Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Fantomasss  (Прочетена 8245 пъти)

Fantomasss

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:Дневник на Fantomasss
« Отговор #20 -: 28-04-2011, 21:45:40 »

И аз не зная , но ти си първият който се оплаква , къде си ходил на йога ?
Тук в София на "Сливница" и "Княз Борис-1" има студио казва се "Мандала". Явно трябва персонален треньор специално да се съобрази със състоянието ми, знам ли...
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на Fantomasss
« Отговор #21 -: 28-04-2011, 22:00:03 »

Една седмица е прекалено малък срок за да се правят изводи за действието на упражненията от йогата.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Fantomasss

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:Дневник на Fantomasss
« Отговор #22 -: 29-04-2011, 07:24:02 »

Една седмица е прекалено малък срок за да се правят изводи за действието на упражненията от йогата.
Малък срок е, но за тоя срок ми се влоши състоянието. Преди само ме болеше, а след йогата започна и да ми изтръпва крака. Как си го обясняваш? Повечето хора я боготворят тая йога, но явно има и хора на които не помага. За всяко нещо си има изключения. Не я отричам, но на мен ми навреди, а каква е причината не знам. Може би не е универсална за всички хора.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Fantomasss
« Отговор #23 -: 29-04-2011, 07:29:27 »

А ти казваш че си започнал йога и си практикувал всеки ден, претоварил си се.
Все едно никога да не си тичал и да отидеш да избягаш наведнъж 20 км. Няма да се почувстваш добре.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневник на Fantomasss
« Отговор #24 -: 29-04-2011, 10:41:23 »

хаха да , има нещо такова , аз една седмица ако всеки ден ходя и правя всичко ще откача , а ти без да си тренирал никога. То навсякъде е различно де, според мен ти трябва наистина персонална помощ, комплекс от упражнения , които да помогнат конкретно за състоянието ти. На мен ми казваха докторите,че цял живот ще страдам от болки и съм имал някакви износени прешляни и блаблабла , а реално за3-4 месеца постигнах огромен ефект , а забравих , имах абцес в зъба от пукнатина в корена и ми извадиха зъба и ми мина за 10 минути всичко , така ,че най-добре си направи панорамна снимка на зъбите в правителствена болница и после ще ти кажа къде да идеш да ти направят диагностика на ченето :)от зъбите можеш да имаш много сериозни усложнения , аз познавам един тук в махалата , който е развалина в устата и сериозно затъпя послените 2 години , освен че едва ходи вече и не може да се прегъва.
Активен

Fantomasss

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:Дневник на Fantomasss
« Отговор #25 -: 29-04-2011, 12:56:07 »

Добре де, ако имам абцес или друго. няма ли да се подуе мястото или друго там? Вярно е че от време на време ми кървят венците, но ги оправям. А кое те накара да споменеш и за зъбите? Имах съмнение за един зъб, че има нещо, но го снимах и нищо не се видя, явно само е оголен по- нагоре венеца и от това ни бодеше при студена или гореща храна. Какво се усеща ако има възпаление на някой зъб? Благодаря за споделеното.   :Content_14:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневник на Fantomasss
« Отговор #26 -: 29-04-2011, 13:40:50 »

Защото от там тръгват много болести,от незабелязаното отравяне,което идва от пломби или бактерии.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Дневник на Fantomasss
« Отговор #27 -: 29-04-2011, 15:12:46 »

Най-добре е последната третина от втора фаза на луната,тоест един ден преди пълнолуние,за да може ,ако се чувстваш добре,да го повториш на следващия ден,но само ако си във форма.
Това не е ли така наречния ден ''две тръби''??
И аз мисля да го правя тогава /чернодр.-то пречистване/ ,че първия път нещо не се получи
Активен

Fantomasss

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:Дневник на Fantomasss
« Отговор #28 -: 29-04-2011, 16:32:22 »

Защото от там тръгват много болести,от незабелязаното отравяне,което идва от пломби или бактерии.

 Мхм, нека и Титан се изкаже, че ме заинтригува.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневник на Fantomasss
« Отговор #29 -: 29-04-2011, 17:43:21 »

Ще се изкаже,но няма да ти каже нещо по различно.Прочети малко Хулда Кларк.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Fantomasss

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:Дневник на Fantomasss
« Отговор #30 -: 29-04-2011, 19:06:02 »

Ще се изкаже,но няма да ти каже нещо по различно.Прочети малко Хулда Кларк.
Ще прочета, но малко по-натам, че сега чета и други неща и съвсем ще се объркам.
Кажи малко за пломбите, че аз имам една-две амалгами, да ги махам ли?
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневник на Fantomasss
« Отговор #31 -: 30-04-2011, 10:45:01 »

Бенато е абсолютно прав - махай ги веднага , амалгамата е живак , живакът е отрова, цялата нервна система на човек е едно цяло , а зъбите са най-уязвими , трудно се забелязват пукнатините в корените, но щом имаш проблем , той ще се задълбочава. Така че не отлагай , махай амалгамата и честно казано не зная какво да сложиш , то ще е някакъв полимер , не че и те са безвредни , но избираме по-малкото зло, докато се намери адекватно решение.
Активен

Fantomasss

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:Дневник на Fantomasss
« Отговор #32 -: 30-04-2011, 23:11:44 »

Оооо днес се разделих с единствения си мъдрец-горен, десен, който беше пораснал силно навън към бузата (издънка на гените) и само ме тормозеше. Заради него съседния кътник се заклати и се напука с дълбоки пукнатини и ще трябва коронка да му правя, а може и да му вадя нервите, но това по-натам. Мръсника излезе без много да му се молим, една упойка и след минутка вече беше в историята. Оказа се, че корена му е слаб и прав и так излезе, че почти не разбрах какво се случи, хем жена ми го вади (много е добра, при нея ходя от 7-8 години). Мястото сега е спокойно и не ме боли грам. Надавям се кътника до него да се стабилизира сега. Благодаря, че ме подсетихте да обърна внимание на зъбите.  :pensif_29:
Активен

Fantomasss

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:Дневник на Fantomasss
« Отговор #33 -: 30-04-2011, 23:13:45 »

Ааа, следващите ще са амалгамите (тя май е една само и е от 10 години в устата ми, ужас). Още веднъж ви благодаря. Хубаво нещо са форумите.  :Content_14:  :flowers2:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневник на Fantomasss
« Отговор #34 -: 03-05-2011, 17:15:14 »

ако ще правиш корони  най-добре за сега са стъклокерамичните, много по-здрави са от циркониевите и са по-безвредни , но по-добр ее да запазиш зъба здрав
Активен

sabinka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Дневник на Fantomasss
« Отговор #35 -: 29-12-2011, 17:14:01 »

Fantomass,
като се зачетох в дневника ти, се подсетих за един проблем, който го имам и аз. Аз имам хроничен синузит, който не разбрах кога и как съм си го докарала. Но съм чела, че може да е от зъбите. И сега като се сетя, като ме хване кризата, ме боляти и зъбите, и ченето чака , много неприятна болка. А това за амалгамата го знам отдавна, но аз имам 5 пломби, смятай каква отрова е за тялото това. Мисля един ден да почна да ги сменям една по една., но знам ли - другите не са ли много скъпи?  ???Въпреки, че аз пари за здраве почти не жаля, ще я проуча и аз тази работа със зъбите. А тия зъболекари хич не ми се посещават. Без лекари по може да минем вече  като се грижим добре за себе си, но без зъболекари- при вече проблемни зъби и пломби ще е трудно.
Ще ми е интересно да кажеш как е положението при теб? :)
Активен

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Дневник на Fantomasss
« Отговор #36 -: 29-12-2011, 19:21:07 »

 А дали е възможно, някой зъболекар примерно да махне всички пломби, да почисти добре зъбите. И след това с гладуване и режим на сокове да си зарастнат пак, само че здрави, хубави и без нежелани елементи?
 Дали някой зъболекар би се съглсасил?
 Отдавна си мисля да го направя, но още не съм ходила да попитам.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.121 секунди с 22 запитвания.