Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Помощ - за клизмата ....  (Прочетена 30253 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Вес
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« Отговор #20 -: 05-10-2011, 22:14:35 »

Здравейте, нова съм във форума и искам да попитам относно клизмите с урина. Трябва ли да я съхранявам в хладилник ако става въпрос за престояване от едно денонощие?
Много благодаря предварително !
Поздрави, Весела
Активен
Vesi
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 6

« Отговор #21 -: 09-12-2011, 14:08:27 »

Здравейте!

Пак имам нужда от помощ Sad Полседвах всички съвети тук за клизмата - с накрайника и т.н., започнах тази седмица серизно пречистване, ама сега ново чудо ми се случва и не мога да си обясня, къде бъркам.

Правя си клизма със солена вода - около 1.3 л, горе долу толкова събира уредът. Дебелото черво се изчиства и час след това си правя клизма с обикновена урина, неизварена, само загрята и изстудена до телесна температура. Коичеството й е същото - около 1.3 л. Но след като си я направя, нямам повече изобщо позиви да ходя по голяма нужда. Коремът ми си стои издут известно време и после спада, явно всичко отива за малката нужда Smiley..... Това ми се случва вече трети пореден път тази седмица, досега нямам нито една успешна клизма с урина. Не мога да си обясня това нещо, навсякъде чета, че клизмите с урина действат много очистващо, какво ли не се изкарвало ... Много се притесних, може ли да ми стане нещо и защо ли се получава така  помощ

Благодаря предварително, ако някой може да ми отговори.

Активен
bpa
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 694

« Отговор #22 -: 11-12-2011, 18:48:57 »

Здравейте!

Пак имам нужда от помощ Sad Полседвах всички съвети тук за клизмата - с накрайника и т.н., започнах тази седмица серизно пречистване, ама сега ново чудо ми се случва и не мога да си обясня, къде бъркам.

Правя си клизма със солена вода - около 1.3 л, горе долу толкова събира уредът. Дебелото черво се изчиства и час след това си правя клизма с обикновена урина, неизварена, само загрята и изстудена до телесна температура. Коичеството й е същото - около 1.3 л. Но след като си я направя, нямам повече изобщо позиви да ходя по голяма нужда. Коремът ми си стои издут известно време и после спада, явно всичко отива за малката нужда Smiley..... Това ми се случва вече трети пореден път тази седмица, досега нямам нито една успешна клизма с урина. Не мога да си обясня това нещо, навсякъде чета, че клизмите с урина действат много очистващо, какво ли не се изкарвало ... Много се притесних, може ли да ми стане нещо и защо ли се получава така  помощ

Благодаря предварително, ако някой може да ми отговори.

Здрасти !
Наистина си странен случай, предполагам, че не си затоплила достатъчно урината.
А иначе не се притеснявай, не може да ти стане нищо лошо, просто си я усвоила през дебелото черво.
Моя съвет е да я извариш все пак, пък било то и за 5 минути, ще е една идея по-концентрирана, и не би трябвало пак да ти направи проблем с излизането...
Активен

Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят
Vesi
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 6

« Отговор #23 -: 11-12-2011, 22:42:10 »

Здравей bpa,

благодаря за отговора. И аз доста се изненадах, още повече че освен тук във форума и в сайта, прочетох и две книги на Малахов, с примери и т.н., където всичко е обяснено подробно, та и през ум не ми мина, че може да има такъв проблем.

Доста размислих и аз, защо се получава така и какво бъркам. Понеже си правя клизмата около обяд, сутрин като стана пия много вода и закусвам с някакво ядково мляко, събирам спешно литър и нещо урина и действам. Може би е много разредена. Но иначе не мога да събера всеки ден такова количество във времето, в което ми трябва.
Само вода и сол възможно ли е по описаната в сайта схема да се прочисти дебелото черво качествено? Някой опитвал ли е, дали има ефект?
Активен
nemo
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 2

« Отговор #24 -: 19-12-2011, 12:57:02 »

Здравейте,искам да попитам при правене на клизма във водадта може ли да се добави малко йод?
Активен
bpa
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #25 -: 19-12-2011, 20:39:51 »

Здравей bpa,

благодаря за отговора. И аз доста се изненадах, още повече че освен тук във форума и в сайта, прочетох и две книги на Малахов, с примери и т.н., където всичко е обяснено подробно, та и през ум не ми мина, че може да има такъв проблем.

Доста размислих и аз, защо се получава така и какво бъркам. Понеже си правя клизмата около обяд, сутрин като стана пия много вода и закусвам с някакво ядково мляко, събирам спешно литър и нещо урина и действам. Може би е много разредена. Но иначе не мога да събера всеки ден такова количество във времето, в което ми трябва.
Само вода и сол възможно ли е по описаната в сайта схема да се прочисти дебелото черво качествено? Някой опитвал ли е, дали има ефект?

Зависи какво разбираш под "качествено" Smiley
Ако говориш за почистването на цялата храносмилателна система, чрез пиене на солена вода, аз съм постигал задоволителен резултат - водата, която излизаше, беше съвсем леко жълтеникава на цвят, и това мен доста приятно ме изненада  свиркам си ама че съм

А иначе изобщо не подценявай солената вода, минава и помита всичко... мъдър

Друг момент е, че може и да не чакаш да събереш "литър и нещо", мисля, че и количества над половин литър също могат да свършат работа...а и не е нужно да е толкова прясна - примерно можеш да започнеш да събираш след 3 часа сутринта (защото Малахов пише, че от 3 до 6 се отделя най-лечебната урина)...

А nemo  - да, можеш и йод да добавиш, но наистина да е "малко", защото след това ще има да цвъкаш съкровища с йоден цвят  търкалям се от смях
За какво искаш да го добавяш този йод ? За да избиеш нежелани гости ?
Ако сипеш сол, сода за хляб, лимонов сок и оцет, ти гарантирам, че няма да оживее никаква гад след промивката Smiley
Активен

Чува се глас от залата
ltod
New
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #26 -: 30-11-2012, 17:08:14 »

да попитам един въпрос ,до сега не ми се е налагало да си правя клизма ,но знам че тялото освен външно трябва и вътрешно да се почиства ,та мисля да пробвам да си направя клизма по опитните нека ме посъветват?
Активен
radost_iv
New
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #27 -: 11-12-2012, 20:00:15 »

Здравейте,
Виждам че форума вече не е много активен, но ще се радвам, ако получа някое по-компетентно мнение Smiley
Проблема е следния- все още кърмя 7 месечно бебе и съм планувала след Нова Година да направя прочистване на дебелото черво, така както е описано в статията от сайта, със прясна урина за 4 седмици и след това, да пия всяка сутрин, в продължение на 1 седмица 50мл. зехтин и 50мл. лимонов сок- нещо като олекотен вариант на прочистване на черен дроб.
Въпросът ми е дали прочистването на дебелото черво с урина може да повлияе лошо на качеството на кърмата- да започнат да се отделят токсини и през кърмата?
И същия въпрос относно пиенето на зехтин и лимон.
Активен
bpa
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #28 -: 12-12-2012, 15:40:43 »

Привет от мен и поздравления за начинанието, което си решила да предприемеш !
Според моето скромно мнение няма как да се отделят токсини в кърмата при почистване на дебелото черво с урина - урината влиза, разтваря каквото има, и си излиза.
Що се отнася до лимона и зехтина - ситуацията е подобна - зехтина и лимона действат омекотяващо върху твърдите чернодробни задръствания и не предизвикват отделяне на такива токсини, които биха могли да застрашат кърмата, още повече, че ще го правия с олекотения вариант, и може и изобщо да не го усетиш.

Успех с процедурите !

Здравейте,
Виждам че форума вече не е много активен, но ще се радвам, ако получа някое по-компетентно мнение Smiley
Проблема е следния- все още кърмя 7 месечно бебе и съм планувала след Нова Година да направя прочистване на дебелото черво, така както е описано в статията от сайта, със прясна урина за 4 седмици и след това, да пия всяка сутрин, в продължение на 1 седмица 50мл. зехтин и 50мл. лимонов сок- нещо като олекотен вариант на прочистване на черен дроб.
Въпросът ми е дали прочистването на дебелото черво с урина може да повлияе лошо на качеството на кърмата- да започнат да се отделят токсини и през кърмата?
И същия въпрос относно пиенето на зехтин и лимон.
Активен

Чува се глас от залата
e4o_me4o
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 18

« Отговор #29 -: 19-03-2013, 23:30:35 »

Здравейте, искам и аз да попитам относно кърменето. Може ли да се проведе истинското прочистване на черния дроб? За кърмата ли може да има проблем или по-скоро за организма на майката, който се изтощава.
Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3863

дипломиран рекреативен специалист

« Отговор #30 -: 20-03-2013, 00:04:44 »

Стресова процедура си е , мечо. Едва ли е спешно точно сега да прочистваш. Организмът на майката се настройва за едно, ти му заповядваш друго.. Аз го виждам като да изчакаш.
Активен

Болницата беше прочута със своите готвачи.
e4o_me4o
Young
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #31 -: 20-03-2013, 14:06:36 »

Бате Бино, не мога да я чакам вече. Тя е на 1г и 6м, суче основно за преспиване и през ноща. И няма намерение скоро да се отбива, и ще пропусна пролетта и лятото, а есента не е много подходящо за прочистване. А някой по лек вариант има ли?
Активен
Люба
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 157

« Отговор #32 -: 21-03-2013, 14:36:24 »

Според мен също би било стресово,но разбира се има степени и в това.Самата процедура си е изтощаваща за тялото,но кърмата няма да спре или нещо от сорта.Ще се промени състава и донякъде разбира се и вкуса и.Ако смяташ,че Можеш докато трае прочистването,изцеждай и хвърляй а на малката и давай АМ.Обаче сега се замислям-кое е по зле-кърма за която не сме сигурни дали съдържа повече токсини или АМ...Нямаш ли замразена от преди или от някоя друга мама?Това е ако искате да продължите с кърменето.Пък допълнителното натоварване за теб въобще не го коментираме-то ние мамите сме си свикнали ухилен.

Все пак само те съветваме ти си помисли хубаво
Активен
purelove
Гост
« Отговор #33 -: 21-03-2013, 18:00:48 »

Има доста билкови формули за кърмачки, които биха подействали като пролетен тоник и средство за прочистване от отрови. Има и друг вариант -да отбиеш детето или да прескочите кърменето няколко вечери. Щом не кърмиш активно едва ли ще е проблем. Темата е коментирана тук http://www.recipemagician.com/polezno/ot-do-za-sokolechenieto-i-prechistvaneto/
Активен
e4o_me4o
Young
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #34 -: 21-03-2013, 23:21:13 »

Благодаря ви много за съветите, с АМ няма да стане, защото тя не го иска; с цедене също не става, защото не пуска нищо, с прескачане на кърменето няма да спи цяла нощ и не трябва да е при мен. То май не остана друго, освен ако кърмата и загорчи да вземе да се откаже сама. Проблема е по скоро в сученето за приспиване, отколкото за нахранване. Аз съм го правила преди това прочистване и добре го понесох, затова се замислям дали да се престраша. Имам тежест в  черния дроб от 1г и вече не ми се чака. Ще видя какво са писали в сайта на Вери и Милен.
Активен
marchelo
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 3

« Отговор #35 -: 28-06-2015, 13:23:33 »

Здравейте,

темата не е много нова, но да попитам как да осъществя задържане на течността за клизмата?
напълно ми е невъзможно; първият път имаше някакъв успех -успях за около 3-4 мин, но с всяка следваща процедура  времето се скъсява до степен, че вливането се налага да прекъсне за "изливане" и  така на части ..
Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #36 -: 28-06-2015, 16:04:11 »

Понякога наистина е така, Марчело.
Пробвай следното и докладвай.( да умуваме друго Smiley )
Първо правиш прочистваща клизма с по-малко течност например 500 мл. Да стои 2-3 мин, колкото можеш.
 Тя изважда голяма част от "труда на готвача"  и прави място  за следващата , вече същинската клизма. Която ще направиш вече много по-лесно.
2. Има значение с каква скорост влиза водата. И каква е позата ти. Трябва да влиза бавно , като през това време стоиш в "колянно-лакътна поза", наведен надолу, ( точно като българския президент и премиер  ухилен ) , вдишваш дълбоко и волево правиш движения с корема за да улесниш придвижването на водата.  После лягаш веднага  по гръб и вдигаш краката и таза нагоре за 1 мин. , за да отива водата по-навътре. И продължаваш да издуваш корема ритмично!!
3. Какви клизми правиш - алкални или кисели? Киселите са с лимон , а алкалните със сода бикарбонат ( 20 - 30 гр) , а сол винаги се слага! 2 суп. лъжици.  Пробвай първо алкалната, при мен поне тя е по-"блага".
4. Най-лесно ще ти е ако имаш вана! Лягаш в топлата вода и така провеждаш процедурата.
   пеперуди
« Последна редакция: 28-06-2015, 16:05:45 от бате Бино » Активен

marchelo
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 3

« Отговор #37 -: 29-06-2015, 09:44:20 »

1. мерси за отговора
2. киселинни
3. имам вана, но не разбрах как става процедурата амии... знам ли
Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #38 -: 29-06-2015, 11:16:30 »

Същата е процедурата , Марчело. Просто трябва ти да се намираш вътре във ваната.  Като разбира се там "колянно-лакътната " поза е невъзможна, защото нямаш хриле , и затова ти сам ще си избереш подходящата поза. Няма значение как ще влезе водата, важното е да влезе .
Но понеже за процедурата е важно някак да се повдигне тялото  за да може течността да достигне  до по-високи дялове на червото, ( както и да се завърташ на ляво и на дясно със същата цел) ,
вероятно ще е разумно след като вкараш водата , да излезеш бързо от ваната  и да се продължи процедурата на сухо, върху предварително приготвена постелка някаква. ( аз използвам за целта 1 см дебела плоскост фибран, от строителният магазин. Може и стиропор, но той се рони . )  Защото във ваната ако останеш , ще си принуден да заемаш положение наклонен, което не е добро за процедулата - водата ще се стреми да излиза..А в случая трябва да се стреми да влиза Smiley
« Последна редакция: 29-06-2015, 11:20:50 от бате Бино » Активен

bpa
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #39 -: 29-06-2015, 22:30:50 »

Само да вметна, че студената вода в клизмата също би могла да е причина за скоростно излизане на водата Smiley
И да разкажа за случка, която ми разказаха съвсем наскоро. Една жена ходила на водна пързалка, но не спазила правилата за спускане, спуснала се с разтворени крака, и вследствие на високата скорост на спускане, получила клизма със студена вода, която  естествено не успяла да задържи, докато стигне до тоалетната. И повече не ми беше удобно да разпитвам...  ама че съм ама че съм ама че съм свиркам си
Активен

Чува се глас от залата
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: