Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Мер  (Прочетена 10841 пъти)

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Дневникът на Мер
« -: 14-05-2009, 10:47:16 »

В последствие ще пиша за неща от изминалата 1 година в суровоядство. А сега само ще споделя вчера какво ядох.

Сряда:

закуска - 3 чаши със сок от зелена ябълка и цвекло

обяд - салата от
марулка
крес
рукола
кълнове от люцерна
домат
краставица
маслини
масло от рапица
натурален ябълков оцет


вечеря - малко микс от ядки с мед

между обяда и вечерята пих 2 чаши зелен чай с ройбус и стевия
Активен
Духът владее материята!

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на Мер
« Отговор #1 -: 14-05-2009, 11:15:04 »

Мер, благодаря за насърчението! Ще се радвам, когато намериш време, да пишеш повече за своята 1-ва година суровоядство. Надявам се скоро да се появят още дневници, за да мога да черпя идеи - времето ми за ровене по форуми е ограничено.  :)

Какъв ябълков оцет си купуваш? Не мога да открия натурален, дори по едно време се замислих да си правя сама, за да не ми се налага непрестанно да цедя лимони.

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Дневникът на Мер
« Отговор #2 -: 15-05-2009, 00:19:35 »

Ябълковият оцет си направихме сами с приятели, заслуга имаше главно един приятел-суровоядец, а аз само помагах в нарязването на ябълките и малко в изцеждането на оцета. Всеки сам може да си направи, лесно е.

И така, днес (четвъртък) започнах пречистване от паразити с 3те компонента. Реших да ги приемам заедно, тоест всеки ден през определено време да редувам ореховата настойка, пелина и карамфила. Днес пих само орехите и карамфила, че пелина още не съм подготвила, утре вече и него.
Странното беше, че карамфилът сякаш попари езика ми - все едно бях хапнала нещо горещо и целия изтръпна. Не че е проблем, но не го очаквах.

Иначе днес менюто ми беше следното:

закуска - лимонов сок с кленов сироп и щипка кайен пипер

обяд - салата от рукола, крес, домат, кълнове от люцерна и ядково сирене с подправки
този път ядковото сирене направих от тиквени и слънчогледови семки, много сусам, лимонов сок, шарлан, джоджен, мащерка и девисил. Заради подправките се получи много странен вкус - нещо като чорба от сух фасул с джолан - не го очаквах - по-скоро е подходящо да се направи суров бургер от колкото да се сложи на салата :)

вечеря - зелена ябълка

късно вечерта - чай от ройбус и стевия
Активен
Духът владее материята!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на Мер
« Отговор #3 -: 15-05-2009, 07:18:21 »

И аз се каня да го направя това пречистване,чаках да мине време от 21 дневното гладуване. Така заедно го дава и Хулда Кларк.По колко пелин и карамфил приемаш?
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Дневникът на Мер
« Отговор #4 -: 16-05-2009, 00:36:31 »

За сега по 1 чаена лъжица - доста е гадно, но бързо преминава. От пелина имам някакви болки около слънчевия сплит - много са странни, чудя се дали и при другите е така. Някой пил ли е пелин или чай от пелин?

Менюто днес беше:):

ягоди

салата (почти като вчерашната)

ябълка

2 чаши сок от лимон и портокал
Активен
Духът владее материята!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на Мер
« Отговор #5 -: 16-05-2009, 05:17:28 »

Не съм пил,но пих счукан чесън с малко вода,прималя ми от болка ,около диафрагмата,незнам на това ли му викате сплит,свих се и трябваше да седна,но отмина за две минути. Тези билки са силни,забранени са при бременни даже. Но убиват всичко-100%
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Дневникът на Мер
« Отговор #6 -: 16-05-2009, 19:51:13 »

Пила съм чай от пелин,но не съм имала болки около слънчевия сплит и предполагам,че болките не са били от пелина,но знае ли се..всеки организъм е различен и с различна ответна реакция .Не разбрах как го пиеш на чай или го слагаш сух в хляб и така го гълташ.Ако болките са от пелина,опитай да промениш начина по който го взимаш.
« Последна редакция: 16-05-2009, 20:14:51 от Valia »
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Дневникът на Мер
« Отговор #7 -: 28-05-2009, 00:44:37 »

Отдавна не съм писала, но все не ми остава време.
Последните 2 седмици съм предимно на плодове и току някоя салата - много смутита и фрешове. От цялата тази захар ще се вкисна накрая :).
Иначе в пречистванията съм много хаотична тия 2 седмици - ту пия ореховата настойка и карамфила, ту хума, ту гладувам на сокове за ден, или на смутита за 2, общо взето несериозна работа. Сега започнах и хряна, но поне него ще го хапвам по-сериозно. Може би, защото най-накрая виждам в него, разрешението на проблема.

Пробвах, смути с ягоди и пъпеш (той е внос, но вече бяха го купили...) и да ви кажа направо не се спряхме да пием, докато не препихме - няма толкова страхотно смути....

Иначе лайф из лайф - през ден бяхме нанякъде, голям релакс падна (отдавна не ми се беше случвало):
* плувахме в минерален басейн извън Девин насред планината, бяхме само ние (не съм привърженик на басейни, като знам колко вода се хаби и ми става лошо, но ходя 3-4 пъти в годината, само на такива по-специални като този в Девин и още един до Рибарица, понеже имат много сяра и лекуват);
* излежавах се цял ден на слънце на язовир Домлян и малко пикник, йога и дишане там,  имаше един рибар близо до нас, та може малко да ме е помислил за не-в-час;
* разхождахме се в една гора до село Вазово - набрах малко билки - магарешки бодил и мащерка, търсихме челядинки, но естествено нямаше - намерихме, кога да търсим гъби :) - ааа, в този ден пих само чай с мед и лимон, вечерта един фреш;
* в друг един ден, градинката прекопах, изплевих и полях (това го имам за релакс), след това спах следобед на една люлка на шарена сянка (много добре се спи на открито)...

Ето малко снимки:
от Девин





А това беше за пикника на язовира, беше много вкусно (ще сложа рецептата в другата категория) - салата и дресинг (щом и моя приятел го яде значи наистина е супер):



......искаше ми се да постна тези снимки, та и вие да се налюбувате и също да споделя, че пикниците са страхотно нещо, особено когато е приготвена сурова храна.

Активен
Духът владее материята!

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневникът на Мер
« Отговор #8 -: 28-05-2009, 00:53:22 »

Ах, Мер, толкова прекрасно!!!
Много се радвам, че си си прекарала така добре и сред природата!
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Дневникът на Мер
« Отговор #9 -: 28-05-2009, 01:03:46 »

Само сред природата напълно се зареждам с енергия (може би за всеки е така) - като полежа на трева, или за малко гушна някое дърво - бреза :) .....
Активен
Духът владее материята!

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Мер
« Отговор #10 -: 28-05-2009, 07:04:57 »

Мер,направи ти завиждам-благородно :)......За момент се пренесох там. ;)
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Мер
« Отговор #11 -: 28-05-2009, 07:07:49 »

И аз си мечтая за една такава чудесна ваканция! :)
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на Мер
« Отговор #12 -: 28-05-2009, 08:23:29 »

Мер, страхотна ваканция! Несъмнено си се заредила с енергия и настроение! Аз също обичам да прегръщам дървета, а когато не мога - държа кестени в дланите си.  :)

Само да узреят родните пъпеши и непременно ще опитам рецептата. С вода го направи, нали?

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Мер
« Отговор #13 -: 28-05-2009, 10:25:47 »

Лелеле, Мер, страхотна красота. Блазя ти! Супер!
Ягоди и пъпеш...ух дояде ми се. Пъпеш има, ягоди няма. Ходих вчера да търся био, че тук с тия гиганти мутанти няма оправия, но бяха свършили. По малини, ягоди, къпини нещо съм полудяла напоследък, като бременна съм.  :D
Сред природата и аз се зареждам. Мисля, че всеки би се почувствал екстра на тишина, спокойствие и зеленина. Тук често си правим пикници в парка, стига времето да е хубаво.
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Дневникът на Мер
« Отговор #14 -: 29-05-2009, 00:00:48 »

Влади, да и вода добавям и малко мед, за да не намалее сладостта.
Активен
Духът владее материята!

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Дневникът на Мер
« Отговор #15 -: 30-05-2009, 10:26:16 »

Мер,снимките от басейна нещо са ми познати!!! И аз съм ходила там и то не един път,местностата се казва Струлица.И в Рибарица съм ходила,в Стара пранина,там природата е като и при нас и е много спокойно /поне така беше когато аз съм ходила/. Но защо не прескочи и до Смолян,следващия път като идваш се обади,поне да те видя и да пием по един чай. :)
« Последна редакция: 30-05-2009, 10:32:08 от Valia »
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Дневникът на Мер
« Отговор #16 -: 31-05-2009, 22:30:31 »

Валче, ще се обадя като имам път натам :).

И да напиша какво ядох днес:

закуска:
портокалов сок
по някое време хапнах малко хрян с лимон (вече няколко дена го правя)
Силно казано хапнах, слагам от сместа 1 лъжица в устата и я преглъщам с малко вода, че не става за дъвчене или пиене.

Обяд:
череши
по някое време шепа суров шам фъстък

Вечеря:
преди вечерята - хапнах още малко хрян и лимонов сок и след около 30 минути:
таратор - за първи път правя и се получи доста свежо, но наистина не точно като стандартния вкус - въпреки това изядох доста огромно количество, че и питах за още. Ще сложа рецептата в раздел Рецепти.

Активен
Духът владее материята!

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на Мер
« Отговор #17 -: 31-05-2009, 22:46:44 »

пускай рецептата за таратора, и аз днес това се пресетих да правя, ама моя изобщо не се получи, половината замина в канализацията :'(
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels
 

Страницата е създадена за 0.102 секунди с 24 запитвания.