Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте :)  (Прочетена 4700 пъти)

rada

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Здравейте :)
« -: 28-04-2011, 12:41:43 »

Здравейте на всички :)
   Аз съм Рада. Запалих се по суровоядството след като прочетох книгата на д-р Гълъбов- "Световната конспирация срещу здравето на човека". Мирогледа и мнението ми се преобърнаха на 180 градуса  :surpris_22:. От 2 месеца НЕ се храня с месо, мляко (нещо, което си мислех, че никога не бих спряла да консумирам), яйца и т.н. 
   На 23 г. съм и живея в София (иначе корените ми са от Габрово и Казанлък). Водя активен начин на живот- спортувам през свободното си време.
   Избора, който съм направила относно храненето (да стана суровоядец) не се према много- много от близки, приятели и роднини :( Някои мислят, че е просто увлечение, други- че е тъпо и единствените +ове са, че ще се прочисти организма. Единствено жената на мой колега ми разбира мотивите и ми препоръча сайта Ви.
   Едва сега се реших да пиша, (когато възникна проблема с рецептите за хранене и липсата на разбиране и подкрепа- за съжаление има много малко такива подробни сайтове , които са добре подредени и 'стегнати' и с подробна информация).  Иска ми се да си разнообразя менюто и да се запозная с хора приели този начин на живот по една или друга причина...
   Е, това  от мен :)
   
Активен
"Колкото по-дълго
една преработена храна не се разваля, толкова по-сигурно е, че
не може да поддържа живота."

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Здравейте :)
« Отговор #1 -: 28-04-2011, 13:11:54 »

здравей..... ами чети там дневниците на хората..... всеки пише какво манджари и може да понаучиш това-онова.... както виждаш има и раздел с рецепти..... в началото нормално да ти е малко объркано, ама ще свикнеш... особено ако преди това си свикнала да си пазаруваш и да си готвиш, сега просто ще трябва да посвикнеш с новите неща, няма нищо трудно и страшно.... дори и аз все по-добре се оправям примерно, въпреки че преди нито съм се грижел за пазаруване, нито за готвене.... нашите ако не вземат нещо за ядене, изяждам филийки с нещо си... или хамбургери, пици и други такива неща.... но хората са изобретателни - има суровоядски пици, суровоядски щуротии.... т.е. има си всичко, ама не се притеснявай, ако известно време ти е по-трудно - няма как да стане всичко наведнъж... важното е да си постоянна, да не се отказваш и да търсиш нови неща... ти променяш изцяло начина си на хранене все пак, като искаш може и по-постепенно.... спри месото, пък си слагай сирене в салатата да ти е по-вкусно, а и да не става всичко от раз.... ама ако си смела, може да пробваш и по-рязка промяна - давай само сурови неща колкото можеш тъпчи, прави си салати, яж плодове.... и се озръщай наляво-надясно за други неща дето може да си направиш.... имай предвид, че за тоя вид хранене трябва да си по-активна.... не става просто да идеш до магазина и да си вземеш 1 хляб... или някоя друга пица, или закуски, или готовите манджи.... по-старателна трябва да си.... и между другото може и манджи да си хапваш без животински продукти, ама гледай да си поне 60-70% суровоядка все пак и така...  :bleh
Активен
"няма грешки, има само уроци"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Здравейте :)
« Отговор #2 -: 28-04-2011, 13:14:29 »

между другото малко е трудно с приятелите и близките... мен нашите са на косъм да ме изхвърлят от вкъщи.... ама аз и разни гладувания почнах и щуротии... освен туй и на мен ми идва сам да се изгоня, че ме изкушават с тия пилешки бутчета, сирена, мекици, млека и всякакви други подобни дето се появяват пред погледа ми и слюнката ми леко напомня за себе си.... ама поне не си момченце, нищо няма да ти стане... пък ето - на мен вече не ми става, повредих се  :Confus_3: :Confus_3: ...шегувам се де  :whistling2 - emotloader:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Здравейте :)
« Отговор #3 -: 28-04-2011, 13:15:38 »

я ми я обясни тая картинка с юмрука... кого мислиш да биеш  :surpris_22:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

rada

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Здравейте :)
« Отговор #4 -: 28-04-2011, 14:18:24 »

я ми я обясни тая картинка с юмрука... кого мислиш да биеш  :surpris_22:


:D никого няма да тормозя ;)  идеята е проста- 'аз не ям приятелите си' (животните като цяло, а кучешката лапичка е само символ за приятелство)
Активен
"Колкото по-дълго
една преработена храна не се разваля, толкова по-сигурно е, че
не може да поддържа живота."

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Здравейте :)
« Отговор #5 -: 28-04-2011, 14:20:18 »

значи само враговете си... ще съм внимателен, обещавам  :whistling2 - emotloader:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

rada

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Здравейте :)
« Отговор #6 -: 28-04-2011, 14:49:22 »

 :whistling2 - emotloader: спокойно  ;) не съм такъв човек...
Активен
"Колкото по-дълго
една преработена храна не се разваля, толкова по-сигурно е, че
не може да поддържа живота."

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Здравейте :)
« Отговор #7 -: 28-04-2011, 21:02:10 »

ООоо ново гадже  :Content_14: и се е осъзнало :)
Активен

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Здравейте :)
« Отговор #8 -: 28-04-2011, 21:21:40 »

Добре дошла, Рада :) Приятно ми е да те видя и тук  :peperudi:

Активен

rada

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Здравейте :)
« Отговор #9 -: 29-04-2011, 08:05:57 »

Много благодаря  :) и аз се радвам, че "прогледнах"...
Активен
"Колкото по-дълго
една преработена храна не се разваля, толкова по-сигурно е, че
не може да поддържа живота."

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Здравейте :)
« Отговор #10 -: 29-04-2011, 08:08:49 »

 :kisss:За лапичката ...разбрах, обаче за юмрука и аз не можах...пък има и петолъчка...ако може да ни разясниш маалко..защото има дискусия за символите и как ни влияят... :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

rada

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Здравейте :)
« Отговор #11 -: 29-04-2011, 08:15:42 »

Просто ми хареса...реших, че е подходяща... един вид се бориш редом ДО и ЗА приятелите си (животните, които експлоатираме и после изяждаме) да не бъдат малтретирани в така нар. "ферми"...
Активен
"Колкото по-дълго
една преработена храна не се разваля, толкова по-сигурно е, че
не може да поддържа живота."

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Здравейте :)
« Отговор #12 -: 29-04-2011, 10:45:05 »

Лельо Марийна , нима не знаеш,че петолъчката е юдейски символ , нали си християнка , пише го в християнаската литература :) Юмрука е за тия , които не слушат , а кучешката лапа означава,че масите ще бъдат охранявани с кучета.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Здравейте :)
« Отговор #13 -: 29-04-2011, 14:25:36 »

Лельо Марийна , нима не знаеш,че петолъчката е юдейски символ , нали си християнка , пише го в християнаската литература :) Юмрука е за тия , които не слушат , а кучешката лапа означава,че масите ще бъдат охранявани с кучета.
:kisss:Аз съм чувала за пентаграм, пет добродетели, пет раси... :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Здравейте :)
« Отговор #14 -: 29-04-2011, 18:15:15 »

Абе, какви добродетели! Пентаграма е сатанински символ! Не случайно, пентагона е в тази форма!
Ето за това говоря. Трябва да знаеш, за да може да имаш очи да видиш нещо и съзнание да го разбереш!
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Здравейте :)
« Отговор #15 -: 30-04-2011, 10:40:35 »

Не случайно юдеите Маркс и Енгелс биват подбутвани да въведат петолъчката като символ на новия строй :))
Активен

don Pozo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:Здравейте :)
« Отговор #16 -: 01-05-2011, 10:55:11 »

Що не отидете да си пишете глупостите в дир.бгето?
Мерчо, време е да се намесиш.
Активен

rada

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Здравейте :)
« Отговор #17 -: 01-05-2011, 12:25:40 »

  :fun_096: ДОН ПОЗО е прав...мисля, че сме тук да обсъждаме и споделяме всичко за суровоядството и да се подкрепяме...и да ни поучават и напътстват нас 'новите', приели този начин на живот...
Активен
"Колкото по-дълго
една преработена храна не се разваля, толкова по-сигурно е, че
не може да поддържа живота."

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Здравейте :)
« Отговор #18 -: 03-05-2011, 13:24:19 »

ми аз само отговорих  предполагаемо на въпросът :) явно дон Позо има нещо против мнението ми ? Следя те доне :)) всяка една твоя реплика :)
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Здравейте :)
« Отговор #19 -: 03-05-2011, 13:50:05 »

 :kisss:Всички символи, знаци са съкратен израз, изказ на доста голям във времето процес в живота...Колко триъгълника има в пентаграма...какво е значението на триъгълниците...да го наречем , разединени и обединени???
   Така, че дори юдеите Маркс и Енгелс влагат определено за времето си значение на този символ.

Един ученик изказа възмущението си от това, че почти във всички вестници преобладават съобщенията за злото в света.
“Злото се разпространява с вятъра – каза учителят. Истината може да плува с платна и срещу вятъра.”

  Казано от Йогананда

   Опитвайте се да откривате Истината, която плува срещу вятъра, т.е.преодолява опитите да бъдат въведини в заблуда, в отричане ...масите.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...
 

Страницата е създадена за 0.108 секунди с 22 запитвания.