Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: какво да правя с акнето  (Прочетена 17972 пъти)

tt

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:какво да правя с акнето
« Отговор #40 -: 25-05-2011, 12:59:29 »

   Сега отивам да си купя корени от репей и ще си направя тази отвара..само не знам колко време да я пия  :surpris_23: :) А за пречистването на другите органи мисля скоро да пробвам сухото гладуване, като за начало само 1-2 дена..пък после ще видим. Шанката също мога да я повторя скоро. Много ми се иска чернодробното да направя, но нямам сокоизтисквачка, а само блендер и нз как да си правя сока от ябълки, а много мудно ще стане ако всеки път го прецеждам през тензух...Ако се опарича може и да си купя  tooth ама първо трябва да си намеря работааа :))))
   И мерси много за всички съвети  :flowers2:
Активен
What the caterpillar calls the end of the world, the master calls a butterfly....

tt

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:какво да правя с акнето
« Отговор #41 -: 20-06-2011, 14:18:46 »

Да споделя, че пия отварата, но незнам колко време да продължавам..? Някой може ли да ми каже...надявам се Hospitalier  ;) И пробиотик пия...вече месец и половина и се чудя кога да го спра. Първият месец го пих по 3 пъти на ден, а последните 2 седмици по 1 път на ден. Ще се радвам, ако някой отговори на въпросите ми. А иначе сега предимно плодове и ядки ям и вечер салатка, защото започнах работа и през деня нямам време за друго. Преди 3 дни си купих суров тахан....тоооооолкова е вкусен с мед, че вече опаковката свърши  ;D добре, че беше от по-малките бурканчета, че е доста калоричен  :Confus_3: ....но другият път ще направя бонбоните на Петко :) И така общо взето.  :bleh
Активен
What the caterpillar calls the end of the world, the master calls a butterfly....

Nikolay

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
алергия
« Отговор #42 -: 01-08-2011, 11:48:31 »

Здравейте,
Дъщеря ми има проблем с алергия от препарати за миене,пране,козметика.Изразява се в обриви по кожата на ръцете в областта на пръстите и дланите.
Някой може ли да сподели опит или инфо за решение на проблема?
Активен

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:какво да правя с акнето
« Отговор #43 -: 01-08-2011, 12:35:06 »

 Да не ги използва примерно. Има био сапуни, шампоани, също и прах за пране. Каква козметика използва? И там има достатъчно алтернативи, а и да си направи сама не е трудно. В гугъл ще намери информация. 
 Кислородната вода също може да е от полза http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=2989.0
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:какво да правя с акнето
« Отговор #44 -: 01-08-2011, 14:08:33 »

Пишат , че фосфатните съединения били отговорни за алергиите. Био-перилни, -миялни препарати означава най-вече  това - да са без фосфати.
Но разни търговци хитруват - опитват се да ми доказват по косвен начин, че препаратите нямали фосфати.Че били за бебета, че били от "авторитетни компании" - значи трябва да са и без фосфати  :)
Трябва изрично да е написано. И дори тогава пак трябва да се проучи , да се види дали това е приоритетна линия за фирмата или само така е решила да добави на етикета "без фосфати" ..
(Защото си пазя сосче  "Ънкъл Бенс" , на което изрично е написано ,че е без консерванти. Почти същото е , както когато го купих преди три години- нито е развалено, нито е мухлясало, цветът му е същият.Стои си на топличко. Капачката му ръждяса, на него нищо му няма.  Ще го снимам в отделна тема )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:какво да правя с акнето
« Отговор #45 -: 09-08-2011, 07:53:42 »

Наскоро в предаване по телевизията гробари се оплакаха. Както заравяли труповете така ги и отравяли след 5-6 години.  Никаква промяна,  мумифицират се от сосчета , сокчета, абе всичко от промоциите в LIDL.   Гъбички и бактерии не припарват до материала ...
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:какво да правя с акнето
« Отговор #46 -: 13-08-2011, 10:22:54 »

Да, и аз четох, че в Белгия след 40 години труповете не се разлагат :)) Бая експерименти са си правили с живота и здравето на хората.
Активен

triedin

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41
Re:какво да правя с акнето
« Отговор #47 -: 14-08-2011, 22:13:04 »

Да, и аз четох, че в Белгия след 40 години труповете не се разлагат :)) Бая експерименти са си правили с живота и здравето на хората.
:o Къде ги четете тия работи  :o
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:какво да правя с акнето
« Отговор #48 -: 15-08-2011, 07:44:12 »

В интернет ,както и гледаме филми на съответната тематика - храни и последствията от вредните храни
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:какво да правя с акнето
« Отговор #49 -: 16-08-2011, 07:42:48 »

Аз дълго време се борих с едно ужасно акне и чак сега виждам резултати. Значи започнах с режим, изцяло на сурова храна, пълен глад 5 дни, правилно захранване след това, пречистване на черния дроб, обаче проклетите пъпки продължаваха да излизат. Просто кожата ми беше мазна и избиваха малки гнойни пъпчици най-вече около брадичката. Това което забелязах последно беше, че колкото по-често си мия косата, толкова повече излизат. Минах изцяло на натурални продукти и в момента кожата ми просто не е мазна! Проучих за шампоаните и това което установих беше изумително. В повечето има фталати - вещества които пречат на функциите на щитовидната жлеза, а тя контролира синтеза и на полови хормони. Акнето, в повечето случай, е свързано с повече отделяне на мъжки хормони. Не само, че правят акне, но и човек започва да трупа, най-вече в ханша! В момента се моля това да е причинителя, макар че ползвам тази марка от години и не знам колко време ще ми трябва да се изчистя. Успех!
« Последна редакция: 16-08-2011, 07:44:22 от Theodora »
Активен
Psychonaut

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:какво да правя с акнето
« Отговор #50 -: 16-08-2011, 08:43:27 »

Tеодора, това което споделяш е изключително важно. Аз не ползвам почти никакви препарати за хигиената си ,освен  сирийски сапун на растителна основа уж без химически и животински добавки. Ползвам го рядко. Основно се мия със специална ръкавица и вода. Кожата ми е гладка и мека и доста по-различна от тази на наборите ми. Тяхната е груба и напукана , както и изглежда суха, сякаш всеки момент ще се скъса.
Химията в бита ни ,смятам, доста ни уврежда и затова колкото по-малко химия , толкова по-здрави.
Активен

tt

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:какво да правя с акнето
« Отговор #51 -: 16-08-2011, 08:45:16 »

 Theodora каква марка продукти използваш ? И моята кожа е мазна и мисля, че в това от части е проблема, но нз как да се справя с нея. МСМ сяра дали ще ми повлияе добре и от къде мога да я купя. И цена ако ми кажете ще бъде чудесно. Гледах в нета 60 лв...не е ли множко това и за какъв период стига. :)
Активен
What the caterpillar calls the end of the world, the master calls a butterfly....

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:какво да правя с акнето
« Отговор #52 -: 16-08-2011, 09:51:24 »

Не съм сигурна че сярата е добра идея, по-скоро трябва да се наблегне на алкално-киселинния баланс. Има хубав пост тук: http://www.zemianazaem.com/archives/387/comment-page-1#comment-32061
Иначе в момента ползвам био сапун с розмарин и чаено дърво за коса и тяло, мажа се с кокосово масло и си правя маска със зелена глина на лицето. Ползвам и дневен крем за лице, пак био. Не е важно коя марка, стига да хидратира. Доста е скромно, като се има предвид тоновете козметика които използвах преди. Ако намеря време ще напиша по-голям пост по темата.

Иначе за химията около нас...неизбежно е, но има неща които можем да променим. Човек никога не знае от къде ще му излезе източника на проблемите. Често е точно това с което сме най-свикнали и дори не го подозираме.
Активен
Psychonaut

tt

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:какво да правя с акнето
« Отговор #53 -: 16-08-2011, 11:29:13 »

Ами за сярата ми казаха хора от форума, за това пак исках да попитам тук:) А иначе и аз се мажех с кокосово масло като слънцезащитен крем го използвах, защото имам и слънчева алергия и въпреки това ми се появиха отново пъпчици по челото и бузите. И сега си взех на Uriage(нова марка, но не е био). Ще си взема друг шампоан -био, макар че на повечето пише био, а изобщо не са; затова те питах за марката. В момента пия и чай номер 4 на д-р Михайлов за алергията..подобрения не виждам май  ;D Вчера си взех един лок за почистване на почти всичко, без химикали и всякакви такива и паста за зъби, също такава и малко по малко се надявам всичко да е ок, защото има един предел на усилията ми и след него.... >:( 
Но човек трябва да бъде търпелив  :Content_22: и позитивен. Мисля да прочета някоя книга на Петър Дънов за вдъхновение и теми за размисъл.  :Content_22:
Активен
What the caterpillar calls the end of the world, the master calls a butterfly....

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:какво да правя с акнето
« Отговор #54 -: 16-08-2011, 12:45:48 »

 А да, забравих да отбележа, че и аз съм с "био" паста за зъби и кристали против изпотяване. Иначе шампоан не ползвам. Взех си сапун който става и за коса и тяло от zoya.bg. Марка не помня но те не са много с розмарин и чаено дърво..., даже дали не е само един :)
Активен
Psychonaut

tt

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:какво да правя с акнето
« Отговор #55 -: 16-08-2011, 17:18:19 »

Theodora, ако това си ти на снимката, изглеждаш много добре и кожата ти изглежда чиста и гладка.  :) Не знам за какво акне говориш  :D :D
Активен
What the caterpillar calls the end of the world, the master calls a butterfly....

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:какво да правя с акнето
« Отговор #56 -: 17-08-2011, 16:06:55 »

То е от снимката за жалост.  :-\ Иначе аз винаги съм била на периоди, но и моите са главно много бели и черни точки, които от време на време се препълват и се възпаляват. След козметик ми трябват 4-5 дни и порите отново са като преди(да не говорим колко зле изглеждам през тези дни, защото се зачервявам много). Проблемна ми е Т зоната, по бузите съм ок.
Абе ще го преборим това акне, ама докато се изчистят вскички боклуци трябва време. Има теория, че всяка зона от лицето е свързана с даден орган:
http://lovefionah.files.wordpress.com/2010/11/face-map-diagram.jpg
 Moите като гледам са дебело черво и черен дроб най-вече и в действителност имам проблеми с подуване и т.н., а при чернодробното пречистване изхвърлих доста камънак...
Активен
Psychonaut

tt

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:какво да правя с акнето
« Отговор #57 -: 17-08-2011, 18:52:39 »

Ами моите май са навсякъде..няма някакво определено място, иначе е интересно това :) Аз чернодробно не съм правила, само шанката, клизми и плодовия режим, а и за лимфата и за слуз съм правила  ;D  ;D Ама ще се изчистим, няма страшно А иначе и аз имам проблем с подуването на корема...
Активен
What the caterpillar calls the end of the world, the master calls a butterfly....

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:какво да правя с акнето
« Отговор #58 -: 18-08-2011, 08:30:20 »

Много искам да си направя прочистване от слуз, ама не мога да си намеря хрян. Май чак на есен ще го пуснат по пазарчетата...  :(
Активен
Psychonaut

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:какво да правя с акнето
« Отговор #59 -: 18-08-2011, 17:22:43 »

Хрянът се вади през октомври  :Content_22:
Активен
Намасте :)
 

Страницата е създадена за 0.067 секунди с 21 запитвания.