Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ню  (Прочетена 4364 пъти)

alesinka

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Ню
« -: 25-03-2011, 18:47:03 »

Здравейте, всички хора! :)
Казвам се Алеся. От скоро чета публикациите в сайта, правих вече някои от рецептите - хората около мен много ги харесват (плодовите бонбони най-вече), но на мен също прекалено много ми харесват и не споделям често храната си :)))
На 22 години съм. Преди година и половина нещо в организма ми се превключи и се появи "диабет тип 2". Избягвам да използвам тази дума, защото споделям теорията, че болести няма. Дори го доказвам, като след едва 3-месечно прилагане на инсулин, реших да се мобилизирам и да спра исулина. Така и направих - започнах да практикувам йога, "изядох" няколко дебели книги за здравословно хранене, започнах да взимам някои естествени хранителни добавки (масла, мед, алое). СПрях инсулина и започнах отначало с премахване на малкото вредни храни, които ядях дотогава - най-вече месо и хляб, картофи, ориз. Иначе като цяло и преди това избягвах опаковани продукти. Започнах да си отглеждам и кълнове, да си пека ръжени и пълнозърнести хлябове, правя си и кефир с тибетската гъба :)
Скоро попаднах на темата за суровоядството и много ми допадна. Както написах вече успешно прилагам и този начин на хранене.
Чудя ви се само по колко време отделяте в денонощие, за да успявате да приготвяте всичко, с което се храните?
Ще ви призная моите проблеми:
1. Като активна студентка нямам достатъчно време да поливам кълновете си достатъчно често, например.. :) Камо ли за другите неща като сухари, хляб, млека, и т.н. Затова повече наблягам на плодовете и зеленчуците и ядките, но се страхувам да не би да лишавам  организма от важни вещества..
2. Все още (след една година борба) ми е трудно да подчиня волята си и да не хапна нещо сладко или да изпия чаша алкохол. Смятам, че за да е ефективно всичко това, трябва да се спазва стриктна диета. Но има моменти (може да е веднъж месечно, но има, и не са приятни), когато се изкушавам и не просто хапвам едно парче торта, ами направо прекалявам.
Работя върху себе си, търся хора, които се справят по собствен начин, търся алтернативи, боря се със себе си. Радвам се, че има такива хора, от които да се вдъхновявам. Вярвам, че вие сте такива хора :)
Приятна почивка!
 :Confus_34:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Ню
« Отговор #1 -: 25-03-2011, 22:12:31 »

Здравей, Алеся,  и добре дошла!
Хляб, картоф и ориз не бих ги наредила в най-вредните храни.
Картофите се консумират умерено. Ориз- само кафяв. Хляб- без мая, а със закваска и много зависи от брашното т.е. да не е бяло. А ако е и безглутеново, още по-добре. А ако е суров, най-добре. :)
Ние правим хляб със сода, когато ни се прияде. Скоро от Коледа не ни се е случвало.
А сега как си с кръвната захар? Защото диабет и мед не ми се връзват особено.

Една част от кълновете ни са в уред за покълване. Други, като бобови и елда, ги покълваме в силиконови цедки и ги изплакваме сутрин и вечер.
Сухарите/крекери и хляб се сушат и спокойно това може да става нощно време. Млеката стават за минути.
Активен

alesinka

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Ню
« Отговор #2 -: 26-03-2011, 07:52:17 »

"Хляб, картоф и ориз не бих ги наредила в най-вредните храни."
Така е, но при мен всичко в количество, по-голямо от 1 лъжица, или една филийка, води до повишаване на захарта. А медът - първо той е лечебен сам по себе си, второ количеството му също е лечебно :) Става въпрос за добавка (с прополис и разни масла), а не че го използвам за храна.
Нивото на захарта ми е на ръба в момента - от 5 до 7-8 единици. Скоро ще си премеря и гликирания хемоглобин, за да видя дали вървя към по-добро :)
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Ню
« Отговор #3 -: 26-03-2011, 08:24:47 »

Привет и от мен, добре дошла !
Да те успокоя - кълновете НЯМАТ нужда от чак такова поливане, каквото си представяш - примерно за житото  и слънчогледа е достатъчно да ги измиваш сутрин и вечер, а събота и неделя можеш да си правиш примерно покълнала елда. По всяко време можеш да си накисваш орехи и бадеми - също превъзходен вкус и качество за организма.
А що се отнася до изкушаването ти относно алкохол и други, не се плаши - нормално е, при всеки е така, все пак "навикът е втора природа", с постоянство ще успееш да се откажеш от вредните навици.
Аз от Коледа насам съм изцяло на суровоядска храна, но също имам "залитания" от "правия път", които само ме убеждават в правотата на пътя ми - изкушавам се от време на време да хапна нещо вредно - примерно спагети с кашкавал, и веднага усещам, че организма ми е отвикнал и реагира бурно. Не знам дали си чела книгата на Робърт Морс - Чудото на детоксикацията - горещо ти я препоръчвам, ако можеш да си я позволиш.
Уникално полезна книга.
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Ню
« Отговор #4 -: 26-03-2011, 20:31:07 »

Добре дошла и от мен! :flowers2:
Незнам дали си преглеждала тази тема-http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=1031.0
Вторият филм е страхотен, точно по твоя проблем. Сестра ми е диабетик тип 1 и много се вдъхнови като го гледа. Дори писа писмо на Г. Казънс за да разбере подробности около лечението в неговата клиника. Той има и книга "Има лек за диабета", но не съм сигурна дали е преведена на български език.http://www.amazon.com/There-Cure-Diabetes-21-Day-Program/dp/1556436912

Пожелавам ти всичко най-хубаво!
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Ню
« Отговор #5 -: 27-03-2011, 22:50:40 »

Добре дошла Алеся. Надявам се да харесваш бамя - този зеленчук влияе добре върху диабетно-болните (и лично аз го намирам за вкусен и дори не го кисна със сол и оцет за да изкарам това дето се провлачва - предполагам, че е полезно). Не съм опитвал сурова бамя(винаги си я готвя) - ако някой има опит да каже.
А през зимата е добре да си намираш гулия - тя не се нуждае от никакво приготвяне.
Също така съм чувал добри неща за лененото семе (но още не съм го опитвал)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Ню
« Отговор #6 -: 27-03-2011, 23:40:27 »

...
Не съм опитвал сурова бамя(винаги си я готвя) - ако някой има опит да каже.
...

Чувал съм, че разни суровоядци ядат сурова бамя и не умират  ;D. Тук примерно: http://realfoodtulsa.blogspot.com/2010/06/can-you-eat-raw-okra.html
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Ню
« Отговор #7 -: 28-03-2011, 05:42:32 »

Ееее, Христо, а за мен/нас как така не си чул?!  :Content_4 - emotloader:

http://www.recipemagician.com/top-recepti/sveja-liatna-turshia/
Активен

alesinka

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Ню
« Отговор #8 -: 28-03-2011, 20:38:15 »

Благодаря на всички ви за информацията! 
От година и половина се ровя по книги и из интернет, логично - не може да съм прочела всичко. Не бях гледала филма (Raw for 30 days), но сега го гледах и... сякаш се върнах година и половина назад, когато бях в... Щатите. И там преживях шока от това да ти кажат "You should be dead by now"...
Сблъсках се с абсурда на американското "здравеопазване". Но това е друга тема.
Сега се радвам, че има хора като вас, от които да се вдъхновявам, което пък ми помага аз да вдъхновявам други за промяна..  :kisss:
Благодаря !
Активен

feia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
Re:Ню
« Отговор #9 -: 22-11-2011, 22:15:27 »

Поздрав АЛЕСИНКА!
Скоро прочетох,че д-р Гайдурков/ученик на Л.Ковачева/лекува чрез"човешко хранене" доста болести,между които и диабет тип 2.Млада си, би могла да се оправиш.Методът му е много близък до суровоядството.Чукни името в гугъла и прочети,ако те интересува.Също и едно книжле на В.Мутаров
 за хранене по този начин-аз лично съм много впечатлена,има над 200 рецепти,голяма част от които са си направо за суровоядци.Да оправиш храненето е начина,но без слабоволеви изпълнения,защото това е лоша болест.
Активен

alesinka

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Ню
« Отговор #10 -: 22-11-2011, 22:31:38 »

Зная за д-р Гайдурков. Прилагам и суровоядството вече 9 месеца, следя се, и опитно установявам, че когато не го спазвам - всичко се разваля. Най-вече зависи от количеството, обаче... спор няма.
А вдъхновена и от филма на американците за 30-дневния експеримент с диабетици, имам огромно желание да задействам такъв проект и в България, с лично участие, за да мога да се справя и аз най-сетне със "слабоволевите изпълнения"...
Изчаквам узряване на идеята и запознанства с подходящите хора.... и ще се случи !
Активен

feia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
Re:Ню
« Отговор #11 -: 22-11-2011, 22:38:55 »

Тук има много подходящи хора  :kisss:
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Ню
« Отговор #12 -: 23-11-2011, 09:56:55 »

Хело и от мен! Да кажа за кълновете - буркан с марля, наклонен на мивката и просто се изплаква сутрин и вечер - общо по 2 минути на ден работа  tooth Аз ям предимно салати с много кълнове, иначе не мога да се заситя. Тук вероятно ще има разногласия, но мисля, че 50гр спиртен алкохол на гладно действат като дезинфекцитя. Принципно не пия, но ако ми се случи, просто не меша с храна. Никъде не съм го чела, просто така стомаха ми се чувства най-добре. Следи си тялото и ...успех  :Content_22:
Активен
Psychonaut
 

Страницата е създадена за 0.076 секунди с 22 запитвания.