Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Радвам се ,че не съм част от касапницата която е навсякъде в този момент!  (Прочетена 2780 пъти)

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Какво хубаво има ,Божествено,да заколиш едно бебе-агънце и да се натъпчеш и напиеш като прасе? :love_028:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

ТЕ повечето така и така отричат Бог, Бенато. За какво им е да си обясняват тогава думи като "божествено".  :)
Я да използвам аз чудното заглавие на темата и Бенато ако не се сърди да намърдам и тук моето линкче от вчера ( в тази тема го има разработено -http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=2589.20  )
Линкчето е например това , но го има и на други места : http://krisi.info/earthlings/
Филмът "Земляни". Пак да предупредя , че е много тежко. Но трябва да се гледа. Възпитава. Размества ценностите в системата. За някои неща сме много любознателни, но за други хич не искаме да знаем.Това не е добър стил . Щом искаме да опознаем света, да го опознаем такъв, какъвто е .
"Където пее славей, наблизо има и змия" - Шекспир   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Да добавя само- кадрите са най-вече от САЩ  -  най-еталонната , най-хуманната , най-демократичната страна на света.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!

Заглавието на темата е много подходящо казано.

Подкрепям го напълно!

Филмчето Земляни е наистина гадно ... за съжаление показва действителността.
Още по гадно е че хората консумиращи месо отивайки в магазина и плащайки за него всъщност плащат на касапите като тези във филмчето.
Същите тези хора се имат за хуманни и много от тях казвам "ма аз не убивам" ... не мога да убия дори едно пиле. Но факта че плашат за да убива друг вместо тях някак си не е проблем в хуманната им представа за себе си.

Аз лично намирам тази логика за толкова извратена колкото и убиването и изяждането на животни.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees

Подкрепям всичко което казахте. Радвам се, че има хора като вас . В последно време и новини не може да гледа човек, без постянно да му навират в погледа провесени бебешки трупове на агнета. То и до пазара нямам желание да ходя. Чудно ми е какво би казал Исус за подобно деяние на връх светлия християнски празник.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

И аз се радвам, че не съм част от това!
Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246

ТЕ повечето така и така отричат Бог, Бенато. За какво им е да си обясняват тогава думи като "божествено".  :)    

Аз не мисля, че повечето отричат Бог. Според мен просто те отричат представата за Бог, която им се предоставя. Повечето искат ТЕ да си имат собствена представа за Бог и божествено, а не версии предоставени от религии, контактьори и пророци. В природата на човека много силно е вкоренено желанието да открива и да изследва, а не да следва общоприетото. Така предоставените обяснения на невидимия свят лишават хората от възможността да откриват нови неща, дори и само за себе си. Честно казано намирам това за чудесно и се надявам все повече хора да стават така.

Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

Аз за съжаление съм част от това...всичките ми близки ще си хапнат ярешко, свинско  :'(
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Абе да апват, ама поне да не ликвидирват животното с ритници или с гаечен ключ№37.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Да хапват,но да знаят че е убито специално заради тях,а да не си мислят,че го е правила машина. tooth
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
 

Страницата е създадена за 0.134 секунди с 23 запитвания.