Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Мони :)))  (Прочетена 15439 пъти)

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневникът на Мони :)))
« Отговор #20 -: 26-06-2009, 19:56:38 »

   ще бъда най-щастливата ,ако ги активизирам хаха защото това не е живот, все едно съм глътнала топка,даже и желанието ми да правя коремни се убива.. аа бенато ти си нямал дневник тцтцтц
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневникът на Мони :)))
« Отговор #21 -: 26-06-2009, 20:09:50 »

   сега се сетих за един мой чревоугоднически навик.. излизам навън и имам неустоимото желание да вървя и да ям! а е толкова грозно и невъзпитано... ще се превъзпитавам тепърва
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Мони :)))
« Отговор #22 -: 26-06-2009, 20:15:59 »

Светльо, мотае ми се, че Марулчето и Петко бяха правили такива кълнове. А дали не бяха фенове на ръжените.  :D  ??? Ще те излъжа. Хвърли едно око в дневниците им. Аз досега не съм нито правила, нито яла. Съответно нямам идеи и опит. :)

Симона, крекерите и във фурната можеш да ги правиш на много ниска Т, макс до 50 градуса. Някои от форума нямат дехидратор и се справят успешно с фурната. :) Ние също, преди да си купим, ползвахме нея.
Аз нямам дневник, защото време не остава. :) Особено сега лятото.
От био и т.н. щанд взимам само т.нар. оризовки и царевична тортила/чипс. Става дума за несурова храна.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Мони :)))
« Отговор #23 -: 26-06-2009, 21:31:52 »

Ами точно от ечемик и овес не съм правил. Сега погледнах в книгата ми пише, че овесът кълне както пшеницата - 8-10 часа накиснат и след това за ден някъде покълва. Но пише да са цели семена. И въпреки, че за ечемик ни съм чел, ни правил, съм сигурен, че е като при всички от тоя род зърнени култури - пшеница, ръж, овес...Светльо, давай смело ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневникът на Мони :)))
« Отговор #24 -: 26-06-2009, 21:37:42 »

Петко,благодаря.Ще ги опитам,пък да видим.Може и да са по-вкусни от колкото си мисля.
Аз,до преди няколко години си мислех,че овес ядат само конете :D :D
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Мони :)))
« Отговор #25 -: 26-06-2009, 21:43:47 »

хахаххх...ами те и моите познати ме гледат странно като им кажа как съм похапнал люцерна... ;D :D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневникът на Мони :)))
« Отговор #26 -: 27-06-2009, 15:11:38 »

 Днес съм на два банана.. знам, че не е препоръчително с тях да се гладолекува , но бях от 8  до 14 часа на курс по немски и съвсем изключих да си измия ябълки и бях пренудена да си купя иначе нямаше да мога да шпрехам  ;) купих си малинки за утре, за пръв път тази година ще хапвам, омръзнаха ми черешите, а и не мога да намеря хубави, хапваха ми се и ягоди, ама те пък са някви мотирали .. утре ще потърся по-хубави , семейството,от които си купих малините,ми даде едно принтирано листче с информация за тях, публикувала съм го към темата за суровите храни.
 http://e-vestnik.bg/3265
« Последна редакция: 27-06-2009, 15:32:52 от irida »
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневникът на Мони :)))
« Отговор #27 -: 01-07-2009, 18:02:17 »

  Ще спра да си пиша временно в дневника, докато не си укротя глада.. това учение само към вредни храни ме влече, не мога да се понасям... ядосвам си се , НО ще се справя и тогава ще споделям дневното си меню. А дотогава няма да спирам да ви следя и чета :)
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневникът на Мони :)))
« Отговор #28 -: 22-10-2009, 11:16:30 »

здравейте отново от мен :))))))) , влизах рядко, но не съм ви забравила! При мен положението е следното - гледам да ям максимално сурова храна като месото и млякото съм отказала, но сирене и кашкавал се изкушавам понякога, хляб много много рядко, сладко не ям, пия само вода и фрешове(чайове не обичам, ако пия, което е мн рядко предпочитам плодов от пакетчетата , но ми се вижда изкуствен,а и ако съм на заведение не си поръчвам, защото не искам да го подслаждам с "меда" от пакетчетата, който предлагат), кафето и горещият шоколад ги изключих макар че имаше период, в който се чудех кое от двете да изключа, защото изпитвах нуждата да пия нещо горещо, в началото ги редувах докато  накрая не ги отказах. Сега ям доста еднообразна храна, но ще ви чета  и ще разнообразявам. Засега се храня главно с плодове(грозде, круши, сливи, ябълки, смокини(които отскоро започнах да обичам), ядат ми се и мушмоли, но не съм виждала, а цитросовите плодове и банани избягвам, през по-студените месеци ще ги хапвам, а бананите, когато съм в движение и примирам от глад:), хапвам сурови ядки(бадеми,белени бадеми, кашу, фъстъци, орехи, бадеми,белени семки;сега не се сещам на коя фирма са,но освен класически, смесени има и такива с червена боровинка) понякога изяждам и по цяло пакетче, т.е. 200 гр. не знам дали е добре да се консумира такова количество, най-различни зеленчуци и понякога когато съм навън си позволявам зелено корни без захар, сутрин пия топла вода на гладно. Това е в общи линии, а да интересно ми е за яйцата, не съм им фенка мн рядко ям и то само варени и ако татко е наблизко да изяде белтъка, защото обичам жълтука.. но не знам каква е вредата, единствено си обяснявам, че е като зародиш, като хайвера при рибките(който никога не съм опитвала). От вчера ходя на народни танци и хората там са също много позитивни, само радости за душата :))))))))))
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на Мони :)))
« Отговор #29 -: 22-10-2009, 11:35:48 »

Цитат
хапвам сурови ядки(бадеми,белени бадеми, кашу, фъстъци, орехи, бадеми,белени семки;
Нали знаеш,че те не са ядки и не се консумират сурови. ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневникът на Мони :)))
« Отговор #30 -: 22-10-2009, 11:42:23 »

 не бенато не знаех, ще внимавам, макар че фъстъци ям само когато си купувам определен микс ядки , най ми е вкусно кешуто,след това бадемите и шам фъстъка :)
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневникът на Мони :)))
« Отговор #31 -: 24-10-2009, 15:23:07 »

Реших да започна йога, но не знам къде в София.. който знае нека да сподели, аз съм в младост и знам единствено за спортен клуб Дема, където Вера води и съм я гледала в едно предаване на бтв, но не знам дали е добра, също така не знам като начинаеща кой вид йога трябва да започна.
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Мони :)))
« Отговор #32 -: 24-10-2009, 17:22:52 »

Реших да започна йога, но не знам къде в София.. който знае нека да сподели, аз съм в младост и знам единствено за спортен клуб Дема, където Вера води и съм я гледала в едно предаване на бтв, но не знам дали е добра, също така не знам като начинаеща кой вид йога трябва да започна.
Ако говориш за Вера Захариева, почвай ;)

П.П. Какъв й е графикът?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневникът на Мони :)))
« Отговор #33 -: 24-10-2009, 20:14:01 »

Проверих в гугъл на изображения и установих, че говорим за една и съща Вера :)
http://demasport.com/index.php?option=com_content&task=view&id=17&Itemid=28
ето и графика на занимания:
http://demasport.com/index.php?option=com_content&task=view&id=32&Itemid=44
сега намерих в нета информация за нея и ще почета
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Мони :)))
« Отговор #34 -: 25-10-2009, 05:47:12 »

Три пъти седмично гледам води тя...ако ти са удобни часовете пробвай ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневникът на Мони :)))
« Отговор #35 -: 25-10-2009, 14:26:11 »

 само 2 пъти ще мога, този вторник ще отида за пръв път :)
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Мони :)))
« Отговор #36 -: 25-10-2009, 14:51:06 »

Иди, виж, говори с нея, поразпитай я, пък може да излезе, че води и другаде курсове ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневникът на Мони :)))
« Отговор #37 -: 28-10-2009, 22:27:13 »

Вече ходих веднъж на йога и много ми хареса, но още нищо не мога да осмисля. Поразтърсих се в нета и попаднах на статия за храненето при йога и пишеше следното: "Раджастичната храна, храни тялото, но възбужда ума. Тя разбутва равновесието на ума и затова бяга от същината на йога. Такива храни са пикантните,киселите, подправените, солените, чай, кафе, чесън, лук, месо, риба, шоколад, захар, сол."
Не знам защо се отрича чесънът и лукът, но пък пишеше, юе се препоръчва суровоядството като млечните продукти не отпадат.. който знае за храненето при йогите нека сподели
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневникът на Мони :)))
« Отговор #38 -: 28-10-2009, 23:12:09 »

Глопусти!! Не си попаднала на добра статия... Месото, млечните (риба и яйца също), лук и чесън са ТАМАСИЧНИ, не раджастични храни. Другото е вярно...
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневникът на Мони :)))
« Отговор #39 -: 29-10-2009, 01:01:23 »

Радула,   какви са тези тамасични храни? И кои трябва да се избягват раджастичните или тамасичните? Много ще се радвам специално някой да ми обясни по-подробно за лука и чесъна. Защо трябва да се избягват? Аз обожавам и лук, и чесън - особено зелени и ще ми е тъжно ако трябва да се ограничавам.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.098 секунди с 22 запитвания.