Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Анкета

Кой е предпочитаният от вас режим за разтоварване и лечение?

Сухо гладуване
- 8 (5.4%)
Гладуване на вода
- 28 (18.8%)
Плодов режим
- 66 (44.3%)
Житен режим
- 7 (4.7%)
Гладуване с кленов сироп
- 1 (0.7%)
Режим на сокове
- 20 (13.4%)
Друг (ако желаете обяснете в коментар под анкетата)
- 3 (2%)
Нямам предпочитан режим, всички ми харесват
- 8 (5.4%)
Не провеждам никакви режими
- 8 (5.4%)

Общ брой гласове: 136


Автор Тема: Кой е предпочитаният от вас режим за разтоварване и лечение?  (Прочетена 36387 пъти)

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем

Супер анкета, браво Марулче.
Гласувах за сокчетата, че най-много тях с тях съм гладувала, толкова са разнообразни и така ми идват свежо и хидратиращо.
Иначе почти всички останали харесвам, но без сухото - не ми действа добре, направо ми идва да колабирам и това го отдавам на факта, че по принцип пия малко течности и като направя и едно сухо гладуване и съвсем изтръпвам, но разбрах каква е причината едва след втория път.
Активен
Духът владее материята!

зМиа

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92

Отговорих с плодово чаения режим , само него съм спазвала 10 дни.
За повече ме достраша заради захранването , там се дъня обикновенно  :-\
Този на Жаки мн добре звучи, може него да пробвам след известно време...все още ме плашат ограниченията ...
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169

Аз да попитам, Казънс има ли книга за отслабването, за затлъстяването... Аз го търсих тук в Пловдивските книжарници,но не можах да го открия.
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Той много книги има, но за съжаление само Съзнателното Хранене 1 и 2 част има на БГ. Поне аз други не съм срещала. В някои книжарници дори изобщо не са го чували...
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

И аз съм ЗА плодовия режим на Лидия Ковачева- през годините доста пъти съм го правила, най-дългото ми гладуване беше 12 дни, лошото е, че тогава след захранването се връщах към стария начин на хранене.
И житен съм пробвала за 4 дни- напълнях :Confus_3:
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

По принцип плодовият режим ми е много любим, на него мога да си живея и с месеци... Напоследък обаче откривам, че и само на сокове човек може да се чувства идеално. Още повече, че се усвояват по-бързо и в по-голям процент, като така снабдяват организма с всичко необходимо и компенсират липсата на други храни почти напълно. Не знам какъв е максималният период от време за такъв режим, но ми се струва, че може да се изкара дълго :).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Понякога (доста рядко) си правя 24 часови сухи гладувания. Ако карам на сокчета или вода изведнъж получавам пристъпи на вълчи глад (аз съм тип вата)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199

Може ли и аз да се изкажа неподготвен-аз тичам колкото ми е кеф с ac/dc,после минавам през един фитнес на сауната,стъден душ и съм чао,и след това се налапам с портокали-голям кеф.
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот

Когато почувствам студ , втрисане или някакъв дискомфорт минавам на чай и плодове / май главно цитрусови /
 Задължително се загрявам в банята ако ми е студено и изпивам голямо количество / 1л-1,5 л . / чай или гореща вода.
Обичам да мързелувам легнала под дърво на сянка ,ако е лято и на слънце на ливадата  - ако е студено, зиме на люлката загъната с халище  ;D  или пред камината
Активен

gabbi72

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10

Правя за един ден  - само на вода. Повече не мога - прилошава ми и трудно издържам без храна.
Активен

blade

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 57

Предпочитам плодовият режим, и то с плодове които не са тъпкани с препарати и са от нашите ширини.
Соковете според мен се явяват макар и доста слабо преработена храна.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Билков чай с мед и лимон, изстуден със замразени плодове от фризера ми ( дренки, къпини, малини )
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Плодове за мен, когато нещо не ми е добре. Кръвното ми е ниско до земята, както и BMI-то и не мисля, че гладуването ще бъде полезно за моя организъм на тоя етап.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Аз бързо и лесно се оправям с гладуване , пия само вода няколко дни и всичко е ок :)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Плодове за мен, когато нещо не ми е добре. Кръвното ми е ниско до земята, както и BMI-то и не мисля, че гладуването ще бъде полезно за моя организъм на тоя етап.
И аз съм така, относно гладуването, т.е. не е препоръчително за теглото ми. Моят индекс е 15,1 ;D Кръвното ми е винаги около 105-110:65-70, пулс 52-60 :love_028:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Плодове за мен, когато нещо не ми е добре. Кръвното ми е ниско до земята, както и BMI-то и не мисля, че гладуването ще бъде полезно за моя организъм на тоя етап.
И аз съм така, относно гладуването, т.е. не е препоръчително за теглото ми. Моят индекс е 15,1 ;D Кръвното ми е винаги около 105-110:65-70, пулс 52-60 :love_028:
Аз съм що-годе така - ИТМ между 15 и 16, но кръвното ми е в мъртвешките 80/50. Не смея да го меря вече, "нормалните" момичета обикновено колабират с такова. Ама ти все пак си мъж и твоето ми се вижда бая ниско от препоръчителните 120/80. Ама това са разни мерки, важното е как се чувстваш. С 80/50 мога да кипя от енергия, с по-високо да се чувствам много зле. Зависи.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Мъж ,жена няма в кръвното. 110 на 70 е супер,аз съм с такова,пулс 55-60,но съм 80 кг :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Аз само пулса го докарвам. :) Кг- 50; кръвно 90/60.
Активен

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172

 ;D Вери, кръвното ти е като перфектните женски мерки :D
Моето е 105-100/около 60, пулсът 55-60, 60 кг на 1.76 височина.
Ама по BMI май трябва да поработя, че е около 19.3.
С гладуването само на вода ми е малко трудно, но напоследък има дни, когато просто не ми се яде и не се насилвам - като огладнея, тогава. Мисля си за малко черешови дни, когато излязат черешките  :Appetit_17:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Мерси, Антарес!  :Content_22:
Аз по едно време бях 60-65кг при ръст 155см.  ::)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.144 секунди с 25 запитвания.