Начало   Помощ Вход Регистрация  
Форум Земя назаемОбщи темиАнкетиТема: Кой е предпочитаният от вас режим за разтоварване и лечение?
Страници: [1] 2 3 4   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Кой е предпочитаният от вас режим за разтоварване и лечение?  (Прочетена 30101 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
marulka
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1649

Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

« -: 13-06-2009, 11:26:37 »

От многото коментари досега, плодовият режим изглежда като абсолютен фаворит, но все пак да видим дали само това се предпочита Smiley
Активен

Nothing cooked tastes as good as raw feels
benato
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1467

« Отговор #1 -: 13-06-2009, 13:55:44 »

Най-важното разтоварване-на сокове, е пропуснато намигам
Активен

GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
marulka
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: 13-06-2009, 14:36:02 »

Бенато, ти ако не ми намериш кусур, няма кой Grin Добавих го в списъка и него Smiley
Активен

radosti
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 396

« Отговор #3 -: 13-06-2009, 14:40:33 »

Ами, аз гласувах за плодовия режим, но преди да сложиш соковете Grin
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз
marulka
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: 13-06-2009, 14:43:29 »

радости, натисни "изтрий глас" и после гласувай наново
Активен

Ками
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 303

Знанието се превръща в сила, когато се прилага !

« Отговор #5 -: 13-06-2009, 15:22:59 »

Не мога да кажа, че имам само един режим, който предпочитам, защото в определени периоди имам нужда от различни неща. Сега съм на тема плодово-чаен режим, преди това бях на сокове, а преди тях на житен режим . . . просто не мога да гласувам, защото все едно да кажа, че обичам само един сезон . . . всичките са толкова необикновени, красиви, изпълнени с различна по сила енергия  Smiley
Активен
marulka
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: 13-06-2009, 15:30:18 »

предпоследният отговор е именно за теб, Ками... :Smiley и аз мисля, че всички режими си имат своя "чар", но определено си имам слабост към гладуването на вода, пък плодове не обичам много...
Активен

Ками
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: 13-06-2009, 15:33:54 »

Да де ама не всички дават еднакъв резултат, така че не мога да кажа, че са еднакво добри - някои от тях има доста по-силни изчистващи качества  намигам
Активен
marulka
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: 13-06-2009, 15:37:22 »

ами, аз точно това, което изказваш исках да опиша в този отговор, но има ограничение за брой символи в отговорите и затова така по-кратко го написах... сега по-добре ли е формулиран? ако имаш по-добра идея как да се опише накратко...
Активен

Ками
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: 13-06-2009, 16:01:28 »

Марулке, така мисля, че е добре   намигам може и Нямам предпочитан режим, зависи от случая  Smiley
Активен
desi82
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1408

Ние сме това, което ядем!

« Отговор #10 -: 13-06-2009, 17:35:26 »

Аз гласувах за плодов режим, защото много обичам плодове. Преди време задължително въвеждах един плодов ден на седмица като го завършвах с бадемово-бананов шейк. Правила съм и житен ден. В момента не мога да си позволя никакво разтоварване, защото имам нужда да кача 1-2кг.
Активен

benato
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: 13-06-2009, 21:48:26 »

Ех, марулке, дева да не ти е в къщата Cheesy Cheesy Cheesy намигам
Ама виж сега колко е по завършена анкетата Grin Grin Grin
Активен

GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
vasilena
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1059

« Отговор #12 -: 13-06-2009, 21:55:22 »

benato,блазе ѝ на съпругата ти Grin Grin Grin намигам намигам
Активен
benato
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: 13-06-2009, 22:03:47 »

Ми то си е така,всичко правя аз,че не ми харесва достатъчно направеното от друг Grin Grin Grin
Готвя,правя салати,пазарувам,даже и мебелите си направих плезя се плезя се плезя се Такава скромност,само Марулка може да ме стигне Cheesy Cheesy Cheesy
Активен

GO GREEN
marulka
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #14 -: 13-06-2009, 22:11:53 »

да си та държи жена ти, хич неща да та "стигам" намигам
Активен

vasilena
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1059

« Отговор #15 -: 13-06-2009, 22:21:16 »

Хахаххахахахааххааххахахахаахха
benato,ясна ми е работата и аз 6 години живях с една скромна Дева,дето нейният начин беше най-добрият начин. Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Убедена съм,че никой,ама никой друг не може да пусне прахосмукачката толкова продуктиво,колкото ти Grin Grin Grin
 намигам
Активен
jj
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 127

« Отговор #16 -: 13-06-2009, 23:34:33 »

по 1 benato да си имаме в къщата и вс.проблеми са решени; и аз заради Дева не се научих ни да готвя,ни да чистя,ни да пера,хехехе...та от няма накъде на срв минах... намигам
Активен
jj
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #17 -: 13-06-2009, 23:35:10 »

От режимите-
на жито съм била като ми предстои нещо важно за решаване,или ми трябва "екстра" вдъхновение.
на плодове-ми е мн.приятно и разтоварващо,почивам си и се възстановявам напълно.
на сокове-не съм фен,че ми отварят апетита.
на вода-по 1 ден макс на седмица-две.
Много ми допада режима на Г.Казънс. Той действа мн.изчистващо и благотворно за стабилизиране на кръвна захар,против гъбички и паразити,и др.неща за нормализиране на тялото,кръвта,теглото и т.н. Състои се от 3 етапа.
Зависи от ситуацията,но златната среда е етап 1-21 дни:без ограничения в количества и време на хранене,но всичко в суров вид(само мазнините са към 20-25% от калориите за деня)-салати и зеленчуци всякакви(без цвекло,моркови,тиква,гъби),ядки и семена,водорасли,авокадо,мазнини-зехтин;сусамово,орехово,бадемово,ленено,конопено,кокосово олио или масло,лимони,АФА водорасли и други зелени прахчета като хлорела,спирулина,подсладител-стевия. Изключва се вс.друго,плодове и зърнени.
И кълнове е чудесно да се включват-соеви,бобови,житни понници.
Единствена подробност имаше със зеленчуковите сокове-препоръчително е ежедневно да се консумират зелени смутита.
Менюто за деня може да е нещо такова:
Сутрин: зелено смути(+1/2 авокадо);
Обяд-зелена салата с 1/2 авокадо и шепа кълнове,овкусена с лимон и зехтин;
Следобед-зелено смути;
Вечер-отново салата с орехи,бадеми или др.ядки(както и всякакви рецепти от вкусното меню на Мер-на мен любими в този период ми бяха-"салатка с авокадо,кълнове и още нещо","суши Я-ми",зелена салата с таханов дресинг");
2 етап-включват се нискогликемични плодове и зърнени като-череши,боровинки,малини,къпини,ягоди,годжи берита,кокосова вода,моркови;от зърнените-див ориз,киноа,елда,просо,амарант,спелта;ферментни храни-ябълков оцет,мизо,кисело зеле,кефир.
3 етап-картофи,тиква,цвекло,;портокал,ябълка,круша,праскова,слива,нар;сок от грейпфрут(смесен с вода),рожково брашно,полен,неферментирали соеви продукти.
В 3 етап трябва да се сведе до минимум-готвени зеленчуци,сок от моркови и портокал,както и високо-гликемични плодове: кайсии,смокини,грозде,стафиди,пъпеш,манго,банан,папая,ананас,киви,фурми,сушени плодове;прясно изцедени плодови сокове,ядкови сирена,готвени храни.
Подправки,канела-през всички етапи както и сол-хималайска и морска непреработена.

« Последна редакция: 13-06-2009, 23:52:32 от Jaki » Активен
Radula
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 710

« Отговор #18 -: 13-06-2009, 23:46:32 »

Йеее, Жаки, това звучи супер!!!! Само едно не разбирам - първият етап е от 21 дни, а вторият и третият и те ли са по толкова?? Тоест, общо 84 дни ли е цялото пречистване?
(много се радвам, че може да се яде авокадо в първия етап -мммм, много би ми липсвало, ако почна този режим  Grin )
Ех, този Казънс, много го обичам този човек...  Cheesy
« Последна редакция: 15-06-2009, 01:10:02 от Radula » Активен

Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.
jj
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #19 -: 14-06-2009, 00:36:33 »

Този режим е описан подробно в книгата на Г.Казънс-"Има лек за диабета";
Етап 1 в програмата му,следват за 21 дни(за да се стабилизират напълно нивата на кръвна захар);има много тежки случаи,при които го следват за 3-6 месеца.
Етап 2 и 3 се включват постепенно,не ми е попаднало за колко време се следват,аз лично постепенно ги добавих по 1 седмица всеки,като 1 етап издържах 2 седмици:)но пак имаше много добър ефект.Още на 4 ден ми се стабилизираха нивата на захарта,и така си продължих още 10 дни.После си хапвах същите неща,като добавих череши и ягоди всеки ден,както и зърнени и кокосови орехи:)
Има 1 подробност,която той пише-искам да съм точна,затова утре ще погледна че ми се спи.
Но е от рода-в етап 1 е разрешено малки количества от плодовете и зеленчуците на етап 2;а за етап 2-може да се вкючват малки к-ва от същите от етап 3. утре със сигурност ще погледна и ще го напиша. Ще потърся и колко дни точно се спазва.
Активен
Страници: [1] 2 3 4   Нагоре
Изпечатай
Форум Земя назаемОбщи темиАнкетиТема: Кой е предпочитаният от вас режим за разтоварване и лечение?
Отиди на: