Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Чернодробни болки заради алкохол  (Прочетена 8971 пъти)

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Здравейте приятели,

много благодаря за сайта, страхотен е, попаднах на него търсейки лек, но доста кураж ми трябваше за регистрацията и да опиша проблема си. Незнам, срам ме е от мен, но живота е такъв, какъвто си го направиш, а явно аз не съм карал точно по правилата,  >:( , проблема е че и до скоро изобщо не съм предполагал, че правя нещо толкова страшно, всъщост стига съм увъртал, ето и проблема ми.

В продължение на 17 години съм си пиивал, не съм имал лошо пиянство, просто за тонус, за да се чувстваш добре, за да избягаш от проблемите и други за да ... Тук като казвам пиивал, това значи 2-3 пъти в седмицата по 150-200 мл водка, в смисъл не да паднеш под масата, но редовно явно  >:(

Преди няколко месеца получих първата криза, имах тъпи болки в областа на черния дроб, които преминаха след известно време. После пак пих и пак криза, на третия път се уплаших сериозно, спрях и цигари и алкохол. Последната криза трая 2 месеца, взимах Карзил, пиех ябълкови, моркови и др. сокове, направих си пречистване на дебелото черво и изобщо се запалих много от този саит, но не съм писал досега, както казах срам ме беше.

Логично е да ми зададете въпроса защо не съм отишъл на лекар, страх ме беше, да чуя диагнозата, с времето разбрах че нямам симптомите на една болест, където не искам да и пиша името, предполагам че в скоро време ще отида на лекар все пак.

Засега обаче целта ми е да премина на здравословен начин на живот, ям мнооого салати, пия сокове и другия месец съм планирал да си направя пречистване на дробчето, но ще имам някои специфични въпроси свързани с моето състояние ... но ще си отворя нова тема на подходящото место  :)

Съжалявам ако съм досадил на някой с моите проблеми, за което моля да бъда извинен. Още веднъж страхотен саит, който ми помогна много и ми даде надежди  :)

Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Чернодробни болки заради алкохол
« Отговор #1 -: 27-04-2011, 00:40:51 »

Здравей malade,(френско име,а руски алкохол)!Добре е,че сподели,щото някой съфорумци се увличат по алкохола с утеха,че е марков или домашен.То егото е в акъла,ама чистенето си е за дроба.
Активен

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Чернодробни болки заради алкохол
« Отговор #2 -: 27-04-2011, 01:10:11 »

Здравей malade,(френско име,а руски алкохол)!Добре е,че сподели,щото някой съфорумци се увличат по алкохола с утеха,че е марков или домашен.То егото е в акъла,ама чистенето си е за дроба.

 ;D Примера с водката го дадох само да се разбере количеството, въпреки че ми беше любимото питие, пил съм и вино, примерно една бутилка или пък по 3-4 бири с картофки и т.н. Вече е минало, всъщност като се замисля водех по-скоро "бохемски" живот, много от познатите ми, не можеха да повярват че имам проблеми с дроба, казваха че не съм пиел много  :-\

Има вероятност и да са камъни, защото откакто започнах да пия сокове по-сериозно и салати с много зехтин, имам чувството че активирах нещо там, вече два пъти като се протягам по сериозно нещо ме сяцва и няколко секунди не мога да си поема дъх защото боли >:( Имах позната която бешше оперирана за камъни, но при нея я е боляло непрекъснато и силно, при мен като изключа  тия последните два пъти, по време на "криза" ме е боляло слабо и някак си тъпо, спира, пак започва, като го загрея отминава и така ...
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Чернодробни болки заради алкохол
« Отговор #3 -: 27-04-2011, 02:29:35 »

Голяма грешка ще направиш ако спреш водката.   Проблемите може и да нямат нищо свързано с нея. 
качествено пречистване на черния дроб по утвърдена руска рецепта се прави с:
-Водка задължително купена от голяма верига супермаркети и от известна марка ректификационен алкохол.  В никакъв случай домашни ацетиленови отрови, колкото и да се хвали казанджийския майстор.
-мазна маринована океанска риба в марината от зехтин и лимонов сок.
-кисели краставички с доста оцет и копър
В присъствие на 200 грама водка 40 градуса, шанса да разтвориш и изкараш камъни в жлъчка и черен дроб са десетки пъти по добри.
Емоцията също би била на ниво стига да спазваш рецептата и да не замърсиш пропорцията.
-Може да включиш и зелени маслини към по горното меню.
Ако се чудиш към коя водка да посегнеш има две с относително приемлива цена и качество:
-Руски стандарт премиум ( сребърна дестилация ) или Зелйоная Марка кедрова ( сребърна дестилация ) около 13лв/700мл
С мезето ще ти е по трудно, трябва сам да си го правиш от любимата ти сурова морска риба.

Много често възпален панкреас маскира същите симптоми като камъни в жлъчката или чернодробни възпаления.  Малките количества метилак и ацетилен в домашните ракии водки, вина и друга туморна домашна смрад , при редовна употреба удрят точно в панкреаса. Повреждат рецепторите отговарящи за секрецията на липаза, от там черния дроб изразходва своята си липаза и се възпалява жлъчния мехур.
Така че кани някой авер и си направи пет звездно пречистване с ефикасния разтворител C2H5OH.
Кедвова Зелйоная марка има и малко хвойново масло вътре. Може да се пие без разредител директно.

Заобиколен съм от алкохолици в морския бранш.  Навикнали са на водка и уиски по корабите, само стандартизиран заводски алкохол. На по 70-90 години старчета си къркат умерено всеки ден по половин бутилка и не се оплакват от нищо. А селяндурските чеда с казани от пералня сглобка от мангал на 35-45 вече хранят червеите, включително и двама казанджии които не пият обаче дишат метилак парите!
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Чернодробни болки заради алкохол
« Отговор #4 -: 27-04-2011, 03:03:27 »

Недей така да ме изкушаваш, че само като си помислих за водка и дробчето взе да ме сяца пак  ;D , все пак благодаря за съвета, живот и здраве другия месец ще опитам по ортодоксалния начин за този форум  ;D със зехтин и лимонов сок, пък за после ще видим, може и да пробвам с някоя Смирнофф или Финландия, БДУ, от 8 години бг алкохол не съм пил много  :angel:
Активен

Zlateva, Gali

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
  • Бях гъсеница. Бях какавида. Сега вече летя :)
Re:Чернодробни болки заради алкохол
« Отговор #5 -: 27-04-2011, 05:17:06 »

по-здрав!    :Content_22:

Аз бих ти препоръчала да погледнеш какво се казва в Немската Нова Медицина / Dr. Hamer /, за да работиш на повече нива за оздравяването си. Ти си на ход - дерзай! 

    :peperudi:   
Активен
за всичко имам време   :-)

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Чернодробни болки заради алкохол
« Отговор #6 -: 27-04-2011, 07:32:16 »

Malade, добре дошъл!
Едно време и аз много обичах да си пийвам, абе сладко си ми беше. Та се сетих докато четях, че любимият ми звук беше, като се отвори току що изкараната бутилка от хладилника и започне да се налива в чашите...гъл, гъл, гъл, гъл, гъл  tooth  Някак си, настриението веднага се покачваше! :sorcerer - emotloader:

Активен

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Чернодробни болки заради алкохол
« Отговор #7 -: 27-04-2011, 07:59:04 »

 tooth Самата забрана и настройка на ума за лишения (може да) е голям стрес  tooth
И аз съм много върл противник на домашния алкохол...  :pensif_29:

Мен, ако питаш иди все пак на лекар. Цироза не се развива току-така. Може нищо да ти няма и болките ти да са неврогенни например, познавам не един такъв случай...
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

don Pozo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:Чернодробни болки заради алкохол
« Отговор #8 -: 27-04-2011, 08:10:20 »

Бе кой ти каза, че е цироза.Верно, виното води до пристрастяване , но какви количества.
За мен алкохола е от полза в малки количества. Кои са малките обаче зависи от много
неща.Иди на лекар и се изследвай.Иначе е глупаво да не знаеш от какво те боли и да търсиш
съвет.От някой зеленчук може да те заболи повече. >:(
Активен

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Чернодробни болки заради алкохол
« Отговор #9 -: 27-04-2011, 08:22:45 »

don Pozo, и аз така мисля.
 
Иначе коя е тази болест на черния дроб, която се получава от "много" алкохол и е толкова страшна...Както и да е де, и аз казвам, че трябва да се провери, а не да се гадае какво евентуално може да има или да няма:)
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Чернодробни болки заради алкохол
« Отговор #10 -: 27-04-2011, 08:48:42 »

За мен алкохола е от полза в малки количества.

Съгласен съм! И аз съм видял полза от малки количества, но пък понякога съм попадал на такива, дето пиеха повече от мен :Content_4 - emotloader: Добре че съм симпатяга и не ми се налагаше да ги напивам докрай, та и с по-мъничко минавах   :Content_14: O0
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Чернодробни болки заради алкохол
« Отговор #11 -: 27-04-2011, 10:03:48 »

Привет и от мен,

това предложение на ортодоксалния е малко рисковано, ако си станал чувствителен към алкохола. Изследвай се, за да разбереш причината и после ще решиш какво да правиш.

А защо домашната ракия да е вредна, на моята приятелка бащата много блага я вади и вече почти 70 години си я пие, заедно с няколко щастливи старчета на селото им, нямат никакви проблеми със здравето
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Чернодробни болки заради алкохол
« Отговор #12 -: 27-04-2011, 10:47:10 »

А защо домашната ракия да е вредна, на моята приятелка бащата много блага я вади и вече почти 70 години си я пие, заедно с няколко щастливи старчета на селото им, нямат никакви проблеми със здравето

Нямат проблеми, защото пият редовно! :Content_4 - emotloader:
А съм почти сигурен, че и мезят, което увеличава значително превенцията!

Ако поспрат за малко, от болницата няма да излязат! Не за друго, ами просто защото ще трябва да слушат бабите им, какво им мрънкотят по цял ден! :whistling2 - emotloader: tooth
Някои ще предпочетат болницата, че свиждането е ограничено! :police:
Активен

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Чернодробни болки заради алкохол
« Отговор #13 -: 27-04-2011, 11:45:14 »

Здравей, Malade! :-)

Няма нищо срамно в това, което споделяш. Важното е, че си се осъзнал. Сега обаче идва по-трудната част - да прижиш нещата на практика. Ама и това не е толкова трудно :-)

Контректно за алкохола - много е лесен за спиране, особено когато се храниш със сурова храна. Тогава просто не ти е вкусен, а водката и другия концентриран алкохол изглежда направо смъртоносно силен.

Макар, че не съм прекалявала, си имах глътка, особено за маркови уискита и вина. Казвах си, че като нямам други пороци, поне този ми е простен, още повече, че не съм се насвятквала, а по-скоро съм си угаждала със сгряващия вкус на отлежало уиски.

Изобщо не бях се замисляля, че са ми проблем, докато бившото ми гадже не ми обърна внимание, че аз си наливам по чашка ВСЯКА вечер и съответно имахме ДЕБАТ по темата. Съответно аз си казах "Стига" и сега с мъка изпивам и чашка бяло вино, ако се случа някъде на някой празник, където трябва обезателно да се чукна с домакина.

Сега съм решила да се преборя и с кафето, но тази битка ще е трудна. Така че ще се подкрепяме! :-)

Активен

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Чернодробни болки заради алкохол
« Отговор #14 -: 27-04-2011, 13:53:19 »

Здравейте страхотни сте, искам и аз да стана като вас  :angel:

Честно казано си мислех че ще ме разптнете, че изобщо не съм за този форум, какво правя тук като сам съм си направил белята ...

Искам да кажа още нещо за мен, преди 10 години имах киста на черния дроб, голяма колкото яйце, оперираха ме, говорих с доктора той ми каза, аа няма нищо като нов си, в смисъл тя била повърхностна, та нямало вътрешни поражения.

Сега както казах и преди, страх ме е от диагнозата, затова не искам да ходя на лекар, ако пък нищо ми няма, още по-добре, започвайки с пречистванията само ще бъда още по-здрав.  ;D

Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Чернодробни болки заради алкохол
« Отговор #15 -: 27-04-2011, 14:12:44 »

За да се образува киста,значи има проблем,изрязана е,но патологията остава(енергийната) и продължава да работи.
Повече сокове,цвекло-кисела ябълка,морков-лимон,лимон-мед,много добре се отразяват. Минаваш на сурово и на едно сварено ядене-ориз,супи зеленчукови и подобни.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Чернодробни болки заради алкохол
« Отговор #16 -: 27-04-2011, 14:34:36 »

За да се образува киста,значи има проблем,изрязана е,но патологията остава(енергийната) и продължава да работи.
Повече сокове,цвекло-кисела ябълка,морков-лимон,лимон-мед,много добре се отразяват. Минаваш на сурово и на едно сварено ядене-ориз,супи зеленчукови и подобни.

Преди 6 години имах пак една криза, но там не разбрах много от какво беше, любовна мъка, пиене, а може би и двете, повръщах т.е. нервен стомах и болки (много слаби) в областа на черния дроб, защото гасях любовните мъки  :Confus_3: Тогава ми направиха ехограф, магнитен резонанс и нищо неоткриха, от кистата и помен нямало, така де мислеха че може пак да се е появила, сега незнам.

Някой има ли идея как да направя сока от цвекло малко по негаден, само като помисля че ще пия това и ми се гади, пих един месец насила почти и сега немога, е мога де но все пак  :-[
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Чернодробни болки заради алкохол
« Отговор #17 -: 27-04-2011, 14:41:44 »

С кисела зелена ябълка и лимон,ако не ти е достатъчно кисело,това убива миризмата и страничните ефекти.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Fantomasss

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:Чернодробни болки заради алкохол
« Отговор #18 -: 27-04-2011, 16:50:39 »

:Content_14: :Content_14: :Content_14:

Браво, просто нямам думи, като си помисля че и мен това ме чака  :)

Как мислите, дали да не започна от днес да пия по 1-2 литра на ден ябълков сок и след една седмица да пробвам с очистването, въпреки че няма да е пълнолуние. Което ме навжда на мисълта да си направя и аз дневник.  :)

Успех с прераждането  :angel:
Няма значение, че не е пълнолуние, важно е да е фаза на луната. Виж ги в интернет в кой ден са. Според мен започвай веднага, ако нямаш камъни, което ме съмнява, поне ще усетиш голямо олекване. Успоредно с това си направи и всички изследвания. Няма от какво да те е страх (не че мен не ме е страх, ама да ти кажа де), то каквото е станало е станало и от тук натам можеш да му повлияеш за в бъдеще, а миналото не може да се върне, за да бъде променено. Ако има нещо притеснително от изследвинията, ще се знае какви мерки да се вземат и то навреме, а ако всичко е наред, което ти пожелавам просто ще се успокоиш.

П.П. Копирах тук, защото става въпрос за теб все пак...
Активен
 

Страницата е създадена за 0.086 секунди с 22 запитвания.