Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Херния  (Прочетена 1710 пъти)

Ivah4o

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Херния
« -: 31-03-2011, 15:07:00 »

Здравейте!
Някой знае ли неоперативен метод (какъвто и да е) за лечение на ингвинална херния?
Преровил съм нет-а и нищо - операция и тва си е! Питал съм даже по йогийските форуми - и там нищо!
Не че е кой-знае каква операция, но просто не мога да се съглася с тезата, че няма друго лечение, освен ножа!
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Херния
« Отговор #1 -: 31-03-2011, 23:04:51 »

Щом проверяваш по йогийските форуми значи си склонен да правиш асани. А те са:
1. Баддха-падмасана
2. Кръстосан вариант на Джанусиршасана, който се изпълнява по следния начин: от седнало положение се опъва десния крак напред, стъпалото на левия крак се поставя върху основата на бедрото на десния, навеждаме се напред и с лявата ръка хващаме пръстите на десния крак, а дясната ръка се поставя зад гърба.
Препоръчва се задържането да достигне 10-15 минути за да има ефект.
После се прави на другата страна.
И последната асана за която се сещам (според школата на Дхиендра Брахмачари) е този вариант на ватаянасана.
Практикуването на сарвангасана съчетано с  леко изпълнение на удиана бандха по време на асаната съшо носи облекчение на ингвиналната херния, но не мога да ти кажа колко траен може да е ефекта от последното.

Надявам се, че нямаш някакви заболявания, които да възпрепятстват изпълнението не тези асани (примерно дископатия за втората асана , проблеми с коленете за ватаянасана, високо кръвно, глаукома за сарвангасана)

И аз като малък имах херния  на сгъвката на крака и минах без операция(въпреки, че докторите много държаха да ме резнат), но трябваше и да ям много мед.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Ivah4o

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Херния
« Отговор #2 -: 01-04-2011, 09:32:49 »

Много благодаря за подробните съвети!
Намерих всички асани (с вариантите) които препоръчваш, започвам ги още днес (с изключение на ралото, че имам глаукома).
Активен
 

Страницата е създадена за 0.084 секунди с 23 запитвания.