Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Пречистване на организма с кислородна вода  (Прочетена 86954 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
sabinka
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 37

« -: 19-04-2011, 19:49:54 »

Преди време бях прочела за кислородната вода в Бялата книга за живота, че лекува паразити в организма.След краткотрайно гладуване започнах по схемата с кислородна вода- по 1 капка в супена лъжица 3 пъти на ден и така се стига до 10 капки. Честно казано започна да ми се случва точно това, което Малахов описва в книгата си "Прочистване от паразити". Нямах нужда от много храна, не ми се употребяваше алкохол, задоволявах се с малко храна , предимно вегетарианска. Та в книгата му прочетох, че прочистеният от паразити организъм не изпитва вече нужда от алкохол, тютюн и тежка храна. Той мисля визираше т.нар.полеви паразити. Вчера прочетох едно интервю на проф. Неумивайкин мисля че беше,който твърди че вода с няколко капки кислородна вода чисти организма от всякакви отрови, плаки, токсини и прочее. Според него болести като Паркинсон, диабет и рак не съществуват- а това са състояния на организма, които самите ние си докарваме от невежество- един вид замърсени клетки. И според него кислородната вода изчиства организма на клетъчно ниво , което е предпоставка за подобряване на общото състояние на тялото на човека. След това четох една статия за пречистване с вода и сол. Другото, което ми направи впечатление е че проф. Неумивайкин отрича клизмите- според него никаква клизма не може да премахне налепите по червото. Аз съм си правила клизми, резултатът е добър да, но методът със вода+водороден прекис или вода+морска/каменна/ сол ми се стори по-лесен и по-приятен. Някой пробвал ли е това прочистване и какво е мненито ви за кислородната вода, тъй като срещнах и доста негативни мнения относно кислородната вода.
Активен
Синева
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 141

« Отговор #1 -: 19-04-2011, 20:49:24 »

След това четох една статия за пречистване с вода и сол. Другото, което ми направи впечатление е че проф. Неумивайкин отрича клизмите- според него никаква клизма не може да премахне налепите по червото.

Явно никога не си е правил клизми, затова ги отрича. Grin
Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3874

дипломиран рекреативен специалист

« Отговор #2 -: 19-04-2011, 20:52:57 »

Преди време бях прочела за кислородната вода в Бялата книга за живота, че лекува паразити в организма.  От какви болести пише че ги лекува , Сабинче? Smiley
Аз да те посъветвам ,ако разрешиш, щом ти е паснало това методче, да си придобиеш книжката на Неумивакин за кислородната вода, издадоха я ,макар и с отвратителен превод на български. ( но няма грешки в цифрите, сравних с оригинала на руски,който също имам)
Защото иначе става нали знаеш -кой какво чул недочул, пък какво разказал...Smiley
Не е съвсем точно заглавието на темата обаче. Кислородната вода въздейства върху живите организми - бацили,паразити разни ( притеснява ги здраво явно ) но шлаки ,токсини и др. отпадни продукти не може да очисти, камо ли на клетъчно ниво. (На клетъчно ниво чисти само здрав лечебен глад)  За по-големите паразити не е много сигурно обаче.
На клетъчно ниво прекисът подобрява окислително-възстановителните процеси , явява се много силен антиоксидант ,стимулатор даже, и затова е добър за сърцето и съдовете. (А от там и за много други неща естествено)

За отношението на Неумивакин към клизмите - също не е вярно (някой не е разбрал пак, но няма проблем, случва се Smiley  )  Защото една от методиките му за приемане на кислородна вода е именно чрез клизми. Аз за нея знам от 4 г. , самият Неумивакин я прилага вече 15г, той има център в Москва. (Другите варианти са пиене , венозно и външно-обтривания)  Но и преди не е отричал клизмите, имам около 20 негови книги, така че не ги слушай ..
Един месец пия прекис вече , има усещане за тонус, какво избива изотвътре не мога да кажа Smiley

Активен

Болницата беше прочута със своите готвачи.
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: 19-04-2011, 21:55:40 »

Има и друго важно обаче по темата. (Както винаги ,и тук има дилема Smiley  )

Неумивакин не е откривател на метода. Навсякъде се позовава на Уйлям Дъглас. А аз Дъглас го имам на руски. ( на български не е преведен, мисля, че никога няма да бъде)  Обаче Дъглас изобщо не препоръчва да се пие кислородна вода.  ам-ам
Казва ,че ако някой реши, трябва задължително  да е на гладен стомах. Попадайки в жлъчния мехур прекисът встъпвал в реакция с мастните киселини и се получавали много силни свободни радикали. Организмът разполага с ферменти, които да разградят прекиса на кислород и вода , но точно в хранително-смилателния тракт такива ферменти нямало. И затова радикалите действали радикално -  предизвиквали  язва, хиперплазия и накрая рак. (Това установили японски учени , които тунинговали мишки . Но все пак мишките не са хора. Авторитетите   спорили здраво и се наложило мнението ,че ако не се превишава дозата от 10 капки, нямало страшно)

Иначе Дъглас разказва за чудодейни  а понякога и моментални изцеления при венозно вливане. (Моментални например при ликвидиране на вируса Епщайн-Бар, който водел до хронична умора )  Тоест Дъглас уважава само  вътревенно вливане.

Има и още нещо Smiley
Дъглас пък се позовава на друг авторитет, който бил най-големият спец по прекиса - Чарлз Фарр, доктор по медицина и философия. Фарр също докладвал за  случаи на влошаване от подпийване на прекис.
Неумивакин не споменава за такива странични ефекти, дали не са му известни или друго - не знаем.
Обаче всички са единодушни ,че пиенето на прекис има най-слабия ефект измежду методиките.
Доста по-добре е да се приема чрез клизми , като се спазва дозата естествено. Така няма да контактува с проблемния орган - жлъчката и ще останат само плюсовете.
Това от мен - почвайте и да докладвате!

Активен

Diego de la Vege
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 348

« Отговор #4 -: 20-04-2011, 10:34:03 »

Нещо бъркаш, как така изпитата кисл. вода (или каквото и да е чревносъдържимо) ще попадне в жлъчката?? Там нищо не може да влезе. Действително Н2О2 влиза в реакция с мастните к-ни и става кофти, но в стомаха. За това е наложително да се приема на гладно! Липсата на ензима каталаза е сериозно заболяване (болест на Такахара, от нея боледуват главно японци и ескимоси), но здравите хора имат ензима в по-голяма или по-малка степен. За това се започва от 1 капка Н2О2 и увеличавайки дозата се увеличава нуждата и съответно изработването на каталаза. За шлаките по СЧТ, Неумивакин казва че след няколко седмици вътрешен прием излизат доста интересни и зловонни находки.
Аз съм пил системно Н2О2 около месец, нищо особено не забелязах (може би трябваше да устискам поне два), сега пия когато се сетя. Обаче капането в носа и жабуренето на устата е страхотно! Хич да нямате вяра на вътрешния или интравенозния прием, това трябва да се пробва поне, особено го препоръчвам на хората със синузит и/или парадонтоза във всички стадии (аз имах леко начално кървене на венците, това ме оправи по-бързо от всякакви смрадлики или Лакалути)!
Активен
Diego de la Vege
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 348

« Отговор #5 -: 20-04-2011, 11:01:22 »

п.п.
Забравих нещо важно, вякакъв прием трябва да е с подходящата концентрация (за справка - книгата на Неумивакин, има я в Спиралата, макар и орязана версия). Първия път по погрешка си накапах в носа почти 1:1 (т.е. 1,5%), никога не съм тичал толкова бързо до банята  олееее, амиии...., въпреки това, не ми се увреди лигавицата или нещо подобно, така че тези приказки според мен са малко преувеличени.
Активен
Veso
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 246

« Отговор #6 -: 20-04-2011, 14:12:28 »

Значи аз съм пил кислородна вода поне година. Причината беше себореен дерматит, но имаше ефект само няколко седмици и пак всичко си мина по старому. Единствената разлика, която забелязах е в началото започнаха доста зловонни неща да излизата, като ходих до тоалетната. После не съм забелязал нищо, но това незначи че е нямало ефект, няма как да знам всичко, което се случва в организма ми. Пил съм и 6 % процентова до 25 капки и пак няма проблем. Някой хора се оплакват от болки в очите при приема, но при мен ги нямаше тези моменти. Незнам колко ми е помогнала, но със сигурност не ме е увредила (поне видимо).

Това за носа и устата наистина е много добро. Препоръчвам го силно.

В youtube гледах как един обясняваше че е пил 3 пъти на ден по 30 капки 35 % и твърдеше, че се е спасил от сърдечна операция за байпас. Каза, че кислородната вода му е помогнала да се премахне всичкото наслояване от холестерол по кръвоносните съдове, което е възпрепятствало кръвопотока. Колко е вярно това само той си знае.

Той Неумивакин препоръчва и ходене пеш по 1 час сутрин и 1 час вечер, уж имало много здравословен ефект. Аз в последната 1 година толкова километра пеш съм навъртял, че ако това беше вярно трябваше да съм безсмъртен вече Smiley .
Предполагам е имал предвид хора работещи на бюро, на които единственото им физическо усилие цял ден е да се почесват с моплива зад ухото.

Много хора преувеличават фактите, както и Батманджелидж с неговата теория за водата. Не че не е вярна, просто не в такава степен, колкото се изкарва. Предполагам подобно е положението и с кислородната вода.
Активен
sabinka
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 37

« Отговор #7 -: 20-04-2011, 17:53:14 »

Аз също мисля, че кислородната вода пречиства от паразити, въпреки че на два пъти на носа ми излиза един гаден херпес, който с какво ли не го мазах-с елексир 3 на Хлебаров, със сребърна и с кислородна вода, с прополис и пак си отидеде 7-8 дни, после коричката докато не падне. На работа бях като анимационен герой :Content_4 - emotloader:Сега се опитвам да си вдигна имунитета ,белкем ми избива по-рядко. Бях прочела за метода ТЕС и лечение на херпес - та и това практикувах.
Заинтригува ме това, което бате Бино написа по-горе,че организмът се изчиства на клетъчно ниво чрез глад. И прочетох малко повече по темата из интернет. Понеже лично на мен ми е трудно да гладувам , карала съм на дова по ден, ден и половина, но на втория ден не мога да работя, пробвала съм и с плодове , но не повече от 3 дни. Но мозъкът ми нещо отказва понякога да мисли като седя гладна и не ми се ще да се излагам пред шефката. :)Но се опитвам да спазвам по-често вегетарианска диета, особено сега по време на пости, нямам проблеми, не ми се яде и месо дори. Даже и вино и ракийка не ми се пие- :)Пийвам си малко домашно винце от време на време и догодина съм решила даже да си направя сама. Между другото вегетарианството позволява ли от време на време приемане на алкохол-например червено вино? Аз понеже не съм много веща в тия неща, честно казано гледам да се вслушвам в сигналите на тялото ми. Има дни , в които тялото ми жадува за определена храна. Аз, която знам за вредата от сланината и никога не бях яла и все се карах на нашите, тази зима на работа една колежка донесе такава вкусотия,че няколко дни я сънувах тази сланина и накрая си хапнах с червено винце- зимата единствено ми се похапва месце.
Видях в нета за тази книга: Борис Аранович и мисля да си я купя-Комплексно пречистване на организма на клетъчно ниво- струва ли си да се опита според вас? И още нещо- срещнах за пречистване с хуминова киселина, но никъде не видях нищо за нея-каква е тази кисселина,от къде се набавя,от някой продукт или как?Как се приема от организма на човек?Извинявам се чие питам така, но все пак не съм химик намигам
Активен
homo futurus
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 241

Бъдещето е на Вегетарианците!

« Отговор #8 -: 20-04-2011, 21:13:30 »

Това че не можеш да гладуваш обикновено е признак че имаш много за чистене.
Колкото до това с чистенето на клетъчно ниво при гладуването - вярно е! НО това става едва след втората ацидоза - времето е индивидуално обикновено след 2-3 седмично гладуване на вода.

Преди това организма чисти други неща. Клетъчното чистене става едва тогава когато тялото е изчерпало всичките си резерви и започва разграждане на клетъчни структури за набавяне на необходимата енергия.
Понеже в ДНК е закодиран приоритет се разграждат първо ненужните увредени структури след това най малко нужните и т.н.
Именно това разграждане на ненужните и увредени структури е клетъчното чистене.
То се случва най изразено в края на едно пълно(завършено гладуване) за различните хора периода е различен но дори за слабите е над 3 седмици.

Преди това също има някакво клетъчно чистене но процеса е много слабо изразен - най силен е в края на гладуването.

При сухото гладуване нещата се случват по бързо но щом не можеш да гладуваш на вода значи сухото при теб изобщо не е вариант.
Активен

Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !
zigzag
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 237

« Отговор #9 -: 20-04-2011, 23:44:14 »

sabinka,не се знае дали не можеш да гладуваш!Предаваш се пред психическата зависимост от храненето.На първото си гладуване до 10-12ден,можех да работя физическа работа.Ако имаш мотивация,ще гладуваш ако трябва и на всяка цена.Вегетарианството за теб е партия с устав към който да се придържаш ли?Етиловия алкохол е клетъчна отрова,но в света се консумират милиони тонове спиртни напитки,избора си е твой.Интересуваш се,докъдето стига любознателноста ти и правиш доколкото стига мотивацията ти-това е!
Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: 21-04-2011, 20:45:13 »

Диего , наистина  за стомаха става въпрос , не за жлъчката. В бързината "желудок" съм го превел "жлъчка".
ПРи гладуването много силно  (вероятно най-осезаемо ) се проявяват индивидуалните различия между хората. Един добър приятел  е "пита" . Направи 7 дни на вода ( първото му и единствено 7 дневно гладуване) и до 5ия ден ходеше в залата .(Обаче не "някакъв" фитнес , а  обичайното  вдигане на сериозни тежести. Каза : " Нещо май ми е паднала силата, много интересно.. "   ЗА мен това би било абсурд дори на втория ден сутринта.
( Този човек има някаква невероятна енергия, макар че не му личи. Той е по корабите -сервитьор / сигурно сте чували какво е работното време там- 14-16 часа без почивен ден, 6 месеца./   След работа слизаше в залата да  вдига щанги. Другите,които до един вземали различни видове дроги или стимуланти за да издържат, се изредили да го врънкат да им казва какво точно взема , че има такава енергия. А той дори и кафе и цигари не употребява.  / Месенце тачи наистина./  В крайна сметка никой не му повярвал ,че "чист" като чаршаф на свещенник. )
Всичко е въпрос на метаболизъм, всичко е Аюрведа.
Активен

benato
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1467

« Отговор #11 -: 22-04-2011, 06:29:35 »

Цитат
Всичко е въпрос на метаболизъм, всичко е Аюрведа.
И на степен на задръстване,когато се разбалансират дошите
Активен

GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
homo futurus
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 241

Бъдещето е на Вегетарианците!

« Отговор #12 -: 24-04-2011, 14:41:11 »

По време на последното гладувате след втората седмица реших да си направя експеримент.
Започнах да пия кислородна вода по 10 капки на ден - нямах никакви проблеми.
Така че - Незнам дали помага за нещо но ОПРЕДЕЛЕНО не вреди  ухилен
Активен

Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !
mariiina
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1462

« Отговор #13 -: 26-04-2011, 09:55:03 »

:kisss:А бе мотики няма ли за вас, че тоооолку се тревожите...като копаш, копаш, копаш, копаш,копаш...и като се умориш...тогава и кислорода идва на дълбоки глъдки, пък и водата една укусна, укусна... :kisss:пък и ти идва да летиш като птички, да си пееееееееееееш, пеееееш!!! амии... знам ли
Активен

...могъщият се бори само със могъщ...
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #14 -: 26-04-2011, 10:44:12 »

Стига бе ,лельо Маринче, с тази мотика, голяма си скица Smiley
Права си ,естествено , но чакай да се пенсионираме първо, че тогава мотиката и търмъка. В големия град не е така лесно и бързо да си стигнеш до лозенцето даже Smiley
Активен

Zloqd
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1360

« Отговор #15 -: 26-04-2011, 21:28:02 »

Идеята за пречистването на вътрешностите с кислород не е от вчера. В йогата има една процедура при която се поглъща въздух и се задържа около 20 минути в червата преди за се изпусне отзад(това, което е останало от него). Това убива анаеробните микроорганизми, но може да предизвика кислородна ферментация и след това няколко дни човек има газове (предимно въглероден двуокис, за разлика от метана, който се образува анаеробно).
Активен

Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #16 -: 26-04-2011, 22:12:37 »

Злоядев, в случая говорим обаче за две идеи - 1. чрез кислород и 2. чрез атомарен кислород. Smiley
Атомарният не може да се получи от обикновения.( химия Smiley  ) Активната съставка на прекиса е именно атомарния кислород .
Активен

Zloqd
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1360

« Отговор #17 -: 27-04-2011, 00:55:50 »

При обикновения кислород няма начин да объркаш нещата с концентрация или количество а за другото трябва да си имаш капкомер. Освен това атомарния кислород при поглъщане на кислородната вода се отделя само в стомаха. След това става молекулярен.  Ако го искаш по-нататък  към червата трябва да я приемаш в желатинови ампули.
Активен

Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #18 -: 27-04-2011, 07:24:51 »

Е да де , за едно и също говорим. Smiley   Нали прочете по-горните ми постове. Терапевтите, постигнали най-добрите резултати, използват другите варианти - вливане, и чраз клизми .
Активен

mariiina
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1462

« Отговор #19 -: 27-04-2011, 07:37:33 »

:kisss:Уф, уморих те ме...Наистина ли, ама съвсем наистина ли не ви стана ясно на всички, че ЕДИНСТВЕННО И САМО СЛЕД КАТО ИЗЧИСТИТЕ ДУШАТА, ЩЕ ИМАТЕ ЗДРАВИ ТЕЛА!!!!И няма нужда да следите какво точо и колко и кога и как и защо сте КОНСУМИРАЛИ- изяли???Това е СВОБОДА , КАКВАТО ВИ Е ТРУДНО ДА СИ ПРЕДСТАВИТЕ!!!Няма конспирации, няма конспиратори, няма фармация... амии... знам ли
Активен

...могъщият се бори само със могъщ...
Страници: [1] 2 3   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: