Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Родители вегани обвинени за смъртта на бебето си, кърмено само с майчино мляко  (Прочетена 7486 пъти)

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

Деси, и аз мярнах същото нещо при Natural News.

Нелогично е, да. Май вече пред "институциите" не трябва да се казва, че не храниш децата с боклуци и не ги ваксинираш. Току виж ни вкарали и нас в затвора.  :surpris_23:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614

Здравейте!
За мен това е поръчкова публикация!

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

Кофти...като цяло, единственото ми опасение за веганството е точно резултатите върху децата ми един ден...
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140

Може и да не е поръчково, според мен.
В книгата на Клувинкас четох за подобен случай, при който майката решава да се подложи на гладуване, докато кърми. Млякото й вече не е достатъчно хранително и бебчето й се изтощава. Затова авторът не съветва бременните и кърмещите жени да сменят драстично начина си на хранене.
Мисълта ми е, че макар майката да е веган, това не я прави неспособна на грешки, а бебето й - неуязвимо откъм всякакви болести и най-общо влияния. Жалко, наистина, но такива неща се случват за съжаление и никой не е застрахован, дори да е веган  :(
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Със Светльо , Титан  (и някои други) отдавна бием тревога , че нещата отиват точно към този улей , но все се  намират люде , които казват :  "ние не се интересуваме от "конспирации", това не ни усъвършенства"  
Да , след като не се интересуваме от "конспирации", такива съобщения скоро ще станат ежедневие.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

Кой е казал, че анализите на конспирацията не ни осъвършенстват? Нали в съмненията и спора се ражда истината?
Според мен тези хора просто не искат да мислят за това, изглежда им като поредното нещо, в което си влагат енергията напразно, а пък точно то е в основата на всички останали злини :(

За конкретния случай, познавам хора, които са само на мръвки и са много добре, здрави и т.н. Понеже в Аюрведа не е заложена консумацията на месо си мисля, че еволюцията при някои индивиди просто се е развила натам и за тях е вредно да се лишат напълно. Примерно едно бебе не знаеш точно от кой тип е първите години и може да му навредиш (разбира се не говоря за адаптираното мляко, а примерно козе, ако майката е веган отдавна). Не знам дали правилно разсъждавам, мисля на глас в момента.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237

Сигурен съм,че тази статия не предоставя пълната информация по случая.Голяма част от такъв вид клюкарски новини са "развален телефон".Възможно е майката да е била клошарка с много малки,пресъхнали,типично френски цици и да не го е хранила редовно.Във Франция не арестуват лесно,дори напротив!
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

За мен това е поръчкова публикация!
И за мен.

Синът ми на 11 месеца беше почти само на кърма. Все още го кърмя, а на 2год и 9 мес. Е, яде и други храни вече.
Изобщо не се съмнявам във веганството и не ме е страх, че ще повлияе зле на децата ми.

Да, така е. Никой не е застрахован от грешки, дори и да е веган-суровоядец. И аз чух изречения след аборта ми преди 2 месеца. Да говорят каквото си искат.
А относно болестите, имам друг поглед.

Аз също си смених начина на хранене по време на кърмене.
И какво значение има за кърменето какви са циците на жената?! Това е абсурдно и показва незнания в областта на кърменето.

Как ще навредиш на едно бебе кърмейки го?
Значи да си майка-веган е опасно, а такава, която пуши, пие и яде боклуци- не?
« Последна редакция: 30-03-2011, 14:21:45 от Вери »
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Титанича е разработил оръжие за масово поразяване :)) Институциите скоро може да се окажат поразени
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

И аз мисля, че е поръчкова статията. Освен това наистина може да се е получил "развален телефон" и да не е коректна информацията за това семейство.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Титанича е разработил оръжие за масово поразяване :)) Институциите скоро може да се окажат поразени

Какво е това оръжие, Титанчо? :)
Активен

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140

Е, ама аз не казвам, че веганството непременно е причината да загине детенцето. Не е. Но е напълно  възможно да е починало от недохранване, като това пак няма отошение към веганството. Възможно е майката да не е имала нужната култура на хранене, да е била склонна към ексцесии и експерименти и т.н. Възможно е и изобщо да не е виновна.
Всъщност - изобщо не става ясно.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

При кърменето най-важно е следното:
търсенето определя предлагането.

Всичко останало около статията е само гадаене.
А някои изказвания въобще няма да ги коментирам повече.
Активен

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140

Май вече пред "институциите" не трябва да се казва, че не храниш децата с боклуци и не ги ваксинираш. Току виж ни вкарали и нас в затвора.  :surpris_23:
Уфффф, като нищо! В случая натежава мнението на масите.
Неотдавна имах спор с моя колежка, която е интелигентна жена и която беше категорична, че да лишаваш детето си от месо е престъление, то като порастнело, само да си решало дали иска да яде или не месо, а до тогава, трябвало да му се дава да яде всичко, защото в противен случай, ако не му се дава месо и като порастне и иска да яде, ще страда от диспепсия.
Разсърди ми е, когато й казах, че от моя гледна точка, месото е отрова и че тя всъщност трови детенцето си и това може да се разглежда като по-голямо престъпление.
Активен

kamelia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20

Колежката ти разсъждава като родителите ми  и за съжаление това е масовото мнение!
А иначе ако се вземе в предвид самото заглавие на статията,че е хранено САМО с майчина кърма и с нищо друго също е повод за това да си мислим,че е било недохранено, все пак е било почти на годинка!
Активен
Мащабът на духовното усъвършенстване не е за хора, слушащи единствено гласа на стомаха.

Повечето хора използват първите години от живота си, за да съсипят последните.  Жан де ла Брюйер

Човекът е създал божествата, обратното все още не е доказано.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Хах, и моето до годинка се хранеше главно с кърма.
Може да ме докалдвате на социалните.  tooth

Защо си мислите, че кърмата храни само до определена възраст?
Примерно до 6 месеца всичко е ок, на 6 мес и 1 ден вече не.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

И дъщеря ми до годината не искаше да яде нищо,само на кърма,а какви бузки си имаше и беше в супер форма. :love_028: :Content_22:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

колкото по-дълго се кърми детето, толкова по-здраво и умно ще бъде :)
Активен

kamelia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20

Това беше само предположение, просто наистина не се знае какво е станало точно! :Content_22:
Активен
Мащабът на духовното усъвършенстване не е за хора, слушащи единствено гласа на стомаха.

Повечето хора използват първите години от живота си, за да съсипят последните.  Жан де ла Брюйер

Човекът е създал божествата, обратното все още не е доказано.
 

Страницата е създадена за 0.088 секунди с 24 запитвания.