Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: България и още 11 страни не искат генно модифицирани семена  (Прочетена 2506 пъти)

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Ето и тук, един от коментарите към статията е по-информативен от самата статия  :

Още по-зле, че си химик брато, сам трябва да знаеш какво влияние имат вкараните в ГМО "протеини" върху човешкия организъм и върху околната среда, като цяло. А за това кой прави така да има глад на планетата, ами те хората вече не са малоумни, сами могат да видят, че Глобализацията, корпорациите, банкерите и поставените от тях политици разсипват света и ще продължават да го разсипват и за в бъдеще.
Навлизането на ГМО на пазара не е нищо повече от унищожаване на обикновения фермер (който вече е принуден да си купува трансгенни семена от компании, като Монсанто) и унищожаване на естествената околна среда, като цяло. Искаш доказателства ? Ами отвори си очите г-н химик : защо толкова много държави се стремят да запазят селското си стопанство, ако ГМО са безвредни и бъдещето е в тях ? Аз съм бил конспиративен фен - ами да, по-добре отколкото да съм кон с капаци и сляпо да вярвам на хората, който уж добре управляват света а същевременно същите тези хоря сеят смърт - правят войни, природни катастрофи и т.н. А ме интересува също какви доказателства ми предоставяш ти ? Изобщо знаеш ли компанията Монсанто колко пъти е била съдена, колко милиарди долари обезщетения са платили на хората по целия свят ? Колко техни продукти са забранени в различните държави, защото са уж "биоразтворими" ?
Виж пич, ти си химик, както сам казваш и съм сигурен, че взимаш добра заплата в този скапан монетарен свят, че изобщо не ти пука за това колко хора умират заради компании като Монсанто...
Отвори си очите Боже, потърси истината, тя е там и е единствена, само чака да я откриеш, но това няма да стане след като вече вярваш на мнения, които са казали и написали други хора преди теб...
Добре че все още има умни и будни хора на този свят (особено в Европейския Съюз и Европейския Парламент), които отричат идиотските продукти на Монсанто, които са създадени с определена цел - бенефит за определен кръг от хора (както винаги) и екологично разрушение на планетата.
Хайде от мен със здраве !
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217

Забраняват сейдбата на ГМО семена в България, а не забраняват вноса и продажбата на такива плодове е зеленчуци. Я намерете нормални домати в София. Е, ако това не е лицемерие!!!
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

За доматите не знам...те може просто да са яко наторени, което е друго.
Добре е поне, че вече има яснота относно царевицата и соята. Изказаха се даже институции, че няма останали царевица и соя, които да не са ГМ :-X
Соята може да бъде заместена с китайска соя(боб Мунг, маш).
Просто когато имаме някакъв проблем, трябва да погледнем на изток. Там са толкова по-напред, че и представа си нямаме :love_028: :love_028: :love_028:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Андрей, и други случаи има, даже още по-абсурдни, например дрогата - можеш да употребяваш, но не можеш да си купуваш, да продаваш или да си сееш.  :)
Та какво остава до ГМ  :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

rossi9

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73

Америка ли ще ни дават за пример ::)Та там и мозъците им са затлъстели :Content_4 - emotloader:Трябва да се забранят и семена, и продукти. Само не знам как, защото ГМ сортове са по-изгодни за производителите и трябва много як контрол. Още преди 10-ина години се предлагаха ГМ домати, лично съм ги продавала - трае 2 седмици, вътре става на каша, но е твърд - рай за търговеца :Content_4 - emotloader: Btw - Бате Бино,  :thankyou: за сайта на д-р Свирский, страхотен е!
Активен
Усмихни се, за да ти се усмихне и Животът!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Моля,Роси. Ако знаеш руски , е цяла наслада да му четеш шедьоврите. Смятай ,щом се грабнах да отида до Киев за да го видя лично...
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Темата ми се струва подходяща,да пусна линк,към един филм за Новият Световен Ред.Сега го гледах и филма е много добър,но и доста плашешт.Това е реалността,какво да се прави е въпроса.
http://kolibka.com/2.html

EndGame - Blueprint For Global Enslavement
« Последна редакция: 20-10-2009, 12:00:22 от Svetlio »
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237

...и още: http://otrova.org/index.php/tag/гмо/ (цялото горе в лентата,че не намира статията).
« Последна редакция: 13-11-2009, 21:54:08 от zigzag »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.072 секунди с 22 запитвания.