Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Fantomasss  (Прочетена 8238 пъти)

Fantomasss

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Дневник на Fantomasss
« -: 26-04-2011, 06:57:09 »

Реших да не пиша повече в темата за запознанства, за мен и случващото се около мен, а както всички тук да продължа да го правя в собствен дневник.
И така по същество:  
  Днес ми е трета поредна седмица, в която по пълнолуние си правя чернодробното пречистване. Първата седмица на 11.04.2011г. излязоха две шепи с камъни и се бях ошашкал яко. Най-големия тогава беше 1см на 2см. (по-долу в снимките). Подготовката обаче не я бях спазил добре и реших да направя второ пречистване на следващата седмица на 18.04.2011г. Тогава излязоха по-малко на брой, но по-големи камъни. И пак не се бях подготвил много добре. Не пих ябълков сок през седмицата и не загрях добре дроба. Сега на 25.04.2011г. се подготвих малко по-старателно, амбициран да видя дали ще има още камъни и започнах подгряването още от обяд, около 14:00 часа. В 17:00 часа изпих гадната английска сол и до 21:00 часа вече нищо не остана в червата ми. Влязох в банята и се нагорещих яко с горещ душ за около 15 минути. Излязох и доката изцеждах лимоните изпих голяма чаша с гореща вода. Забърках 300 милилитра зехтин и толкова лимонов сок, като тоя път сока го прецдеих. Разбърках в една кана и на два пъти гадния бъркоч беше в действие в стомаха ми. Легнах по гръб и сложих ел. грейката върху мен. За по-голям ефект третирах областта на дроба с един ръчен вибриращ масажор и инфраред, докато си представях, как излизат мнжество камъни. После съм заспал. На сутринта се събудих рано от гадене и позив за повръщане. Станах, но не драйфах, а всичко си тръгна по каналния ред и за мое огромно учудване наизлязоха страшно по размери камъни - 3,5см на 2см... :surpris_22: !!! Не знам как са минали през жлъчните канали, но не съм усетил нищо. Факт е обаче, че последните дни чувствах тежест и тъпа болка в областта на жлъчката, нищо чудно там да са чакали камъните (но нали там се топят?!). Както и да е.

П.П. Не мога да кача снимки, моля някой от модераторите да обясни защо.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневник на Fantomasss
« Отговор #1 -: 26-04-2011, 15:35:54 »

Много е важно сега да внимаваш какво ядеш,за да не се образуват нови,иначе няма смисъл от чистенето.
Браво за резултата! :Content_14:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Fantomasss

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:Дневник на Fantomasss
« Отговор #2 -: 26-04-2011, 20:15:59 »

Oooo сега съм на чиста плодово-зеленчукова диета и от време на време малко кефир, който сам произвеждам (имам гъбата, ако някой я иска да се обади). От толкова гладуване тия дни и сега с това двойно пречистване, дето реших да направя ми се схващат краката и не мога да мисля-губят ми се и думите при изказване. Другата седмица мислех да правя последно пречистване, ама ако не успея да се възстановя май ще го отложа. Някой може ли да ми каже до кога ще излизат по един буркан камъни на процедура, това възможно ли е да са се събрали всички в черния дроб? То цялото количество камъни от трите пречиствания е с обем един буркан от 570мл, чудя се остана ли ми дроб?!   :surpris_22: :surpris_22: :surpris_22:
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневник на Fantomasss
« Отговор #3 -: 26-04-2011, 22:40:02 »

... Някой може ли да ми каже до кога ще излизат по един буркан камъни на процедура, това възможно ли е да са се събрали всички в черния дроб? То цялото количество камъни от трите пречиствания е с обем един буркан от 570мл, чудя се остана ли ми дроб?!   :surpris_22: :surpris_22: :surpris_22:

Пушиш ли? Щото на пушачите белите им дробове стават черни, а в три черни дроба знаеш ли колко много колко камъни може да се поберат ...
Активен

Fantomasss

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:Дневник на Fantomasss
« Отговор #4 -: 27-04-2011, 11:32:04 »

... Някой може ли да ми каже до кога ще излизат по един буркан камъни на процедура, това възможно ли е да са се събрали всички в черния дроб? То цялото количество камъни от трите пречиствания е с обем един буркан от 570мл, чудя се остана ли ми дроб?!   :surpris_22: :surpris_22: :surpris_22:

Пушиш ли? Щото на пушачите белите им дробове стават черни, а в три черни дроба знаеш ли колко много колко камъни може да се поберат ...
Не колега, не пуша от 10 години, а въпроса ми е съвсем сериозен.
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневник на Fantomasss
« Отговор #5 -: 27-04-2011, 11:52:21 »

Това зеленото е кристализиран билирубин, в дроба може да не седи така на камъчета а на отделни кристалчета, които при изкарване да се слепват на по-големи топчета. Кафявите пък са плаки холестерол и на консистенция са меки (като восък), така че не се учудвай на големината им.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневник на Fantomasss
« Отговор #6 -: 27-04-2011, 11:57:08 »

Освен това, може да не е само от дроба, а от цялата област около него! Каквото и от където и да е, радвай се, че си го изкарал от себе си! Вече имаш един буркан(570мл.) шлаки по-малко в себе си!
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневник на Fantomasss
« Отговор #7 -: 27-04-2011, 12:00:46 »

п.п.
Когато дроба е затлачен, част от билирубина си остава в кръвта, когато се попречистиш, дроба вече успява да пречисти и билирубина от кръвта и за това се чудиш от къде толкоз "камъни" в него и т.н. За големината пак повтарям, плаките може да са се слепили след като са напуснали жлъчката (в дванадесетопръстника например).
Активен

Fantomasss

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:Дневник на Fantomasss
« Отговор #8 -: 27-04-2011, 14:27:10 »

Супер сте, много ми олекна от вашите обяснения. Преди месец и малко ме гледаха на ехограф и там дроба беше с нормални размери и хомогенна и нормоехогенна структура, което е добре. Само ГТТ беше 57 при норма до 55. Сега остава да отида на контролно ехо и да видим какво е положението, дето се вика да се успокоя, че аз съм малко хипохондрик.  :Confus_3:
Определено днес след вчерашното поредно пречистване се чувствам доста по-добре, но нещо ми бяга паметта и концентрацията. Аз го отдавам на това, че трета седмица поред правя пречистване, като първото и последното двойни и през целия период почти не съм ял силни храни, а само ябълки, сокове от цитруси, елда и малко ядки с мед. Дори по едно време вчера ми се схващаха краката както си лежа. Днес се захранвам леко и утре мисля да включа и малко чист протеин. Камъните явно са трупани години, защото от около 9 години съм с холестерол 6,6-7,8 ммол/л, което не ме притесняваше тогава особено и си се тъпчех с вредни храни (джънк фууд). Сега чак осъзнавам какво съм си причинявал на тялото.  :Confus_3: Хубавото е, че сега съм с нагласа за промяна и съм я започнал. Алкохол не пия и смея да твърдя, че не ми липсва  :pensif_29: С храната ще е по-трудно, особено като съм навън или на работа, но все ще измисля нещо. Човек като има желание намира начин, дето се вика, ако няма друго, една филия хляб ще свърши работа, а като се прибера може да си приготвя и нещо друго полезно за ядене. Още съм далеч от мисълта да стана суровоядец, но коренно ще променя типа храна и навиците си за в бъдеще.
Активен

Fantomasss

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:Дневник на Fantomasss
« Отговор #9 -: 27-04-2011, 14:32:20 »

Това зеленото е кристализиран билирубин, в дроба може да не седи така на камъчета а на отделни кристалчета, които при изкарване да се слепват на по-големи топчета. Кафявите пък са плаки холестерол и на консистенция са меки (като восък), така че не се учудвай на големината им.
Не знам какви са, но всички са меки и при разтъркване между два пръста са страшно мазни (зелените) и освен със сапун и гореща вода, с нищо друго не се маха и то след дълго търкане и изплакване. Оставени на слънце стават на гъста мазна течност. Кафяви не съм видял. Имаше едни чисто жълти и се разтрошават в ръката ти и са съвсем леко мазни.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневник на Fantomasss
« Отговор #10 -: 27-04-2011, 14:33:51 »

Много е важно сега да внимаваш какво ядеш,за да не се образуват нови,иначе няма смисъл от чистенето.
Браво за резултата! :Content_14:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Fantomasss

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:Дневник на Fantomasss
« Отговор #11 -: 27-04-2011, 14:49:05 »

Много е важно сега да внимаваш какво ядеш,за да не се образуват нови,иначе няма смисъл от чистенето.
Браво за резултата! :Content_14:
Ооо разбира се, че ще внимавам. Дори да има посягане към вредни храни, то никога няма да е както преди, ще бъде инцидентно по някой сериозен повод, но като се сетя какво изкарах от себе си, може и да не барна хич. Дето се вика заради детето съм длъжен да се променя.
Активен

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Дневник на Fantomasss
« Отговор #12 -: 27-04-2011, 15:58:03 »

 :Content_14: :Content_14: :Content_14:

Браво, просто нямам думи, като си помисля че и мен това ме чака  :)

Как мислите, дали да не започна от днес да пия по 1-2 литра на ден ябълков сок и след една седмица да пробвам с очистването, въпреки че няма да е пълнолуние. Което ме навжда на мисълта да си направя и аз дневник.  :)

Успех с прераждането  :angel:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневник на Fantomasss
« Отговор #13 -: 28-04-2011, 05:16:58 »

Най-добре е последната третина от втора фаза на луната,тоест един ден преди пълнолуние,за да може ,ако се чувстваш добре,да го повториш на следващия ден,но само ако си във форма.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Fantomasss

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:Дневник на Fantomasss
« Отговор #14 -: 28-04-2011, 10:35:38 »

Абе хора, аз ли съм нещо сбъркан, или докторите са тъпи, или просто гледат да не ни шашкат не знам! Днес ходих при втори гастроентеролог и при вида на бурканчето с камъни, само се усмихна, както първия и каза, че се образували в червата и зехтинът и лимона спомагали за тяхното премахване, като ги правели сапунообразни. Тия хора като студенти не са ли ходили в моргата на дисекции не знам. Иначе на прегледа с ехограф всичко с дроба ми изглежда наред и в норми. Жлъчката е леко прегъната, но спокойна. Тежестта след храна идва от стомаха и на доктора му се ще в близките 2 седмици да ми направи профилактични изследвания. Аз нямам против, тъй като ще си знам актуалното състояние. До тогава ми предписа да пия "Лансопрол" и да го уведомявам своевременно за състоянието си. Ще пробвам химията и този път, пък да видим.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневник на Fantomasss
« Отговор #15 -: 28-04-2011, 12:54:14 »

Да пиеш лекарства за дроба е меко казано,безмислено.Ще увредиш друго и после ще си блъскаш главата.
Това,че камъните се образуват в червата е доста тъпо,но и не съм очаквал друго да ти каже.
То и ако му кажеш,че бъбречните камъни се разтварят напълно единствено с урина,пак ще измисли,че ще се отровиш с нея.
Или,че за десет дни глад и хипертонията изчезва.
Докторите лекуват симтоми,а не заболяване.Затова и няма излекуван от хронично заболяване.А след лечение на остро инфекциозно,не можеш да поправиш щетите дълги години.
Не се занимавай повече,а си направи един режим-стриктен за няколко месеца,после може малко изключения.
Прави парни бани,спортувай.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Fantomasss

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:Дневник на Fantomasss
« Отговор #16 -: 28-04-2011, 16:06:25 »

Да пиеш лекарства за дроба е меко казано,безмислено.Ще увредиш друго и после ще си блъскаш главата.
Това,че камъните се образуват в червата е доста тъпо,но и не съм очаквал друго да ти каже.
То и ако му кажеш,че бъбречните камъни се разтварят напълно единствено с урина,пак ще измисли,че ще се отровиш с нея.
Или,че за десет дни глад и хипертонията изчезва.
Докторите лекуват симтоми,а не заболяване.Затова и няма излекуван от хронично заболяване.А след лечение на остро инфекциозно,не можеш да поправиш щетите дълги години.
Не се занимавай повече,а си направи един режим-стриктен за няколко месеца,после може малко изключения.
Прави парни бани,спортувай.
Тези лекарства не са за дроба, а аз стомаха. За разтваряне на камъни в бъбреците с урина каква е процедурата и колко време? За сега не мога много да спортувам, че преди половин година си секнах лошо кръста с едни тежки куфари и до ден днешен като стоя повече време прав или ако нося нещо около 10 кг и почва да ме боли и да ми изтръпва левия крак. На ЯМР се видя стеснение и загуба на водно съдържание на диска на L5-S1,, така се притискат коренчетата на нерва, може ли да се възстанови по някакъв начин тоя диск?
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневник на Fantomasss
« Отговор #17 -: 28-04-2011, 20:21:06 »

с йога тия неща се оправят , просто си трябва практика всеки ден , ЗДРАВЕТО трябва да си го заслужиш
Активен

Fantomasss

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:Дневник на Fantomasss
« Отговор #18 -: 28-04-2011, 20:41:53 »

с йога тия неща се оправят , просто си трябва практика всеки ден , ЗДРАВЕТО трябва да си го заслужиш
Приятелю опитах с йога и ходех всеки ден цяла седмица, но се влоших и спрях. Явно или не бяха правилните упражнения, или ми беше още рано да започна, не знам.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневник на Fantomasss
« Отговор #19 -: 28-04-2011, 21:18:37 »

И аз не зная , но ти си първият който се оплаква , къде си ходил на йога ?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.114 секунди с 23 запитвания.