Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте приятели!  (Прочетена 7394 пъти)

Fantomasss

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Здравейте приятели!
« -: 21-04-2011, 06:56:44 »

 Здравейте добри хора! От някоко дена попаднах на вашия форум и след като почетох в някои теми, реших да пиша и аз и да споделя моето състояние. Всичко започна преди 10 години (бях на 25), когато случайно ми откриха висок холестерол-6.60 ммол. Започнах някаква диета и след като се почувствах по-добре се върнах в стария режим на хранене/плюскане. Бях млад и организма явно се справяше. Така се лутах в годините с диети и преяждане, докато не  започнаха проблеми със сърце, жлъчка, скъсани коленни връзки, уртикария, акне, проблеми в кръста и гадни депресии. От една година насам след като хапна се чувствам дискомфортно, а пия ли алкохол после три дена съм зле (по принцип пиех всеки ден ). Ходих скоро на гастроентеролог и при прегледа установи прегъната жлъчка. Кръвните проби бяха  АСАТ-20,22, АЛАТ-26,00, но ГАМА-ГТ-57, а я дават за мъже да е под 55. Даде ми да пия Хепкарсил Форте и каза, че всичко е наред. Да, ама аз не се чувствам добре. Усещам, че нещо не е наред с мен и конкретно визирам черния дроб, щом от една глътка алкохол вече ми ставаше зле... Реших да опитам с прочистването на черния дроб и за мое голямо учудване (и стрес) :surpris_22:,  от мен излязоха стотици камъни с  тъмно-зелен и жълт цвят, като размера им е от грахово зърно до камъни 1.5 на 2 см. По време на чистенето и два дена след това се чувствах ужасно-нервен, затворен (депресивен), липса на сън и апетит и други все гадни неща. После се поосвежих и хапнах малко, усетих, че ми е малко по-добре и по съвет на билкар направих процедурата пак на следващата седмица, защото дрба имал 4 дяла и съм прочистил само единия, според него ( сега на 18-19 Април по пълнолуние). Отново се чувствах зле и на другия ден пак имаше камъни, по-малко на брой, но повечето големи и тъмни и тук-там дребни пак тъмни. Сега не знам какво да правя, дали другата седмица да правя пак процедурата или...? Истината е, че съм се стреснал и мислите са ми много черни и негативни, което ме скапва допълнително. Лекарите казват, че дроба е добре, но аз не им вярвам, след като видях какво извадих и си мисля прецакал ли съм си дроба...?! Всякакви съвети и мнения ще са ми полезни. Благодаря на всички ви, че ви има!  :Confus_34: :thankyou:
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Здравейте приятели!
« Отговор #1 -: 21-04-2011, 07:09:39 »

 :kisss:Така се случи ,че  мене първа на линията улучи!Е,че ние тука май всички първо сме се прецъкали...и после се опитваме да се справим!!!Така е :ние разваляме, природата оправя!!!Слушай тука хората с твоите проблеми, повярвай ,че както си го развалил, така и можеш да го поправиш- сам...не мога аз на тебе!!!!И помни, няма нещо, което човек поиска и да не го постигне!!!Еее,ще трябва и усилия разбира се!!!Но пък веднаж като опиташ,колко добре се чувства чистичкият организъм, колко му е леко приятно...продължава да си го иска!!!Ще успееш!!!На добър ден и час!!! :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Здравейте приятели!
« Отговор #2 -: 21-04-2011, 08:21:32 »

Здравей,първо и основно,трябва да скъсаш със стария начин на живот-беаразборно ядене и пиене. Имаш нужда от алкохол ли,защо го пиеш?
Ако не направиш това,скоро пак ще се образуват камъни,че и повече.
Трябва сериозно пречистване да направиш и въобще да преосмислиш живота си.
Прочистване на дебелото черво-задължително.
Спиране на месо,млечни и преработени храни,хляб,сладки,алкохол.
Когато се възтановиш ,може да включиш пълнозърнест хляб и домашно кисело мляко.
Купи си литература по въпроса,чети и тук ,бая зор си си дал да се докараш до това положение на 35 години.
Ти и сега си млад,но със състарен организъм.
Аз съм на 39 и се чувствам млад  :love_028: :Content_22:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Fantomasss

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:Здравейте приятели!
« Отговор #3 -: 21-04-2011, 09:53:50 »

Благодаря за бързите отговори. То ми е ясно, че няма да пия алкохол и да ям вредни храни, вече се ориентирам в ситуацията. Организма ми отдавна даваше знаци, ама аз все си виках, че на мен нищо ми няма и си ям и си пия и така до тук... Не ми е проблем спирането на алкохола, просто пиех всеки ден след работа за отпускане и неусетно станах редовен пияч.  :surpris_22: За прочистването на дебелото черво правих клизми с топла вода, това достатъчно ли е? Пробвах и с прясна урина, но останах с впечатление, че водата измива по-добре. Какви други неща да направя за прочистване? След колко време долу-горе може да се каже, че съм се изчистил от всички токсини? Простете за въпросите, ако вече има отговори в други теми, просто ми е трудно още да се ориентирам.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Здравейте приятели!
« Отговор #4 -: 21-04-2011, 11:38:43 »

Ако си упорит и го искаш,за няколко месеца ще имаш голямо подобрение,а след година ще си здрав. все пак с години си се докарал до това положение,не става с бързане.
Важно е ,че си стъпил на вярната пътека,остава да извървиш своя път към здравето.
Клизми с изпарена на 1/4 урина. Да не се повтарям,но е хубаво да си купиш книгата "Без прочистване няма здраве" На Малахов. Като за начало е ок.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Здравейте приятели!
« Отговор #5 -: 21-04-2011, 12:15:56 »

Здравей и добре дошъл :) Страхотно е, че при прочистванията са излезнали толкова много гадости! Не, не си си увредил черния дроб, само си го посъбудил :)
Сега се чувстваш зле, но това ще отмине :) ако не се чувстваш прекалено отпаднал, направи поне още 2 чернодробни, според мен ще ти се избистри ума и настроението :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Fantomasss

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:Здравейте приятели!
« Отговор #6 -: 21-04-2011, 16:03:10 »

Здравей и добре дошъл :) Страхотно е, че при прочистванията са излезнали толкова много гадости! Не, не си си увредил черния дроб, само си го посъбудил :)
Сега се чувстваш зле, но това ще отмине :) ако не се чувстваш прекалено отпаднал, направи поне още 2 чернодробни, според мен ще ти се избистри ума и настроението :)
Много ти благодаря за добрите думи. :love_026: Ако наистина не се е повредил дроба, защо от храна и една глътка алкохол ми ставаше толкова зле напоследък преди пречистването?! Или просто му е дошло в повече и не обработва храната, или де да знам?! Питам, защото съм притеснен, а това знам, че не ми помага, особено сега в това ми състояние. Иначе твърдо съм решил да направя прочистването и тази седмица, пък...да става каквото ще. Сега ям съвсем малко-ябълка, сварена гречка(елда) по няколко лъжици, банан, сурови бадеми и кайсиеви ядки, но не ги смесвам, изчаквам да мине поне 1 час. Апетита обаче ми липсва, това нормално ли е? От доста време вечер спа много лошо и все сънувам, през цялата нощ, сега е същото и не знам дали ще отмине. Мисля си да е било заради затлачването на тялото ми, ама знам ли. Също пия отвара от много билки за жлъчка и черен дроб, това добре ли е? А никой нищо не спомена дали да пия сега Хепкарсил, който ми изписаха докторите, за да подпомогне възстановяването на чернодробните клетки, ако въобще са увредени в някаква степен де. Благодаря ви много, всякаква информация ще ми е от полза. 
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Здравейте приятели!
« Отговор #7 -: 21-04-2011, 18:19:57 »

Тук никой не е привърженик на лекарствата. Дай му почивка и ще ти е благодарен.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Fantomasss

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:Здравейте приятели!
« Отговор #8 -: 22-04-2011, 07:19:07 »

Ясно, а искам да попитам още нещо. От доста време езика ми сутрин е с много бяло-жълти налепи и стържа по една лъжичка, но пак се събира. Правя жабуркане с олио, но на другия ден пак побелява. От какво е това? Какво трябва да се прочисти още, за да спре това обложване? Иначе днес се чувствам малко по-добре, даже като правих закуска на детето и ми се прияде, тоест върна ми се апетита от преди, нооооо аз не пипам, имам си моите си храни.
Активен

inDoLiNa

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Здравейте приятели!
« Отговор #9 -: 22-04-2011, 09:26:53 »

Обложеният език е  знак ,че тялото още не е пречистено достатъчно.Не знам дали става въпрос точно за някаква  непречистена част от тялото,по-скоро си мисля,че е "огледало" за цялото тяло.
Активен
Толкова сме различни,че чак си приличаме ; )

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Здравейте приятели!
« Отговор #10 -: 22-04-2011, 10:38:05 »

Цитат
По време на чистенето и два дена след това се чувствах ужасно-нервен, затворен (депресивен), липса на сън и апетит и други все гадни неща.

Да не би организмът ти да е искал да се чисти още? Опитай да правиш двойни пречиствания. Тоест на другия ден да повториш същата процедура. Липсата на апетит не е нещо чак толкова лошо, зависи с какво сравняваш.Тялото си знае, един ден ти се яде повече. Друг- по- малко. И въобще, желанието за храна не е синоним на глад. Не се психирай допълнително, бъди спокоен и уверен.


Цитат
Пробвах и с прясна урина, но останах с впечатление, че водата измива по-добре.

Това е защото не си пробвал с изпарена. Но до нея се стига постепенно, за да привикне тялото. Първо правиш няколко клизми с прясна, после с изпарена до ½ и накрая с изпарена до ¼. Не се изсилвай с големи количества. По- ефективни са малките- с по 200- 300 мл урина. Поне това показва моят опит. И пак, бъди уверен в това, което правиш. Купи си някоя книга за прочистване и действай.
Аз процедирах в тази последователност- дебело черво (правих един месец, но не се смятам за приключила, пак ще правя ), антипаразитна терапия, черен дроб (още продължавам), прочистване на течните среди( само 2 дни и половина го правих, пак ми предстои), планирам прочистване на бъбреците, пречистване на полевата форма (Това някой правил ли го е?)


Цитат
Ако наистина не се е повредил дроба, защо от храна и една глътка алкохол ми ставаше толкова зле напоследък преди пречистването

Защо смяташ, че си се повредил с пречистването, щом като ти е ставало зле ПРЕДИ пречистването на дроба??


Цитат
даже като правих закуска на детето и ми се прияде, тоест върна ми се апетита от преди, нооооо аз не пипам, имам си моите си храни.

Внимавай с какво храниш детето. Това, което не е добре за теб, естествено не е добро и за него. Ние и за това сме на този хал.
Активен

Fantomasss

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:Здравейте приятели!
« Отговор #11 -: 22-04-2011, 13:29:15 »

Не, не смятам, че съм повредил дроба с пречистването, а преди това, с лошите си хранителни навици, точно защото от малко храна и алкохол ми ставаше зле. За сега смятам да правя клизми само с вода и прясна урина. Аз всъщност от 3-4 години периодично, си правя клизми с топла вода и се надявам да няма неприятни наслагвания в дебелото черво. Днес за първи път преварих урина и се клизмирах, но иригатора, който взех не ми харесва, много ми дере.
Активен

Fantomasss

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:Здравейте приятели!
« Отговор #12 -: 23-04-2011, 19:17:22 »

Работата нещо не е наред. Не знам какво е, но днес имам тежест в дясното подребрие и в 17;00 часа хапнах 2 препечени филийки с малко чесън. Започна да ми става дискомфортно и нямам никакви сили, появи се ускорен пулс и лек задух. Така ми ставаше напоследък от малко алкохол или по-мазна храна, но сега не съм нито пил, нито ял мазно, от какво може да е?  Може ли да се говори за чернодробна недостатъчност?!  :o Направо съм се наплашил. Има нещо, но не знам какво е. Звъннах на един приятел доктор и той вика да не е пахкреатит и иска да ме види утре. Помагайте, че не знам какво става.  :Confus_34:
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Здравейте приятели!
« Отговор #13 -: 23-04-2011, 21:12:15 »

След няколко часа започва 21-ви лунен ден, който е свързан с дейноста на черния дроб - тогава дроба опитва да се чисти и е противопоказно да се приемат тежки храни - може да се стигне и до натравяне.
Препоръчително е точно в такъв ден да се прави чернодробно очистване а и сега е пролет - сезона в който този орган е най-активен.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Fantomasss

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:Здравейте приятели!
« Отговор #14 -: 23-04-2011, 21:27:46 »

Aбе аз съм решил твърдо да направя пречистването на 25-ти, ама не знам защо ми се появяват тия симптоми, преди никога не ми се е случвало, с каквото и да злоупотребя.
Активен

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Здравейте приятели!
« Отговор #15 -: 27-04-2011, 14:26:40 »

Здравей братко, това твоето все едно аз съм го писъл, в смисъл донякъде, не съм прекалявал с яденето, но все пак, как обичам само мазничко свински врат на шишчета.  :Confus_3:

Пост-ефектите след ядене или пиене са същите, разбрах че си правил вече процедура по пречистване, какво стана със втората, дано е минала добре. Успех  :)
Активен

Fantomasss

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:Здравейте приятели!
« Отговор #16 -: 27-04-2011, 14:39:32 »

Здравей братко, това твоето все едно аз съм го писъл, в смисъл донякъде, не съм прекалявал с яденето, но все пак, как обичам само мазничко свински врат на шишчета.  :Confus_3:

Пост-ефектите след ядене или пиене са същите, разбрах че си правил вече процедура по пречистване, какво стана със втората, дано е минала добре. Успех  :)
Здравей човече. Попаднал си на добро място. Аз също съм нов тука, но колегите са отзивчиви и помагат кой с каквото може. След ядене се чувствах зле, беше ми тежко, чувствах се затлачен и не знаех какво ми е, обаче пийна ли и една глътка алкохол и ми се искаше да си излезна от кожата... :surpris_22: Виж ми дневника и там ще прочетеш малко повече, ако нещо ти се иска да попиташ конкретно питай.
Активен

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Здравейте приятели!
« Отговор #17 -: 27-04-2011, 14:53:28 »

Здравей братко, това твоето все едно аз съм го писъл, в смисъл донякъде, не съм прекалявал с яденето, но все пак, как обичам само мазничко свински врат на шишчета.  :Confus_3:

Пост-ефектите след ядене или пиене са същите, разбрах че си правил вече процедура по пречистване, какво стана със втората, дано е минала добре. Успех  :)
Здравей човече. Попаднал си на добро място. Аз също съм нов тука, но колегите са отзивчиви и помагат кой с каквото може. След ядене се чувствах зле, беше ми тежко, чувствах се затлачен и не знаех какво ми е, обаче пийна ли и една глътка алкохол и ми се искаше да си излезна от кожата... :surpris_22: Виж ми дневника и там ще прочетеш малко повече, ако нещо ти се иска да попиташ конкретно питай.

Благодаря, радвам се много за теб, къде е този дневник, нов съм още сори.

Може ли да опишеш това "излизане от кожата" остри болки ли са, прекъснати непрекъснати.  :-\
Активен

Fantomasss

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:Здравейте приятели!
« Отговор #18 -: 27-04-2011, 15:11:43 »

Здравей братко, това твоето все едно аз съм го писъл, в смисъл донякъде, не съм прекалявал с яденето, но все пак, как обичам само мазничко свински врат на шишчета.  :Confus_3:

Пост-ефектите след ядене или пиене са същите, разбрах че си правил вече процедура по пречистване, какво стана със втората, дано е минала добре. Успех  :)
Здравей човече. Попаднал си на добро място. Аз също съм нов тука, но колегите са отзивчиви и помагат кой с каквото може. След ядене се чувствах зле, беше ми тежко, чувствах се затлачен и не знаех какво ми е, обаче пийна ли и една глътка алкохол и ми се искаше да си излезна от кожата... :surpris_22: Виж ми дневника и там ще прочетеш малко повече, ако нещо ти се иска да попиташ конкретно питай.

Благодаря, радвам се много за теб, къде е този дневник, нов съм още сори.

Може ли да опишеш това "излизане от кожата" остри болки ли са, прекъснати непрекъснати.  :-\
Ами изпитвам пълен дискомфорт в гръдната клетка, нямам сила и енергия. Болки не съм имал. Болки и тежест започнах да изпитвам след пречистванията, но аз имам прегъната жлъчка, може и за това да е.
Активен

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Здравейте приятели!
« Отговор #19 -: 27-04-2011, 16:34:56 »

Мдаа, различно е твоето, аз нямам такива проблеми, но имам болки и тежест долу вдясно, спомних си че като са ми правили операция на кистата доктора ми каза, че и аз имам леко прегъната жлъчка. Ще се борим няма как, от днес тръгвам по твоя път  :) та да видим другата седмица, какво ще има в моето бурканче  :angel:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.1 секунди с 23 запитвания.