Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Върнахме Марулката. Да вземем да се пробваме и за МЕР ? :)  (Прочетена 10080 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Уважаеми съфорумци,
ако ви е направило впечатление , нашата Мер вече шести месец не ни е навестявала .  :surpris_25:
Съмнявам се да липсва само на мен..    Разбира се , генералът не е задължен да слиза при "личния състав". Но представете си - ако наднича зад някоя завеса и си казва "Я да ги видя аз кога ли ще се сетят за мен.. ?  "  :)
Аз си позволявам да предложа:  ако не решим да подемем петиция  за "връщането" й , поне да се отвори тема "МЕР" ,където от време на време да натискаме някой бутон за поздрав (разбира се , че който иска.:)  ) или поне да й напомняме че сме й признателни. Все пак благодарение на нея ние тук се чувстваме така добре вече доста време..
Естествено ,че тя това може и сама да го види по увеличаващият се брой членове и постове , но някак си е израз на добър стил да й го засвидетелстваме по някакъв начин и по-осезателно, а не само косвено?  :) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Да,наистина ни липсва,мисля ,че не е в България,но може би ще я накараме да драска по някой ред тук.
Няма да сме без надзор я. :pensif_29: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614

Много добро предложение!Макар, че съм от скоро, аз съм признателна и благодарна на Мер, че имам възможността да  се уча от такива прекрасни хора.Възхищавам ви се!

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Хайде, ходите тука във фейсбука да видите къде ,какво и как...http://www.facebook.com/profile.php?id=1777284534#!/profile.php?id=1541268836
   На мен  ми идва да потъна в земята от срам...нииищо не правим...сал си чешем езиците ... :surpris_23:
« Последна редакция: 29-04-2011, 22:37:47 от Mep »
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Според мен Мер просто няма време, защото ако забелязвате и в самия сайт Земя на заем не пише от няколко месеца... Да ви кажа, и на мен ми се иска да съм толкова заета с приятни неща по цял ден за да нямам време да се занимавам с форуми, фейсбук и т.н. :)

Мер май живее в някаква пермакултура в Португалия, освен да питам там собствениците тайно за адреса и да й пратим картички и на нея? :)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310

И на мен много ми липсваше, но не смеех да попитам. Предположих, че може би има бебе или нещо подобно и затова не пише. Но онзи ден като видях статията Ми олекна. Осезаемо липсваше нейната енергия и думи! Според мен, идеята на Бате Бино е страхотна. Можем да отворим една тема и там да пишем само на нея- поздрави, благодарности и да и изпращаме много любов!
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512

:kisss:Хайде, ходите тука във фейсбука да видите къде ,какво и как...http://www.facebook.com/profile.php?id=1777284534#!/profile.php?id=1541268836
   На мен  ми идва да потъна в земята от срам...нииищо не правим...сал си чешем езиците ... :surpris_23:

Не работи линкчето лельо Мариина
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

  :kisss:Правилно - не работи :surpris_23:тогава изпиши това във фейсбука  Mariya Obretenova
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

Не се хваща цялото, а до /profile.php?id=1777284534#!/, копирайте го цялото и ще сработи :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512

бе да, бях толкова сигурна, че ще тръгне като копирам цялото, че не тръгна. Но да, така става  tooth
Активен

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171

Тия дни ми се мярна,че беше на линия.
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем

Много сте мили, благодаря от сърце.
За няколко месеца бях в Португалия - там, с приятели от курса по пермакултура в Истанбул, практикувахме и експериментирахме с принципите и законите на тази материя. Сега съм си отново в България и ми се иска да публикувам повече статии, че пръстите са ме засърбяли и искат да се разхождат по клавиатурата (но всъщност сърцето ми желае да споделя).
Сега вече би трябвало да влизам и тук по-често. Има много изписано и много за четене :).
Активен
Духът владее материята!

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Много сте мили, благодаря от сърце.
За няколко месеца бях в Португалия - там, с приятели от курса по пермакултура в Истанбул, практикувахме и експериментирахме с принципите и законите на тази материя. Сега съм си отново в България и ми се иска да публикувам повече статии, че пръстите са ме засърбяли и искат да се разхождат по клавиатурата (но всъщност сърцето ми желае да споделя).
Сега вече би трябвало да влизам и тук по-често. Има много изписано и много за четене :).

Ако може да вложиш няколко часа в туториал за това как да осигурим перфектни условия за саксиите на терасата в които сме засяли подправки ( магданоз , босилек, риган, копър ).
Нещата си ги знаем но личния опит и дребните чалъми които си усвоила в практиката няма как да ги знаем .  Тоест какви червеи, от къде , по колко, какви торове за да расте бързо?
На село няма да отиде никой. Там е ада. След пенсиониране може би ...
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98

На мен ще ми е интересно . Орто защо си толкова категоричен. Всякаш всичко ти е ясно .Кои неща знаеш?
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

Аз съм на село бре :) Бих казала точно обратното - рай е!  :sorcerer - emotloader:
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Liv

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58

Аз съм на село бре :) Бих казала точно обратното - рай е!  :sorcerer - emotloader:
Мдаа, и аз от известно време възнамерявам да строя къща на село (само да не ми мине котка път). Освен, че можеш сам да произведеш храната си и много ти се повишава качеството на живот. Особено, ако селото е съвсем близо до града, както в моя случай - получава се така, че все едно живееш в предградие, само че много по-спокойно.  :peperudi:
Активен
"Ако не можеш да откриеш щастието в себе си, къде другаде смяташ да го търсиш?" Доген

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Това е най-"елитарният" вариант, Лив. Обаче  у нас едно ново строителство е свързано с много ядове , особено ако е по класическия начин - с бетон, мазилки..И ще ти излезе в пъти по-скъпо, отколкото да си купиш някое запазено къщле , макар и не пасващо изцяло на потребностите. ( При "мокрото" строителство  трябва да мине поне година след окончателното издаване на обекта , че иначе строителната влага прави бели , влиза в ставите и не ще да излиза от там :) 
Като цяло - влизаш си в къщата най-рано след 2 години от момента на първата копка.)
 Сглобяемите къщички  са друг вариант,( по-добрият за мен ако  така и така ще се строи) особено ако можеш да ги прекараш като
" временни постройки " и да отървеш неприятната и скъпа процедура по узаконяването. :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Liv

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58

Бате Бино, благодаря за съветите! :) Съгласна съм с теб по принцип, но аз се надявам вариантът строеж да ми излезе по-евтин от готово запазено къще, защото разполагам с парче земя във въпросното село, а мъжът ми смята да се включи активно в процеса, освен това имаме възможност за професионална (строителна) помощ от близки. Така като смятам (почти) само метериалите..... е, то винаги сметките излизат малко по-различни от тези на кръчмаря, но се надявам разминаването да не е значително, а и остава преимуществото да си направиш каквото на теб ти харесва. А на мен ми се ще възможно по-еколкогична къщичка, аз и затова реших да се местим на село. (И затова варианта с готовите сглобяаеми не ми се вижда приемлив, защото май-май са преимуществено от изкуствени материали. :surpris_23:) Даже мисля, като стартираме проекта да пусна една тема в раздел "Еко", за да се възползвам от ценните съвети на съфорумците. :) Но за сега всичко е на етап предварително планиране и обмисляне на възможностите за финансиране, така че, уви, едва ли ще е скоро.  :-\ Но да сме здрави, останалото ще се нареди.  :Content_22: 
Активен
"Ако не можеш да откриеш щастието в себе си, къде другаде смяташ да го търсиш?" Доген

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Да  да , така е. Имало къщи и изцяло от естествени материали. А и да няма , колко му е и сами да си направим от дърво, докато не са го изсекли и изнесли всичкото :)  И аз взех да се замислям, живея в блок със 110 апартамента, все едно - на село :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Liv

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58

Ами лошо няма; мисли, мисли, после можем нещо като комуна да си спретнем, квартал, по-точно махала по интереси.  tooth Е, ти точно си ми малко по-далече, но по принцип... ;)
Активен
"Ако не можеш да откриеш щастието в себе си, къде другаде смяташ да го търсиш?" Доген
 

Страницата е създадена за 0.085 секунди с 22 запитвания.