« Отговор #13 -: 22-03-2011, 14:36:59 »

Ще се научим  :) Въпрос на време е да станат ясни нещата. Ти, какво си опитал да направиш, ако не е тайна ест.?

Ами устройства за добиване на ел. енергия. Едното беше чрез енергията на токовия резонанса на двойка двигател-генератор, а другото беше с магнити пак за същата цел. И един трансформатор с допълнителен магнитопровод, който уж трябваше да поема част от магнитния поток, който се противопоставя на магнитния поток от първичната намотка, но нищо подобно не се случи. Подходът към енергията на етера няма да е толкова прост с оглед фиността и.
Активен

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Магнитна чаша ?!
« Отговор #14 -: 27-03-2011, 20:54:02 »

 =)  а какво се получи? Наистина няма да е лесно, аз чакам по-умните да разберат  как става tooth И все пак никое от нещата ли не проработи?
 Ето тук е теорията + практиката с магнетита http://www.xnetbg.com/new/forum/index.php/topic,15623.0.html
 
Активен

roast_boy

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Магнитна чаша ?!
« Отговор #15 -: 18-11-2011, 22:03:24 »

Вижте този сайт - http://mchasha.com. Магнитната чашата е българска и се прави ръчно. Аз не бих заложил на китайските ментета.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Магнитна чаша ?!
« Отговор #16 -: 19-11-2011, 00:57:30 »

Китайците литнаха в космоса, създадоха ядрено оръжие, имали са наука и култура преди 5000 г., а когато те са имали истинска медицина и диагностика , сегашният "цивилизован свят" е живеел по дърветата...
  Ако тази чаша претендира за някаква сериозност и конкурентност, нека да я съпоставят с китайската , пакистанската или тази от Тринидад и Тобаго.. , но грамотно  - по различните  критерии , чието изпълнение или неизпълнение да ни ориентира до колко продуктът е добър или лош , а не да се юрнем да го купим само защото някой го е определил като " върхът" или " номер едно " .. :)

Ще е добре също и  някой да ми разтълкува "разяснението "  от сайта: "....Чрез този престой кристалната  решетка на водата се подрежда в правилна форма"  :surpris_22:
« Последна редакция: 19-11-2011, 01:06:12 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Магнитна чаша ?!
« Отговор #17 -: 19-11-2011, 17:57:52 »

Демек създателите на чашата знаят коя е правилната форма  tooth и така са настроили магнитите,че престоявайки водата между тях се структурира в правилната форма , заложена от производителя :) Един малоумник ще се хване веднага , но дори и слабомислещ човек ще си зададе въпросът , тоя бастун с магнитите откъде знае коя е правилната форма ? Така , за правилна вероятно се счита при замразяване и след като се разтопи водата тя има друга структира на молекулярната решетка, а известно време след като се разтопи тази структура се променя. Само че от замразяване до замразяване пак има разлика , според мен и още един японец , който написал книга за това.  Само по себе си изделието може да е попадение , но преди да се провери дали е така трябва да се внимава с употребата му. А сега видях,че е от Алуминий , значи не става  - ОТРОВНА Е!!!   :pensif_29:
« Последна редакция: 19-11-2011, 18:06:18 от titan »
Активен

mimasaka

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Магнитна чаша ?!
« Отговор #18 -: 12-04-2013, 10:16:12 »

С магнитна чаша ще се промени структурата на водата като цъфнат налъмите, продават се още магнитни подложки и какви ли не други кинкалерии със всевъзможни форми. Пия магнитна вода от около 2 седмици, и вместо да си давам парите за чаши, буркани и консерви с вградени магнити, си купих магнит който е с формата на пръстен и най-важното което трябва да се спази в случая е намагнитването, а то е Двуполюсно-Диаметрално. Може да се ползва както Феритен магнит така и Неодимов, който е с много по голяма сила. Сега не съм компетентен по въпроса с водата или от какъв вид да е: чешмяна, минерална или изворна от бутилка, туба и тн. Как става пиенето в случая, взимам една фуния на която нанизвам магнита и наливам през нея водата от изброените по горе източници. Има и друг метод, когато се ползва минерална в голяма разфасовка и ползвате помпа, просто нанизвате магнита на така да се каже чучура :). Магнитното поле си върши работят и променя структурата на водата. Ще споделя дали има ефект след някой и друг месец. Каква е връзката на водата с магнитните полета остава така да се каже загадка за мен. Не съм мъдрец, но като се има предвид, че сме изградени от енергия и около нас протича такава, магнитните полета под каквато и форма оказват голямо влияние върху живота ни, но не им обръщаме никакво внимание. Взех да се задълбавам. Успех на всички Магнитковци.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.12 секунди с 22 запитвания.